نظرسنجی

پیش‌بینی شما از نتیجه دیدار ایران و آمریکا؟
واکنش دبیر به ابهام‌های انتخابی تیم‌های ملی کشتی/ برای خودم جهنم نمی‌خرم
۲۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۶

رئیس فدراسیون کشتی با اشاره به هزینه بالای اعزام‌های پیش‌رو، تاکید کرد که فدراسیون برای تامین هزینه‌ها به مشکل جدی خورده و شاید نتواند تیم‌ها را به مسابقات گزینشی بفرستد.

خبرورزشی - علیرضا دبیر در نشست خبری و در پاسخ به این سوال که چرا انتخابی تیم ملی کشتی شفافیت لازم را ندارد؟ اظهار داشت: قبلا هم گفتم انتخابی هست، الان هم می‌گویم هست. محمدی، سرمربی تیم توضیح داد، من هم اعلام کردم در همه اوزان کشتی انتخابی هست ولی باز شلوغ می‌کنند. کشتی هست، اما الان در سنگین وزن اینکه خیلی زود و در فاصله زیاد با المپیک انتخابی بگذاریم، اشتباه است. دو جوان هستند هر چه رقابت کنند، رشد خواهند کرد.

وی در ارتباط با اینکه در دو وزن مسابقه انتخابی برگزار شد، تاکید کرد: حسن یزدانی مثل رسول خادم و حمید سوریان است. مسابقه انتخابی‌اش را گذاشتیم تا روی تیلور کار کند. یا در ۵۷ کیلوگرم چون وزن کم می‌کردند، اذیت می‌شدند اگر سال آینده انتخابی برگزار می‌شد. ما در سه وزن گزینشی داریم و باید ابتدا به سهمیه‌ها فکر کنیم.

رئیس فدراسیون تاکید کرد: مهم نیست چه کسی به گزینشی می‌رود، سرمربی تشخیص می‌دهد که این کشتی‌گیر در آسیایی کشتی بگیرد و آن یکی در گزینشی، اما برای المپیک اینطور نیست و همه گزینش می‌شوند. مسابقات کسب سهمیه را از المپیک جدا کنید.

دبیر با تاکید بر اینکه همچنان به چرخه انتخابی پایبند است، افزود: وقتی کرونا هست نمی‌توانیم در استان‌ها مسابقه برگزار کنیم و اعزام بین‌المللی داشته باشیم. وقتی حسن یزدانی به عنوان قهرمان المپیک و جهان می‌آید روی تشک و انتخابی می‌گیرد، بقیه می‌توانند کشتی نگیرند؟

وی ادامه داد: یا در کشتی فرنگی، تیم به اوکراین رفته و گرایی و کاویانی‌نژاد در ٧٧ کیلو انتخابی داشتند، بعد می‌گویند بنا انتخابی نمی‌گذارد. کشتی حتما نباید داخل ایران باشد. امسال به خاطر کرونا اینطوری است. جام تختی را داریم، اما باید دید آیا می‌شود آن را برگزار کرد؟ شاید چند ملی‌پوش آنجا مشخص شوند. احتمال برگزاری کشتی مستقیم و اعزام کشتی‌گیران به جام لهستان هم وجود دارد. جوان‌ها در رقابت بهتر عمل می‌کنند.

دبیر تاکید کرد: من بارها گفتم در دوره من کشتی انتخابی است، برای خودم جهنم نمی‌خرم. من در آزاد و حمید سوریان در فرنگی هر دو نظارت داریم و هفته‌ای دو بار در تمرینات شرکت می‌کنیم.

رئیس فدراسیون کشتی با اشاره به مشکلات بودجه‌ای کشتی خاطرنشان کرد: در فروردین ٦ اعزام داریم که ۵.۵ میلیارد پول می‌خواهد. من دو تیم آزاد و فرنگی می‌برم. ٥٤ نفر  را به آلماتی می‌برم، چون انتخابات آسیا را هم داریم. پول اعزامش را هم نداریم. کار به تعطیلات می‌خورد، بعد اگر تیم به گزینشی نرفت، گله نکنید. فقط بلیت مسابقات گزینشی را کمیته ملی المپیک می‌گیرد. ٣٢ هزار فرانک سوئیس هزینه ثبت نامش هست.

