سرمربی پیشین تیم ملی ایران گفت: با این شرایط و شناختی که اسکوچیچ از فوتبال ما داشت لازم نبود که این همه هزینه که حدود ۲۰۰ هزار دلار است شود تا او به دیدار لژیونر‌ها برود و عکس یادگاری بگیرد.

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید
کد مطلب: ۲۵۵۲۳۸
مهاجرانی: عکس یادگاری اسکوچیچ با لژیونر‌ها ۲۰۰ هزار دلار می‌ارزد؟ سرمربی پیشین تیم ملی ایران گفت: با این شرایط و شناختی که اسکوچیچ از فوتبال ما داشت لازم نبود که این همه هزینه که حدود ۲۰۰ هزار دلار است شود تا او به دیدار لژیونر‌ها برود و عکس یادگاری بگیرد.
فوتبال ایران » لیگ برتربه گزارش خبرورزشی، شیوع ویروس کرونا و بلاتکلیفی قریب به اتفاق لیگ‌های فوتبال باعق شده تا بازیکنان و مربیان مختلف در شرایط عجیبی قرار بگیرند. حشمت مهاجرانی، سرمربی سابق تیم ملی ایران معتقد است تمرین در گروه‌های چهار نفره و یا در خانه هیچوقت نمی‌تواند جای تمرین گروهی را برای بازیکنان بگیرد. او در این مصاحبه به انتقاد از اسکوچیچ هم می‌پردازد و می‌گوید فدراسیون فوتبال برای ملاقات او با لژیونر‌ها نباید ایتقدر هزینه می‌کرد.

این روز‌ها فوتبال ایران برای شروع مسابقات لیگ برتر و سایر رده‌ها در سردرگمی عجیبی قراردارد و حتی تیم‌ها برای تمرین گروهی هم منع شده‌اند. در این شرایط شما چه راه حلی را پیشنهاد می‌کنید؟

من از طریق روزنامه و خواندن مصاحبه هاشمیان متوجه شدم که تیم‌ها در آلمان به صورت چهار نفره تمرین می‌کنند. این تمرین برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا روش خوبی است، اما بدون شک این مساله راه حل کلی نیست. چون نه بازیکن از میزان و نحوه تمرینات به شکل چهار نفره و نه مربی به شکل کامل از نحوه تمرین تیمش رضایت کامل خواهد داشت. همه اهالی فوتبال می‌دانند تمرین گروهی در چمن چیز دیگری است و هیچ موضوعی نمی‌تواند جای تمرین بدنی و گروهی با توپ را برای مربی و بازیکن بگیرد، اما در شرایط سخت و خاصی که قرار داریم به قولی کاچی به از هیچ خواهد بود. به همین دلیل در این شرایط فعلاً تیم‌های بوندس لیگایی راضی شده‌اند که در گروه‌های چهار نفره تمرین کنند وبدن خودشان را آماده نگه دارند. این تمرین برای حفظ آمادگی نسبی خوب است، اما همه می‌دانند با چنین تمریناتی بازیکن نمی‌تواند ۹۰ دقیقه تحمل بازی در زمین یا وقت‌های اضافه را داشته باشد. فوتبال ما هم جدا از فوتبال دنیا نیست و همانطور که بازیکنان و مربیان تیم‌ها هم بار‌ها تاکید کرده‌اند جان انسان‌ها مهمتر از هر موضوع دیگری است. کشور ما هم یک استثنا نیست و ما باید همه مسائل را در نظر بگیریم.

بعد از مسائلی که پیش آمده در خصوص اسکوچیچ چطور باید عمل کرد و شما فکر می‌کنید این مربی که با چالش‌های سختی مواجه است روی نیمکت تیم ملی موفق می‌شود؟

قبل از پرداختن به بحث اسکوچیچ باید بگویم مربی تیم ملی امارات که با این کشور قرارداد شش ماهه داشت و برای مسابقات انتخابی در نظر گرفته شده بود پس از لغو مسابقات قراردادش فسخ شد، چون مشخص نبود که مسابقات چه زمانی برگزار خواهد شد. این در حالی است که گفته شد فدراسیون ما ۲۰۰ هزار دلار صرف حضور اسکوچیچ و سفرهایش کرده است. در مورد اسکوچیچ گفته شد این مربی شش سال در فوتبال ایران بوده و خیلی‌ها او را با شرایط ما بهترین انتخاب دانستند، اما با این شرایط و شناختی که اسکوچیچ از فوتبال ما داشت لازم نبود که این همه هزینه شود تا اوبه دیدار لژیونر‌ها برود و با سردار آزمون، قلی‌زاده، کاوه رضایی و بقیه عکس یادگاری بیندازد.

یعنی معتقدید سفر اسکوچیچ به اروپا بیهوده بوده؟

اسکوچیچ قطعاً همه لژیونر‌های ما را می‌شناسد، به همین دلیل در شرایطی که ما با بی پولی و کمبود بودجه مواجه هستیم لازم نبود که سرمربی تیم ملی ما به دیدار لژیونر‌ها و گرفتن عکس یادگاری با آن‌ها اقدام کند. برای جبران باخت‌های دور رفت کار راحتی نداریم، اما از آنجا که در بازی‌های برگشت با شرایط متفاوتی به مصاف حریفان می‌رویم فرصت جبران داریم.

در خصوص انتخاب نبی چه صحبتی دارید و به نظرتان او می‌تواند کشتی طوفان زده فوتبال ما و اساسنامه و بسیاری دیگر از مشکلات را در شرایطی که رییس فدراسیون هم نداریم به خوبی جلو ببرد؟

نبی سال‌ها در فدراسیون فوتبال بوده و به همین دلیل نبی به خانه خودش برگشته. به همین دلیل من به فوتبال ایران بابت انتخاب و بازگشت نبی تبریک می‌گویم. بدون شک نبی بهترین گزینه بود و مسلماً بهترین فدراسیون هم فدراسیونی است که مملو از افراد فوتبالی باشد. فوتبال ما جایی است برای مردان توانا و فوتبالی مانند نبی و امثال ایشان که به خوبی با اتکا به هنر مدیریت این افراد به نحو عالی به جلو گام بردارد. به همین دلیل با حضور مدیر فوتبالی من افق روشنی را برای فوتبال و بخصوص تیم ملی متصور هستم و برای نبی هم در کارش آرزوی موفقیت دارم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین