۰
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

جواد زرینچه پیشکسوت و سرپرست اسبق استقلال به خبرورزشی گفت: مدیران و مربیان ضعیف باعث بازیکن‌سالاری در استقلال شده‌اند.

به گزارش خبرورزشی، در طول چند روز گذشته که استقلال با هدایت مجید نامجومطلق لیگ قهرمانان آسیا را پیش‌روی خودش داشت، بار‌ها صحبت از زوج فراموش‌نشدنی زرینچه- نامجومطلق در استقلال و تیم ملی شد. زوجی که خیلی‌ها دوست داشتند آن‌ها را به اتفاق یکدیگر روی نیمکت آبی‌پوشان پایتخت هم ببینند، اما چنین اتفاقی تاکنون هرگز رخ نداده است. پیرامون شرایط فوق سراغ جواد زرینچه رفتیم و وضعیت استقلال را از زبان کاپیتان، مربی و سرپرست اسبق این تیم جویا شدیم. مردی که زمستان پارسال ترجیح داد عطای ماندن در استقلال را به لقایش ببخشد.

خودش را سوزاند
متأسفانه مجید نامجومطلق با تصمیمی که گرفت در واقع خودش، خودش را سوزاند. هنگامی که فرهاد مجیدی از سمت خودش به‌عنوان سرمربی کناره‌گیری کرد، مجید هم باید همین کار را انجام می‌داد و نباید هدایت استقلال را می‌پذیرفت. در واقع شاید آن مقطع نماندن آن‌ها کمک بیشتری به استقلال می‌کرد. نامجومطلق ازخودگذشتگی کرد ولی حالا چه کسی قدر ازخودگذشتگی او را می‌داند؟ آیا واقعاً کسی قدردانی کرد؟ نه! نه تنها تشکر نشد بلکه این روز‌ها انتقادات بسیار زیادی هم از او به‌عنوان سرمربی استقلال در پیکار‌های آسیایی می‌شود. به نظر من مجید در پذیرفتن سمت سرمربیگری استقلال اشتباه کرد.

بدون سرمربی
مجید نامجومطلق نباید هدایت استقلال در لیگ قهرمانان را قبول می‌کرد. در این رابطه به شما توضیح دادم. کاش اصلاً استقلال بدون سرمربی راهی قطر می‌شد. شاید اگر بدون سرمربی می‌رفت نتایج ضعیف‌تری می‌گرفت ولی همین مسئله باعث می‌شد تا توجه بیشتری به این تیم شده و در نهایت مشکلاتش به‌صورت اصولی‌تر و بهتر مرتفع شود.

عملکرد ضعیف در جدال با پاختاکور
به‌نظرم نامجومطلق در جدال مقابل پاختاکور با وجود همه محدودیت‌ها و خالی بودن دستش، می‌توانست تیم را بهتر ارنج کند و به‌رغم همه نداشته‌ها، نتیجه بهتری بگیرد. متأسفانه استقلال در مسابقه با حریف ازبکستانی به قول معروف، دست و پا نداشت. همه ما از ناکامی استقلال ناراحتیم، اما معتقدم عملکرد مجید نامجومطلق در مسابقه با پاختاکور خیلی ضعیف بود.

زرینچه: کاش فوتبالیست‌های ما فقط قلیان بکشند!

عامل بازیکن‌سالاری
با این بخش از حرف‌های مجید نامجومطلق که استقلال از بابت بازیکن‌سالاری طی سالیان اخیر لطمات زیادی خورده کاملاً موافقم. متأسفانه یکی از معضلات مهم و استراتژیک استقلال این است که برخی بازیکنان به خودشان اجازه می‌دهند در اموری مانند انتخاب سرمربی، گزینش سرپرست، مبلغ قرارداد سایر نفرات، وضعیت عمومی و حتی تاکتیک تیم دخالت کنند. استقلال سال‌هاست از این بابت رنج می‌برد و متأسفانه مدیران و مربیان ضعیف باعث بازیکن‌سالاری در این تیم شده‌اند.

تعویض دیاباته به جای ارسلان
ناراحتی بازیکنان از تصمیم کادر فنی همیشه بوده است. همان زمانی‌که ما بازی می‌کردیم هم بود. بعضی‌ها به درِ رختکن لگد می‌زدند و عده‌ای لوازم داخل رختکن را شوت می‌کردند. من اصلاً چنین حرکاتی را تأیید نمی‌کنم ولی می‌گویم همیشه بوده است. در مورد رفتاری که ارسلان مطهری پس از بازی با پاختاکور انجام داد هم معتقدم در آن بازی شاید بهتر بود مطهری داخل زمین می‌ماند و دیاباته تعویض می‌شد، اما با این وجود مطرح کردن نارضایتی توسط بازیکن در فضای مجازی و رسانه‌ای را تأیید نمی‌کنم و آن را عمل خوبی نمی‌دانم.

قلیان
قلیان کشیدن بازیکنان؟ این حرفی که می‌زنم مربوط به کل فوتبال ایران است و این‌طور نیست که صرفاً استقلال را مخاطب خود قرار بدهم. همین قدر سربسته می‌گویم که کاش فوتبالیست‌های ما فقط قلیان بکشند! کاش همه چیز در حد همین قلیان باشد. فوتبالیست‌ها باید به این واقعیت بسیار مهم و اساسی توجه داشته باشند که در دوران بازیگری نباید خیلی رفتار‌ها را انجام دهند. ما ورزشکاریم نه قهوه‌چی. در دوران فوتبال سلامت زندگی کنند و شرایط مالی بسیار خوبی برای خودشان بسازند، پس از پایان دوران ورزشکاری به اندازه کافی وقت برای تفریحات دارند. البته این نکته را هم باید بگویم من طی چند ماهی که سرپرست استقلال بودم، نه در جریان مسافرت خارجی و نه طی سفر‌های داخلی در اتاق هیچ‌کدام از بازیکنان قلیان ندیدم.

بهترین فرصت
حالا که مدیرعامل استقلال عوض شده و قرار است تحولات مدیریتی در این باشگاه صورت بگیرد به نظر من بهترین فرصت است که مسئولان این باشگاه تصمیم بسیار شجاعانه‌ای گرفته و حتی اگر مهره‌های کلیدی تیم قصد جدایی دارند، آن‌ها را بفروشند ولی به جایش، استراماچونی را بیاورند، ۲۵ بازیکن در اختیارش بگذارند و با این مربی قرارداد پنج ساله ببندند. مطمئن باشید استقلال بسیار قدرتمندی را تحویل هواداران می‌دهد. من در استقلال مسئولیتی ندارم و دنبال سمت هم نیستم ولی به نظرم این راهکار بسیار درستی است. حتی معتقدم از نظر قانونی هم می‌توان مسئله را حل کرد و مرد ایتالیایی را بازگرداند.

مُسکنی به نام مجیدی
غیر از استراماچونی، استفاده از هر مربی دیگری برای استقلال حکم مُسکن را دارد. حتی بازگرداندن فرهاد مجیدی نیز حکم مسکن را دارد. اگر استرا را برگردانیم، استقلال را بیمه کرده‌ایم. البته اگر در نهایت شرایط فراهم نشد، میان گزینه‌های داخلی فرهاد مجیدی از بقیه بهتر است. توضیح دادم که سایر گزینه‌ها غیر از مرد ایتالیایی همگی حکم مسکن را دارند ولی باز هم در میان آن‌ها بهتر است کار را دست فرهاد بدهند.

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی