سرمربی تیم ملی کشتی آزاد و همکارانش درتلاش هستند تا زمینه رویارویی و مسابقه بین حسن یزدانی و دیوید تیلور آمریکایی را فراهم کنند.

کادر فنی دنبالِ رویارویی حسن یزدانی با دیوید تیلور، قبل از المپیک

خبرورزشیمهدی شیروانی؛ جلسه آمادگی تیم‌های‌ ملی با حضور رئیس و نایب‌رئیس فدراسیون‌ کشتی و سرمربیان تیم‌های‌ ملی کشتی ‌آزاد و فرنگی برگزار شد. در این جلسات جداگانه، نحوه تمرینات آماده‌سازی، دعوت نفرات اردونشین، شرکت در تورنمنت‌های برون‌مرزی و... مورد بررسی قرار گرفت. محمد بنا و غلامرضا محمدی دغدغه‌های خاصی برای اردوها، تغذیه و سلامت کشتی‌گیران، تفریحات سالم برای جلوگیری از رخوت، خستگی روحی و جسمی همزمان با تمرینات و... را مد نظر داشته و فدراسیون ‌کشتی هم همه تلاشش را به ‌کار می‌گیرد تا نیازهای کادر فنی و اردونشینان را تأمین و برآورده سازد. 

اما یکی از مهم‌ترین برنامه‌هایی که تأثیر و نقش بسزایی در آمادگی، عملکرد و نتایج ملی‌پوشان و قهرمانان‌کشتی درمیادین به ویژه بازی‌های المپیک دارد، حضور در تورنمنت‌ها و مسابقات بین‌المللی برون‌مرزی برای رویارویی با حریفان مستقیم ملی‌پوشان است. 

مسابقاتی که حریفان مستقیم کشتی‌گیران ایرانی به ویژه حسن یزدانی در آن پیکارها حضور دارند، از اولویت‌های فدراسیون کشتی و است. با اینکه قرار بود کشتی‌گیران در مسابقات بین‌المللی جام پلیکونه ایتالیا شرکت کنند اما وقتی این‌ رقابت‌ها از لیست مسابقات دارای رنکینگ اتحادیه ‌جهانی‌ برای ‌المپیک حذف شد، شرکت تیم ملی کشتی آزاد هم منتفی شد. وقتی در خبرها آمد که احتمالاً آمریکایی‌ها با بعضی از نفرات اصلی مثل دیوید تیلور در جام ایتالیا حاضر می‌شود، غلامرضا محمدی سرمربی تیم ملی کشتی آزاد هم به صرافت حضور ملی‌پوشان بعضی اوزان یا حداقل با حسن یزدانی در آن افتاد. 

او و همکارانش درتلاش هستند تا برنامه‌های ویژه‌ای برای حسن یزدانی امید اول کاروان ورزش ایران و تیم ملی کشتی‌ آزاد تدارک ببینند و تدابیری اندیشیده‌اند که در صورت امکان تا قبل ‌از بازی‌های‌المپیک ۲۰۲۱ توکیو در تورنمنت و مسابقه بین‌المللی تا زمینه رویارویی و مسابقه بین حسن یزدانی و دیوید تیلور آمریکایی را فراهم کند. اگر حضور آمریکایی‌ها با تیلور در ایتالیا قطعی شود، قطعاً فدراسیون کشتی هم به خواست کادر فنی شرایط اعزام برای حسن یزدانی را فراهم می‌کند تا شاهد این رویارویی در اسفندماه باشیم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =
Topic[id:79, title:کشتی] - __ [] __
Topic[id:79, title:کشتی] - __ [] __

نظرسنجی

پیش‌بینی شما از دیدار استقلال - سایپا؟
Topic[id:79, title:کشتی] - __ [] __
Topic[id:79, title:کشتی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:79, title:کشتی] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:79, title:کشتی] - __ [] __

پربازدیدترین