مدیر عامل اسبق استقلال نقش وزارت ورزش گذشته و وزیر سابق را در مسئله حذف استقلال و پرسپولیس بسیار پررنگ‌ می‌بیند

افشاگری فتح الله زاده درباره دلایل حذف پرسپولیس و استقلال/ یک عده بیمار نمی‌خواهند .../ صدری و آجورلو فورا به مالزی بروند؛ راه بازگشت وجود دارد
خبرورزشی -

سرانجام همان اتفاقی که انتظارش را داشتیم، رخ داد و متأسفانه استقلال، پرسپولیس و گل گهر از گردونه رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا کنار گذاشته شدند. باید بپذیریم مجموعه عوامل دست به دست هم داد تا چنین اتفاق تلخی رقم بخورد ولی مدیر عامل اسبق استقلال نقش وزارت ورزش گذشته و وزیر سابق را در این مسئله بسیار پررنگ‌تر می‌بیند. علی فتح‌الله زاده معتقد است در دوران سلطانی‌فر شرایطی ایجاد شد تا چنین ماجرای تلخی رقم بخورد.

قتح الله زاده در گفت‌وگو با خبر ورزشی دقایقی پس از علنی شدن حذف سپاهان و پرسپولیس مسائل بسیاری را با صراحت بیان کرد.

زیر پا گذاشتن قانون

* از سال‌ها قبل این مسئله تذکر داده شده بود و عده‌ای از مدیران دلسوز تأکید داشتند  باید مشکلات مالی و مدیریتی استقلال و پرسپولیس حل شود ولی برخی از آقایان وزرا در دولت گذشته با وجود اینکه مرتب تأکید می‌کردند استقلال و پرسپولیس را واگذار خواهند کرد، حتی این قدم را نیز بر نداشتند تا مالکیت یکی از این دو تیم را در اختیار وزارتخانه دیگری بگذارند و هر دو را تحت تملک وزارت ورزش نگه داشتند. وقتی یک باشگاه در فرآیند واگذاری قرار می‌گیرد، دیگر زیر نظر وزارت ورزش نیست و در اختیار وزارت اقتصاد و دارایی قرار خواهد داشت اما هنگامی که یک وزیر قانون را زیر پا می‌گذارد، متأسفانه چنین مشکلاتی هم ایجاد می‌شود.

سفر به مالزی

* به نظر من آقای آجرلو و آقای صدری باید با اولین پرواز راهی مالزی شده و خودشان را به کوالالامپور برسانند. مدیران عامل استقلال و پرسپولیس باید خودشان با مردان ارشد کنفدراسیون مذاکره کنند و به آنها این واقعیت را تفهیم کنند که این دو باشگاه فقط از نظر اسمی و روی کاغذ، دولتی هستند ولی هیچ کمکی از دولت نمی‌گیرند.

* فراموش نکنیم برخی باشگاه‌های کره جنوبی و چین هم زیر نظر ارگان‌های دولتی اداره می‌شوند. خود کنفدراسیون به کمک‌های دولتی زیر ۵۰ درصد از کل هزینه‌های یک باشگاه کاری ندارد بنابراین اگر با آنها صحبت شود، هنوز راه برای بازگشت استقلال و پرسپولیس به لیگ قهرمانان وجود دارد.

* به نظرم احتمال بازگرداندن این دو تیم به لیگ قهرمانان آسیا با وجود بیانیه منتشر شده، همچنان ۵۰-۵۰ است.

بخشودگی مالیاتی

* در بحث مشکلات مالیاتی این سؤال مطرح است که باشگاه هایی که زیان‌ده بوده‌اند، چطور باید مالیات بپردازند؟ البته متأسفانه بعضی از مدیران قبلی استقلال در این رابطه سهل‌انگاری کرده‌اند.

* من و آقای رویانیان با سختی فراوان و البته مساعدت آقای دکتر طیب‌نیا وزیر محترم اقتصاد و دارایی در سال ۹۲ توانستیم پرونده این دو باشگاه را به مرحله‌ای برسانیم که اصطلاحاً به آن "۲۵۱ مکرر" گفته می‌شود.  قرار بود ۷۰ درصد از کل مالیات تعیین شده برای استقلال از ابتدای حیات این باشگاه تا سال ۹۲ بخشیده شود ولی پس از اینکه من در سال ۹۳ از استقلال جدا شدم، متأسفانه مدیران بعدی استقلال این مسئله را دنبال نکردند و از چنین مزیتی بهره نبردند.

نابود شدن استقلال و پرسپولیس

* متأسفانه باید گفت وزارت قبلی ورزش، استقلال و پرسپولیس را نابود کرد. از زمان آقای سلطانی‌فر سخت‌گیری‌های کنفدراسیون بسیار جدی شد به طوری که حتی در مقطعی خود من و برخی از دوستان دیگر برای باقی ماندن نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان، ریش گرو گذشتیم. ولی وقتی برخی دوستان به صورت آشکار و دروغ می‌گویند، طبیعی است که چنین شرایطی ایجاد می‌شود. یک عده می‌گفتند وزیر مسافرت ۲۴ ساعته ای به مالزی داشت تا مشکلات استقلال و پرسپولیس را حل کند ولی بعدا دیدیم مدیران کنفدراسیون مصاحبه کرده و این ادعا را تکذیب کردند!

* آقای حمید سجادی برای حل مشکل استقلال و پرسپولیس خیلی تلاش کرد ولی متأسفانه وقت کافی نداشت و یک ویرانه را تحویل او داده بودند.

دستور رئیس‌جمهور

* به عنوان یک شهروند که سالیان متمادی سمت‌های مدیریتی در فوتبال ایران داشته‌ام، از آقای رئیسی رئیس‌جمهور محترم درخواست می‌کنم با استفاده از راهکارهای قانونی دستور بدهند تا مشکلات مالیاتی استقلال و پرسپولیس حل شود. این دو باشگاه بالغ بر پنج  هزار میلیارد تومان دارایی دارند که سال‌هاست در اختیار دولت‌های مختلف قرار دارد و این رقم بسیار بسیار بیشتر از بدهی مالیاتی تعیین شده برای آنهاست. همان کمپ ناصر حجازی عزیز که من با بدبختی سندش را گرفتم، الان بالغ بر هزار میلیارد تومان ارزش دارد.

دوست ندارند در آسیا باشند

* یک عده بیمار هستند و چشم ندارند استقلال و پرسپولیس را در لیگ قهرمانان آسیا ببینند.

* این مشکلات قابل حل است و همان‌طور که گفتم مدیران عامل دو باشگاه باید در اولین فرصت خود را برای ملاقات با مدیران کنفدراسیون به مالزی برسانند. البته یکسری پیگیری‌ها هم باید در داخل کشور انجام شود. برای مثال مجلس محترم تصویب کرده که استقلال و پرسپولیس هر کدام ۱۰۰ میلیارد تومان بابت حل مشکلات خود دریافت کنند. خب این مصوبه مجلس باید اجرا شود؟ چرا اجرا نمی‌شود؟

* مدیران استقلال و پرسپولیس با کمک فدراسیون و وزارت ورزش باید پیگیر دریافت کمک مورد نظر هم باشند تا با استفاده از آن مشکلات مالی و مالیاتی خود را جمع‌وجور کنند.

