پیشکسوت باشگاه پرسپولیس تاکتیک و روش بازی این تیم را کارآمد نمی‌داند، معتقد است سرخپوشان با این رویه در آسیا به مشکل خواهند خورد.

پرسپولیس در آسیا به مشکل می‌خورد/ این روش کار جواب نمی‌دهد

خبرورزشی - بیژن ذوالفقارنسب درباره عملکرد پرسپولیس مقابل نساجی اظهار داشت: فکر می‌کنم پرسپولیس با توجه به تغییراتی که اخیراً داشته است، نیاز به هماهنگی و وحدت تیمی بیشتری دارد. در ساختار دفاعی بازیکنان این تیم ۷۰، ۸۰ درصد وظایف‌شان را انجام می‌دهند، ولی از لحاظ زمانی هافبک‌ها باید زودتر به کمک این خط بیایند. در این بخش نیاز به تقویت و هماهنگی دیده می‌شود.

وی با اشاره به عملکرد خط میانی پرسپولیس تصریح کرد: خط میانی همیشه نقطه قوت پرسپولیس بوده است، ولی الان در ترکیبی که به میدان می‌رود، نفراتی هستند که شناخت کافی از هم ندارند و به درستی نمی‌توانند نظم بازی را مثل فصل پیش لیگ قهرمانان برقرار کنند. فصل قبل به هیچ وجه این حالت‌ها در پرسپولیس دیده نمی‌شد، ولی الان هماهنگی وجود ندارد. هافبک‌های میانی باید خیلی خوب در فاز تهاجمی اضافه شوند، ولی در بازی مقابل نساجی خیلی این موضوع دیده نشد.

این پیشکسوت پرسپولیس با بیان اینکه «این تیم با نفرات جدید نیاز به تمرینات تخصصی بیشتری دارد»، گفت: مطمئناً این روش کار مقابل تیم‌های توانمند آسیایی که به خوبی بازیکنان را تحلیل می‌کنند، کارآمد نخواهد بود و تیم به مشکل خواهد خورد. قطعاً در لیگ قهرمانان حریفان مثل تیم‌های داخلی نیستند و خیلی راحت می‌توانند نفرات مؤثر را از بازی خارج کنند. این تیم به هماهنگی‌های فنی بیشتری احتیاج دارد، مخصوصاً در ساختار خط میانی تا بتواند بازی را با اراده خودش کنترل کنند.

ذوالفقارنسب همچنین یادآور شد: سال گذشته پرسپولیس در لیگ قهرمانان خیلی خوب بازی را مدیریت می‌کرد، ولی الان ناهماهنگی در خط میانی مشهود است.

وی راجع به موقعیت‌های زیادی که مهاجمان پرسپولیس در این بازی نیز از دست دادند، اظهار داشت: درست است که الان عیسی آل‌کثیر و شهریار مغانلو به تیم اضافه شدند، ولی به نظرم باید فرصت بیشتری به بازیکن جوانی مثل مهدی عبدی داده می‌شد تا این بازیکن با روحیه بالاتری در کنار دیگر بازیکنان رشد کند. الان فکر می‌کنم بازیکنی به نام عبدی که یکی از پدیده‌های پرسپولیس بود و گل‌های باارزشی را به ثمر رساند، کاملاً محو شده است. باید به جوان‌ها نیز بهای لازم داده شود تا رقابت خوبی در تیم شکل بگیرد.

این کارشناس فوتبال درباره اینکه چه توصیه‌ای به پرسپولیس برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا دارد، خاطرنشان کرد: در درجه اول اینکه تیم باید به دنبال آرامش فکری باشد. بعد از آن خیلی معلوم نیست تیم در خطوط میانی و دفاعی به چه صورتی بازی می‌کند و باید وظایف در کار دفاعی و تهاجمی مشخص شده باشد. تیم باید بتواند به سطحی برسد که مثل فصل پیش لیگ قهرمانان با کلاس مناسب مالکیت توپ را برای خود نگه دارد.

ذوالفقارنسب اضافه کرد: در بازی با نساجی زمانی که پرسپولیس به گل دست پیدا کرد و باید بازی را در اختیار می‌گرفت، شاهد بودیم که تیم ۳۰ ثانیه هم گردش توپ هوشمندانه‌ در یک سوم میانی نداشت. این تیم ظرفیت‌های بسیار بالایی دارد. از همه مهمتر اینکه بازیکنان این تیم میل به ترقی و حضور در تیم‌ ملی دارند و کاملاً باید از این انرژی در تیم استفاده شود تا در شرایط بهتری نسبت به سال پیش راهی لیگ قهرمانان شود.

بیشتر بخوانید:

برچسب‌ها

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • مولر از برلین DE ۱۰:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۰
  11 10
  دکتر ما این می گذاریم به حساب اینکه ترابی ال کثیر مغانلو تازه به ترکیب امدند. و مچ نیستند. ولی نباید از این بگذریم . که تیم کالدرون . برانکو در دفاع همه جانبه بودند. و در ضد حمله ویرانگر . تیم یحیی خط حمله برق اسا ندارد.. قرار نیست همیشه ما مالکیت توپ داشته باشیم . در حمله پرسپولیس از روی شکم سیری بازی می کند. و در لو دادن توپ مخصوصا ترابی و احمد در بدترین زمان توپ را از دست می دهند تا حمله رقیب خطرناک شود.
 • حامد US ۱۱:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۰
  8 5
  از این بدترشو قبل آسیای سال قبلم میگفتن. یه سری هستن همیشه قبل یه اتفاقی غیر کارشناسی یه پیش بینی هایی میکنن. وقتی پیش بینی شون که اکثرا منفی هم هست غلط از آب در میاد، چون همه خوشحالن دیگه یادشون میره اینا یه سری ادعا کرده بودن که غلط از آب درومده. اگه خدای نکرده حرفشون درست در بیاد هم هر روز تو یه شبکه تلویزیونی هستن و با یه خبرگزاری دارن مصاحبه میکنن که دیدید ما گفتیم فلان. دوستان واقعا بیاید تو زندگیمونم اینجوری نباشیم. خیلی شخصیت و کردار بدیه. اینکه حس کنی همیشه صاحب نظری و یه حرفی بی استدلال بزنی و بدونی اگه حرفت درست شد که میزنی میترکونی طرف و، اگرم نشد کسی سراغت نمیاد بگه چی شد ادعات پس!یعنی در هر دو صورت حس برنده بودن کاذب داری.
 • کاج دوچرخه سوار وطن فروش IR ۱۳:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۰
  4 32
  یکی از مشکلات تیم بازی کردن امیری تو پست غیر تخصصی مشکل دیگه تحرک کم بازیکن ها مشکل دیگه بی دقتی و بقول دوستمون حمله از روی شکم سیری و بی دقتی تو ضد حمله ها و در نهایت فاصله زیاد خطوط تیم برانکو از دقیقه شصت به بعد تازه موتوروش روشن میشد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __

پربازدیدترین