مهاجم فصل گذشته پرسپولیس به خبرورزشی گفت: مهدی عبدی یک مهاجم ۲۱ ساله و جوان است. باید به او اعتماد کنید و مطمئن هم باشید آقای گل خواهد شد.

علی علیپور: مهاجمان پرسپولیس را با اسم من تحت فشار نگذارید

خبرورزشیمهدی یکتا؛ در خبرها داشتیم علی علیپور، مهاجم فصل گذشته پرسپولیس در دیدار حذفی تیمش عملکرد خوبی داشته است. حالا تیم ماریتیمو قرار است فردا شب در یک دیدار حساس به مصاف بنفیکا تیم مطرح پرتغالی برود. در همین ارتباط گپ و گفتی با علی علیپور داشتیم. 

شنیدیم نمایش خوبی در جام‌حذفی داشتی و زمانی که به زمین رفتی شکست ۲ بر یک را با برد ۳ بر ۲ و صعود به مرحله بعدی مقابل پنافیل عوض کردید؟
همه بچه‌ها خوب بودند. ما دو گل خوردیم و بعد همه با تمرکز بالا بازی کردیم تا توانستیم به برتری ۳ بر۲ برسیم. 

حریف مرحله بعدی شما کدام تیم است؟
دقیق اسمش را نمی‌دانم اما امیر (‌عابدزاده) می‌گفت یک تیم دسته دومی در پرتغال حریف بعدی ما در جام‌حذفی است. 

با امیر عابدزاده در سفرها هم اتاق هستی؟
بله، در مصاحبه قبلی با خبرورزشی گفتم که از زمان بازی در راه‌آهن امیر را می‌شناسم و رابطه صمیمانه‌ای با هم داریم. از روزی هم که به پرتغال آمدم خیلی به من کمک کرده و امیدوارم بتوانم زحمات دوست خوبم را جبران کنم. در اردوهای ماریتیمو و سفرها هم‌اتاق هستیم. 

در تیم ملی هم نمایش خوبی برابر بوسنی ارائه کرد. بازی را دیدی؟
امیر دروازه‌بان فوق‌العاده‌ای است. بازی با بوسنی را دیدم و برای امیر خیلی خوشحال شدم. خوشبختانه تیم ملی کشورمان چند گلر خوب دارد و امیر عابدزاده هم یکی از بهترین‌های ایران و البته لیگ پرتغال. 

دوشنبه با بنفیکا بازی دارید. فیکس بازی می‌کنی؟
بله، دوشنبه ساعت ۷ شب به وقت پرتغال و فکر می‌کنم ۱۰ و نیم شب به وقت ایران با تیم بزرگ بنفیکا بازی داریم. بعید می‌دانم فیکس باشم اما برای این مسابقه انگیزه زیادی دارم. می‌خواهم از کوچک‌ترین فرصتی که با صلاحدید مربیان ماریتیمو نصیب من شود نهایت استفاده را ببرم. 

امیدواریم دروازه بنفیکا را باز کنی و ما هم تماس بگیریم و به تو تبریک بگوییم. 
ان‌شاءالله، دعا کنید. 

از ماریتیمو که بگذریم می‌خواهیم در خصوص یک موضوعی یا بهتر بگوییم مشکلی در پرسپولیس صحبت کنیم؟
من امروز فقط یک هوادار پرسپولیس هستم و خیلی در جریان ریز مسائل این باشگاه نیستم. البته هرچه امروز دارم یا اگر علی علیپور شدم به خاطر عظمت و بزرگی پرسپولیس بوده است. 

علی علیپور و مهدی عبدی

می‌دانیم اما این روزها صحبت‌های زیادی در خصوص ضعف مفرط خط حمله پرسپولیس به گوش می‌رسد. صحبتی نداری؟
این انتقادات همیشه در شروع فصل یا زمانی که پرسپولیس کمتر گل زده وجود داشته و موضوع تازه‌ای نیست. من مطمئن هستم پرسپولیس در بازی‌های بعدی خود درگلزنی موفق‌تر ظاهر شده و همه این حرف و حدیث‌ها تمام خواهد شد. 

اما صحبتی که زیاد به گوش می‌رسد حس شدن غیبت علی علیپور در خط حمله بوده است. ما هم فکر می‌کنیم در حال حاضر پرسپولیس مهاجم گلزنی مثل تو ندارد؟
لطفاً این حرف را نزنید و با مطرح کردن اسم من مهاجمان پرسپولیس را تحت فشار نگذارید. پرسپولیس قبل از من هم مهاجمانی داشته که اسم بزرگی هم داشته‌اند و از این تیم به دلایلی جدا شدند. با این حال این تیم بزرگ و دوست‌داشتنی راه خودش را رفته و با نفرات جایگزین بهترین نتایج را گرفته است. این صحبت‌ها بیشتر مهاجمان پرسپولیس را تحت فشار می‌گذارد. 

البته مهاجم زیادی در این تیم نمانده است؟!
متأسفانه عیسی آل‌کثیرکه مهاجم فرصت‌طلب و زحمت‌کشی هم بود به دلیل محرومیت ۶ ماهه نمی‌تواند تیم را همراهی کند اما مهدی عبدی و وحید امیری هم خیلی زحمت می‌کشند. من خودم هم در پرسپولیس این شرایط را دیدم و تحمل کردم. در تیم‌های بزرگ وقتی ۲ هفته گل نزنی صحبت‌ها، زمزمه‌ها، انتقادات و حرف و حدیث‌ها شروع می‌شود و باید این شرایط را کنترل کنی. 

تو هم این وضعیت را دیدی و می‌دانم در چند مقطع حتی دچار مشکلاتی شدی؟
من هم با این شرایط و فشارها مواجه شدم اما توانستم با کمک مشاوران و دوستانم از آن عبورکنم. مهدی عبدی یک مهاجم ۲۱ ساله و جوان است. باید به او اعتماد کنید و مطمئن هم باشید آقای گل خواهد شد!

ما اعتماد کنیم؟!
منظورم همه بود. این روزها مهدی تحت فشار زیادی قراردارد و همه از او انتظار گلزنی در پرسپولیس را دارند. تحمل این فشار بسیار سخت است و باید به عبدی کمک کرد. 

تو که بچه‌محل مهدی عبدی هستی چه توصیه‌ای به او داری؟
من کنار تیم نیستم ولی قابلیت‌های مهدی را می‌شناسم. می‌دانم از شم گلزنی بالایی برخوردار است و روی زمین و هوا تسلط دارد. شما در همین بازی با نفت مسجدسلیمان هم دیدید چه پاس زیبایی به بشار رسن داد؟

بله و در مورد این پاس گل هم مطلب نوشتیم. یک‌جورهایی همه را به یاد پاس گل زیبای مهدی طارمی به مرحوم هادی نوروزی در دیدار با لخویا انداخت؟
خدا هادی را بیامرزد. واقعاً مرد بود و یک مشاورخوب برای خود من که همیشه کمکم می‌کرد. مهدی طارمی هم همین شرایط را در پرسپولیس دیده و تحمل کرد تا توانست مهدی طارمی شود. پاس تماشایی پشت پای مهدی عبدی نشان داد او استعداد و تکنیک لازم را دارد اما باید به او فرصت داد. پرسپولیس وحید امیری و هافبک‌های خوب و تکنیکی هم دارد و ان‌شاءا... در دیدارهای آینده با گل‌های خود به همه این حرف و حدیث‌ها پایان خواهند داد.

برچسب‌ها

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 7
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • با حقارت شرم استقلالی هستم IR ۱۴:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
  30 24
  تو خودت مایه عذاب ما بودی چ میگی اسم تو تو سعی کن تو تیم خودت فیکس بشی بعد حرف بزن
  • اردیا US ۱۵:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
   28 11
   اونی که مایه ی عذابه شما طرفداران حقیر و نمک نشناسه که شدید آیینه ی دق تیممون
  • میلاد IR ۱۶:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
   18 31
   لطفا دعوا نکنید تیم شیشپولیس تا 100 سال دیگه نمی تونه قهرمان آسیا بشه. قهرمانی استقلال فقط از عهده تاج کبیر بر میاد.
  • با حقارت شرم استقلالی هستم DE ۱۸:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
   7 16
   من از تو امثال تو بیشتر پرسپولیسی هستم منتها تو بچه نمیدونی تو بازی های بزرگ هیچکاری نکرد فینال اسیا دقیقه ۲ دروازه خالی زد ب کجااا.... اگ گل میشد چ بسا الان...
 • حسن پرسپولیسی قوژد IR ۱۴:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
  22 12
  پارسال علی پور دیر گل زدن شروع کرد ولی خوب شروع کرد واخر فصل با اختلاف 10 امتیاز قهرمان شدیم انشالا امسال تو لیگ قهرمانیم فقط امیدوارم تو آسیا فرصت سوزی نکنیم و جشن قهرمانی رو بگیریم وحسرت خیلی چیزها رو به دل کسانی که نخاستن تیم ما اینجا باشه بزاریم
 • زاگرس IR ۲۰:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
  14 7
  کسانی که با پرسپولیس اسم و رسم در کردن وبزرگ شدن واما با بی غیرتی تیم رو رها کردن ورفتن حق بردن اسم پرسپولیس رو ندارن...منظورم {...} تو و ترابی و شجاع و محرمی و....میباشد
  • .،.،. IR ۱۴:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
   2 0
   ن تورو مولا بمونن ایران آیندشون بدتر خراب شه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =
Topic[id:111, title:لژیونرها] - __ [] __

یورو ۲۰۲۰

Topic[id:111, title:لژیونرها] - __ [] __
Topic[id:111, title:لژیونرها] - __ [] __
Topic[id:111, title:لژیونرها] - __ [] __
Topic[id:111, title:لژیونرها] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:111, title:لژیونرها] - __ [] __
Topic[id:111, title:لژیونرها] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:111, title:لژیونرها] - __ [] __
Topic[id:111, title:لژیونرها] - __ [] __

پربازدیدترین