علی شجاعی هافبک چپ پای پرسپولیس آرام آرام آماده بازگشت به میادین فوتبال می‌شود.

بازی با الهلال به پنالتی نمی‌کشد/ به آقا یحیی گفتم می‌خواهم به عربستان بیایم/ آسیا یک جام به پرسپولیس بدهکار است
خبرورزشی -

 اواسط فصل پیش بود که کتف این بازیکن ۲۴ ساله آسیب دید اما به دلیل نیاز تیم تصمیم گرفت با جا انداختن و مداوای مقطعی با همان وضعیت ادامه دهد. اواخر فصل اما شدت آسیب دیدگی بیشتر شد و با مشورت پزشکان پرسپولیس، کتف مصدوم خود را جراحی کرد. این عمل جراحی ۱۱ مرداد ماه گذشته انجام شد که موفقیت آمیز بود و حالا این بازیکن نرم دویی را آغاز کرده است.

خودش دوست دارد هرچه زودتر برگردد و برای تیمش بازی کند اما پزشکان فعلا مجوز بازی یا شرکت در بازی‌های درون تیمی را نداده اند و... بهتر است خودتان مصاحبه خبرورزشی با علی شجاعی را بخوانید:

 حدود ۷۰ روز از عمل جراحی کتف تو گذشته است. بالاخره چه زمانی به تمرینات گروهی برمی‌گردی یا می‌توانی بازی کنی؟

عمل جراحی که انجام دادم به دلیل پارگی کپسول مفصلی کتف که بیشتر هم شده بود حدود ۳ ماه دوران نقاهت دارد. اگر والیبالیست بودم که باید یک سال از میادین دور می‌شدم!

اما تو فوتبالیست هستی و بیشتر از پای خودت استفاده می‌کنی. اسپک که نمی‌زنی؟!

دقیقا همین طور است. خودم دوست دارم همین الان بازی کنم و حتی این توان را در خودم می‌بینم ولی پزشکان معالج مخالف هستند. راستش را بخواهید این عمل جراحی و مصدومیت کتف بسیار ظریف است و حتما باید یک زمان مشخصی طی شود. اگر ریسک کرده و زودتر تمرینات سنگین را شروع کنم دوباره شاید مجبور به جراحی شوم و فعلا که پزشکان مخالفت کرده اند. من خودم برای بازی با پیراهن قرمز رنگ پرسپولیس لحظه شماری می‌کنم اما...

نظر یحیی گل محمدی چیست؟

واقعا جا دارد از سرمربی تیم تشکر کنم. آقا یحیی خودش فوتبالیست سطح بالایی بوده و خیلی خوب شرایط را درک می‌کند. من از تمایل خودم برای بازگشت گفتم اما ایشان گفت هر زمان پزشکان اجازه دادند شروع کن و ریسک نکن. خیلی برای من مهم بود که سرمربی تیم اول به سلامتی بازیکن فکر می‌کند و ...

تو صحبت دیگری با یحیی گل محمدی نداشتی؟

چرا، به آقا یحیی گفتم که می‌خواهم به عربستان بیایم و کنار تیم باشم. بازی با الهلال برای همه ما مهم است و دوست دارم در این بازی حساس همراه همبازیانم باشم.

و سرمربی چه گفت؟

آقا یحیی لطف کرد و اجازه داد در این سفر همراه تیم باشم. ما یک خانواده هستیم و جو صمیمانه ای در پرسپولیس حاکم است. اگر تیم می‌رفت و من جا می‌ماندم فکرم درگیر می‌شد.

 اما تو که نمی‌توانی در عربستان بازی کنی؟

درست است اما می‌توانم بچه‌ها را تشویق کنم و مثل یک هوادار به همبازیانم روحیه بدهم. به هر حال این بازی مهم است و دوست دارم با هم باشیم.

