کالدرون توانست با توجه به عملکرد خوبی که در هفته‌های پایانی حضورش در ایران داشت، قهرمانی نیم‌فصل را برای سرخپوشان به ارمغان بیاورد، و البته یحیی گل‌محمدی هم به خوبی توانست پروژه نیمه تمام او را به سرانجام نزدیک کند.

به گزارش خبرورزشی، گابریل کالدرون تا وقتی هدایت پرسپولیس را برعهده داشت، شرایط خاصی بر این تیم حکمفرما بود. البته کالدرون را بدون هیچ تردیدی باید در زمره مربیان موفق سرخپوشان قرار بدهیم هرچند او تنها ۱۶ بازی در لیگ برتر، هدایت تیم را برعهده داشت ولی به هر حال آمار جالبی از خود بر جا گذاشت.

کالدرون برخلاف گل‌محمدی، یک مربی تندخو بود. یک مربی آرژانتینی که از هفته دوم اعلام کرد اگر شرایط بر وفق مرادش نباشد و نتایج خارج از زمین چمن رقم بخورد، قید کار در پرسپولیس را می‌زند تا به کشورش بازگردد. او بار‌ها با مصاحبه‌های توفانی خود، پرسپولیس را وارد حاشیه کرد. کالدرون چند بار علیه بازیکنان تیمش هم مصاحبه‌هایی انجام داد و از اینکه علی علیپور، علیرضا بیرانوند، شجاع خلیل زاده و سیدجلال حسینی را نیمکت‌نشین کند، هیچ ابایی نداشت.

او، اما در ۶ هفته نخست لیگ با قرعه عجیبی که داشت، برابر ۴ مدعی قرار گرفت و البته نتایجش چندان دلچسب از آب درنیامد.

هفته اول: پرسپولیس یک - پارس جنوبی جم صفر
هفته دوم: تراکتور یک - پرسپولیس صفر
هفته سوم: پرسپولیس یک - صنعت نفت آبادان صفر
هفته چهارم: استقلال صفر - پرسپولیس یک
هفته پنجم: پرسپولیس صفر - سپاهان ۲
هفته ششم: شهرخودرو یک - پرسپولیس صفر

این نتایج نشان از آن داشت که پرسپولیس از مجموع ۱۸ امتیاز حاضر در ۶ بازی صاحب ۹ امتیاز و ۵۰ درصد امتیازات شده و ۵۰ درصد امتیازات را از دست داده است. سرخپوشان در این ۶ بازی ۳ گل زدند و ۴ گل هم دریافت کردند که نتایج جالبی نیست، اما شاهکار کالدرون، پیروزی در شهرآورد پایتخت بود. این برد با یک تعویض باورنکردنی رقم خورد. مهدی عبدی جوان به میدان رفت و چند ثانیه بعد از حضورش توانست روی یک اتفاق عجیب، دروازه استقلال را با کمک اشتباه حسین حسینی باز کند. او، اما مقابل ۳ مدعی دیگر به نام‌های تراکتور، سپاهان و شهرخودرو شکست را پذیرفت.

از وقتی یحیی گل‌محمدی به پرسپولیس بازگشت، شرایط این تیم دچار تغییر شد. نه خبری از کتک‌کاری و قهر در اردوی تیم به گوش رسید و نه کسی مصاحبه‌های آنچنانی انجام داد. گل‌محمدی سعی کرد شخصیت خود که کاملاً با کالدرون متفاوت بود را نشان بدهد. البته بگذریم از این ماجرا که او به شکل عجیب و غریبی سر از پرسپولیس درآورد. حتی شنیده می‌شود برای جدایی او از شهرخودرو و حضورش روی نیمکت سرخپوشان میلیارد‌ها تومان هزینه شده است.

به هر حال نتایج یحیی در لیگ تا به حال قابل تعریف و تمجید است. عملکرد او را ببینید:
هفته هفدهم: پرسپولیس ۲ - تراکتور صفر
هفته هجدهم: صنعت نفت آبادان صفر - پرسپولیس یک
هفته نوزدهم: استقلال ۲ - پرسپولیس ۲
هفته بیستم: سپاهان صفر - پرسپولیس ۳ (با رأی کمیته انضباطی)
هفته بیست و یکم: پرسپولیس ۳ - شهرخودرو یک

با این حساب از ۵ بازی نخست یحیی در لیگ برتر و ۴ مصاف با مدعیان، او موفق‌تر از کالدرون ظاهر شده است. کالدرون این فرصت را داشت که در هفته شانزدهم یعنی اولین هفته پس از شروع نیم‌فصل دوم که قبل از تعطیلات زمستانی برگزار شده بود، هدایت تیم را برعهده داشته باشد و از این رو، تعداد بازی‌های یحیی روی نیمکت این تیم هنوز به عدد ۶ نرسیده، اما نتایج او نشان می‌دهد تیم تهاجمی‌تری نسبت به تیم کالدرون دارد و البته به مراتب موفق‌تر. یحیی در این ۵ بازی و از مجموع ۱۵ امتیاز ممکن صاحب ۱۳ امتیاز و 86/66 درصد امتیازات شد. تیم او در زمین بازی ۸ گل در ۴ بازی رقم زد و نتیجه دیدار با سپاهان نیز با حکم کمیته انضباطی به سود تیمش شد. در این مدت ۳ بار دروازه این تیم باز شده است. شاید گل‌محمدی در کسب پیروزی در شهرآورد چندان موفق نبود ولی توانست کار بزرگی را رقم بزند و سرعت سرخپوشان به سمت قهرمانی را افزایش بدهد. البته نقطه اشتراک او با کالدرون کسب پیروزی مقابل صنعت نفت آبادان بود. هر دو نفر در پاره‌ای از فصل مجبور به نیمکت‌نشین کردن سیدجلال حسینی و علیرضا بیرانوند شدند و حواشی در دوران حضور هر دو مربی به بالاترین حد خود رسیده بود.

کالدرون توانست با توجه به عملکرد خوبی که در هفته‌های پایانی حضورش در ایران داشت، قهرمانی نیم‌فصل را برای سرخپوشان به ارمغان بیاورد، اما باید این سؤال را پرسید که آیا یحیی گل‌محمدی هم توانایی قهرمان کردن پرسپولیس را دارد یا قرار است شاهد اتفاقات دیگری باشیم. فعلاً او ۱۰ امتیاز با تیم دوم جدول فاصله ایجاد کرده و تنها ۹ هفته دیگر باقی مانده است. از سوی دیگر، پرسپولیس دیگر با تیم‌های مدعی درجه یک قهرمانی بازی ندارد و در ۳ هفته پیش رو باید برای کسب امتیازات بیشتر به تقابل با ته‌جدولی‌ها مشغول شود، اما ۴ تیم استقلال، سپاهان، تراکتور و شهرخودرو به عنوان مدعیان دیگر قهرمانی باید بازی‌های رودرروی خود را برگزار کنند و بدون شک در این تقابل‌ها، هر اتفاقی که رخ دهد، باز هم به سود پرسپولیس تمام خواهد شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین