برانکو ایوانکوویچ در خصوص مذاکراتش با فدراسیون فوتبال گفت: در سفارت با آقای تاج ملاقات داشتیم. شرایط را با هم بررسی کردیم و پیشنهادات را بهم دادیم اما بعد از این نشست به فاصله کمی آقای تاج دچار کسالت شد و بعد هم استعفا داد و بعد از این حادثه دیگر هیچ خبری نشد. 

برانکو ایوانکوویچ: ویلموتس هر کجا بوده موفقیتی نداشته

خبرورزشی/ لیگ برتر ایران؛ برانکو ایوانکوویچ بعد از کش و قوس‌های فراوان سرانجام حسابش با باشگاه پرسپولیس تسویه شد تا دیگر پرونده شکایت او سایه‌ای سنگین بر سر این باشگاه نباشد. برانکو در مورد اتفاقاتی که در چند وقت اخیر بین او و باشگاه پرسپولیس رخ داد صحبت‌هایی کرده است.

شما قبل از اینکه از فوتبال ایران به طور کامل خارج شوید گفته بودید که فوتبال ایران روز به روز آماتور می‌شود. بعد از جدایی شما هم از فوتبال ایران اتفاقات مختلفی رخ داده و پرونده ویلموتس و شما و استراماچونی باعث شد تا تصمیم گرفته شود حضور مربی و بازیکن خارجی در فوتبال ایران تا اطلاع ثانوی کنسل باشد. نظر شما در مورد این شرایط چیست؟
این سوال را باید در سه بخش تقسیم کرد. تغییرات مدیریت در باشگاه پرسپولیس و یا هر باشگاه دیگر مشکل‌ساز است. این موضوع در هر کجای دنیا مصداق دارد و هر جایی مدام دست به تغییر و نوسان باشد، عواقب خوبی به بار نیامده و یکسری نوسانات عمیق هم در نتیجه‌گیری در پی داشته است. البته در باشگاه پرسپولیس طی آن ۴ سالی که من بودم نشان داد می‌تواند  قوام و مستدام بودن نتیجه را ادامه دهد چون تیم دارای ساختار منظمی است و این دیگر ربطی ندارد چه کسانی از تیم جدا یا اضافه شوند. این هم یک امر طبیعی است و نباید از کسی به خاطر ترک باشگاه ناراحت بود چون هر کسی برای خودش مکلف و صاحب اختیار است تا به فکر طراحی سرنوشت خودش باشد. شاید این فرد در جای دیگر یا باشگاه مادر موفق‌تر باشد.

در مورد ممنوعیت حضور خارجی‌ها در فوتبال ایران باید بگویم این تصمیم فدراسیون فوتبال ایران بیشتر ماهیت مالی دارد تا اینکه بخواهیم مسائلی مثل آماتوری را برایش پیش کشید. مشخص است که مشکلات اقتصادی عدیده‌ای که در ایران و حتی دنیا وجود دارد باعث چنین تصمیم‌گیری‌هایی شده است. در رشته فوتبال یا حتی رشته‌های دیگر این موضوع علنی اعلام می‌شود اما شاید در مورد موارد دیگری از زندگی هم چنین تصمیماتی گرفته شود به همین دلیل نمی‌شود گفت موضوع آماتوری شدن فوتبال ایران ربطی به این تصمیم فدراسیون فوتبال داشته باشد.

در حال حاضر این تصمیم عقبه مالی دارد. در نهایت اینکه شاید زمانی این حرف را در مورد فوتبال ایران زدم که مدیریت‌ها ثبات نداشت و می‌بینید که هنوز هم مدیریت فوتبال ایران با ثبات نیست و هنوز هم یکسری مشکلات در خصوص آیین‌نامه‌ها وجود دارد و یک جا باید این تضادها حل شود و آرام گیرد. روابط بین فیفا و فدراسیون باید درست شود. ظاهرا فیفا اکنون مصمم شده تا سرنوشت فوتبال ایران را یکسره کند و ایران صاحب قوانین یکپارچه و اساسی شود. 

در مورد ویلموتس چه نظری دارید؟
او به من مربوط نمی‌شود. این سوال را باید مسئولان فدراسیون فوتبال بگویند که چگونه و بر چه اساسی مربی که سوابق و وضعیتش بررسی نشده به یکباره از او دعوت و قرارداد بسته می‌شود. به نظر من فدراسیون ایران حداقل کاری که می‌توانست انجام دهد این بود که عقبه چهار ساله این مربی را بررسی کند و متوجه بشوند او هر کجا بوده موفقیتی نداشته. در نتیجه حضور چنین مربی با این شرایط سنگینی عواقب سنگینی به بار آورده است و امیدوارم به شکلی برای ایران ختم به خیر شود و این خطر از فوتبال ایران دفع شود. 

به پرسپولیس برسیم. این تیم با یحیی گل‌محمدی به فینال آسیا رسید. چه تفاوتی بین این فینال با مسابقه ای که شما سرمربی آن بودید دارد؟
برای یحیی گل‌محمدی و تیم بزرگ پرسپولیس آرزوی موفقیت می‌کنم. هر چند که فینال همیشه یک مسابقه مبهم است چون دو تیمی که در آن حضور دارند صاحب انگیزه هستند و روح تیمی هر کدام بر دیگری برتری داشته باشد قابلیت آن را دارد که قهرمان شود و امیدوارم یحیی گل‌محمدی و تیمش موفق شوند. این را از صمیم قلب برای هواداران و این باشگاه می‌خواهم. در دوره ما باید بازی رفت و برگشت انجام می‌دادیم و بازی در حضور هوادار شرایط را با فینال امسال که باید به صورت متمرکز باشد، متفاوت می‌کند. این کار را برای همه تیم‌ها به شکل یکسان راحت‌تر کرده تا تکلیف خود را بدانند.

فراموش نکنید در دوره من که به فینال رسیدیم حق نداشتیم یک بازیکن به جمع خود اضافه کنیم. دو پنجره نقل و انتقالاتی بسته بودیم و این واقعیت را نمی ‌شود کتمان کرد. مجبور بودم با داشته‌ها و بضاعتم تیم را جلو ببرم و با این شرایط تیم را به فینال آسیا ببرم و همچنین برای سال سوم قهرمان لیگ کنم. ما حتی موفق شدیم جام حذفی را هم کسب کنیم. خوشبختانه در این دور این مسئله گریبان تیم نیست و می‌تواند در این دوره توان بیشتری از خود نشان دهد و فکر می‌کنم زمان کافی هم برای هماهنگ کردن تیم دارد. 

آقای برانکو شاید برای خیلی‌ها هنوز این سوال بی‌پاسخ باشد که بالاخره این انباشت شدن طلب شما از باشگاه پرسپولیس در مدیریت آقای گرشاسبی پیش آمد یا آقای عرب؟
در دوره‌ای که بودم ۴ مدیرعامل را بالای سر خود دیدم و دوست ندارم به کالبدشکافی تک تک مسئله‌ای که به وجود آمده بپردازم. سعی دارم چون بخش مالی‌ام با این باشگاه حل شده این مسائل را فراموش کنم و فقط آن خاطرات زیبایی که در کنار هواداران داشتیم مدام در ذهن داشته باشم. 

در مورد مذاکرات مهدی تاج با خودتان در زاگرب توضیح می‌دهید؟
بله آقای تاج با من مذاکره انجام دادند. در سفارت با هم ملاقات داشتیم. شرایط را با هم بررسی کردیم و پیشنهادات را بهم دادیم اما بعد از این نشست به فاصله کمی آقای تاج دچار کسالت شد و بعد هم استعفا داد و بعد از این حادثه دیگر هیچ خبری نشد. 

درست است که به هومن افاضلی پیشنهاد ۲۰۰ هزار دلاری برای تخفیف داده بودند تا به اطلاع شما برسد؟
خیر درست نیست. هیچ پیشنهادی از سوی فدراسیون به من نشد. من در حین مذاکره با تاج به او گفتم اجازه بدهد ضمن این شرایطی که به هم اعلام می‌کنیم دست نگه داریم مشکلم با پرسپولیس حل شود و بعد به صورت جدی با هم صحبت کنیم اما بعد از بازگشت او از زاگرب دچار کسالت شد. 

اکنون که همه پول خود را از پرسپولیس گرفتید دیگر هیچ خطری این باشگاه را تهدید نمی‌کند؟
خیر به‌هیچ‌وجه. 

برچسب‌ها

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 18
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • مجهول الهویه IR ۱۰:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
  37 5
  دوستت داریم تا ابد.متخصص کامبک استاد بردهای دراماتیک. با دست بسته و اون همه محدودیت بهترین بودی با دوازده تا بازیکن فینال رفتی با اون همه مشکل با تفاضل گل تیمو دوم کردی و گفتی این تیم که من ساختم پنج سال قهرمانه اگه اون توپی که به کله رضاییان خورد پنالتی نمیگرفتن قهرمان بودی!! حداقل یه سومی اسیا اوردی اگه ناداوری نبود قهرمان جام ماتها بودیم خلاصه هرچی بگم بازم کم گفتم. جات تو قلب ماست برای همیشه. همیشه دلتنگتیم.زنده باشی.
  • مانی IR ۱۳:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
   16 4
   عالیجناب عشق امیدکارم هرجا که هر هستی سلامت و شاد باشی
  • تاجی IR ۱۶:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
   3 11
   یادی کنیم از افتضاحات بازی جام جهانی که با حقیر ترین نتیجه با این به دست آوردیم . الانم فک میکنه با سه قهرمانی با لنگ مربی خوبیه خخخ نه عزیزم وزارت و فدراسیون پشت این قهرمانی ها بود . اگه خخواستی مو به مو همه نا عدالتی ها رو بگم از رای کمیته به ضرر سپاهان و فراری دادن استرا و خیلی خیلی چیزا . پس هیس
  • مانی IR ۲۳:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
   3 0
   تاجی عزیز برانکو فقط 4 سال مربی ایران بود و یکبار به جام جهانی رفیم پس فقط با دور اول کیروش مقایسه میشه اولین صعود بی دغدغه و قاطع ایران به جام جهانی با برانکو قبل از بازی اخر صعود کرده بودیم اما با کیروش در دفعه اولش تا اخرین بازی صعودمون قطعی نبود در جام ملتها با برانکو سوم شدیم و همه دیدن ناداوری باعث شکست ایران مقابل چین بود اما جناب کیروش و در مقابل عراق و ژاپن گل کاشت در جام جهانی با برانکو با دفعه اول کیروش تفاوتی نداره در مورد رای کمیته به ضرر سپاهان و فراری دادن استرا و خیلی خیلی چیزایی که گفتی بهتره بدونی که اون موقع یکسال و خرده ای از رزفتن برانکو گذشته بود در پایان باید بگم برای ما این سطح از دروغ و جعل و هوچیگری شما الاستقلایها تعجب آور نیست
 • کیسه مافیا ورزش IR ۱۰:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
  36 4
  حرف های برانکو بزرگ اثبات شده هست مثل حرفش که گفت استقلال شخصیت قهرمانی ندارد برانکو اسطوره فراموش شدنی پرسپولیس هست
 • ستارگان سرخ ایران و آسیا IR ۱۱:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
  29 3
  درود بر پروفسور برانکو کبیر ان شا الله درتیم ملی عمان موفق باشی❤❤❤
 • جانباز IR ۱۲:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
  12 24
  شما که هرجا بودی موفقیت داشتی خصوصا"در الاهلی بعد چند هفته خلاقیت خودت را ثابت کردی در عمان هم خواهیم دید
  • ستارگان سرخ ایران و آسیا IR ۱۳:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
   20 5
   یادت باشه برانکو ۱۰هفته اول با پرسپولیس نتیجه نگرفت وحتی یک برد هم نیاورد اما بازی روان تیم برانکو باعث شد هوادار پشتش بایسته اما بعدش نتایج درخشانش آغاز شد ! در الاهلی کلا برانکو دوبازی درلیگ قهرمانان آسیا روی نیمکت بود و سه بازی لیگ آمارش رو هم می بینی در مقایسه با پرسپولیس خیلی بهتر بود ۲برد ۲باخت ۱مساوی ! ضمنا با این حرفت استراماچونی رو هم زیر سوال می بری چون ایشون نه توی اسپارتاپراگ نه در پانیتاکوس نه دراینتر و نه در اودینزه هیچ موفقیتی کسب نکرد ! واگر لیگ عربستان بود مثل برانکو به سرعت اخراج می شد چون عربستانی ها پرتوقع هستند
  • مانی IR ۱۷:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
   11 1
   خدمت جناب جانباز باید بگم که استراجانتون که الان اسطوره مربیگری شما شده در ۶ هفته اول فقط ۴ امتیاز گرفت
 • امید اس اس SE ۱۳:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
  15 1
  این همه صبح تا شب گفتیم وزیر پرسپولیسه بعد برانکو با پنجره بسته پرسپولیس را فینال آسیا برد و ما با کوهی از ادعا کیسه گل پاختاکور شدیم واقعا ناراحتم که مجبورم حقیقت تلخ که ضد خودم هست را صراحتا بگم
  • کاج دوچرخه سوار وطن فروش IR ۱۴:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
   7 11
   منم واقعا ناراحتم که چرا سالهاست شرم پرسپولیسی بودن دارم 50 ساله قهرمان آسیا نشدم سنگینی این حقارت تا ابد با منه
  • امید اس اس IR ۱۴:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
   3 2
   جناب تتلیتی حواسم بهت هست نزار بیشتر از این حالت گرفته بشه
 • تتلیتی وحشتناک باهوش SE ۱۳:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
  3 11
  ویلموتس را لنگیا قالب کردند به تیم ایران
 • تتلیتی وحشتناک باهوش SE ۱۳:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
  3 13
  ویلموتس را لنگیا قالب کردند به تیم ایران
 • ناشناس IR ۱۴:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
  7 0
  اشتباه داری میگی پروفسور جان.غرامتی که میخواد از فوتبال ایران بگیره بزرگترین موفقیت زندگیشه
 • جانباز GB ۱۵:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
  2 6
  برانکو با قراداد جعلی طارمی وحمایت همه جانبه داوران وخبرنهاران وفرزند سلطانی فرووووتوانست برای خودش جایگاهی باز کنه پنالتی گرفتن بشار در بازی با بادران یک جام بازی کردن طارمی وآقای گل شدن در یک فصل وچند بازی در فصل بعد دو جام دوجام اسنپی همه افتخارات برانکوست فقط تنها حرفی که زد قلبا"ازش حمایت میکنم فوتبال ایران سیرکه
  • مانی IR ۰۰:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
   0 0
   خنده دار ترین و تاسفبار ترین حرف شما در مورد طارمی هستش که فیفا حکمشو داد یعنی بالاترن نهاد قانونی فوتبال دنیا ولی ظاهرا موردرضایت شما نبوده . اما الاستقلال فقط در همین فصل 5 بازیکن و مربی گرفته که قرارداد همشون مشکل داره از فکری بگیر تا نادری اگه واقعا به حرفهای خودتون ایمان دارید و اونقدر شرف دارید که میگید باید اجرا بشه طبق گفته خودتون حداقل در ماجرای نادری استقلال باید به دسته پایین تر سقووط کنه و با 6 امتیاز منفی شروع کنه از بلبلی چیزی نمیگم
 • مجید IR ۰۵:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۲
  0 0
  اکنون که همه پول خود را از پرسپولیس گرفتید دیگر هیچ خطری این باشگاه را تهدید نمی‌کند؟ خیر به‌هیچ‌وجه. البته تا نوبت به کالدرون برسه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =

به یاد دیگو مارادونا

نظرسنجی

لغو بازی‌های پرسپولیس در آستانه لیگ قهرمانان آسیا را تصمیمی منطقی می‌دانید؟

آخرین عناوین

ویدیو

پربازدیدترین