رییس فدراسیون فوتبال گفت: با وجود همه مشکلات و شرایط اسفباری که داشتیم تا اینجای کار به لطف خدا و تلاش مدیران و مسئولان کشور پیش آمدیم و امیدوارم ثمره این تلاش‌ها با صعود به جام جهانی پاسخ داده شود.

عزیزی خادم: در فدراسیون شرایط اسفباری داشتیم

خبرورزشی - شهاب‌الدین عزیزی خادم تصریح کرد: امید ما در این مسیر سختی که پیش رو داریم به خداوند است. باید از رسانه‌ها و جراید که در این مدت ما راه دلسوزانه همراهی کردند تقدیر می‌کنم. برای آماده سازی تیم ملی باید تشکر ویژه کنم از وزیر ورزش و جوانان، از رییس سازمان برنامه و بودجه و دبیرخانه مناطق آزاد که همواره در کنار ما بودند و امیدواریم با این امکاناتی که در اختیارمان قرار دادند بتوانیم از پیچ سخت فوتبال ایران به سلامت عبور کنیم.  

وی ادامه داد: فدراسیونی که مستقر شده با مشکلات بسیاری مواجه بود که همه این را می‌دانستند. در همین مدت تیم ملی اولویت اول ما بود و با همه این نابسامانی‌هایی که داشتیم باید برای صعود به جام جهانی تلاش کنیم. تدارک و لجستیک برای آماده سازی تیم ملی بسیار مهم است و اگر تا اینجای کار پیش آمدیم لطف الهی بوده و همه دارند کمک می‌کنند تا تیم ملی موفق شود. 

رییس فدراسیون فوتبال ادامه داد: بعد از انتخابات بحث میزبانی مطرح شد، به ناحق میزبانی را از ما گرفتند. از سویی دیگر فدراسیون که امکان مالی نداشت و شرایط اسفباری داشتیم. تعارض‌هایی در داخل فدراسیون داشتیم، تعطیلات نوروز و شرایط کرونا فضا را برای ما سخت تر کرد.

عزیزی خادم در خصوص شرایط تیم ملی در اردوی کیش تاکید کرد: در کیش انتطار سرمربی تیم ملی این بود تا شبیه سازی با بحرین ایجاد شود و آماده سازی زمین بر اساس استاندارهای لازم مد نظر بود. بحث پرواز اختصاصی تیم ملی در شرایط بحرانی ما مسئله مهمی بود که ایرلاین کیش ایر به کمک ما آمد و هتل داریوش کیش هم کمک کرد تا حداقل در این شرایط مشکلات ما بیشتر نشود و مسئله‌ای جدیدی پیش روی ما نباشد. اردوی آماده سازی در برابر سوریه را هم داشتیم که در حد بضاعت تدارکات لازم دیده شد و تیم ملی خود را آماده حضور در رقابت‌های پیش رو کرد. 

وی ادامه داد: ما قدم به قدم پیش می‌رویم و سعی می‌کنیم مسیر را به درستی طی کنیم. نگاه و دید ما توسعه بر مبنای عدالت و منافع ملی است. مسئولتی گرفتیم و پاسخگو هستیم اما وقتی در شرایط سخت قرار می‌گیریم و میزبانی را از ما می‌گیرند یا مشکلات مالی شدید برای ما ایجاد می‌کنند باید اولویت بندی کنیم و بر اساس شرایط تصمیم گرفت.

رییس فدراسیون یادآور شد: فدراسیون فوتبال مشکلاتی دارد که حل آن زمان بر است، تلاش‌هایی در گذشته صورت گرفته اما مسیر سختی در پیش داریم. فضای اقتصادی، صورت‌های مالی و مسایلی از این دست باید طبق برنامه و اصول پیش برود. نگاه ما توسعه فوتبال بوده و مسیر راه ما مشخص است. در حوزه‌های مختلف باید کار کنیم و این نیازمند زمان است. فراخوانی برای فرصت‌های تجاری دادیم که این در گذشته نبوده، فضا را به سمتی می‌بریم که فوتبال دانش بنیان شده و تجاری شود و فراموش نکنیم انسان ممکن است خطا کند اما باید سطح فوتبال ایران را ارتقا داد.

