سخنگوی دولت در مورد موضع کنفدراسیون فوتبال آسیا در قبال ایران و گرفتن میزبانی ها از کشورمان واکنش نشان داد.

ربیعی: نامه AFC ظلمی آشکار در حق ملت ایران است/ متاسفانه به سوءاستفاده سیاسی عادت کرده اند

خبرورزشی - سخنگوی دولت در مورد موضع کنفدراسیون فوتبال آسیا در قبال ایران و گرفتن میزبانی ها از کشورمان واکنش نشان داد.علی ربیعی در مورد تصمیم کنفدارسیون آسیا برای محروم کردن ایران در میزبانی بازی‌های مقدماتی جام جهانی اظهار داشت: بخشی از آخرین تلاش های هواداران منطقه ای ترامپ به حوزه های مختلفی از جمله ورزش منتهی شد.

وی با اشاره به نامه AFC عنوان کرد: در بخشی از نامه کنفدراسیون آسیا در خصوص میزبانی ایران آمده است چالش های مالی و تحریم های بین المللی مانع میزبانی شده است. تمام مسائلی که کنفدارسیون آسیا مطرح کرده بهانه جویی‌های سیاسی است.

ربیعی تصریح کرد: تصمیمات غیرمنصفانه و ناعادلانه‌ای که در قبال ورزش کشور و فوتبال ملی و باشگاهی ایران در چند سال اخیر صورت گرفته، متاثر از تحریم های ظالمانه آمریکا و آخرین تلاشهای علاقمندان به ترامپ برای منزوی کردن کشورمان و تداوم فشار حداکثری به ایران است.  البته بدون تردید علاوه بر این اقدامات سیاسی، ترس از قدرت فوتبال ایران و جوانان با انگیزه آن هم وجود دارد. در نامه کنفدراسیون فوتبال آسیا آمده است.

وی گفت: تصمیم اخیر کنفدراسیون فوتبال آسیا که به بهانه هایی همچون محدودیت در امور مالی، بانکی و لجستیکی نمایندگان ایران در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا را از میزبانی محروم کردند و میزبانی گروه هایی که نمایندگان کشورمان در آن حضور داشتند به کشورهایی از قبیل عربستان، هندوستان و امارات سپرده شد، همچنین میزبانی های تیم ملی ایران در دیدارهای برگشت مرحله اول مقدماتی جام جهانی در شرایط حساس رقابتی در گروه سوم آسیا به بحرین، رقیب جدی ایران در راه صعود واگذار شد، آخرین تصمیماتی است که با بی عدالتی ابلاغ شده و ضرر و زیان حقوق فوتبال ایران را موجب شده است. این تصمیم ظلمی آشکار در حق ملت ورزش دوست ایران اسلامی محسوب می شود.

ربیعی گفت: البته ما می فهمیم که تحریم و مشکل انتقال مسائل مالی را مسئولان کنفدراسیون بهانه سازی کرده اند و برای ما این بهانه جویی ها قابل قبول نیست. متاسفانه این اولین بار نبود که فوتبال ایران اسیر این بی عدالتی های محض در نهاد حاکمیتی فوتبال در قاره آسیا شد.

وی ادامه داد: در فصل گذشته نیز کنفدراسیون فوتبال آسیا در نهایت بی منطقی تصمیم بر لغو میزبانی‌های نمایندگان ایران در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا گرفت که با دستور و حمایت وزیر محترم ورزش و جوانان، تیمی متشکل مدیران باشگاه های ایرانی همراه با مدیران ورزش کشور به مقر کنفدراسیون رفتند و با اعتراض و اقدامات قانونی، میزبانی های نمایندگان ایران را پس گرفتند. کنفدراسیون فوتبال آسیا رای خود را تغییر داد و حق میزبانی نمایندگان ایران در بازی‌های برگشت دوره قبل لیگ قهرمانان آسیا پس گرفته شد.

سخنگوی دولت اظهار داشت: در خصوص اتفاقات اخیر که موجی از نارضایتی را در بین مردم ورزش دوست ایران نسبت به تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا بدنبال داشته است، پس از انتشار شایعه عدم میزبانی ایران برای مسابقات برگشت انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ و رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا، وزیر ورزش و جوانان، دکتر سلطانی‌فر، به درخواست فدراسیون فوتبال همه اقدامات حمایتی را انجام و به شدت دنبال خواهد کرد.

ربیعی بیان داشت: در تاریخ ۱۹ اسفند سال جاری (سه روز قبل از ابلاغ تصمیم AFC به ایران) دو نامه را به رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا و رییس فیفا ارسال کرد و در این دو نامه ضمن اشاره برحق فدراسیون فوتبال ایران در میزبانی مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ بر حمایت وزارت ورزش و جوانان از برگزاری این رویدادها در ایران تاکید کرد.
وی اظهار داشت: وزیر امور خارجه نیز نامه اعتراض آمیزی به رئیس فیفا نوشته و آقای صالحی امیری،‌رئیس کمیته ملی المپیک نیز نیز در یادداشتی به توماس باخ رئیس IOC  مراتب اعتراض ایران را بیان داشته است.

ربیعی گفت: آنچه مسلم است دولت با قاطعیت نسبت به احقاق حق مسلم ملت عزیز و حمایت از فوتبال ایران تلاش می‌کند، از تمامی ظرفیتها برای از بین بردن این شرایط نامناسب و جو ناعادلانه که نسبت به ایران و متعاقب آن فوتبال کشورمان بوجود آمده، بهره می گیرد و با جدیت از طریق مجاری قانونی و دادگاه عالی ورزش (CAS) اقدامات لازم را انجام می دهد.

سخنگوی دولت تصریح کرد: در پایان به نکته ای اشاره می کنم، متاسفانه عده ای آنقدر به سوءاستفاده سیاسی عادت کرده اند و این امر به یک هدف و عادت دائمی برای آنها تبدیل شده این موضوع را حربه ای برای هجمه به دولت و سیاست خارجی قرار داده اند به جای فشار افکار عمومی به تصمیم گیران خارجی. نامه ای که به آن اشاره شد دلایل را به وضوح ذکر کرده اند فارغ از اینکه کنفدراسیون تحریم را بهانه قرار داده اینها هم حاضر نیستند حتی یک کلمه در مورد آثار تحریم حرف بزنند.

ربیعی: نامه AFC ظلمی آشکار در حق ملت ایران است/ متاسفانه به سوءاستفاده سیاسی عادت کرده اند

ربیعی: نامه AFC ظلمی آشکار در حق ملت ایران است/ متاسفانه به سوءاستفاده سیاسی عادت کرده اند

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 9
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • تیم مظلوم لنگ IR ۱۶:۵۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۶
  1 6
  باید فیفا رو در جریان این کثیف کاری عربستان و ای اف سی قرار بدیم.. حتما باهاشون برخورد میکنه.. راستی چرا هبچوقت یه ایرانی رئیس کنفدراسیون آسیا نمیشه؟
  • Nima GB ۲۱:۲۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۶
   1 0
   وقتی در خود ایران سیاسیون سیاس همه مناصب فوتبال را اشغال کردند و همه حقوق فوتبال را در داخل ایران زیر پا می گذارند ای اف سی و فیفا هم مثل آب خوردن برای فوتبال ما تصمیم میگیرند و مسئولین کشوری و ورزشی در برابر آنها نمی توانند مخالفت کنند چون فیفا و ای اف سی همه قانون شکنی ها مسئولین را به رخ شان میکشند و زبانشان را فقل میکنند و تهدید به تعلیق فوتبال ایران میکنند و در تنیجه مسئولین فوتبال ناچارند برای حفظ پست و مقام خود تسلیم میشوند اگر مسئولین فوتبال ایران قوانین بین المللی مثل حق پخش تلویزیونی و اجازه ورود تجهیزات پخش ماهواره ای شرکت های صاحب امتیاز پخش بین المللی وحق کپی رایت و تبلیغات و اجازه بستن قرار داد تیم ها با برندهای معتبردنیا را به رسمیت بشناسند و همانند سایر کشورهای دیگر به اجرای قوانین احترام بگذارند آن وقت هیچ دست آویز و بهانه ای دردست کشورهای عربی برای تضییع حقوق فوتبال ایران وجود ندارد و باعث میشود مسئولین با اقتدارکامل در جلسات فیفا و ای اف سی حضور داشته باشند در تصمیم گیری ها تأثیر گذار باشند اما در گذشته و حال به دلیل مراعات نکردن قوانین ذکر شده همیشه در موضع ضعف
 • ستارگان سرخ ایران و آسیا IR ۱۷:۳۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۶
  12 0
  این بخش جالبه ؟!::::در فصل گذشته نیز کنفدراسیون فوتبال آسیا در نهایت بی منطقی تصمیم بر لغو میزبانی‌های نمایندگان ایران در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا گرفت که با دستور و حمایت وزیر محترم ورزش و جوانان، تیمی متشکل مدیران باشگاه های ایرانی همراه با مدیران ورزش کشور به مقر کنفدراسیون رفتند و با اعتراض و اقدامات قانونی، میزبانی های نمایندگان ایران را پس گرفتند. کنفدراسیون فوتبال آسیا رای خود را تغییر داد و حق میزبانی نمایندگان ایران در بازی‌های برگشت دوره قبل لیگ قهرمانان آسیا پس گرفته شد. که در نهایت کرونا اومد و قطر میزبان شد باور کنید اونم می دونستن ما میزبان نمیشیم چون کرونا بالاخره فقط چین نمی موند!!!!!!!!
 • محمدطاها IR ۱۷:۳۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۶
  7 0
  خب بنظرتون تو مملکتی که مسئولینش عرضه هیچ کاری رو ندارند فقط هارت و پورت می کنند و تحریم هم کمر مردم رو شکونده باس میزبانی رو بهش بدن؟! همیشه باس توسط کشورهای عرب تحقیر بشیم؟! آیا ورزشگاه های ما زیر ساخت های استاندارد برای میزبانی را دارد که بخواد از تیمهای خارجی میزبانی کند این کشورها که دارند میزبانی میکنن اکثرا پیشرفت کردند اگر اونا بیان و این امکانات ما رو ببینند که چ ورزشگاه هایی داریم خودشون خجالت میکشن و میروند!! ادمین جااان لطفاً بچاپ..
 • محمدطاها IR ۱۷:۳۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۶
  15 0
  ورزش سیاسی همینه همینه!!!در عوض امنیت و عزت و سربلندی داریم و الگوی جهانیم همین برامون کافیه خخخخخ
 • محمدطاها IR ۱۸:۱۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۶
  11 0
  دوست دارم یکی این سوال من رو جواب بده که واقعا چرا باید به ما میزبانی بدهند وقتی که زنان حق ورود به ورزشگاه رو ندارند و زیر ساخت نداریم‌..
  • عامیرزا IR ۱۸:۴۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۶
   8 4
   چون طبق قانون شناوری ارشمیدس و معادلات اقلیدوس همه دنیا بدن فقط ما خوبیم.الخ
 • mohammad IR ۱۸:۱۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۶
  6 0
  در مورد تحریمها یاد این جمله معروف که تحریم ها کاغذ پاره ای بیش نیستند افتادم..واقعا ناآگاهی مسئولین باعث تحریم ایران شده و همیشه مسئولین طلبکار هستند و بی کفایتی خود را به مردم تحمیل می کنند..
 • ابوذرشفاعی US ۱۲:۰۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۷
  0 0
  لطفا بهانه ورزشگاه و امکانات را کسی ضمیمه این بی عدالتی نکند.. حداقل واسه سه الی چهار بازی بهترین امکانات را داریم‌...چرا که قبلا بازیهای مهمی را میزبانی کردیم..و کسی هم نگفت که شرایط بد بوده....حق کشی آشکار را کور شود آنکه نتواند ببیند...

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =
Topic[id:117, title:مدیریت فوتبال] - __ [] __
Topic[id:117, title:مدیریت فوتبال] - __ [] __
Topic[id:117, title:مدیریت فوتبال] - __ [] __
Topic[id:117, title:مدیریت فوتبال] - __ [] __
Topic[id:117, title:مدیریت فوتبال] - __ [] __
Topic[id:117, title:مدیریت فوتبال] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:117, title:مدیریت فوتبال] - __ [] __
Topic[id:117, title:مدیریت فوتبال] - __ [] __

آخرین خبرهای ورزشی

Topic[id:117, title:مدیریت فوتبال] - __ [] __
Topic[id:117, title:مدیریت فوتبال] - __ [] __