رضا اسدی - علی شجاعی؛ تمرین پرسپولیس (15 مهر 1400)

تو یک خاطره خوب هم از بازی با تیم عربستانی النصر داری. این طور نیست؟

بله، همین طور است. همه بچه‌های ما از آن بازی خاطره خوب دارند. این مسئله به تیم پرسپولیس در عربستان کمک خواهد کرد. آن روز همه بچه‌ها پنالتی‌های خود را عالی زدند و خدا لطف کرد ضربه من هم گل شد.

(به شوخی) که کل استادیوم را دور افتخار زدی؟

واقعا خوشحال بودم. نمی‌دانید چه حسی داشتم. معمولا تیم‌های ایرانی برابر عربستانی‌ها در ضربات پنالتی ناکام شده اند. یک حس بدی همیشه در این رابطه وجود داشته که تیم‌های ایرانی فوتبال بازی می‌کنند اما وقتی کار به ضربات پنالتی می‌کشد عربستانی‌ها برنده می‌شوند اما پرسپولیس این تابو را در آسیا شکست. آن لحظه به قدری از صعود تیم به فینال خوشحال بودم که سر از پا نمی‌شناختم. امیدوارم این بار هم بچه‌ها پس از بازی با الهلال همان طور خوشحال باشند.

ولی این بار قرار است در ورزشگاه پُر از تماشاگر و در خاک عربستان بازی کنید؟

این هم متأسفانه تصمیماتی است که خیلی نمی‌توان آن را درک کرد. پرسپولیس در این چند سال دو بار به فینال رسیده و بهترین فوتبال را در لیگ قهرمانان آسیا ارائه کرده است. چرا چنین تزززیمی‌نمی‌تواند در تهران میزبان باشد اما الهلال می‌تواند. تیم پرسپولیس به این شرایط نابرابر عادت کرده است و حتم بدانید تماشاگران حریف هم نمی‌توانند بازیکنان با اراده پرسپولیس را تحت تأثیر قرار دهند.

فکر می‌کنی نتیجه این بازی چه شود؟

خیلی بازی سخت و دشواری است. من شنیدم عربستانی‌ها حتی سرمربی موفق خود را تهدید کرده اند در صورت شکست برابر پرسپولیس او را اخراج می‌کنند و می‌خواهند از هر اهرمی‌برای پیروزی استفاده کنند. با این وجود من فکر می‌کنم پرسپولیس از لحاظ فوتبالی یک سروگردن بالاتر از تیم پولدار و با امکانات الهلال است و انشالله با دست پُر از عربستان برمی‌گردیم.

بازی به ضربات پنالتی می‌کشد؟

این بار بعید می‌دانم و فکر می‌کنم این بازی سنگین و حساس در ۹۰ دقیقه به پایان برسد.

نگفتی با چه نتیجه ای؟

انشالله برد پرسپولیس چون لیگ قهرمانان آسیا در این دو، سه سال یک جام به ما بدهکار است!

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 26
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 12
 • چهل سال سایه مافیای لنگ IR ۰۸:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۰
  69 47
  بدبخت ها ۴۰ ساله کل کشور داره برای لنگ همه امکانات و دستگاههاش رو بسیج میکنه ولی دریع از یه جام آسیایی..اگر عرضه دارید نون بازو تون رو بخورید بعد بگید آسیا یه جام به لنگ بدهکار است .. از عقده بی ستارگی و با قانون من در آوردی یه ستاره جعلی به لوگوتون نچسبونید.. جام در آسیا لیاقت میخاد..همه میدونن که اگر مسولین دست حمایتی شون رو از سرتون بردارن هیچی نیستید..
  • عشقم پرسپولیس IR ۱۱:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۰
   24 32
   شما که تیمتون پرستاره هست کیسه ها بگین ببینم اون ستاره های که شما دارین رو توی مدرسه بچه ها دو برابر شون رو دارن. تیمتون خدا می‌دونه چند سال قبل قهرمان شده اون زمان هم تیم ها ضعیف بودن ها که تیم ها قوی شدن حتی از یک هشتم هم بالا نمیاین چه برسه به فینال. بازم دم بچه های ما گرم که با جیب خالی با غربت بازی میکنن تا دل یه ملت رو شاد کنن
  • کیسه سوز IR ۱۶:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۱
   13 0
   لابد میلان ایتالیا هم قانون من دراوردی داره که با ده قهرمانی یک ستاره زده! اگه اینجوریه پس کسی با چهارتا بازی ستاره نمیزنه:))))تازه اونم نه یکی،یه شبه دوتا ستاره
  • کیسه سوز IR ۱۶:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۱
   12 0
   از بسیج گفتی...پرسپولیس ۴ ساعته تو فردگاه معطله و فدراسیون آبی هم مسئولیتی به عهده نمیگیره...چون اونی که میخواد آسیا بره پرسپولیسه:)
  • کیسه سوز IR ۱۶:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۱
   11 0
   کیسه اگه لایقه جامه پس چرا هر سال تو یک هشتم حذف میشه:))))
  • کیسه سوز IR ۱۶:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۱
   2 0
   اول یه جام تو لیگ بگیرید بعد حرف از عرضه بزنید:)))
  • کیسه سوز IR ۱۶:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۱
   12 0
   دوتا ستاره تقلبی زدین بعد تو اسیا دوازدهمید عیارتون مشخصه
 • زرشک IR ۰۹:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۰
  60 48
  پرسپولیس حالا حالا ها باید تجربه کسب کنه مگه قهرمانی آسیا کشکه که بدنش به پرسپولیس . شاید بعد ۲۰ سال دیگه اونوقت تازه میفهمه ستاره یعنی چی .
  • کیسه سوز IR ۱۶:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۱
   1 0
   شما که پاتون به نیمه نهاییشم نرسید:) مگه قهرمانی تو لیگ قهرمانان اسیا کشکه؟مگه امجدیس خخخخ
 • Retired IR ۱۰:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۰
  15 8
  درود بر شما ، بنده كارى به ستاره هاى استقلال و كيفيت انها ندارم ( چهار جانبه امجديه ) ولى بقول خودتون اين اتفاق ٥٠ سال پيش عملى شد و بعدش ديگه هيچ . اروگوهه هم ٨٠-٩٠ سال پيش قهرمان جهان شد و ديگه هيچ ، تو يه دهه اخير هم كه به زور از مرحله گروهى بالا اومديد و ديگه هيچ ، امسال هم كه از بهارش پيداست و بايد پرسيد كه أخيرآ چيكار كرديد و چه جامى اورده ايد .؟
  • پیگیر فوتبال IR ۱۳:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۰
   19 9
   جام اسیا رو هم به باباتون میگفتین بهتون میداد باباتون از ترس ستاره سوم استقلال ۳بار استقلال و سلاخی کرد شمارو فرستاد فینال آخرش هم دست خدا و پای خدا جوابتون و داد لنگیا باید وقتی دم از فوتبال و جام میزنن خجالت بکشن بس که کثیف جام گرفتن حالا اسنپ جام که بماند
  • عدالت نایاب است IR ۱۳:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۰
   31 13
   بدون سلطانیفر معلوم میشه چیکاره اید
  • کیسه سوز IR ۱۶:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۱
   0 0
   بعد از سلطانی فرم میبینیمتون بازم دم وزارت جمع میشید علیه سجادی پرسپولیسی شعار میدین:))
  • کیسه سوز IR ۱۶:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۱
   0 0
   میگم بابا مسعود دیگه نبود باز چرا تو یک هشتم حذف شدین:)
  • کیسه سوز IR ۱۶:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۱
   0 0
   ۱۰ ساله جام ندیدن میگن کار وزیره...دهه هفتاد رفتین دسه سه اونم کار وزیر بود؟
 • کاظم IR ۱۵:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۰
  11 15
  احتمال زیاد پرسپولیس بانتیجه پرگل تیم الهلال راشکست می دهد مثلا ۴ بر۲
 • Ssایران IR ۱۵:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۰
  34 18
  خوب گفتی ولی کم گفتی آسیا که خوبه کل اروپا هم یه جام به لنگیا بدهکار هستن خخخخخخ
 • Ss IR ۱۵:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۰
  21 16
  بروید با یه جام پلاستیکی برگردید آخه طلبکار هستید تو اسیا
 • محمد IR ۲۰:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۰
  16 10
  این حصرت حالا حالا هاادامه دارد
 • محمد IR ۲۲:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۰
  30 20
  منظورش این حسرت بود
 • بهمن IR ۰۰:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۱
  1 4
  این همون زمانی هم که سالم بود دقیقه هایی که بازی کرده بچه دو ساله میتونه بشموره سرجمع اندازه یه نود دقیقه بازی نکرده .بعدش شما لنگی که میگی اون موقع تیمها ضعیف بودن استقلال آسیا جام گرفته شما کجا بودید سه چهار تا بگیرین ما حسود نیستیم که .روتون نمیشه بگین اون موقع ما نبودیم اگه بودیم هم در حد اسیا نبودیم .هر چند الانم اگه کل وزارت تا صدارت بسیج نمیشدن شما هنوزم همونایی بودین که چهار بار پشت سر هم به استقلال باختین میگفتین ما غلط کردیم طرفدار لنگ شدیم اگه استقلال رو تو این سالها ضعیف نمیکردن عمرا شما تا اینجا هم بالا نمیومدین البته حالا حالاها باید از غصه این دو تا ستاره دق بکنین صدبارم فینال بیایین جام بگیر نیستین حتی اگه رئیس جمهورتا انگلیس بره چه برسه به ترکیه .
  • کیسه سوز IR ۱۶:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۱
   2 0
   وقتی ما رسیدیم فینال شما کجا بودین؟تموم شد چهارجانبه...وجودشو دارین از الانتون بگید نه از ۵۰ سال پیش ژیان هم یه زمانی ارزش داشت الان با قاطر هم عوضش نمیکنن حالا حالا ها از گلاتمون دق کنید فصل بعدم میخوایم با وزیر جدید دبل هت تریک کنیم تا چشتون دراد
 • حمید IR ۱۴:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۱
  0 12
  شما لنگیا ۶۰ ساله جام نگرفتین عرضه ندارین . اونوقت آسیا بهتون بدهکاره . استقلال رو ضعیف کردن تا شما حکومتیا شاخ بشین . صد ساله دیگه هم جام نمیارید .
 • قرمزته IR ۱۶:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۱
  5 0
  کیسه کشا چی میگن این وسط...دوره دوره ی لیگ قهرمانان اسیاس که پرسپولیس دوبار نائب قهرمانش شده...کیسه حکومتی هم هر سال عروس اسیاس
 • اولونگا IR ۱۶:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۱
  2 0
  بعضیا تو عمرشون رنگ نیمه نهایی اسیا هم ندیدن از اسیا میگن...خجالت بکشین
 • کیسه ۴تایی IR ۱۶:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۱
  0 0
  دوازدهمی ها گااااااژ منتشر کرد...

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =
Topic[id:73, title:لیگ قهرمانان آسیا] - __ [] __
Topic[id:73, title:لیگ قهرمانان آسیا] - __ [] __
Topic[id:73, title:لیگ قهرمانان آسیا] - __ [] __
Topic[id:73, title:لیگ قهرمانان آسیا] - __ [] __
Topic[id:73, title:لیگ قهرمانان آسیا] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:73, title:لیگ قهرمانان آسیا] - __ [] __
Topic[id:73, title:لیگ قهرمانان آسیا] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:73, title:لیگ قهرمانان آسیا] - __ [] __
Topic[id:73, title:لیگ قهرمانان آسیا] - __ [] __
بلیط هواپیما