مدتی از حمله به اتوبوس پرسپولیس با پرتاب نارنجک گذشته است اما هنوز هم شاگردان یحیی گل محمدی ماجرا را فراموش نکرده‌اند.

ماجرای پیشنهاد استقلال به ستاره پرسپولیس/ چرا ویدئوی ابراز پشیمانی هولیگان‌های جاده اصفهان پخش نشد؟/ جنگ در تمرینات پرسپولیس/ یادگاری ویژه از علی دایی

خبرورزشی- مهدی یکتا؛ تیم فوتبال پرسپولیس تهران در چارچوب دیدار باقیمانده از هفته ۲۱ لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های ایران شامگاه دوشنبه ۳ خرداد به عنوان تیم مهمان در ورزشگاه فولادشهر اصفهان به دیدار تیم میزبان ذوب‌اهن اصفهان رفت و به پیروزی ۲ بر ۱ دست یافت.

اما این رویداد ورزشی و نتیجه این دیدار، خبر اصلی حضور تیم پرسپولیس در اصفهان نبود. اتوبوس تیم فوتبال پرسپولیس در مسیر رسیدن به ورزشگاه فولادشهر و هنگام عبور از روی پل فللاورجان با پرتاب و انفجار  نارنجک دست‌ساز توسط افراد ناشناس، مورد حمله‌ خطرناک قرار گرفت.

امید عالیشاه کاپیتان دوم پرسپولیس اما هنوز ماجرا را فراموش نکرده است. او خواسته ای هم از طرف همبازیانش دارد که تصاویری از ابراز ندامت عوامل پرتاب نارنجک به اتوبوس پرسپولیس منتشر شود تا همه بدانند اصل داستان چه بوده است و...

خودت دوست داری این مصاحبه را از کجا شروع کنیم؟

هرجایی که دوست دارید. شما بپرسید من هم درخدمت هستم.

شاید یک مقدار سئوالات ما پراکنده باشد. مشکلی که نداری؟

نه، راحت باشید!

فینال لیگ قهرمانان اروپا با قهرمانی چلسی و شاگردان توماس توخل به پایان رسید. خودت دوست داشتی کدام تیم قهرمان شود؟

به خاطر پپ گواردیولا دوست داشتم منچستر سیتی قهرمان شود اما چلسی با زیرکی و منطق به پیروزی رسید. فینال لیگ قهرمانان اروپا یک شطرنج به تمام معنا میان مربیان آلمانی و اسپانیایی بود که با برتری توخل به اتمام رسید.

امید عالیشاه از نوجوانی و با تیم ملی نوجوانان ایران در فوتبال ما مطرح شد. ازهمان زمان به خاطر دارم بازیکنی تکنیکی و دریبل زن بودی. الگوی کودکی و نوجوانی ات چه کسی بود؟

شاعرفوتبال! عاشق رونالینیوی برزیلی بودم. انگار با توپ فوتبال جادو می‌کرد و شعر می‌گفت. در زمین هرکاری دلش می‌خواست می‌کرد و به خاطر او طرفدار بارسلونا شدم.

 تو هم می‌خواستی مثل او دریبل بزنی؟

نه آقاجان! نه من و نه هیچ فوتبالیست دیگری رونالدینیو نمی‌شود. هنوز هم ویدئوی بازی‌هایش را می‌بینم حیرت زده می‌شوم. هرکاری دوست داشت با توپ می‌کرد و فوق العاده بود.

چرا شماره ۲؟ معمولاهافبک‌ها یا وینگرها شماره‌های دیگری می‌پوشند!

حالا هم که مهاجم شده ام! (می‌خندد و ادامه می‌دهد) راستش را بخواهید اولین بار علی آقا دایی در تیم راه آهن تهران شماره ۲ را به من داد. شماره خوبی بود و توانستم در راه آهن بازی‌های خوبی با این پیراهن انجام بدهم و دیگر هرگز این پیراهن را از تن خارج نکردم. درواقع این پیراهن یادگاری آقای دایی به من است.

و اینکه به واسطه درخشش در راه آهن پیش از پیوستن به پرسپولیس از تیم استقلال هم پیشنهاد داشتی اما ... توضیحی می‌دهی؟

زمان سرمربیگری آقای امیر قلعه نویی بود. ایشان خیلی فوتبال من را قبول داشت و پیشنهاد هم داد ولی با احترام به تیم خوب استتقلال، پرسپولیسی شدم.

چرا؟

ساده است چون پرسپولیسی بودم!

پیشنهاد استقلال به ستاره پرسپولیس/ چرا ویدئوی ابراز پشیمانی هولیگان‌های جاده اصفهان پخش نشد؟/ جنگ در تمرینات پرسپولیس/ یادگاری ویژه از علی دایی

حالا بحث تمدید قرارداد تو مطرح شده است. قراردادت پایان فصل جاری به اتمام می‌رسد و آیا صحبتی برای تمدید داشته ای؟

هنوز مدت نسبتا زیادی تا پایان فصل مانده است و انشالله یک تصمیم خوب خواهم گرفت.

دوست داری جوری قراردادت را تمدید کنی که با پیراهن پرسپولیس از فوتبال خداحافظی کنی؟

خداحافظی با پیراهن پرسپولیس آرزوی هر بازیکنی یا حداقل هر فوتبالیستی است که پیراهن این تیم را پوشیده است. شاید خیلی به ندرت هم پیش بیاید یا پیش آمده باشد که یک بازیکن بتواند با پیراهن پرسپولیس بازنشسته شود و من هم دوست دارم این اتفاق بیفتد اما همه چیز بستگی به شرایط و آینده دارد. واقعا نمی‌دانم چه پیش می‌آید و هنوز به خداحافظی از فوتبال فکر هم نکرده ام.

راستی شما تلویزیون و برنامه‌های ورزشی را بایکوت کرده اید؟

این موضوع تصمیم باشگاه و مدیریت بوده است و ...

ولی شنیدیم شما بازیکنان هم پس از یحیی گل محمدی چنین تصمیمی‌گرفته اید؟

بله، این اتفاق افتاده است. خیلی دوست نداشتم دراین رابطه حرف بزنم اما حالا که بحث آن پیش آمد باید بگویم یکسری اتفاقات در برخی برنامه‌های ورزشی افتاد که خوشآیند و جالب نبود. هیچ کسی نمی‌تواند و حق ندارد پرسپولیس و قهرمانی‌هایش را زیر سئوال ببرد. الان هم اگر حرفی می‌زنم به همین خاطر است. نمی‌خواهم اسمی‌بیاورم اما در یک برنامه تلویزیونی، پیشکسوتی روی خط برنامه می‌آید که برای تیم خودش زحمت کشیده و قابل احترام است اما صحبتی را مطرح می‌کند که قشنگ نیست. اینکه ۴ یا ۵ سالی است که هرکاری می‌کنند پرسپولیس قهرمان شود زیبا نیست.

منظورت کدام برنامه و کدام پیشکسوت استقلال است؟

گفتم که برای همه دوستان ارزش قائلم و نمی‌خواهم اسمی‌بیاورم ولی آقا افشین پیروانی را به نمایندگی از تیم پرسپولیس روی خط می‌آورند و بعد آماج حملات کلامی‌قرار می‌دهند. اصلا و ابدا قشنگ نیست که بخواهید زحمات چند سال گذشته پرسپولیس را زیر سئوال ببرید تا نتیجه نگرفتن خود را توجیه کنید.

فکر می‌کنم منظورت فرزاد مجیدی است که در برنامه فوتبال برتر...

من اسمی‌نمی‌آورم چون همه پیشکسوتان برای من قابل احترام هستند. هرکسی که یک سال هم در این فوتبال عرق ریخته و زحمت کشیده باشد ارزشمند است و احترامش واجب. حرف من این است که ندانسته و نشناخته چنین صحبت‌هایی مطرح می‌شود.

اغلب اعتراض مجیدی یا استقلالی‌ها روی صحنه مشکوک به پنالتی وحید امیری روی مهدی قایدی بود. آنها اعتقاد داشته و دارند اگر آن پنالتی اعلام می‌شد نتیجه فرق می‌کرد یا اینکه چنانچه سیستم کمک داور ویدئویی وجود داشت ...

من احترام زیادی برای همه دوستان قائلم. استقلالی‌ها هم به هرحال نظراتی دارند ولی ما هم خیلی دوست داریم سیستم VAR هر چه زودتر وارد کشور شود. در بازی رفت هم داور مسابقه می‌توانست بازیکن تیم استقلال را اخراج کند. مهدی عبدی درشرایطی متوقف شد که می‌توانست با رشید مظاهری تک به تک شود اما به هرشکل تشخیص آقای کرمانشاهی چیز دیگری بود و ما هم احترام گذاشتیم. همه این حرف‌ها بعد از دربی وجود داشته و دارد اما آنچه می‌ماند احترام متقابل است. کُری خواندن ایرادی ندارد اما آنچه قشنگ نیست توهین یا تهمت زدن است. کسانی که می‌خواهند قهرمانی‌های پرسپولیس را بی دلیل زیر سئوال ببرند تمرینات تیم ما را ندیده اند. دوستان یک روز از نزدیک تمرین پرسپولیس را ببینند متوجه دلیل قهرمانی‌های ما می‌شوند.

خودت بگو درتمرینات پرسپولیس چه خبراست؟

جنگ واقعی است! باور نمی‌کنید یک بازی تمرینی و درون تیمی‌تا پای دعوا و درگیری پیش می‌رود. می‌دانید چرا؟ (بدون آن که منتظر جواب بماند خودش ادامه می‌دهد) چون هیچ بازیکنی در پرسپولیس دوست ندارد بازنده باشد حتی در بازی درون تیمی! این روحیه خاص و جنگندگی راز قهرمانی‌های پرسپولیس است. ما از شکست بدمان می‌آید حتی در بازی‌های دوستانه و آن وقت یکسری اتهاماتی زده می‌شود که قشنگ نیست. همین صحبت‌ها باعث تحریک جوانان ۱۵ یا ۱۶ ساله می‌شود تا درفضای مجازی شروع به فحاشی کنند یا به آن شکل درمسیر پرسپولیس به سمت محل مسابقه نارنجک به طرف اتوبوس ما پرتاب کنند.

آن افراد موتورسوار که از بالای پُل فلاورجان در جاده فولاد شهر اصفهان به سمت شما نارنجک پرتاب کردند دستگیر شدند. خبر که دارید؟

ما زحمات تمام ارگان‌های مربوط تشکر می‌کنیم اما توقع داشتیم تصویری یا ویدئویی از افراد دستگیر شده منتشر شود. حداقل مصاحبه ای با این عوامل پرتاب نارنجک به اتوبوس پرسپولیس پخش شود که اظهار ندامت و پشیمانی کرده باشند. ما بارها دیده ایم کلیپ‌هایی از اراذل و اوباش دستگیر شده پخش می‌شود. چه اشکالی داشت این اتفاق برای عوامل حمله ناجوانمردانه به اتوبوس پرسپولیس می‌افتاد؟ شاید این کلیپ و مصاحبه با این افراد درس عبرتی برای همه هواداران احساسی می‌شد که درآینده دیگربه فکر این کارهای پلید و ناجوانمردانه نیفتند.

مثل اینکه شوک بدی به تیم شما وارد شده بود. یکی از بچه‌های شما برای لحظاتی قدرت تکلم خود را از دست داده یا یحیی گل محمدی دچار لرزش شده بود. گویا افشین پیروانی هم یک لحظه دچار مشکل قلبی شد و ...

آخر فوتبال چه ارزشی دارد که جان یک انسان گرفته شود. هولیگان یعنی چی؟ یعنی همین دیگر! باید هولیگان‌های جاده اصفهان به همه مردم معرفی شوند که درس عبرت شود. با احترام به همه مردم خوب اصفهان و هواداران فوتبال باید بگویم کثیف ترین کارممکن علیه تیم ما انجام شد. این بازیکنان یا مربیان خانواده دارند. فکرش را بکنید مادر این بچه‌ها در طول مسابقه وقتی یک لحظه فرزندش مصدوم می‌شود با وجود آن که می‌داند دوباره برمی‌خیزد حالش خراب می‌شود. حالا ببینید ماجرای جاده فولاد شهر اصفهان چه استرسی به خانواده بازیکنان ما داد.

خانواده خودت هم چنین شرایطی داشتند؟

مسلم است. دو ساعت مانده به شروع بازی با ذوب آهن کلیپ، فیلم و خبر حمله به اتوبوس پرسپولیس در رسانه‌ها و فضای مجازی پخش می‌شود. خانواده من هم مثل خانواده بقیه بچه‌ها، مربیان و اعضای تیم پرسپولیس آن را دیده و شنیده اند. چه حالی پیدا می‌کنند؟ اگر آن نارنجک‌ها به جای بدنه اتوبوس یا شیشه‌های کناری روبروی راننده می‌خورد یا به لاستیک ماشین برخورد می‌کرد چه فاجعه ای رُخ می‌داد. محال بود راننده اتوبوس بتواند ماشین خود را کنترل کند.

حمید مطهری می‌گفت اگر راننده مهارت کافی را نداشت قطع به یقین اتوبوس چپ می‌کرد؟

درست است. آن وقت چه کسی جوابگوی خانواده این بچه‌ها بود؟ فوتبال بهانه ای برای رفاقت و معرفت است. دور هم جمع می‌شویم که لذت ببریم و نشاط و شادی به جامعه بیاوریم. شاید تنها دلخوشی خیلی‌ها همین فوتبال باشد که برخی‌ها آن را به سمت کینه ورزی، نفرت پراکنی و کارهای غیرانسانی کشیده اند. به همین خاطر است که می‌گویم کاش فیلم عوامل پرتاب نارنجک پخش می‌شد و مردم و پرسپولیسی‌ها ندامت و پشیمانی این افراد را می‌دیدند.

اگر با یکی از این عوامل پرتاب نارنجک روبرو شوی چه واکنشی نشان می‌دهی؟

واقعا نمی‌دانم چه واکنشی نشان می‌دهم اما حداقل می‌پرسم چرا؟ پسر خوب چه کسی به تو خط داده است این کار غیرانسانی را انجام دهی؟ اگر غیر از این است دلیل این کار تو چیست؟ خیلی سئوالات در ذهن من و همبازیانم وجود دارد که...

فکر می‌کنی کسی یا کسانی به این افراد موتورسوار خط داده باشند؟

من نمی‌توانم این ادعا را بدون دلیل و مدرک داشته باشم اما می‌دانم یکسری عکس العمل‌ها نتیجه عمل خود ما فوتبالی‌هاست. وقتی آقای X در برنامه‌های تلویزیونی یا مصاحبه‌های خود قهرمانی پرسپولیس را زیر سئوال می‌برد تا کم کاری تیم خود را لاپوشانی کند. زمانی که فلان مدیربه عوامل خود در باشگاه دستور می‌دهد بیانیه‌های تند و خلاف واقع منتشر کنند به هرحال ممکن است یکسری نوجوان و جوان احساساتی هم تحریک شوند. حمله به اتوبوس پرسپولیس به نظرم یک مسئله ملی است و امنیت یک شهرو استان را زیر سئوال برده است. به همین خاطر می‌گویم کاش ویدئویی مبنی بر ابراز ندامت و پشیمانی این افراد پخش می‌شد. حرف آخر در این رابطه این است که ما فوتبالی‌ها باید مراقب مصاحبه، گفتار و رفتار خود باشیم و هواداران را بی دلیل تحریک نکنیم.

پیشنهاد استقلال به ستاره پرسپولیس/ چرا ویدئوی ابراز پشیمانی هولیگان‌های جاده اصفهان پخش نشد؟/ جنگ در تمرینات پرسپولیس/ یادگاری ویژه از علی دایی
توقع داشتیم تصویری یا ویدئویی از افراد دستگیر شده در اصفهان منتشر شود. حداقل مصاحبه ای با این عوامل پرتاب نارنجک به اتوبوس پرسپولیس پخش شود که اظهار ندامت و پشیمانی کرده باشند

قرار بود مقابل ذوب آهن در اصفهان بازی نکنید. ظاهرا یحیی گل محمدی به قدری ناراحت و عصبانی بود که اعلام کرد بازی نمی‌کنیم و بعد با وساطت ناظر بازی و دبیرکل فدراسیون فوتبال راضی به حضور در زمین شدید؟

شرایط عجیب و خاصی داشتیم. اصلا شرایط خوبی برای ورود به زمین نداشتیم. شما اگر دقت کرده باشید نیمه اول بازی با ذوب آهن اصفهان کاملا تحت تأثیر پرتاب نارنجک و آن اتفاق بودیم و نتوانستیم نمایش خوبی ارائه بدهیم. تازه نیمه دوم به خودمان آمدیم و توانستیم بازی همیشگی خودمان را انجام دهیم.

اول نمی‌خواستید بازی کنید اما در نهایت آن مسابقه را ۲ بریک بردید؟

من یک بار به خود شما گفتم که این پرسپولیس DNA قهرمانی دارد. واقعیت امر این است که طرز تفکر ما این است و فقط برای قهرمانی و بردن می‌جنگیم و فرقی هم نمی‌کند چه تیمی‌یا حریفی روبروی تیم پرسپولیس است. با این وجود به هر قیمتی نمی‌خواهیم برنده شویم!

این یک طعنه به اتفاقات اصفهان بود؟

نه، این یک واقعیت محض است. همه ما بازیکنان و اعضای تیم پرسپولیس احساس خوبی از حضور در مسابقات داریم. برای بردن تلاش می‌کنیم و در زمین سرمان را جلوی توپ می‌گذاریم ولی برای تیم ما همه چیز فقط بردن نیست. ما درهر بازی یا تورنمنتی این ژن قهرمانی را با عملکرد خوب خودمان در زمین چمن به نمایش می‌گذاریم. نمی‌خواهم اغراق کنم ولی همه به خوبی می‌دانند پرسپولیس سبک متفاوتی به نمایش می‌گذارد و حرف خودش را با فوتبالش می‌زند.

هرچند خودت و سایر بچه‌های پرسپولیس اعتماد به نفس بالایی دارید اما به نظر می‌رسد قهرمان شدن در لیگ بیستم سخت تر از سال‌های گذشته باشد. این درحالیست که اغلب هواداران و بازیکنان شما حرف از تصاحب چهارگانه می‌زنند. نظری در این رابطه نداری؟

هواداران حق دارند تمام جام‌های ممکن را بخواهند و هر بازیکنی هم نظرش را بگوید. به نظر من قهرمان شدن اصلا آسان نیست. ما نمی‌توانم از الان قاطعانه بگوییم که چند جام می‌گیریم.

ولی به هرحال این یک هدف می‌تواند برای پرسپولیس و طرفدارانش باشد؟

بله، هرجامی‌یک هدف بزرگ است اما ما پله پله جلو می‌رویم. شما می‌گویید چهارگانه و من می‌گویم اولین حریف ما مس رفسنجان است و این از هرچیز دیگری مهم تر است. صحبت کردن از قهرمانی در همه رقابت‌ها شاید خیلی درست نباشد و باید بازی به بازی پیش رفت.

به نظر می‌رسد تحت تأثیر سید جلال حسینی قرار گرفته باشی. او هم همیشه از سختی کار می‌گوید و کمتر پیش آمده است وعده قهرمانی بدهد؟

به هر حال سید جلال حسینی یک بازیکن با تجربه و سرد و گرم چشیده است. این صحبت‌ها ممکن است تمرکز پرسپولیس را برهم بزند. درحال حاضر مهم ترین مسئله برای تیم ما مس رفسنجان است. بازی بسیار سختی پیش روی ماست و انشالله باید در این دیدار هم دست پُر از زمین خارج شویم.

در لیگ قهرمانان آسیا هم بر اساس قرعه به استقلال تاجیکستان خورده اید. صحبتی در این خصوص داری؟

همان طور که گفتم تنها دغدغه ما در حال حاضر اولین بازی مقابل مس رفسنجان است. هنوز زمان زیادی تا بازی ما با استقلال تاجیکستان باقی مانده است و الان زمان مناسبی برای فکر کردن به آن نیست.

بسیارخوب، تیم ملی ایران به بحرین سفر کرده است تا برای صعود از گروه خود و رسیدن به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر بازی کند. بی تعارف توقع داشتی به تیم ملی دعوت شوی؟

چرا که نه؟ این فصل خیلی تلاش کردم که اول بازیکن مفیدی برای تیم خودم پرسپولیس باشم و بعد بتوانم به تیم ملی دعوت شوم. این یک هدف بزرگ برای همه فوتبالیست‌هاست و من هم از این قاعده مستثنی نیستم ولی به هرحال دعوت نشدن من سلیقه کادرفنی و سرمربی تیم ملی بوده است و به آن احترام می‌گذارم.

امید عالیشاه در تیم‌های ملی نوجوانان و جوانان یک مهره ثابت بود و به تیم امید هم دعوت شد. در رده بزرگسالان آن اوایل دعوت می‌شدی اما در این سال‌های اخیر نتوانستی ملی پوش شوی. حالا کاپیتان دوم پرسپولیس هستی و باز دعوت نشدی. چطور با این ماجرا کنار آمدی؟

من بارها گفتم و باز هم می‌گویم پرسپولیس برای من تیم ملی است. سعی کرده ام با تلاش فراوان به این هدف بزرگ برسم و اگر رسیدم تمام وجودم را برای تیم ملی می‌گذارم. اگر هم دعوت نشوم به عنوان یک ایرانی همیشه هوادار تیم ملی خواهم بود. الان هم از ته قلب برای تیم ملی کشورم آرزوی موفقیت کرده و از تیم ایران حمایت می‌کنم.

یعنی ناراحت نیستی که نتوانستی به لیست دراگان اسکوچیچ راهی پیدا کنی؟

به هرحال این نظر آقای اسکوچیچ بوده است. هر مربی سلیقه و نظری دارد و به آن احترام می‌گذارم.

امیدوار هستی که بتوانی درصورت صعود تیم ملی به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، یکی از مسافران این رقابت‌ها شوی؟

انسان به امید زنده است. من هم همان طور که گفتم اول تلاش می‌کنم در پرسپولیس خوب باشم و دیده شوم بعد هم به تیم ملی دعوت شوم. جام جهانی رؤیا و آرزوی هر بازیکنی در دنیاست. من در تیم ملی نوجوانان، جام جهانی را تجربه کرده ام و طبیعی است دوست داشته باشم این رقابت‌ها در رده بزرگسالان را هم تجربه کنم.

فکر می‌کنی تیم ملی ایران بتواند از آوردگاه بحرین سلامت عبور کند؟

ما در دیدارهای رفت چند امتیاز حساس از دست دادیم. اگر به عراق و بحرین نمی‌باختیم یا حداقل مساوی می‌کردیم شرایط فرق می‌کرد اما باز هم پتانسیل فوتبال ایران آن قدر بالاست که همه ما امیدوار به صعود تیم کشورمان هستیم. درحال حاضر بازیکنان خوبی به تیم ملی دعوت شده اند که می‌توانند در بحرین خوش درخشیده و به صعود تیم کشورمان کمک کنند.

باز هم پرسپولیس بیشترین نماینده را در تیم ملی دارد. محمد حسین کنعانی زادگان، کمال کامیابی نیا، سیامک نعمتی، احمد نورالهی، وحید امیری و مهدی ترابی به تیم ملی دعوت شده اند. فکر می‌کنید از میان همبازیان تو کدامیک بتوانند برگه صعود تیم ملی را امضاء کرده یا با درخشش خود تیم ایران را موفق کنند؟

پرسپولیس بازیکنان شایسته و با تجربه ای دارد که در چند سال اخیر در لیگ برتر ایران و لیگ قهرمانان آسیا موفق و با قدرت ظاهر شده اند. سایر ملی پوشان هم لایق هستند و حتی در لیگ‌های اروپایی خوش درخشیده اند. این تیم متعلق به یک کشور است و من هم مثل همه مردم دعا می‌کنم تیم ایران در این مسابقات موفق ظاهرشود. مهم تر از هر شخص و نفری، تیم ملی کشورمان ایران است.

راستی بازی‌های تیم ملی والیبال در لیگ ملت‌ها را تماشا می‌کنی؟

راستش را بخواهید خیلی نه!

مگر می‌شود بچه مازندران باشی و به والیبال علاقه ای نداشته باشی؟

علاقه که دارم. یک زمانی به خاطر شهرام محمودی که پرسپولیسی بود و همین طور مجتبی میرزاجانپور هم استانی ام (اهل بابل) مسابقات والیبال را نگاه می‌کردم اما مدتی می‌شود کمتر فرصت تماشای آن را پیدا می‌کنم. با این وجود برای تیم ملی کشورم آرزوی موفقیت دارم.

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 24
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 15
 • علیرضا سپاهانی IR ۰۸:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
  31 97
  محمد محبی با اون عظمتش به تیم ملی دعوت نشده بعد این توقع داشته دعوت بشه
  • شیره خدا IR ۰۲:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۴
   17 4
   محبی حالا حالا حالاها اااا باید بووووووق بزنه.
 • علیرضا IR ۰۹:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
  45 82
  افرادی که به اتوبوس پرسپولیس در اصفهان حمله کردن از لیدر ها ی خود پرسپولیس در اصفهان بودن که قصد داشتن مردم اصفهان را بد نمایش بدن که خدا را شکر توسط نیروی انتظامی دستگیر شدن و اعتراف کردن که از طرفدار ها ی پرسپولیس هستن
  • مولر از برلین DE ۱۷:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
   خوب اعتراف انها را پخش کنید.. تا همه بدانند کی بودند. چرا پخش نمی شود!!!!!!!! چون سپاهان به خطر می افتد!!!!!!!!
  • سعید پرسپولیسی IR ۲۰:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
   گفتن استقلالی هستن ، از طرف مدیر عامل استقلال اومده بودن که باعث نتیجه نگرفتن پرسپولیس بشن... چقدر خبیثن این استقلالیا
 • بی ستاره IR ۱۰:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
  34 57
  اخه کی از باخت خوشش میاد که میگی ما بازیکنای پر سپولیس بدمون میاد؟بچه های تو کوچه ماهم سر یک اوت نا قابل دعواشون میشه، این صحبتها توجیه کردن حمایتهای بی دریغ و بی ثبات کردن تیمهای دیگرتوسط مافیای پرسپولیسی از وزارت تا فدراسیونه
 • بادکنکه قرمز AU ۱۱:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
  38 60
  خنده در‌ترین حرفها در مورده وی‌ای ار در دنیا رو لنگه حمام میزانه. تیمی که با همین وی‌ای ار از آسیا حذف شده و اگر وی‌ای ار و از همه مهم تر داوریه سالم وجود داشت نتایجه خره فصل و نتایجه دربی به طوره کلی فرق میکرد میاد میگه ما هم میخوایم وی‌ای ار باشه. من این وسط موندم مگه چه فرقی میکنه؟ مگه همین ۱ فاصله پیش نگفتن توپه مستقیمه قائدی اول رفته تو اوت بعد اومده تو زمین. بعدشم کارشناسه بابا مسعودی اومد تو تلوزین کلا قونینه فیزیک رو عوض کرد که نتنها تصمیم داور درست بوده بلکه باید پاداش هم بگیره؟ این فصل هم داوره همون بازی که عذابه وجدان یکم بهش فشار آورده بود و پادشه خودش رو هم گرفته بود خیلی راحت اومد عذر خواهی کرد و گفت گل تاج سالم بوده ولی من نگرفتم. همه چیز هم خاتمه به خیر شد. حالا وی‌ای ار می‌خواد تو این فوتبال معجزه بکنه؟ توی همین دربی همون داوری که اونسل پرس پول لیس رو قهرمان کرد یک پنالتی کاملا واضح رو نگرفت. دربی قبلش مدافعه پرس پول لیس تو مهوتهٔ جریمه داشت بسکتبال بازی میکرد ولی قانون دروردند که هند نبوده، دربی قبل از اون فرشیده اسمایلی رو تو مهوتهٔ جریمه از وسط قیچی کردند گفتن ایر
  • متوهمین الکیسه IR ۱۸:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
   46 61
   داربی قبل باید بازیکن خودتون جلو تک به تک رو گرفت اخراج نشد . هر بازی که کیسه انجام میده کم کمش دو سه تا صحنه داور به سودشون سوت میزنه کم توهم بزنید دیگه
  • هومان IR ۱۸:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
   34 63
   کییه کش شماروچه به فوتبال شمابارشوه به داوربه این جایگاه رسیدین رشوه ندین اون‌وقت میفهمین چندم جدولین فعلاًبرین ببینین اون دوتاسیاره که معلوم نیست مال کجاهست فهلاًبرین باسیارتون خوش باشین
  • کیسع IR ۲۲:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
   7 46
   یک عکس از لگو پیراهنتون بیارید که یک ستاره داشته باش چرا اون موقعی که قهرمان آسیا شدید نرفتید جام جهانی رفتید دسته سه
 • امیرعلی IR ۱۲:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
  28 10