عزیز خادم به فوتبال خیابانی هم اشاره کرد و گفت: فوتبال خیابانی مملو از استعدادهاست، فوتبال برای همه است و نباید اجازه داد عده ای آن را مخدوش کنند. خیلی از مسایل در همین مدت از فوتسال گرفته تا فوتبال بانوان را نگاه کنید که چه اقداماتی صورت گرفته است. آمده ایم که ساختار فوتبال را درست کنیم، تغییراتی در ادامه راه خواهیم داشت و خیلی سخت تلاش می‌کنیم تا فوتبال را به شرایط استاندارد نزدیک کنیم. فوتبال و توسعه برای استان‌هاست. وقتی فیفا برای توسعه این ورزش گام بر می‌دارد ما هم وظیفه ذاتی خود می‌دانیم که در این راه گام برداریم. فوتبال نیازمند برنامه محور بودن است و نباید نگاه شخصی به آن داشته باشیم. باید مشروعیت به فوتبال بازگردد و چهره زخمی این ورزش را نباید به مردم نشان داد. تاریخ به درستی قضاوت می‌کند و در آینده نشان می‌دهد ما درست رفتار کرده ایم یا خیر.

عزیزی خادم ادامه داد آنچه ما می‌دانیم در حدود ۲۴ میلیارد تومان از طلب شستا باقی مانده است، ارزش ملک بیشتر از این‌هاست و ما در صدد هستیم در طی دو یا سه قسط این بدهی را پرداخت کنیم. در حال مذاکره هستیم تا طی تعاملی مناسب این فضا را جمع کنیم. ما در همین ساختمان مستقر هستیم و اصلا به دنبال بدهی دوباره نیستیم و در صدد هستیم تا درآمد زایی هم بکنیم و باید دارایی‌های خود را افزایش دهیم.

وی در پاسح به سووالی در خصوص این که دفتر کاری رییس فدراسیون فوتبال خارج از ساختمان کنونی این فدراسیون است، گفت: این خبر را تکذیب می‌کنم اما به دنبال آن هستم تا با درآمدزایی در فوتبال شان و شخصیت فوتبال را حفظ کنم و ارزش این رشته را نشان بدهم.

رییس فدراسیون فوتبال یادآور شد: ما باید درآمدزایی و برنامه ریزی کنیم و از ظرفیت‌های موجود در کشور برای رشد و توسعه فوتبال بهره ببریم. مردم صاحبان اصلی فوتبال هستند و در همین مدت نشان دادیم در ۷۰ روز گذشته چه گام‌هایی برداشتیم. ما رفتیم و دوستان هم لطف کردند. شهردار تهران را برای اولین بار دیدم اما رفتم تا برخی از مشکلات کنونی ما را برطرف کند و باز هم خواهم رفت و برای فوتبال هر اقدامی که لازم باشد را انجام می‌دهم.

خادم گفت: فوتبال بانوان را ببینید، می‌خواهیم حداقل کمتر به این عزیزان ظلم شود. ما به دنبال تحول جدی هستیم و با حفظ کرامت انسانی می‌خواهیم به تیم بانوان فضای بهتری بدهیم. تیم ملی بانوان در حال حاضر صاحب یک هویت شده است. بازیکنانی که قرار بود از تیم خط بخورند را نگه داشتیم چرا که اعتقاد داریم اگر آنها از تیم بروند شاید روند زندگی آنان تغییر کند و امیدواریم خداوند در این مسیر ما را همراهی کند.

وی به فوتسال پرداخت و تصریح کرد: در حوزه فوتسال با همین اقداماتی که از مسئولان گرفتیم معوقات عزیزان را پرداخت می‌کنیم تا مشکلات برطرف  شود. این مبالغ مربوط به گذشته بوده و از ۳ سال قبل باقی مانده اما در صدد هستیم به نوعی آنها را پرداخت کنیم.

رییس فدراسیون فوتبال گفت: متاسفانه ما یک بانک اطلاعاتی در اختیار نداریم، برخی‌ها هستند که هنوز وظیفه آنها مشخص نیست و باید این تعارض‌های حقوقی کاملا مشخص و شفاف شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =
Topic[id:117, title:مدیریت فوتبال] - __ [] __

یورو ۲۰۲۰

Topic[id:117, title:مدیریت فوتبال] - __ [] __
Topic[id:117, title:مدیریت فوتبال] - __ [] __
Topic[id:117, title:مدیریت فوتبال] - __ [] __
Topic[id:117, title:مدیریت فوتبال] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:117, title:مدیریت فوتبال] - __ [] __
Topic[id:117, title:مدیریت فوتبال] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:117, title:مدیریت فوتبال] - __ [] __
Topic[id:117, title:مدیریت فوتبال] - __ [] __

پربازدیدترین