صمد مرفاوی، مربی تیم استقلال ار اتفاقات پیش آمده در دیدار مقابل فولاد صحبت کرد.

صمد مرفاوی: به دیاباته گفتیم می‌توانی به ما کمک کنی، گفت ببینم چه می‌شود!

خبرورزشیلیگ برتر ایران؛ صمد مرفاوی مربی تیم استقلال می‌گوید اتفاقات بازی مقابل فولاد فوتبال نبود و همین باعث شد که این تیم نتواند بازی همیشگی خودش را ارائه دهد.

بازی با فولاد چطور بود؟
بازی سختی بود و مسلما یک مسابقه عادی نبود. همه بازی را دیدند و مشخص بود که در یک مسابقه معمولی حضور نداریم.

اتفاقات بازی مقابل فولاد هم جنجال‌ساز شد؟
اول از همه باید بابت نتیجه به آنها تبریک بگویم چون بازی را بردند. از نظر فنی صحبتی ندارم اما به لحاظ روانی من تا به امروز اینطور ندیده بودم. چندین سال است در فوتبال حضور دارم اما این را ندیدم که نیمکت یک تیمی یا نیمکت رو به رو این رفتارها را داشته باشد. بنده که ساکت بودم و نیمکت تیم حریف را فقط نگاه می‌کردم حتی به من هم یکی از مربیان فولاد گیر داد. کاری به کسی نداشتم و احترام می‌گذاشتم اما یکی از کادرفنی آنها به من گیر داد که چرا نگاهش می‌کنم. من نمی‌دانم آیا نگاه کردن جرم است؟

برخی می‌گویند با همین شیوه روی داور بازی مسلط شدند. با این موضوع موافق هستید؟
این جنگ روانی اصلا خوب نیست، درست است که خوب بازی کردند و منکر این نمی‌شویم ولی وقتی تیمی می‌تواند به لحاظ فنی خوب بازی کند چرا باید جنگ روانی به راه بیندازند. چرا کار به نیمکت حریف دارند و تیم مقابل را تحریک می‌کنند که این اقدام اصلا اخلاقی نیست. بعد می‌بینیم همین باشگاه دم از اخلاق می‌زند در صورتیکه حتی به نگاه کردن من هم گیر می‌دادند؛ مثل اینکه توقع داشتند من هم با آنها دعوا کنم. این حق من است که اطرافم را نگاه کنم و چیزهایی را دیدم که در عمرم ندیده بودم. این خوب نیست که مسئولان یک باشگاه دم از اخلاق بزنند و بگویند که که ما اخلاق را رعایت نکردیم. اتفاقا آن باشگاه اخلاق را زیر پا گذاشت.

ظاهراً ویدیوی منتشر شده از فکری موجب شد تا چنین رفتاری داشته باشند؟
این هم درست نیست، چرا باید یک نفر از وسط زمین فیلمبرداری کند؟ من مسئولان برگزاری را مقصر می‌دانم. آقای خلیفه سلطان فقط به ما گیر داده بودند که باید ۶ بازیکن گرم کنند و چرا نیمکت شما شلوغ است. شما بروید و جلوی بی اخلاقی‌ها بگیرید. با کمال پررویی کسی که پرونده اخلاقی دارد و در ماجرای کارت به کارت معروف حضور داشت، در حال فیلمبرداری بود. این آقا از نظر اخلاقی مردود است، چگونه در آن باشگاه کار می‌کند؟ باشگاهی که استقلال را به بی اخلاقی متهم می‌کند خودش چطور اینگونه رفتار می‌کند؟ مسئولان برگزاری چطور چنین افرادی را به ورزشگاه راه می‌دهند. جناب خلیفه سلطان نباید یکطرفه قضاوت کند و مشکل ساز شود. از مسئولان برگزاری بازی گلایه دارم که همیشه یکطرفه پیش می‌روند. 

