۰ نفر
پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۱

فردا جمعه ١٧ مرداد، پرسپولیس- ذوب‌آهن! وارد حوزه فکری یحیی گل‌محمدی نمی‌شویم، ولی از یحیی توقع داریم از همین فردا، عملیات لیگ آسیا را آغاز کند! فرهاد و امیر و جواد و سهراب و محمود، برای داغ کردن لیگ کافی‌اند!

مأموریت آسیایی یحیی

خبرورزشی/ اردشیر لارودی‌؛ می‌رویم سر اصل ماجرا و از امروز شروع می‌کنیم تا برسیم به دوشنبه ٢٠ مرداد!
امروز ١٦ مرداد، شهرخودرو، نه بازی که پیکاری دارد تمام‌عیار با استقلال تهران! مسابقه‌ای که اهمیت دوچندانی نسبت به همیشه اش دارد!
استقلال باید فراموش کند در آخرین بازی خود- شنبه پیش- سپاهان را مغلوب کرده ولی نباید از خاطر ببرد مغلوب کردن سپاهان، با دویدن و سخت دویدن و با شدت دویدن و تا لحظه آخر دویدن ممکن شد!
استقلال نباید فراموش کند حجم عظیمی از دوندگی از یادنبردنی اش را، روی دروازه خود و در عملیات دفاعی انجام داده! برای فرهاد مجیدی و مردان استقلال، این یک عادت ترک‌نکردنی باید باشد:
... دویدن تا جایی که بیشتر از آن ممکن نباشد! جنگیدن بر سر هر توپ و حریف را عقب گذاشتن در تمام صحنه‌ها و همه لحظه‌ها! راه دومی وجود ندارد!
 
دویدن از همه سو
استقلال، از قدیم، از دوران موسیو رایکوف و جگیج یاد گرفته است که در عملیات تهاجمی بیشتر مایه بگذارد و بیشتر تلاش کند! شنبه پیش، استقلالی را دیدیم که هم مهاجم گلزنش بازیکن تأثیرگذاری بود، هم زوج هافبک‌های میانی اش و هم به‌ویژه مدافعان مرکزی‌اش!
برای استقلال این درس بزرگ مقابله با سپاهان بود: گل زدن دیاباته و دیگران را، دفاع جانانه روزبه چشمی، عارف غلامی و محمد دانشگر تکمیل می‌کنند و به ثمر می‌رساند!
استقلال «بد و خوب»‌های دیگری هم داشت که حلش را وظیفه فرهاد مجیدی می‌دانیم! فرهادی که تازه‌تازه دارد تفاوت‌های بازیگری و مربیگری را فهم می‌کند و در حال چشم گشودن بر مناظر و دیدنی‌های دیگری است!
فرهاد در حال یادگیری چشمه‌های ریز اداره میدانی یک بازی و هر بازی است، امیر قلعه‌نویی، انگار «شگرد»‌ها و «تکه»‌های خاص خودش را از یاد برده است! قلعه‌نویی گویی که دچار عارضه رفیق بد شده است! مردمانی که باید عصای دست او باشند، اما بلای جان افکارش شده‌اند و البته خودش را هم راه می‌دهد به این دوستی‌های غیردوستانه!
 
فکری، بلای جان ندو‌ها
امروز ١٦ مرداد، فولاد اهواز هم باید با نفت مسجدسلیمان دست به یقه شود! نکونام مغموم و بی‌صدا شده است ولی برای ماندن در کورس آرزوها، چاره‌ای جز بردن ندارد! پیروزی در اهواز که این روزها، قدرت بازی‌های خانگی را به صاحب خانه نمی‌بخشد!
امروز ١٦ مرداد، سپاهان- نساجی! محمود فکری و سبک بازی اش، رفته‌رفته به یک کابوس بدل می‌شود! به‌ویژه برای سپاهان که یک باخت تأثیر‌گذار را هم مکمل بازی‌های قبلی خود دارد، روبه‌رو شدن با نساجی قائمشهر، حتی اگر در ورزشگاه نقش جهان اصفهان هم باشد، باری از بیم بیشتر و امیدی توأم با فشار روانی دارد!
«امیر» باید خودش با خودش خلوت کند و به نقد بازی تیمش بپردازد! حول این محور، انتقاد از خود هم واجب است: چرا سپاهان که صاحب اصول البته ساده و متکی به بازی زورورزانه بود، دیگر بود، دیگر فوتبال مورد قبول مربی اش را بازی نمی‌کند؟ چرا؟
چرا، امیر در این مواقع تنها به نظر می‌رسد! تنها و سیبل شده! برای آنکه سپاهان در بازی با استقلال- دوشنبه ٢٠ مرداد، در تهران- بتواند خودش را جمع و جور کند، این جلسه «تک‌نفره» برای امیر لازم است! دیگران که هیچ، حتی تیکسرا هم در این مورد کمک حال آقای سرمربی نخواهد شد! و یک نکته دیگر که بسیار هم مهم است:
فوتبال ما، این کشش و این نیروی انسانی را ندارد که شاهد بازنشستگی و خانه‌نشینی امیر هم بشود! آمدن توأمان فرهاد مجیدی، مجید نامجومطلق، جواد نکونام، محمود فکری و امیدواری به موفق شدن سهراب بختیاری‌زاده، عبدا... ویسی و مهدی پاشازاده، مفهومش از دست دادن قلعه‌نویی نیست! هرچند که او باید سرش را خلوت کند و دوستی‌های خاله‌خرسانه را نپذیرد! کو دشمن شوخ چشم ناپاک- تا عیب مرا به من نماید!
 
مأموریت جدید یحیی
فردا جمعه ١٧ مرداد، پرسپولیس - ذوب‌آهن! وارد حوزه فکری یحیی گل‌محمدی نمی‌شویم ولی از یحیی توقع داریم از همین فردا، عملیات لیگ آسیا را آغاز کند! فرهاد و امیر و جواد و سهراب و محمود، برای داغ کردن لیگ کافی‌اند!

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

نظرسنجی

پیش‌بینی شما از دیدار تراکتور - استقلال؟
پیش‌بینی شما از دیدار پرسپولیس - فولاد؟
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین