۱ نفر
دوشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۹

استقلال راه بردن را در لیگ برتر یاد گرفته است!

عادت جدید استقلال

خبرورزشیاردشیر لارودی؛ یکم- رساندن چند توپ به مهدی قایدی یا ارسلان مطهری، حتی در غیاب دیاباته هم کارساز است و مؤثر! خط آتش سربازان آبی، آنقدر تکنیک و مهارت پا به توپ شدن دارد که یک گل و گاهی دو گل هم به این ترتیب بسازد، ولی در لیگ آسیا چه باید کرد؟ آیا میتوان با همین فکر نداشته، تاکتیک مبتدیانه و نمایش ساده، از عهده حریفان آسیایی برآمد؟ آیا السد قطر هم مثل نساجی قائمشهر است؟ یا الدوحیل را می‌توان نفت مسجدسلیمان فرض کرد؟ استقلال در لیگ برتر، کباده‌کش همه تیم‌هاست ولی آیا قرار است همه حریفان استقلال، هم‌وزن پیکان باشند و به اندازه سایپا، شهرخودرو، ذوبآهن و ماشین‌سازی پرفشار و سریع بازی کنند؟
دوستان استقلال باید به این نکات توجه کنند! دوستان استقلال، فقط کسانی نیستند که دل خوش می‌دارند به صدرنشینی مردان آقای فکری! باید استقلال را در جای خودش دید و از این تیم، بازی‌هایی به اندازه قابلیت تکنیکی یارانش انتظار داشت! مربیان استقلال -و پرسپولیس و سپاهان و تراکتور و فولاد اهواز- باید پاسخگوی انتظارات بالاتری باشند که از آنها می‌رود!
ایرادهای بنی‌اسراییلی را قبول نداریم، اینکه استقلال بازیکنانی دارد مثل مهدی قایدی، وریا غفوری، فرشید اسماعیلی و ارسلان مطهری، گناهی نیست که به خاطرش باید عذرخواهی کرد! ولی حرف اینجاست:
...جناب آقای فکری، علاج واقعه قبل از وقوع باید کرد! شما باید کاری کنید که مردان تکنیکی استقلال، حالا که دست به هرچه می‌زنند، طلایی می‌شود و راه بردن را خوب یاد گرفته‌اند، بازی‌های بهتری را به نمایش بگذارند! یعنی استقلال نباید به نتایج قضاقورتکی و ا...بختکی دل خوش باشد! استقلال پتانسیل خیلی خیلی بیشتری دارد!

مرض خودکمبینی
دوم- پرسپولیس از نظر بازیکن، مشکلات قبلیاش را همچنان پابرجا میبیند، ولی با اعتماد به‌نفس بازی می‌کند! استقلال، تعداد بردهایش بیشتر است ولی از جانب هواداران خود به اندازه «حریف ویژه» خود، تحت فشار قرار ندارد! چرا؟ به چه دلیل؟
همین حالا، استقلال در حالی که وضعیت بهتری از حریفان اصلی و از اوضاع سالیان قبل خود دارد، باز هم با فشار مضاعفی روبه‌رو است، چرا؟ این عدم اطمینان از کجا ناشی می‌شود؟ این «خودمصون»نبینی چگونه به جان استقلال افتاده است؟ پرسپولیس چرا در قبال دشواری‌ها، قدرت تحملش بیشتر است؟ و استقلال چه چاره جز خودبینی دارد؟ چرا با اولین تکان و نخستین تکانه، صدای همه بلند می‌شود که ترس از به‌هم ریختن اوضاع را دارند؟ چرا مردان استقلال که قدرت تحمل‌شان به اندازه قدرت بازیگریشان نیست، تحمل کمتری دارند؟ چرا مرغ همسایه در تیم استقلال، غاز است؟ چرا در تیم استقلال، مدیران را یک طرف و بازیکنان در طرف دیگر هستند یا می‌بینیم؟ 

غریبگز و آشناگریز
سوم- سپاهان بعد از استقلال در ردیف دوم جدول ردهبندی قرار دارد! سرنوشت این دو تیم که تیپ بازی کردن‌شان نقطه مقابل هم است، شنبه ۲۵ بهمن روشن می‌شود! پیکاری رودررو! نبردی سینه به سینه! بازی بزن‌بهادرانهتر استقلال، مقابل فوتبال گسترده و پرحوصله‌تری که از سپاهان سال ۹۹ سراغش را داریم! 
تکنیک مردان سپاهان، اگر دچار تدابیر «دیر وقتی» مدیران استقلال نشود، (آری استقلال می‌تواند و باید که از تدابیر مدیریتیاش بترسد) فوتبال قشنگی را تقدیم زیباپسندان خواهد کرد!
هر دو تیم، مدافعان خوب و خط دفاعی -تا چه رسد به سازمان دفاعی- پابرجایی ندارند، ولی گل‌های خورده سپاهان دو برابر استقلال است و این خودش یکی از «گرا»های مهم بازی و مهم بالای جدولی‌هاست! راز استقلال در گلری رشید مظاهری است که گل مفت نخورده است! استقلال، یک ویژگی دارد که درباره‌اش می‌گوید، نزده می‌رقصد! بازی من‌تومن و تقابل تک‌به‌تک با سجاد شهباززاده از دیدنی‌های این بازی پرتماشا هست و تماشایی‌تر هم خواهد شد! اما استقلال، چشمش به شدت می‌ترسد از تدابیر داهیانه مدیران خودش که معتقدند باید مصداق این بیت باشند و هستند:
من از بیگانگان هرگز ننالم!
که با من هرچه کرد آن آشنا کرد...  

۱۰ اسفند
شاقول شایعات

درباره آنها که خط می‌خورند و یا خط خورده‌اند، هر روز به تکرار سخنی باز نشر و باز پخش می‌شود! سکه دو نفر را -که در بازار گاوبندی شانسی ندارند- در بازار چه می‌گویندها خط خطی می‌کنند ولی کسی نه رد می‌کند و نه قبول! شاقول هندسه انتخابات، با میزان شایعه‌ها راست و کج را می‌نمایاند! و هیچ‌کس هم نه میگوید «نه» و نه میگوید آری!

کد ۱۵۰ هزار به دلار 
پرسپولیس در یکی از عملیات آیندهنگرانهاش، تیری را به هدف می‌نشاند! مهدی ترابی با قیمتی که معقول می‌نماید، از فوتبال قطر جدا شده و دوباره به تیم سرخپوشان وصل می‌شود! صد البته که در کوتاه‌مدت، پرسپولیس برنده است ولی این سکهها، دو رو دارند! ببینیم تا روی دومش چه نقشی دارد! 
عیسی آلکثیر هم در نیمه اول فروردین ۱۴۰۰ میرسد!

برچسب‌ها

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • سرخ IR ۱۱:۵۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۰
  7 9
  استقلال راه بردن را در لیگ برتر یاد گرفته است! ، اره البته یکی از مهم ترین مواردش رو جا انداختید اونم کمک های داوریه و...
 • لنگ حکومتی حقیر IR ۱۴:۲۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۰
  6 9
  خطاب به آقای عالیجناب اردشیر لارودی : استقلال و استقلالی خودکمبینی ندارد بلکه ۴۲ سال در این کشور زندگی کرده و فوتبال دیده و بالا و پایین این ۸ سال اخیر رو با وجودش احساس کرده و به این نتیجه رسیده که " یه دستهایی تو کاره تا لنگی حکومتی جام بیاره " یا " یه دستهایی تو کاره تا پرچم استقلال رو پایین بیاره" مثال هم خیلی زیاده که اگر بگم هم طولانی میشه هم حذف ... مسئله داوریها یک نمونش که تو داربی پنالتی مسلم استقلال دزدیده شد و توسط عوامل لنگی حکومتی توجیه شد و استدلال خرکی ! داوری که سالها حق استقلال را پایمال می کرد اتفاقا در موردی نادر و عجیب سهوا پنالتی علیه لنگی های حکومتی گرفت که اشتباه کرد و بهیچ عنوان پنالتی نبود و بعد از قرن ها حقی از لنگی های حکومتی تضییع شد(در واقع پس از بازی با ذوب آهن در اصفهان در سال اول برانکو که حق لنگ ضایع شد در این سالها همیشه همه چیز به نفعشان بوده اتفاقا در همان سال هم وزیر و فدراسیون و کمیته داوران پشت لنگ حکومتی در آمدند و اوضاع به نفع لنگی ها تغییر کرد) و سریعا معذرتخواهی کرد در حالیکه در این سالها ۲۰ امتیاز از استقلال دزدی و عین خیالش نیست ......
  • سعیدو IR ۱۴:۳۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۰
   7 5
   به امثال تو نمی گن پررو، یه چیز دیگه میگن که، بگذریم
  • گلی و بابا مسعود IR ۲۰:۰۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۰
   0 6
   دقیقا درست گفتی واقعا ۴۲ ساله یه دستهایی تو کاره تا لنگی حکومتی جام بیاره ...داور دوپینگ تبانی لنگی تو قهرمانی
 • اکبر IR ۱۵:۱۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۰
  10 4
  زنده باد استقلال
 • خلیل مهاجر IR ۱۷:۱۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۰
  0 0
  اگر بپذیریم که استقلال بالاخره بعد از چندین فصل به بردن و یا به اشتیاق بردن عادت کرده باشد نباید نقش پر رنگ بی ثباتی و مدیریت ضعیف باشگاه در ایجاد حواشی و جنجال های مخرب که باعث ایجاد استرس و فشار بیمورد در مقاطع حساس بر مجموعه کادر فنی و مربیان و بازیکنان میگذارد را کم اهمیت جلوه دهیم. نه تنها بی ثباتی و تصمیمات غیر قابل توجیه در چند فصل اخیر پیکره و ساختار تکنیکی تیم را چندین بار در آستانه فروپاشی کامل قرار داد و و استقلال را از فرصت های گرانقدری برای افتخار آفرینی محروم کرد بلکه در پی ناکامی های متعدد زمینه های چند دستگی را در میان سرمایه های انسانی آن منجمله هواداران و پیشکسوتان را نیز فراهم کرد و در پی آن و البته قابل پیش بینی، نقش تفرقه افکنان سود جو را نیز برجسته کرد تا جایی که اهانت و هتاکی آنها علیه بازیکنان و مربیان هم در عوض انتقاد سازنده زینت بخش صدر اخبار رسانه های ورزشی شد. اما در نقطه مقابل موفقیت و پیروزی اتحاد و همدلی و امید و انگیزه را تقویت میکند و مرداب فرصت طلبی های منفعت جویانه را میخشکاند. عبور از مرداب ها و حفظ عادت به موفقیت نیازمند دانش و هوشمندی و همت است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __

پربازدیدترین