  اخه به نفع تیم زردپوش نیست باهاشون مصاحبه بشه معلومه این پروژه ازکجاآب خورده عدالت که خیلی وقته درفوتبال ایران مرده منتظراین باشیم که حکم این نارنجکهامشخص بشه چیزی شبیه جوکه ولی امیدباتعصب ماباامیداول خدابعدهمت شماحمایت هواداران درزمین حقمون میگیریم حالامیخوان نارنجک بمب پرت کنن نتیجه بازی ذوب آهن نشون دادیم بقیه هم همینطوریاحق
 • فری IR ۱۲:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
  40 13
  سرباز احمدی کور شد برخوردی نشد. یک پرسپولیسی در استادیوم آزادی در بازی پرسپولیس و سپاهان از دنیا رفت و گفتند اُور دوز کرده. این بار هم حتی اگر اتوبوس چپ می‌کرد و معلق می‌زد، هیچ برخوردی نمی‌شد.
 • لنگ خاص IR ۱۴:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
  25 11
  عالیشاه بازیکنیه که سبک بازیشو خیلی دوست دارم وبنظرم میتونست الان حداقل سی بازی ملی داشته باشه
 • 저는 IR ۱۵:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
  20 23
  شما ها اینا بزارید پا جنگندگی خودتون ولی این همه هوادار از تیم داماش گیلان و تیماهای لیگ همه دروغ میگن شما پرسپولیسی ها راست میگید ، اونم از حرف جهرمی که میگه احمدی نژاد به استقلال کمک کرد ماهم به پرسپولیس، اینا هم باید دروغن
 • سلمان IR ۱۷:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
  22 9
  چرا هیچ وقت بامحرم ،ساکت ودار دسته مصاحبه نمیکنیدو بپرسید نظرتون راجع به نارنجک چیه؟
 • عشق فقط پرسپولیس IR ۱۸:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
  41 49
  دوستان استقلالی و سپاهانی لطفا اضافه حرف مفت نزنید
  • ایمان عشقپولیسی IR ۲۰:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
   42 45
   آخه اینا دوستن با خدا اینا از دشمن بدترند دست داعشیا را از پشت بستن با این نارنجکاشون خجالتم نمیکشن بدبختا به خاطر چی یه فوتبال با جون مردم بازز میکنید واقعا متاسفم برا همه ای اونای که سهمی تو از ماجرا دارن انشالله با قهرنانی جوابشونا میدیم که دیگع گ و خوری نکنن
 • عشقپولیس IR ۲۰:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
  34 11
  فقط پرسپولیس
 • جابر IR ۲۱:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
  45 70
  الکیسه کیسه کیسه سوراخ خخختخخ شله زرد ،،، زردک اصفهان
 • ℳeみЯムც IR ۲۲:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
  9 4
  ان شاءالله که تمدید میکنی قرارداد رو
 • محمد IR ۲۳:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
  5 6
  خدایا ببین به کجا رسیدیم که بانیان نارنجک اندازی در فوتبال درخواست عدالت می‌کنند. این پرپسولیسها چرا از بردن آبروی ایران مقابل چشمان رئیس فیفا در بازی پرسپولیس با تراکتورسازی نمیگن که نیمکت ذخیره تراکتورسازی را با وحشیگری به نارنجک بستند. انداختن نارنجک توسط چند نفر در اصفهان نتیجه عدم برخورد قاطع با تیم بابامسعود بوده است.
 • لنگ خونی IR ۰۰:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۴
  11 8
  جواب عشق فقط پرسپولیس...دوستا ن سپاهانی واستقلالی لطفا اضاف حرف مفت نزنید....چه ادبیاتی؟؟؟؟بزارید هرچه حرف اضافه مفت ...رو این لنگی بزنه....هر چی....اضافه هم هست این بخوره.....
 • پاپا مسعود IR ۱۲:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۴
  7 6
  پرس پول لیس هههههههههههههههه ...
 • پرس پولیسی IR ۲۲:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۴
  2 0
  اخه کسیه کشها چه چه زود شش تارو از یادبردید وچه زود سقوطتان تا دسته سوم راازیادبردید وچه زود یاذتان رفت که با کمک پرسولیس کبیردوباره بالا امدید نمک نشناسهای بی صفت . اخه باد کنک قرمزی که نمیدونی فوتبال رو چطوری می نویسند ادعای چی داری این استقلال با دو خروس قندی وسپاهان رزدک نشان هستند که از بدو تولدشان بشدت مافیایی وزدوبندچی ودوپینگی وتخریبچی بودند وهستند وخواهند بود چون ذات وسرشتشان خراب است یادتان رفته اقا قلعه نوعی پول پرست با دادن پول وارتکاب تبانی بااستقلال اهوازتیم کیسه رو از سقوط برای بار دوم رهانید کیسه کشان کثافتکاریهای خودشان را چه زود از یاد می برند خجالت بکشید .

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __