جنگ رسانه‌ای بین دو تیم پرطرفدار پایتخت برای برگزار شدن یا نشدن لیگ برتر با شدت بسیار در جریان است که شعله این بحث و جدل‌ها و کنایه‌ها هنوز هم به پایان نرسیده و البته بیشتر گُر گرفته است.

به گزارش خبرورزشی، آتش اختلاف بین تیم صدرنشین و مدافع عنوان قهرمانی مجدداً از مرگ یک نوجوان فوتبالی افروخته شد؛ آنجا که مربی و بازیکنان تیم آبی‌پوش پایتخت از مرگ نوجوان مشتاق فوتبال و ارتباطش با کرونا حرف زدند. این مسأله، اما واکنش شدید هافبک پرسپولیس و حتی بیانیه این باشگاه را به‌همراه داشت. ابتدا باشگاه پرسپولیس در بیانیه‌ای شدیداللحن به این موضوع پرداخته که تمامی مشاغل پرخطر مشغول فعالیت هستند و عده زیادی بیمار از بیمارستان ترخیص می‌شوند، پس آیا باید بیمارستان‌ها هم تعطیل شوند، چون با بیماران سر و کار دارند؟ در ادامه هم کمال کامیابی‌نیا برخورد تندی با مخالفان برگزاری لیگ داشت و بشدت آن‌ها را مورد عتاب قرار داد.

وکیل و بقیه هم دخالت کردند

از چندین روز قبل جنگ رسانه‌ای بین دو تیم پرطرفدار پایتخت برای برگزار شدن یا نشدن لیگ برتر با شدت بسیار در جریان بوده که شعله این بحث و جدل‌ها و کنایه‌ها هنوز هم به پایان نرسیده و البته بیشتر گُر گرفته است.

در این راستا چندی قبل وکیل فوتبالی هم با کنایه رو به مالکان یکی از تیم‌های مدعی گفته بود شما که شرکت ایرلاین دارید چرا کارتان را تعطیل نمی‌کنید؟ پس از آن محمود فکری و شریفات، دو بازیکن سابق استقلال هم در مصاحبه‌های‌شان به این موضوع پرداخته بودند که اگر لیگ نیمه‌تمام بماند به‌دلیل فاصله امتیازی زیاد و دارا بودن بقیه فاکتور‌ها برای قهرمانی، باید پرسپولیس به‌عنوان قهرمان معرفی شود؛ اظهارنظر‌هایی که البته با واکنش تند هواداران استقلال مواجه شده بود.

چند تیم و مربی خواهان برگزاری لیگ هستند

جدا از تیم صدرنشین، چند تیم و مربی دیگر هم به‌دنبال ادامه لیگ هستند، مثلاً مهدی تارتار صراحتاً اعلام کرد که موافق ادامه لیگ است و یا صحبت‌های بازیکن ماشین‌سازی که چندی قبل گفته بود لیگ باید ادامه پیدا کرده و نباید نیمه‌تمام باقی بماند. این صحبت‌ها البته از سوی سهیل مهدی هم به‌شکل متفاوتی مطرح شد و حتی از جانب وی به‌طور غیررسمی زمان مسابقات هم اعلام شده است. در این رابطه، اما یحیی گل‌محمدی، سرمربی پرسپولیس در گفت‌و‌گوی اختصاصی‌اش با ایران ورزشی می‌گوید: «از قول من بنویسید کسانی که ترس از کرونا را دلیل تعطیلی مسابقات عنوان می‌کنند بیشتر از کرونا، از پوکر قهرمانی پرسپولیس می‌ترسند.»

سرمربی پرسپولیس از انگیزه بالای بازیکنانش برای ادامه لیگ و از عشق آن‌ها و هواداران‌شان برای کسب عنوان قهرمانی دیگر حرف می‌زد. او از وظیفه سنگینش در قبال میلیون‌ها هوادار پرسپولیس که بزرگترین دلخوشی‌شان در این شرایط سخت اقتصادی و بیماری کرونا به قهرمانی تیم‌شان است صحبت کرده و می‌گوید سازمان لیگ و فدراسیون مصمم به برپایی لیگ هستند و این تصمیم را بشدت مورد احترام باشگاه پرسپولیس و هوادارانش می‌داند. یحیی قبلاً هم گفته بود تیمش طبق مقررات، چهار فاکتور تعیین قهرمان در صورت نیمه‌تمام بودنش را دارد، اما باز تأکید داشته تیمش شخصیت بالایی دارد و آنقدر به تیمش اطمینان دارد که در صورت برگزاری مسابقات بازیکنانش قهرمان شده و جام را به هواداران‌شان هدیه خواهند داد.

پیچیدگی‌های دیگر

مسابقات لیگ قهرمانان آسیا از مردادماه پیگیری خواهد شد و چنانچه مسابقات لیگ برتر ایران برگزار نشود و یا وقفه مجددی در آن ایجاد شود، تیم‌ها برای حضور در ادامه مسابقات آسیایی با مشکل مواجه خواهند شد. ناتمام ماندن لیگ با در نظر گرفتن لیگ بیستم، فشردگی بسیار زیاد و فصل دشواری را رقم خواهد زد ضمن اینکه باید این را در نظر بگیریم که اگر مسابقات هم به تعویق بیفتد یا لغو شود ظاهراً کرونا ماه‌های دیگری هم متأسفانه جوامع بشری را مشغول مبارزه با خود خواهد ساخت و با چند ماه تعویق مسابقات نمی‌توان از شر این ویروس و مشکلاتش خلاصی پیدا کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

به یاد دیگو مارادونا

آخرین عناوین

ویدیو

پربازدیدترین