عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال گفت: در ارتباط با اختصاص ظرفیت ۵۰ درصدی به هواداران استقلال در دربی حتماً با مدیرعامل باشگاه جلسه‌ای برگزار خواهیم کرد.

واکنش مهم استقلال به سهم پرسپولیسی‌ها در دربی رفت/ باید ۱۰ درصد به پرسپولیسی‌ها بلیت بفروشیم/ نمی‌گذاریم حق استقلال ضایع شود
خبرورزشی -

محمدرضا مدنی؛ با انتشار صحبت‌های سهیل مهدی رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ در ارتباط با اختصاص ظرفیت ۵۰ درصدی به هر یک از تیم‌های استقلال و پرسپولیس در دربی نود و هفتم، بسیاری از طرفداران تیم استقلال که باشگاهشان در بازی رفت میزبان دربی است لب به اعتراض گشوده و خواستار این شدند که دلیل تقسیم بندی مساوی سکوهای آزادی بین طرفداران دو تیم را بدانند.

محمد مومنی در گفت‌وگو با خبرورزشی، در ارتباط با همین موضوع پاسخگوی سوالات مربوط به چرایی تقسیم بندی مساوی ظرفیت تماشاگران در دربی نود و هفتم شد و برای روشن شدن ذهن هواداران از اقدامات بعدی باشگاه برای این موضوع خبر داد.

خبر دارید که سهیل مهدی رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ اعلام کرده هواداران استقلال و پرسپولیس در دربی به صورت پنجاه - پنجاه در ورزشگاه حضور یابند؟

وقتی بحث حضور تماشاگران به میان می‌آید باید دید چه تیمی‌میزبان است و چه تیمی مهمان. با شرایطی که سازمان لیگ اعلام کرده یک رابطه نامتوازن بین تیم میزبان و مهمان به وجود می‌آید. زمانی که استقلال در دربی میزبان است باید این فرصت را به ما بدهند که بتوانیم از حق میزبانی استفاده کنیم. وقتی ما در بازی رفت فقط ۱۰ درصد به طرفداران پرسپولیس بلیت بفروشیم این حق را برای باشگاه پرسپولیس قائل هستیم که در بازی برگشت آنها هم ۹۰ درصد ظرفیت را برای تماشاگرانشان بردارند و از شرایط میزبانی استفاده کنند. این یک فرهنگ فوتبال حرفه‌ای است.

پس چرا سازمان لیگ چنین قانون واضحی را زیر پا گذاشته است؟

ما که چنین درخواستی نداشتیم باید دید آنها برای رضایت چه کسی چنین شرایطی را در نظر گرفته‌اند. ما در این بازی میزبانیم و حق طبیعی مان است که ۱۰ درصد استادیوم را به حریف بدهیم. قطعاً وقتی هوادار پرسپولیس بداند در بازی برگشت شرایط به همین شکل برای آنها اجرا می‌شود هیچ هجمه‌ای علیه سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال براه نمی‌افتد و آنها را تحت فشار قرار نمی‌دهند.

وقتی شما و باشگاه پرسپولیس خواستار گرفتن حق مساوی تماشاچی نبودید پس چه کسی یا چه ارگانی چنین خواسته‌های از سازمان لیگ داشته است؟

من نمی‌توانم به صراحت به این سوال جواب بدهم. در واقع اطلاعات دقیقی ندارم که چرا و برای خوش آمد چه فرد یا افرادی چنین تصمیم گیری شده است.

نمی‌خواهید به این موضوع اعتراض کنید؟

به هر حال آنها خودشان باید این مسئله را بدانند و به این نوع موضوعات رسیدگی کنند.

اما این وظیفه شماست نه آنها. چون سازمان لیگ تصمیمش را از قبل گرفته و برنامه‌هایش را به صورت پنجاه - پنجاه اعلام کرده است. بی تفاوتی باشگاه استقلال تاثیری در تغییر نظر آنها دارد؟

منتظر می‌مانیم تا ببینیم وضعیت به چه شکلی می‌شود. به هر حال صحیح نیست مدیریت باشگاه در این قبیل مسائل ورود کند.

اما فرهاد مجیدی به عنوان سرمربی تیم که نمی‌تواند به سازمان لیگ برود و خواستار گرفتن حق میزبانی تیمش باشد. قطعاً یکی از مسئولان یا مدیران باشگاه باید در این باره اقدام کند؟

الحمدلله مسئولان فدراسیون فوتبال ما همگی خودشان در امر فوتبال مدعی هستند. جناب سهیل مهدی هم این مسائل را به طور کامل می‌داند و به ریز موضوعات فوتبال حرفه‌ای واقف است. مثلاً چطور وقتی ما به انزلی می‌رویم تیم ملوان فقط ۱۰ درصد از ظرفیتش را در اختیار استقلال قرار می‌دهد، حالا هم شرایط همان است.

دقیقا درست می‌گویید. به طور مثال شما راضی می‌شوید تیم شهر خودرو در تهران ۵۰ درصد استادیوم آزادی را در اختیار داشته باشد و استقلال فقط از نصف ظرفیت آزادی بهره ببرد؟

خیر! قطعاً چنین موضوعی را نمی‌پذیریم.

بنابراین پرسپولیس و شهرخودرو نباید برای شما تفاوتی داشته باشد. اینطور نیست؟ چرا نمی‌خواهید نسبت به این موضوع اعتراض داشته باشید؟

بله شما درست می‌گویید. من قطعاً این مسئله را با جناب آجرلو در میان می‌گذارم تا ببینم نظر ایشان چیست. قطعا اگر قرار باشد حقی از باشگاه استقلال ضایع شود نسبت به آن واکنش نشان می‌دهیم.

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 8
 • لنگ پولیس در حسرت (۶۰ساله )قهرمانی اسیا IR ۱۱:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۵
  12 11
  تو کل دنیا شما بگو که یه دربی ۵۰ ۵۰ برگزار شه همیشه میزبان ۹۰ درصد سهم داشته میهمان هم ۱۰ درصد بازی برگشت هم همینه مگه این که تیمی که باهاش بازی می‌کنیم لنگ حکومتی باشه
 • میلاد IR ۱۱:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۵
  16 36
  پرسپولیس هرسال این درخواست 90 به 10 رو داشته اما همیشه استقلالیها مخالف بودن . چرا ؟ چون بیشتر از 20 تا 30 هزار هوادار ندارن . ما پرسپولیسیها خیلی خوشحال میشیم این قانون اجرا بشه ولی حامیان پشت پرده تیم حکومتی استقلال اجازه 90 به 10 رو نمیدن
 • آبی دل به رنگ تاج IR ۱۲:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۵
  16 1
  تا زمانی که مالکیت این دوتا تیم دست یک ارگان (وزارت ورزش) باشه داستان از همین قراره.کثیف ترین فوتبال دنیا لیگ ایرانه.ما در بازی رفت باید از ظرفیت میزبانی یعنی 90 درصد حضور تماشاگران برخوردار باشیم و در بازی برگشت طبق منطق و قانون تمام دنیا همین شرایط رو برای تیم پیروزی قائل هستیم. مسئولین ورزش کشور به راستی فوتبال حرفه ای یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟
 • رضاپرسپولیسی دوآتشه IR ۱۴:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۵
  1 6
  اولان چراسالهای پیش این حرفانبودفقت عین عربهادنبال رقابت نابرابریدشایدبه هرتریق نتیجه بگیریدولی درباده پرسپولیس حرف میزنیددوم اینکه استقلال انغدرهوادارنداره همین الان الام کن هرتیم هرچه قدرهوادارمیخوادبیادتوهربازی پرسپولیس ۹۵درصدورزشگاهای ایرانوپرمیکنه اما استقلال چی بازی بانستاجی کولا ۲هزارنفربه ورزشگاه آمدن ولی بازی پرسپولیس نفت ۲۰هزارنفراومدن باگرون ترین بیلیت پس الکی حرف نزنیدشماهم اجازه داشتیدهواداراتون بیان چرانیومدن اگه سازمان لیگ به شمااجازه بده تماشاگراتون بیان ۵درصدورزشگاه هم پورنمیشه چون هوادارای شمابه ورزشگاه نمیادبقیه ورزشگاه خالی بمونه این حرفاچیه همین الان اگه ۵۰و۵۰اعلام کنندبازم جایگاه شوما۴۵درصدش خالی میمونه چون هوادارای شمابه ورزشگاه نمیان هوادارای پرسپولیس هم نیان سازمان لیگ میدونه بایدچه کاری کنه که اونهاهم زررنکننداگه ۱ملیون تومان بیلیت باشه هوادارای پرسپولیس باجونه دل به ورزشگاه میان ولی اگه ۱۰۰هزاراعلام کننداستقلالیهاعمران نمیان پس حرف علکی نزنیدبریدتیمتونوتقویت کنید
 • علی IR ۲۱:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۵
  0 1
  عضو خنثی هیآت مدیره شما تازه به دوران رسیده وهیچ ازفوتبال ودربی تهران خبرنداریدلطفآبدون آگاهی اظهارنظرنفرمایید ۴۵سال هست این دربی وزمین به نسبت ۵۰به ۵۰ هست بوی شیر میدی دم ازشیربودن می زنی درحالی که روباهی!

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __