استقلال در دو مسابقه آتی خود جدارهای فوق‌العاده حساس و به نوعی سرنوشت ساز را تجربه خواهد کرد. مسابقات با تیم‌هایی که برای قرار گرفتن در رتبه سوم جدول رقابت شانه به شانه‌ای با استقلالی‌ها دارند.

کاپیتان‌های استقلال در صف ناکامی مقابل شاگردان مجیدی

خبرورزشی - استقلال با وجود مشکلات داخلی فراوان، توانست پدیده را شکست دهد و همچنان امیدهای خود در رقابت‌های لیگ برتر را حفظ کند. این تیم روی کاغذ هنوز برای قهرمانی شانس دارد و البته شانس سوم شدن آنها در این مسابقات فوق‌العاده زیاد است. جدا از شرایط کنونی استقلال و درگیری‌های متعدد مدیریتی، آبی‌پوشان و به ویژه فرهاد مجیدی به نوعی با سرمربیان استقلالی شاغل در لیگ برتر هم کرکری دارند چون تجربه ثابت کرده نتایج این دیدارها همواره در انتخاب سرمربی استقلال نقش فوق‌العاده پررنگی داشته است. اتفاقاً سرمربی کنونی آبی‌پوشان پایتخت تا اینجای کار عملکرد خوبی برابر تیم‌هایی که از سرمربیان استقلالی استفاده می‌کنند، داشته است و قطعاً می‌خواهد روند مذکور را طی ۱۰ روز آینده نیز حفظ کند .

استارت با شکست نکونام

کادر فنی استقلال اسفند سال گذشته متحول شده و فرهاد مجیدی پس از حدود شش ماه، دوباره نیمکت این تیم را در اختیار گرفت. اولین بازی استقلال با سرمربی جدید مقابل فولاد خوزستان در ورزشگاه آزادی بود و مجیدی توانست شاگردان جواد نکونام را شکست بدهد و مانند سنوات قبلی ،سرمربیگری خود در استقلال را با پیروزی آغاز کند .نتیجه ارزشمند که باعث افزایش روحیه استقلالی‌ها در آن مقطع فوق‌العاده حساس و دشوار شد.

ناکامی رحمتی

پدیده از جمله تیم‌های دیگر است که یک سرمربی استقلال را روی نیمکت خود می‌بیند به همین خاطر جدال دوشنبه شب این تیم برابر آبی‌ها حساسیت مضاعفی داشت .مهدی رحمتی که اتفاقاً با همین فرهاد مجیدی سابقه قهرمانی لیگ برتر را همراه با استقلال دارد (فصل ۹۱ - ۹۲) انگیزه‌های فراوانی داشت تا از تیم سابق خود امتیاز بگیرد و این مسئله از رفتار او در کنار زمین کاملاً مشخص بود ولی در نهایت نماینده خراسان مسابقه را به استقلال تهران واگذار کرد تا مجیدی دومین پیروزی خود مقابل یک سرمربی استقلال نیز در فصل جاری را جشن بگیرد.

کاپیتان‌های استقلال در صف ناکامی مقابل شاگردان مجیدی

مچ اندازی با هافبک‌ها

استقلال در دو مسابقه آتی خود جدارهای فوق‌العاده حساس و به نوعی سرنوشت ساز را تجربه خواهد کرد. مسابقات با تیم‌هایی که برای قرار گرفتن در رتبه سوم جدول رقابت شانه به شانه‌ای با استقلالی‌ها دارند ولی به جرات می‌توان گفت علاوه بر این مسئله، نام سرمربیان آنها نیز در افزایش حساسیت دیدارها فوق‌العاده مؤثر است. آبی‌پوشان ابتدا باید به مصاف گل گهر سیرجان بروند و این یعنی رویارویی مجیدی و تیمش با مردان امیر قلعه‌نویی.استقلال تابستان پارسال با همین سرمربی توانست سپاهان قلعه نویی را در لیگ برتر شکست بدهد و این تیم را از گردونه پیکارهای جام حذفی نیز کنار بزند بنابراین قطعاً با برتری روانی وارد میدان خواهد شد اما حتماً مسابقه آسانی پیش روی خود نخواهد داشت. پس از این جدال هم نوبت به تقابل با آلومینیوم اراک می‌رسد .تیمی که همراه با علیرضا منصوریان رویاهای فراوانی را به ویژه هنگام تقابل با استقلال در سر خواهد داشت. فرهاد مجیدی در بخش اعظمی از دوران فوتبال خود تحت عنوان هافبک نفوذی بازی می‌کرد و حالا باید طی دو دیدار آینده، استقلال را به مصاف مربیگری بفرستد که اتفاقاً آنها هم هافبک‌های کلاسیکی بودند.

بردن نبرد کاپیتان‌ها

وجه اشتراک مربیان استقلالی که در این فصل مغلوب فرهاد مجیدی شدند و مربیانی که طی کمتر از دو هفته آتی به مصاف این تیم خواهند رفت، یک تکه پارچه فوق‌العاده با ارزش است. جواد نکونام و مهدی رحمتی سابقه بر بازو بستن بازوبند کاپیتانی استقلال را دارند (البته رحمتی به مراتب بیشتر) و امیر قلعه‌نویی و علیرضا منصوریان هم در دهه‌های ۷۰ و ۸۰ بارها کاپیتانی آبی‌پوشان پایتخت را تجربه کردند. حالا استقلال برای ماندن در کورس لیگ برتر، دو کاپیتان سابق خود را شکست داده و باید برای مغلوب کردن دو سر گروه دیگر تدبیر کند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __

پربازدیدترین