چند رکورد در رقابت‌های جام ملت‌های اروپا در دسترس کریستیانو رونالدو کاپیتان تیم ملی پرتغال خواهد بود.

رکوردهایی که رونالدو می‌تواند بشکند/ از رکورد دایی تا بیشترین برد در یورو

خبرورزشی - برای کریستیانو رونالدو حضور در رقابت‌های یورو ۲۰۲۰ نه تنها یک مأموریت مهم برای کمک به پرتغال برای دفاع از عنوان قهرمانی‌اش است، بلکه فرصتی برای افزایش تعداد رکوردهای فردی تحسین‌برانگیزش نیز محسوب می‌شود.

کاپیتان ۳۶ ساله تیم ملی پرتغال، در این تورنمنت یک ماهه این شانس را دارد که ۹ رکورد دیگر را جابجا کند که شکست رکورد ۱۰۹ گل علی دایی مهاجم پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان به عنوان بهترین گلزن تاریخ فوتبال در رده ملی، مهمترین آنهاست. رونالدو اکنون ۱۰۴ گل ملی دارد و با زدن ۶ گل دیگر رکورد دایی را خواهد شکست.

این پنجمین حضور رونالدو در جام ملت‌های اروپا است و او تا کنون ۲۱ بازی در این رقابت‌ها انجام داده که هیچ بازیکن دیگری نتوانسته چنین آماری را به ثبت برساند. رونالدو با یک هزار و ۷۹۳ دقیقه بازی در یورو رکورددار حضور در این رقابت‌هاست، همین‌طور او رکورددار بیشترین تعداد بازی با حداقل یک گل زده (۷ بازی) و بیشترین تعداد بازی با بیش از یک گل (۴ مورد) است.

بهترین گلزن ملی

در حالی که علی دایی در فاصله سال‌های ۱۹۹۳ تا ۲۰۰۶ در ۱۴۹ بازی ملی‌اش ۱۰۹ گل زد، کریستیانو رونالدو در ۱۷۵ بازی ملی خود تا کنون ۱۰۴ گل زده است. رونالدو اما برای شکست رکورد دایی، باید آمار گلزنی خود در یورو را ارتقا دهد چون او هر یک از دو دوره قبلی این رقابت‌ها سه گل زد. اولین حریف پرتغال در مسابقات یوروی امسال مجارستان است که روی کاغذ و در قیاس با رقبای سرسخت‌تری مانند آلمان و فرانسه، رونالدو شانس بیشتری برای گلزنی مقابل این تیم دارد.

بیشترین گل زده در یک دوره یورو

در حال حاضر میشل پلاتینی، ستاره پیشین تیم ملی فرانسه، با ۹ گلی که در یورو ۱۹۸۴ زد، رکورددار ثبت بیشترین گل در یک دوره جام ملت‌های اروپا است. آمار گل‌های رونالدو در اداور قبلی حضورش در یورو به ترتیب دو گل در یورو ۲۰۰۴، یک گل در یورو ۲۰۰۸، ۳ گل در یورو ۲۰۱۲ و سه گل در یورو ۲۰۱۶ است.

بیشترین پیروزی در یورو

یکی از رکوردهایی که تحقق آن برای رونالدو با وجود قرار گرفتن تیمش در گروه مرگ رقابت‌ها به همراه فرانسه، آلمان و مجارستان سخت دست یافتنی است، رکورد کسب بیشترین پیروزی در جام ملت‌های اروپا است. در حال حاضر او، سسک فابرگاس و آندرس اینیستا دو ساره سابق تیم ملی اسپانیا هر یک با ۱۱ پیروزی در سه دوره حضورشان در یورو (۲۰۰۸، ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶) رکورددار هستند. رونالدو با یک پیروزی دیگر تنها رکورددار این بخش خواهد بود.

بیشترین بازی با حداقل دو گل زده

در فهرست بازیکنانی که در ادار مختلف یورو، در یک بازی حداقل دو گل زده باشند، رونالدو در کنار اسطوره‌هایی مانند گرد مولر (۱۹۷۲)، رودی فولر (۱۹۸۴ و ۱۹۸۸)، میشل پلاتینی (۱۹۸۴)، آنتوان گریزمان (۲۰۱۶)،وین رونی (۲۰۰۴) تنها کسانی هستند که دو مرتبه در یک بازی دبل کرده‌اند. او در یوروی ۲۰۱۲ و یورو ۲۰۱۶ این کار را انجام داده و حالا می‌تواند به تنهایی رکورددار این بخش باشد.

بیشترین تعداد حضور در یورو با حداقل دو گل در کل تورنمنت

با باز ماندن زلاتان ابراهیموویچ از حضور در این دوره یورو ۲۰۲۰ به خاطر مصدومیت، رونالدو حالا می‌تواند خودش را به تنها بازیکنی تبدیل کند که در ۴ دوره حضورش در جام ملت‌های اروپا حداقل دو گل زده است. در حال حاضر زلاتان (۲۰۰۴، ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲) و رونالدو (۲۰۰۴ف ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶) در این بخش با هم مساوی هستند.

بیشترین حضور در فینال یورو

کریستیانو رونالدو تاکنون دو بار حضور در فینال‌های یورو را تجربه کرده که اولین آنها سال ۲۰۰۴ مقابل یونان با تجربه تلخ شکست خانگی و دومین سال ۲۰۱۶ با قهرمانی در خاک فرانسه با شکست تیم میزبان در فینال همراه بود. اما به جز رونالدو ۲۲ بازیکن دیگر از تیم‌های شوروی سابق (۱۹۶۰ و ۱۹۶۴)، آلمان (۱۹۷۲ - ۱۹۷۶/ ۱۹۷۶-۱۹۸۰ / ۱۹۹۲ - ۱۹۹۶) و اسپانیا (۲۰۰۸ - ۲۰۱۲) دو بار فینالیست شدن در یورو را تجربه کرده‌اند. رونالدو در صورت رسیدن به فینال یورو ۲۰۲۰، به اولین و تنها بازیکنی تبدیل خواهد شد که سه بار بازی در فینال جام ملت‌های اروپا را تجربه کرده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =
Topic[id:77, title:جام ملت‌های اروپا] - __ [] __
Topic[id:77, title:جام ملت‌های اروپا] - __ [] __
Topic[id:77, title:جام ملت‌های اروپا] - __ [] __
Topic[id:77, title:جام ملت‌های اروپا] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:77, title:جام ملت‌های اروپا] - __ [] __
Topic[id:77, title:جام ملت‌های اروپا] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:77, title:جام ملت‌های اروپا] - __ [] __
Topic[id:77, title:جام ملت‌های اروپا] - __ [] __

پربازدیدترین