کاپیتان اسبق آبی‌پوشان پایتخت در گفت‌وگو با خبرورزشی قاطعانه از وضعیت موجود انتقاد می‌کند و معتقد است مقصر اصلی در ایجاد چنین شرایطی، کادر مدیریتی باشگاه است. 

بیانی: اگر با غفوری برخورد می‌شد، حساب کار دست بقیه هم می‌آمد

خبرورزشی - شرایط استقلال این روزها صدای پیشکسوتان آبی را نیز به آسمان بلند کرده است. آنها از وضعیت تیم خود به شدت ناراحت هستند و همچون هواداران امیدی به بهبود وضعیت در نیم‌فصل دوم ندارند. شاهرخ بیانی، کاپیتان اسبق آبی‌پوشان پایتخت در گفت‌وگو با خبرورزشی قاطعانه از وضعیت موجود انتقاد می‌کند و معتقد است مقصر اصلی در ایجاد چنین شرایطی، کادر مدیریتی باشگاه است. 

تغییر رقم قراردادها 
نباید خودمان را گول بزنیم و واقعیات را انکار کنیم. بحث‌های فنی به کنار، قطعاً استقلال مشکلات تاکتیکی دارد و محمود فکری بابت آنها حتماً باید توضیح بدهد ولی در مورد مشکلات مدیریتی چه کسانی باید حرف بزنند؟ آقایان قرارداد ۲ میلیاردی یک بازیکن را فسخ کرده و برایش قرارداد جدید ۱۴ میلیاردی بسته‌اند و به هیچ‌کس هم جواب نمی‌دهند! واقعاً چنین مسئله‌ای ممکن است؟ اصلاً چرا باید چنین اتفاقی رخ بدهد؟ 

کاپلو و فرگوسن 
همان‌طور که گفتم، استقلال حتماً مشکلات فنی دارد و از این بابت من خودم منتقد محمود فکری هستم. این تیم زیبا بازی نمی‌کند و به همین خاطر هواداران ناراحت هستند ولی باور کنید در چنین وضعیتی و با این امکانات حتی اگر فابیو کاپلو و الکس فرگوسن را هم به استقلال بیاوریم، نمی‌توانند کاری کنند. وقتی تیم یک زمین تمرینی مناسب ندارد و بازیکنان چند ماه است از این بابت عذاب می‌کشند، وقتی دستمزدها به‌موقع پرداخت نمی‌شود و فقط وعده داده می‌شود، بدیهی است که حتی بزرگترین مربیان جهان هم کاری از دست‌شان برنمی‌آید.

مشکل مدیریت 
مشکل اصلی استقلال مدیریت است. کاملاً بدیهی به نظر می‌رسد مدیر شدن در استقلال بسیار وسوسه‌انگیز است و خیلی افراد دوست دارند چنین سمتی را احراز کنند ولی باید میزان توانایی افراد را نیز در نظر گرفت. در کمال احترام معتقدم مدیران استقلال گزینه‌های خوبی برای سکانداری مدیریت در این باشگاه تلقی نمی‌شوند. مدیران کنونی استقلال این کاره نیستند و به همین خاطر باشگاه با مشکلات فراوانی دست به گریبان شده که دامنه آن به داخل تیم هم رسیده است. 

بازی نکردن بازیکنان 
یک مسئله را خیلی صریح و شفاف می‌گویم. تا وقتی دستمزد بازیکنان به‌موقع پرداخت نشده و دغدغه آنها از این بابت مرتفع نشود، بازیکنان برای محمود فکری بازی نمی‌کنند. بعضی از آنها داخل زمین راه می‌روند. این مسئله بسیار تلخ است اما واقعیت محسوب می‌شود و مدیران باشگاه باید هرچه سریع‌تر معضل ایجاد شده را حل و فصل کنند چون نیم‌فصل دوم در حال آغاز است. الان شما ببینید میلیچ برای چه استقلال را ول کرد و رفت؟ این بازیکن، جناح چپ استقلال را بیمه کرده بود ولی به خاطر مسائل مالی به کشورش بازگشت. یا همین مهدی قایدی. بازیکن به این خوبی که هم گل می‌زند، هم پاس گل می‌دهد و... اما حالا شرایط را به گونه‌ای پیش برده‌اند که انگیزه‌اش کم شده است. 

سکوت مظلومی 
یکی دیگر از مشکلات استقلال، سکوت چهره‌های بزرگ تاریخ این باشگاه است. خدا منصورخان و ناصرخان را رحمت کند. مطمئن باشید اگر این دو عزیز بودند، وضعیت استقلال حتماً بهتر بود. آقای پرویز مظلومی از وقتی سرپرست استقلال شده، یک کلمه حرف نمی‌زند و مشکلات را بازگو نمی‌کند. مظلومی حرف نمی‌زند چون می‌خواهد سرپرست باقی بماند و نمی‌خواهد سمت خود را از دست بدهد. 

آبروریزی به خاطر غذا 
متأسفانه گروهی از بازیکنان استقلال هنوز نفهمیده‌اند پیراهن چه تیم بزرگی را بر تن دارند. واقعاً چه معنی داشت مقابل دوربین قرار بگیرند و از مشکلات تغذیه حرف بزنند؟ ‌شأن استقلال را به خاطر یک پرس غذا پایین آوردند. اصلاً فرض کنیم باشگاه غذای خوب برای آنها نخرید، خوب خودشان از جیب خرج کنند و غذا بخرند. این همه پول می‌گیرند ولی نمی‌توانند یک پرس غذا برای خودشان بخرند؟ مگر ما از جیب خودمان برای خودمان خرج نمی‌کردیم؟ تازه آن زمان خبری از پرداخت‌های میلیاردی هم نبود. اگر منصور پورحیدری خدابیامرز سرپرست استقلال بود، هیچ بازیکنی جرأت نداشت چنین حرف‌هایی به زبان بیاورد.

اخراج غفوری 
آقای وریا غفوری بازوبند استقلال را داخل زمین پرتاب می‌کند، موقع تعویض با عصبانیت توپ را شوت می‌کند، مستقیم راهی رختکن می‌شود و حتی صبر نمی‌کند تا مسابقه تمام شده و سایر نفرات هم بیایند. از طرف دیگر، فردای آن روز نیز به تمرین نمی‌رود ولی نه تنها کوچک‌ترین برخوردی با او صورت نمی‌گیرد، بلکه در مسابقه بعدی هم تحت عنوان بازیکن ثابت و کاپیتان وارد زمین می‌شود. در چنین شرایطی کاملاً بدیهی است که سایر بازیکنان هم راه و روش نافرمانی را یاد می‌گیرند. اگر با کاپیتان تیم بابت رفتار اشتباهش برخورد می‌شد، حساب کار دست بقیه هم می‌آمد.

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • فری عشقی IR ۱۴:۳۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
  27 4
  وقتی یه بازیکن با دوسال بازی کردن در استقلال زیادی بادش میکنند و هر فصل هم با کلی ناز و اشوه قراردادهای ده و چهره ملیارد میبندند و وسط بازی مربی رو فوش کش میکنه و میره بیرون.از جاییکه از تیم بیرونش کنن هفته بعد بازی میکنه و باز هم بازوبندو بهش میدن. یا این تیم خیلی کوچیک و یا بزرگ تر نداره و اینم یاد گرفته که هر کاری بکنه باز همه کارت در استقلال بیچاره تیمی که بزرگتر نداره
 • حامد IR ۱۴:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
  16 3
  خداروشکر تا وقتی هوادارای استقلال بازیکن پرستن اوضاع تیمشون همینه و ما همچنان قهرمان میشیم
  • لونگ بر باد رفته IR ۲۱:۴۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
   0 21
   خدارو شکر رو به پاپا مسعود و برادر جهرم و عمو عراقچی بفرست که فوتبال رو تو این چند سال به گند کشوندن
  • امیرحسین IR ۰۹:۵۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۷
   1 0
   اگر اینایی که گفتی نبودن استق لال الان درست تو دسته سه توپ می زد و اصلش برگشته بود
 • کیسه کش مرده شور IE ۰۳:۲۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۷
  3 1
  آقای بیانی فکر کردید دوران شماست که به عشق هوادار وپیرهن تنتون بازی میکردید نه بابا اون ممه رولولوبرد نشستو تنهائی خورد اینا یک روز غذاشون تک مدل بوده اومدن تو تلوزیون آبرو وشرف تیمو بردن فقطم برای پول بازی میکنن شمافکرکردی ممودفکری بلد نبود با وورووریا برخوردکنه اگراینجورفکرکردی سخت دراشتباهی بنده خدا ازترسش که میدونه ووری برای خودش باندی داره اصلا جیمزباندی برای خودش دوروزه فکری رو برکنارمیکرد ممود اینوخوب میدونه که بهش باج میده دوباربهش گیربدی فردا کل تقصیرهای استقلال میشه شاهرخ خان بیانی پارودمش نزار قاطی میکنه.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
بلیط هواپیما