وی اضافه کرد: اعزام تیم‌ها به اوکراین ۱.۲ میلیارد هزینه داشت. با این وضعیت نمی‌توانیم اعزام کنیم. ١٢ روز هم تعطیل است، با ١٢، ١٣ میلیارد کار کشتی نمی‌چرخد. کار کشتی ما با کمتر از ۷۰، ۸۰ میلیارد نمی‌چرخد و روز به روز هم اوضاع بدتر می‌شود. روز گذشته با عصا سه ساعت در وزارت ورزش بودم. باید دنبال پول بدوم. متاسفانه چونه فدراسیون کشتی را کوچک گرفته‌اند. باید اندازه ١٢ سهمیه‌مان پول بگیریم. این فقط مشکل من نیست، فدراسیون قبلی هم مشکل داشته و نفر بعدی من هم این مشکلات را دارد.

قهرمان المپیک ۲۰۰۰ سیدنی تصریح کرد: اصلا سال المپیک مهم نیست، سه سال قبلش مهم است. انصافا سلطانی‌فر، مهدی علی‌نژاد و صالحی‌امیری حواس‌شان به کشتی هست و تشکر می‌کنم اما با این پول‌ها کار پیش نمی‌رود. از ۶۰ میلیارد بدهی فدراسیون، فقط سه چهار میلیاردش مانده درحالیکه ١٢ میلیارد بیشتر به ما نمی‌دهند ولی ما کار را پیش برده‌ایم. مگر می‌شود دلار سه چهار هزار تومانی بشود ۲۵ تومان و همان بودجه قبلی را در نظر گرفت.

وی در ادامه رئیس هیئت‌های وقت نگذار و مربیان بی سواد را دلیل بزرگ کاهش جمعیت کشتی دانست و ادامه داد: انستیتو کشتی مقصر است که کشتی به این وضعیت رسیده است. امروز انستیتوی ما استان به استان می‌رود.

رئیس فدراسیون کشتی در مورد قطع همکاری پژمان درستکار از تیم ملی آزاد جوانان گفت: من بیشتر از همه به لحاظ فنی پژمان درستکار را قبول دارم. او گفت اگر کنار تیم نباشم، اینطور به تو کمک می‌کنم. درستکار استعفا هم نداده و دوره‌اش تمام شده، استعفا کار آدم‌های ضعیف است. گفت حالا که دوره‌ام تمام شده برایم حکم نزن. همانطور که می‌گویم محمدی و بنا مربیان خوبی هستند، رضایی خوب است، برزگر استاد است، کاوه و درستکار هم مربیان خوبی هستند.

دبیر در واکنش به کسانی که می‌گویند درستکار رزومه ندارد، تصریح کرد: دو فدراسیون قبلی به خاطر من نمی‌گذاشتند پژمان بیاید، چطور باید رزومه در کار مربیگری درست می‌کرد؟ او مربی خیلی خوبی است. به این مربیان شاخص میدان داده شد که رزومه دارند. باید به مربی میدان داده شود که رزومه به دست آورد.

وی تاکید کرد: من و سوریان از تیم‌های ملی حمایت خواهیم کرد ولی دخالت نمی‌کنیم. در فروردین سه اعزام آزاد و فرنگی داریم، در ماه رمضان مسابقه نداریم، جام تختی اردیبهشت برگزار می‌شود. در خرداد جام لهستان را داریم که دو تیم آزاد و فرنگی اعزام می‌شوند. در تیر ماه همه چیز جمع می‌شود.

علیرضا دبیر درخصوص انتقادات اخیر علیرضا رضایی از غلامرضا محمدی گفت: قرار است با هم ناهار بخورند و آشتی کنند. هر دو خوبند. همه دوره‌ها این حرف‌ها بوده، واقعیت این است که من نمی‌گذارم مسائل شخصی شود. من همیشه از علیرضا رضایی مشورت می‌گیرم،بعد از انتقاداتش هم با هم صحبت کردیم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربازدید امروز

آخرین خبرهای ورزشی