چطور شد که تعویض دانشگر صورت نگرفت؟
ببینید تلویزیون که دقیق نشان نمی‌داد اما یک تابلوی الکتریکی آورده بودند که خراب شده بود و باید با تابلوهای دستی تعویض‌ها صورت می‌گرفت. از زمانی که دانشگر اینطور شد مایه دنبال تعویض بودیم و حتی قبل از او در نظر داشتیم که شیخ دیاباته را به زمین بفرستیم. ما دنبال به زمین فرستادن بابک مرادی و متین کریم زاده به جای فرشید اسماعیلی و محمد دانشگر بودیم که رفتن دیاباته به دلیل رفت و برگشتش به رختکن کنسل شد. آقایان اول چون ما یک تعویض را انجام ندادیم به سراغ تعویض فولاد رفتند که همان تعویض آنها با تابلو دستی حدود ۵ دقیقه طول کشید. همین باعث شد که تعویض ما  ۶ الی ۷ دقیقه طول بکشد که آقای داور چهارم ترجیح داد اول آنها کارشان را انجام بدهند. تابلوهای دستی حدود ۲۰ سال پیش مورد استفاده بود. من کاری به نتیجه فولاد ندارم اما این مسائل خوب نیست و چنین اتفاثی بیفتد.

همان مربی که به من گیر داد چرا به سمت نیمکت‌شان نگاه می‌کنم، برای چند جلسه محروم شده است و همین باشگاه فولاد به نوعی رایزنی کرده تا محرومیت را تعلیق کنند. او نباید روی نیمکت حضور می‌داشت و محروم بود. من سوالم همین است که چطور یک نفر را محروم می‌کنند اما بعدش تعلیق می‌کنند. آقای نکونام آمد و از من بابت امکان بی احترامی‌های صورت گرفته عذرخواهی کرد ولی این هم درست نیست سکوت ما دلیلی باشد تا بخواهند توهین کنند. 

دیاباته اخراج شده است؟ این رفتار کادرفنی مورد انتقاد قرار گرفته است.
نه اینگونه نیست او باید به کمیته انضباطی برود و تکلیفش مشخص شود. شیخ دیر آمد و دیر ملحق شد. آماده نبود و بعد از آن هم به خوبی تمرین انجام نداد. حتی دو روز قبل از بازی هم آمد و گفت من زانویم درد می‌کند. پولش را هم گرفت که از او سوال کردیم می‌تواند مقابل فولاد به ما کمک کند که گفت باید ببینم چه می‌شود!!! دو روز قبل از بازی هم تمرین نکرد و فکر نمی‌کردیم که به بازی برسد اما در نهایت به اهواز آمد و می‌خواستیم بازی هم انجام بدهد که به خاطر تعویض آنگونه شد.

بازی با ماشین سازی را چطور پیش بینی می‌کنید؟ از برنامه سازمان لیگ راضی هستید؟
به هر حال برنامه آنهاست و می‌خواهند با تیم ملی هماهنگ باشند که ما مشکلی نمی‌توانیم با آن داشته باشیم چون باید تابع قوانین و مقررات باشیم.

به نظر شما بیانیه پیش از بازی در خصوص داوری درست بود؟
درباره بیانیه باشگاه چیزی نمی‌دانم و نمی‌توانم درخصوص آن هم صحبت کنم.

برچسب‌ها

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 17
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 3
 • امیرحسین IR ۱۲:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۲
  6 3
  فکری فحش ناموسی داده اینم مشکب از فیلمبردار هست کیسه باخته مشکل از داور هست دیاباته اخراج شد مشکل از وزیر هست
 • تیم هندبال سپاهان IR ۱۲:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۲
  47 13
  پس درست بود که دیاباته میخواد بیاد پرسپولیس خوب راحت نیست دیگه تو اون تیم البته اگه بشه به استقلال گفت تیم فوتبال هرکاری انجام میدن جز فوتبال بازی کردن البته پرسپولیسی ها باید خوش خیال باشن که فکر میکنن امکان داره دیاباته بیاد پرسپولیس چون وزیر اجازه نمیده هیچ بازیکنی از تیم محبوبش بیاد پرسپولیس ولی از پرسپولیس بازیکن میفرسته به الاستقلال
  • ستارگان سرخ ایران و آسیا IR ۱۳:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۲
   23 6
   کما اینکه پارسال هم شنیده می شد پاتوسی با پرسپولیس تمام کرده اما نیومد حالا چی شد نیومد خدا داند ؟!/!!!!!!
  • مجید IR ۱۳:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۲
   18 5
   اولا چرا باید وسط زمین فیلمبرداری کنه؟ پس فیلمبردارها رو واسه چی آوردن استادیوم دوم اگه میخواستن تعویض کنن و تابلو تعویض مقصر بود پس چرا فکری دنبال دانشگر می گشت؟...........اینم یه چیزی گفت که معلوم بشه هست.......بابا فهمیدیم تو هم تو کادر استقلال بودی.
  • علی IR ۱۴:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۲
   13 1
   خودتم فهمیدی چی گفتی؟؟
  • مانی IR ۱۵:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۲
   9 4
   "دیاباته پولش را گرفت " یعنی حدود 400 هزار دلار ولی پرسپولیس 4 ماهه که پول به بازیکنانش نداده و شجاع بهمین خاطر رفت و الانم کلا 7 میلیون داره . اصلا الاستقلال حکومتی نیست و وزیر پرسپولیسیه و اون هوادارای که 3 میلیون دلار اسیایی پرسپولیس و 152 میلیارد به الاستقلال داده اصلا وزیر نیست . احتمالا شیخ النصر بوده
  • علی IR ۱۶:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۲
   3 2
   هر جا هر بازیکن و مربی گل میکنه میچسبید به اون باشگاه اما چه میشه کرد که تا ۶ ماهه دیگه مجبورید با آل کثیرتون یه قل دو قل بازی کنید.
 • امیرحسین IR ۱۳:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۲
  30 3
  صمد مرفاوی: چرا باید یک نفر از وسط زمین فیلمبرداری کند؟ احتمالا کمیته انضباطی فیلمبردارو 4 ماه از هرگونه فیلمبرداری محروم میکنه
 • حقگو IR ۱۳:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۲
  21 6
  نبایستی پا روی حق گذاشت اتفاقاً باشگاه کیسه یک نوآوری در لیگ امسال داشته قبلاً در جام جهانی تیمهایی با دو سرمربی مانند سوئد داشتیم اما این ها به سه سرمربی بسی جای تقدیر دارد مرفاوی سابقه سر مربی و مظلومی که درست بعنوان سر پرست اما عملان سر مربی و فکری مثلث برمودا
 • آرش IN ۱۴:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۲
  10 2
  نیمکت شلوغ؟! واقعا شماها اونجا چیکار می کنید صمد مرفاوی حنیف و آرش و مظلومی و.... خودتون یه تیم هستید والا چه خبره؟؟!! بعدم اقا جون مادرت بگو تاکتیکتون چی بود در این مورد حرف بزنید چرا تیم اینقد به هم ریخته بود چرا حتی نتونست یه حمله ی درست حسابی داشته باشه. تو باید در مورد این چیزا حرف بزنی. نه در مورد اینکه چرا یکی وسط زمین فیلمبرداری کرد. در مورد شیخ هم حرف مفت میزنی سناریوی همیشگیتونو دارید پیاده می کنید که رد کنید بازیکن رو. یه مشت مهره های که قبلا تست شدید تو استقلال و جواب ندادید الان چرا باز اوردنتون. تو و مظلومی مگه سرمربی استقلال نبودید چه گلی به سر تیم زدید که الان دوباره برگشتید. والا استقلال با شماها به هیچ جا نمیرسه.
 • هاشم DE ۱۴:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۲
  7 1
