گلر ملی پوش تیم فوتبال پرسپولیس به خبرورزشی گفت: کادر فنی به ما گفت که به هیچ عنوان نباید اسیر حواشی شویم، چون هنوز بازی‌های زیادی تا پایان فصل مانده است.

بیرانوند: پرسپولیس یک روز با من قهرمان آسیا می‌شود خبرورزشی/ امید یوسفیان؛ برای گرفتن مصاحبه نوروزی به سراغ علیرضا بیرانوند رفتیم و با او درخصوص همه چیز حرف زدیم که این مصاحبه را می‌توانید در ویژه‌نامه نوروزی خبرورزشی بخوانید. کنار این گفتگو با بیرو لحظاتی هم درخصوص شرایط این روز‌های خودش و پرسپولیس گپ زدیم که در ادامه می‌خوانید.

علیرضا شرایط این روز‌های پرسپولیس چطور است؟
خدا را شکر همه چیز مرتب است. بچه‌ها و کادر فنی با انگیزه زیاد در تمرینات حاضر می‌شدند. ما با وجود تعطیلی بازی‌های لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا تمرین می‌کردیم تا فرم بدنی خودمان را از دست ندهیم.

این روز‌ها تقریباً همه درگیر ویروس کرونا هستند، در آستانه سال نو چه پیامی به مردم می‌دهی؟
واقعاً این ویروس بدقلق همه مردم را کلافه کرده و شاید به جرأت می‌توان گفت خیلی از کشور‌های دنیا را آلوده کرده است. می‌دانم خیلی‌ها عزیزشان را بر اثر همین ویروس از دست دادند که واقعاً سخت است و خیلی‌ها کاسبی‌هایشان در این روز‌های پایانی سال تعطیل شده که در این اوضاع اقتصادی خیلی دشوار است. ولی خواهش می‌کنم از مردم این روز‌ها اگر کار ضروری ندارند، در خانه بمانند و مسائل بهداشتی را رعایت کنند و در ایام نوروز سفر نروند تا بتوانیم با کمک هم جلوی یک فاجعه را بگیریم.

قرار بود به خاطر تعطیلی بازی‌های لیگ برتر و تیم ملی به بلژیک بروی و تست‌های پزشکی را در باشگاه جدیدت انجام دهی. چه شد این اتفاق نیفتاد؟
ابتدا قرار بود بعد از بازی‌های تیم ملی برای انجام تست‌های پزشکی به بلژیک بروم، ولی بعد از لغو این دیدار‌ها و بازی‌های پرسپولیس به باشگاه پیشنهاد دادم که هر وقت اوکی بدهید من آمادگی این را دارم که بیایم. ولی به دلیل همین ویروس کرونا و شیوع آن در ایران این اتفاق رخ نداد و اگر خدا بخواهد در سال جدید این کار را انجام خواهم داد.

خیلی‌ها می‌گویند با توجه به اختلاف امتیاز تیم شما و سایر تیم‌های مدعی، پرسپولیس را باید از همین حالا قهرمان لیگ برتر بدانیم.
نه اصلاً این‌طور نیست. حتی کادر فنی هم این موضوع را به ما گفت که به هیچ عنوان نباید اسیر این حرف‌ها شویم، چون هنوز بازی‌های زیادی تا پایان فصل مانده است. ضمن اینکه نباید اصلاً تیم‌ها را دست‌کم بگیریم، چون امتیاز گرفتن در نیم‌فصل دوم به مراتب سخت‌تر از نیم‌فصل نخست است.

تو قرار است به زودی لژیونر شوی و به نوعی ماه‌های آخر حضورت در پرسپولیس را پشت سر می‌گذاری، در حال حاضر چه احساسی داری؟
خب خیلی خوشحالم که می‌توانم در فوتبال اروپا بازی کنم و به آرزوی خودم می‌رسم، ولی این را بگویم واقعاً از همین حالا دلتنگی‌هایم شروع شده است. من بهترین روز‌های فوتبالی‌ام در رده باشگاهی را در پرسپولیس گذراندم و خاطرات فوق‌العاده‌ای با هواداران این تیم دارم. کل اعضای تیم را دوست دارم و به جرأت می‌گویم جدایی سخت است و دلتنگ‌شان می‌شوم.

تو در سال‌های اخیر جام‌های زیادی به همراه پرسپولیس کسب کردی، چیزی هست که حسرتش را بخوری؟
من خیلی خوش‌شانس بودم که توانستم در تیم بزرگ پرسپولیس با این همه طرفداری که دارد بازی کنم و جام‌های زیادی بیاورم. کمتر روز بد در پرسپولیس در ذهنم مانده و همیشه برایم در پرسپولیس بهترین‌ها اتفاق افتاده است. ولی خب خیلی دوست داشتم با پرسپولیس قهرمان آسیا می‌شدم و شاید این بزرگترین حسرت این سال‌هایی است که در پرطرفدارترین تیم آسیا بازی می‌کنم. ولی مطمئن باشید، شک ندارم یک روز با پرسپولیس قهرمان آسیا می‌شوم. نمی‌دانم کی، ولی بالاخره این اتفاق می‌افتد.

خیلی‌ها که به فوتبال اروپا می‌روند مشکل زبان و برقراری ارتباط دارند. تو برای حل این مشکل چه کاری می‌کنی؟
بله خب قطعاً دانستن زبان بسیار مهم و حیاتی است. من هم در این مدت معلم خصوصی گرفتم و هفته‌ای دو، سه بار زبان کار می‌کنم و خدا را شکر تا الان هم کلی پیشرفت کردم.

به عنوان سؤال آخر، تو برای لژیونر شدن با چه کسانی مشورت کردی؟
خب در ابتدا با وکیلم مصطفی سلیمانی و خانواده‌ام مشورت کردم، ولی قطعاً به دنبال فرصتی هستم که طی روز‌های آینده از علی کریمی، مهدی مهدوی‌کیا و وحید هاشمیان که سال‌های زیادی در فوتبال اروپا بودند، وقت بگیرم و به هر نحوی شده آن‌ها را ملاقات کنم تا بتوانم از تجربیات این سه بزرگ فوتبال ایران استفاده کنم.

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین خبر

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __