دبیرکل فدراسیون فوتبال درباره لغو حضور تماشاگر در ورزشگاه گفت: مسائلی وجود داشت که مطرح کردن آن در برنامه تلویزیونی شاید صلاح نباشد ولی ما خیلی تلاش کردیم که تماشاگران را در ورزشگاه داشته باشیم و از همه مردم بابت این موضوع عذرخواهی می‌کنیم.

حسن کامرانی‌فر
خبرورزشی -

حسن کامرانی‌فر در گفت‌وگوی تلفنی با برنامه فوتبال برتر درباره حضور تماشاگران در بازی ایران - کره جنوبی اظهار داشت: ابتدا باید این مطلب را یادآوری کنم و آنهم اینکه فدراسیون فوتبال این آمادگی را دارد که بازی با کره تماشاگر داشته باشیم، در ۲۱ سپتامبر به فیفا ایمیل زدیم. ما جلسات زیادی برگزار کردیم هم در داخل و هم در خارج از فدراسیون فوتبال تا شرایطی را فراهم کنیم که از حضور تماشاگر بهره‌مند باشیم. وزارت بهداشت و دیگر ارکان در جلسات بودند. در این مسیر بحث واکسیناسیون وجود داشت و یک بحث دیگر هم انجام تست‌های PCR بود و انجام این تست‌ها یک مقدار به لحاظ قیمت برای تماشاگران سنگین بود و باید یک مقدار بحث زیرساخت‌ها را رعایت می‌کردیم.

وی ادامه داد: در نهایت یکسری ایمیل‌ها و نامه‌ها از فیفا به ما زده شد و ما باید اطلاع‌رسانی می‌کردیم. فدراسیون فوتبال وظیفه‌اش این است که از فوتبال حفاظت کند. ما به جایی رسیدیم که دیدیم حضور تماشاگران در این بازی نمی‌تواند به نفع فوتبال ما باشد. یک مقدار بحث زیرساخت‌ها و یکسری از مسائل دیگر وجود داشت که مطرح کردن آن در  برنامه تلویزیونی شاید صلاح نباشد. ولی ما خیلی تلاش کردیم که تماشاگران را در ورزشگاه داشته باشیم و به این نتیجه رسیدیم که تماشاگران در ورزشگاه حضور نداشته باشند و از همه مردم بابت این موضوع عذرخواهی می‌کنیم. خیلی تلاش کردیم، ولی در نهایت نتوانستیم تماشاگران را در ورزشگاه داشته باشیم. اتفاقات و نتایج خوبی برای تیم ملی رقم خورده است و ما نخواستیم حاشیه‌ای به وجود بیاوریم. ما فرصت داریم تا برای بازی‌های تیم ملی در دو ماه آینده شرایط مدنظر فیفا حضور تماشاگران را فراهم کنیم.

سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال درباره VAR و اختلافاتی که با شرکت ‌تحت قرارداد AFC به وجود آمده است، تصریح کرد: یکی از بحث‌های مهم در VAR این است که کشورها تأییدیه فیفا را بگیرند. خیلی از کشورها از فیفا درخواست کردند که زمان طولانی برای این پروسه در نظر گرفته شده است. فدراسیون فوتبال اما توانست‌ تأییدیه VAR را بگیرد و یک قدم رو به جلو داشته است. از طرف دیگری AFC با شرکت «هاکای» قرارداد دارد و ما هم تلاش کردیم با این شرکت برای بازی‌های تیم ملی قرارداد ببندیم، اما به دلیل اینکه شرکت هاکای اعلام کرد نمی‌تواند در ایران کار کند ما به سمت شرکت دیگری رفتیم که مورد تأیید فیفاست ‌و توانستیم استادیوم آزادی را به سیستم VAR مجهز کنیم. ما برای اینکه زودتر به VAR برسیم نیاز به تجهیزات کامل داشتیم و فدراسیون فوتبال خیلی تلاش کرد و جلسات زیادی برگزار کردیم و با شرکت‌های زیادی مکاتبه کردیم.

وی ادامه داد: این سیستم VAR خیلی به ما کمک می‌کند تا داوران‌مان را به خوبی آموزش دهیم. ما باید به AFC و فیفا اعلام می‌کردیم که برای VAR  تلاش کرده‌ایم، در صورتی می‌توانستیم نشان دهیم که در این زمینه درست کار کرده‌ایم که یک شرکت مورد تأیید فیفا را به کشورمان بیاوریم و فدراسیون فوتبال این کار خوب را انجام داد و ما اعلام کردیم که‌ آمادگی استفاده از ‌سیستم VAR را داریم و برای این بازی هم به دلیل بحث‌های حقوقی که AFC با شرکت هاکای دارد، موافقت نشد و نمی‌توانیم استفاده کنیم.  پیش‌بینی فدراسیون فوتبال این بود که برای سیستم VAR را هر چه زودتر قرارداد ببندد و ما تمام شرایط را فراهم کردیم و اتاق VAR را هم تجهیز کردیم. ما تصمیم‌گیرنده نهایی نبودیم و AFC و فیفا تصمیم‌گیرنده نهایی بودند، ولی باید بگویم که ما تمام تلاش‌مان را انجام دادیم.