  آقای مرفاوی، شما خودتان میگوئید دیاباته دیر آمده،آماده نبوده،زانو درد داشته، پولش را گرفته. آقای مرفاوی اگر در مورد پول دیاباته صحبتی میکنید که به شما مربوط نمیشود و باشگاه طرف قرارداد است حداقل مرام داشته باشید و از دیر کرد پرداخت پول او نیز حرفی بزبان بیاورید. آقای مرفاوی، بقول خودتان آقای دیاباته آماده نبوده. پس چرا از او می خواستید استفاده کنید؟ آقای مرفاوی، اگر آقای دیاباته زانو درد داشته،با درد بازی گرفتن از او جای ریسگ دارد و نه غیر. آقای مرفاوی، آقای دیاباته نمی تواند ۱۰۰% اطمینان بدهد در آن زمان کوتاه به تیم کمک میکند و حتمآ بازی عقب افتاده را به مساوی و حتی به برد تبدیل میکند،چونکه به شرایط بازی و موقعیت بوجود آمده بستگی دارد . چگونه است که شما هم نمیتوانید قول قهرمانی بدهید؟ آقای مرفاوی، حداقل صادق باشید و اگر حریف اشکال تراشی میکند ،شما بازی خودتان را انجام بدهید و از حاج محمود بخواهید رعایت ادب را بجا آورند. در آخر بعنوان یک هوادار آبی که مطمئنا زودتر از شما هوادار این آبی آسمانی بوده ،هستم و خواهم بود توصیه میکنم نیمکت کادر فنی را کوچکتر و مفید تر کنید.همه جا آبییته.
 • یه پرسپولیسی قدیمی IR ۱۵:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۲
  5 7
  این مصاحبه در نوع خودش یک رکورد محسوب میشه! تا حالا توی هیچ مصاحبه ای این همه سوال های چرت و جواب های چرت تر و مهمل یکجا ندیده بودیم! ازش می پرسن ویدئوی منتشر شده که باعث ناراحتی فولادی ها شده، میگه اصلا چرا باید به کسی اجازه بدن وسط زمین فیلمبرداری کنه! بابا راست میگه؛ آخه شاید یکی بخواد وسط زمین به بازیکن و مربی تیم حریف یا داور و مسئولین اجرایی فحش خوار مادر بده، آخه درسته که یکی فیلمبرداری کنه!؟!
  • ضدمافیا IR ۱۸:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۲
   7 1
   مصاحبه های گل ممد رو بخونی مفهوم چرت رو بخوبی متوجه میشی
 • ... IR ۱۵:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۲
  1 5
  هر وقت مرفاوی رو میبینم یاد اون سالی میفتم که گفت بالاتریم بعد چهارم شد .البته بعد دیگه یه چند سالی افتابی نشد رفت تو غار .خخخ خخخخ
 • طرفدار IR ۱۶:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۲
  3 4
  یک مشت بیسواد در نیمکت جمع شده از استرا به کجا رسیده آیم
 • حمید رضا امینی IR ۱۶:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۲
  0 4
  از قدیم میگویند آشپز که دوتا شد آش یا شور می شود یا بی نمک. بنظر میرسد استقلال ۲۲ آشپز و سر آشپز دارد که یکی از دیگری بی کفایتر است. نتیجه آن هم می شود یک بازی بی روح با نتیجه باخت و از آن جالبتر سر مربی تیم عنوان می کند خیلی خوب شد که باختیم تا اشکال خودمان را پیدا کنیم . با این مربی و این وضعیت این تیم سرو سامان پیدا نمی کند. هر کس که بیکار بود و کاری نداشت در استقلال شد دستیار مربی تا پولی برای خود دست و پا کند.
 • مروی PL ۲۰:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۲
  16 1
  خوشم میاد بعضی افراد حتی اسمشون لنگیا رو می سوزونه حتی یه حرف معمولی مثل سلام میگه لنگی جماعت نمی تونه سوزش خودش رو پنهان کنه .بنده خدا نفس هم میکشه آتیش می زنه به بالا تا پایین لنگ و تاریخشونو می سوزونه .دلیلش رو بچه سن ها نمی دونند اول این که ستاره دوم با گل صمد مرفاوی به دست آمد .دوم اینکه تو بازی های دربی و قبل از اون تو دارایی که بود و بعد که مدتی تو تیم کشاورز بود تو پنج بازی با لنگ گل پیروزی تیمش و شکست لنگ رو به ثمر رسوند .مخصوصا تو سه دربی که گل های سه امتیازی صمد باعث شکست پیروزی شد به خصوص خرداد۱۳۶۹ که مهمترین بازی دربی تو اون سالها بود و گل صمد رو تو اون روز هیچ لنگیی فراموش نمیکنه .همین دلایل کافیه وقتی این گلزن قهار یک کلمه صحبت میکنه بی تربیتی و بی فرهنگی و فحاشی هوادارای پیروزی (که صدالبته جزئی از فرهنگشونه و بهش افتخار میکنند) شروع بشه .یکی از مهمترین نشانه های حقارت فحاشی و بی ادبیه که شما دارید

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =

به یاد دیگو مارادونا

آخرین عناوین

ویدیو

پربازدیدترین