کامرانی‌فر راجع به شروع رقابت‌های فصل جدید لیگ برتر عنوان کرد: سازمان لیگ برنامه‌ریزی لازم را انجام داده است. با توجه به اینکه لیگ فشرده‌ای خواهیم داشت و همچنین بازی‌های تیم امید را هم پیش رو داریم، باید ‌تعامل خوبی بین باشگاه‌ها و فدراسیون فوتبال وجود داشته باشد. هرچه لیگ ما منظم‌تر برگزار شود به بازی‌های تیم ملی کمک می‌کند تا بازیکنان با شرایط بهتری در تیم ملی حضور داشته باشند.

سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال در مورد مشکلات تیم امید از قبیل مشکلات خروجی‌ بازیکنان و تعامل بین باشگاه‌ها و تیم امید خاطرنشان کرد: ما جلسات زیادی با دوستان در حوزه نظام وظیفه داشتیم و همیشه این عزیزان به تیم‌های ملی ما خیلی کمک کردند و کنار تیم‌های ملی بودند. در بحث تیم امید هم با صحبت‌هایی که داشتیم قول مساعد دادند تا مثل گذشته در کنار تیم باشند و در بحث خروج از بازیکنان با کمک دوستان‌مان در حوزه نظام وظیفه مشکلی نداشته باشیم.

وی درباره قضاوت  داور بازی ایران و کره‌جنوبی تصریح کرد: داور عمانی با توجه به اینکه چندین سال بازی‌های بزرگ را قضاوت کرده است، برای این بازی هم که یکی از سخت‌ترین بازی‌های این گروه حساب می‌شود انتخاب شده است. انتخاب تیم داوری این دیدار نشان می‌دهد که حساسیت بازی ایران و کره بالاست. جایگاه فوتبال ایران نشان می‌دهد که داوران قوی باید بازی‌های تیم ملی را قضاوت کنند. داور عمانی دوندگی زیادی دارد و به صحنه‌ها خیلی نزدیک است و امیدواریم فردا یک قضاوت خوب را از داور بازی ببینیم.

کامرانی فر در پاسخ به این «سؤال که  داوران VAR چه کسانی هستند؟»، گفت: با توجه به اینکه VAR در بازی فردا تأثیری ندارد، اجازه دهید درباره این موضوع صحبتی نکنیم  و بعد از بازی با کره حتماً در باره این موضوع صحبت خواهیم کرد.

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • حسین US ۰۱:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۰
  22 0
  معلومه گفتنش صلاح نیست ! ورود تماشاگران. زن ممنوع تر شده !!
 • حامد IR ۰۹:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۰
  19 0
  یه مشت مدیر نالایق تو جای جای این مملکت دارن خرابکاری میکنن ولی بزرگواران صلاح نمیدونن مردم از خیلی مسائل باخبر باشن. همه تونو به خدا واگذار میکنیم. حتی نمیتونید این بهونه رو بیارید در پیشگاه الهی که چاره ای نداشتیم، چون کسی مجبورتون نکرده بود. آقای کامرانی فر نفر قبل از شما چون جلوی عزیزی خادم ایستاد عذرشو خواستن. شما مثکه راهشو پیدا کردی و فهمیدی برای رسیدن به منافعت باید بله قربان گو باشی. منتظر باشید که وقایعی بدتر از دوران تاج در انتظار این فوتباله. فعلا همه چی زیر سایه نتایج تیم ملی قرار گرفته و کسی حواسش نیست تو این فدراسیون بی در و پیکر چه خبره!
  • امیر علی IR ۰۷:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۱
   3 0
   این همشهری ما مدیر کجا بود..!؟؟ این بنده خدا کارمند مخابرات بود کمک داور خوبی بود اما این که پست اجرایی در فدراسیون فوتبال بهش دادن نه این بنده خدا اطلاعی داره نه اصلا این کاره است ایشون رو گذاشتن واسه بله قربان گو بودنش
 • اس اس IR ۱۲:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۰
  10 0
  خخخخخخخخخخخخ روزای اول که اومده بود حرفای دیگه میزد الان چیزای دیگه میگه بروآقا خودتی
 • حسین IR ۱۸:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۱
  3 0
  شما وسایر مسئولین فقط دروغگوییبلد هستید.قبل از بازی سخنگو فدراسیون در برنامه اخبار ورزشی از اقدامات فدراسیون یک مشت دروغ سر هم کرد.بفرمایید حکومت طالبانی داریم.خیال همه را راحت کنید.فقط نوع پوشش شما با طالبان فرق دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =
Topic[id:117, title:مدیریت فوتبال] - __ [] __
Topic[id:117, title:مدیریت فوتبال] - __ [] __
Topic[id:117, title:مدیریت فوتبال] - __ [] __
Topic[id:117, title:مدیریت فوتبال] - __ [] __
Topic[id:117, title:مدیریت فوتبال] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:117, title:مدیریت فوتبال] - __ [] __
Topic[id:117, title:مدیریت فوتبال] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:117, title:مدیریت فوتبال] - __ [] __
Topic[id:117, title:مدیریت فوتبال] - __ [] __
بلیط هواپیما