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 45
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 8
 • علیرضا سپاهانی IR ۱۳:۴۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
  23 6
  کذب محضه، هیچ راه بازگشتی وجود نداره
  • فدراسیون خائین IR ۱۶:۳۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
   38 2
   چه طور سپاهان و فولاد مجوز حرفه ای کرفتن گل گهر مثال فولاد و سه پاهان بود مجوز حرفه ای نگرفت؟!! استقلال و پرسپولیس هم فدراسیون خادم و کمیته بدوی فدراسیون همون اول حذف کرد خادم برای خوش خدمتی به باشگاه سپاهان و فولاد سفر کرد
  • شمسعلی IR ۱۷:۲۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
   0 0
   من نبودم دستم بود تقصیر آستینم بود، هر مدیری میاد سر کار مشکلات رو میندازه تقصیر نفر قبلی و این دور باطل ظاهراً تا ابد قراره تکرار بشه
  • حمید علوی CA ۱۷:۳۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
   0 0
   به هیچ وجه امکان تعییر رأی وجود نداره، حاج دکتر شوالیه هم طبق معمول داره چاخان میکنه که بگه حالیمه و من بودم نمیذاشتم!
  • حقیقت تلخه IR ۲۰:۴۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
   13 2
   زررررشک! یه نفر به این بنده خدا بگه، مشکل ما امثال مدیرانی از جنسه خودشه که بیسواد و یه شبه شدن مدیر، حالا نسخه رفع محرومیت می پیچه ؟! بهش بگین از این نمد کلاهی براش در نمیاد حتما میخواد بگه اگه من بودم نمیذاشتم محروم بشیم!! آره دکتر!
  • افشار IR ۲۲:۰۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
   17 2
   آقای .... مگه همین شما نبودین که میگفتین آقای سلطانی فر خیلی کارها برای پرسپولیس و استقلال کردند که در لیگ قهرمانان بمونند.مگه شما نمیگفتین برای استقلال سفر ۲۴ساعته کردند،آ قای سلطانی فر میگم.البته این حرفارو در زمان آقای سلطانی فر میگفتین و داشتین چاپلوسی میکردین،حالا که اون رفته و این اومده،نظر شماهم عوض شد؟سلطانی فر شد آدم بده و سجادی شد آدم خوبه؟شما چقدر چاپلوس و ... .تا وقتی که آدمایی امسال شما باشم حال و روز ماها بدتر از این میشه که بهتر نمیشه
 • حامد IR ۱۳:۵۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
  38 38
  بخدا حرف های این آدم حتی ارزش خوندن نداره! آخه عقده ایه فراموشکار همون سلطانی فری که 5 سال خون به دل هوادارای پرسپولیس کرد و به گواه و اعتراف خودت خدماتی که سلطانی فر برای استقلال کرد و یک دهمش رو برای پرسپولیس نکرد، همون تورو گذاشت مدیرعامل اما انقدر پروندت مشکل داشت و ترسیدی عقب کشیدی. چقدر نمک نشناسی تو که هر فرصتی پیش میاد عقده گشایی میکنی. هرچند یه روز معلوم میشه از کجا خط میگیری که هرزگاهی بیای یاد گذشته اونم به دروغ بکنی و فشار بیاری رو وزیر استقلالی جدید برای گرفتن امتیاز بیشتر.
  • کیسه حموم لجن IR ۱۶:۵۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
   0 2
   عمدا این کار رو کردن که به پرسپولیس ضربه بزنند؟! خوب نگاه کنید گل گهر که دستش تو بیت المال هستش و مشکل پول نداره؟! کیسه حموم هم که تیم حکومتی هستش و هر وقت پول تو جیبی بخواد بابا مسعود و بابا حمید آماده باش هستند؟! تنها تیمی که تو این چند سال درآمد میلیون دلاری آسیایی داشته پرسپولیس بوده و به واسطه همین پول همه بدهی ها و حاشیه هاش رو جمع میکرد و تو آرامش بود؟! پس مافیای فوتبال با این خیانتش ضربه بدی به پرسپولیس زد و متأسفانه از سال بعد یا شاید هم امسال پرسپولیس کاملآ گرفتار بی پولی بشه و مافیا به آرزوش برسه و جلو قهرمانی های پرسپولیس رو بگیره؟! اول ستاره های پرسپولیس رو گرفتن نشد؟! بعد مدیر عامل کارکنش آقای طاهری رو به بهونه بازنشستگی گرفتن بازم نشد؟! ایندفعه بهترین و موفقترین مربی تاریخ پرسپولیس آقای برانکو ایوانکوویچ عزیز رو گرفتن بازم نشد؟! و همچنان پرسپولیس قهرمان شد. اما دیگه ضربه نهایی رو به شاهرگ پرسپولیس زدن و جلو درآمد زایی میلیون دلاری آسیایی رو گرفتن؟! اما فقط خدا کافیست....
  • پرهام Forever Blue IR ۱۷:۱۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
   3 0
   سلطانی فر ۵ سال خون به دل پرسپولیس کرد ؟؟؟!!!! تو رو خدا لااقل یه چیزی بگو که مرغ پخته تو قابلمه خندش نگیره !! سلطانی فر نبود که پرونده طارمی رو ماست مال کرد و توفیقی رو که تقاضای رسیدگی به پرونده طارمی رو داشت بلافاصله توبیخ کرد ؟؟؟!!! سلطانی فر نبود که جریمه ۹۰۰ هزار یورویی پرسپولیس رو با مذاکره با وزیر ورزش ترکیه و البته دخالت روحانی براتون ماست مالی کرد ؟؟؟!!! همین سلطانی فر نبود که استقلال رقیب مستقیم پرسپولیس رو هر سال به کمک عوامل دست نشوندش مثل مددی و فتحی شخم میزد و جاده رو واسه رقابت یه طرفه شما صاف میکرد ؟؟؟!!!! بابا یه کم خجالتم بعضی وقتا خوب چیزیه !! آخه وقاحت تا کجا ؟؟؟ چقدر شما نمک نشناسید به خدا !! این بنده خدا حتی تو اوج کرونا و قرنطینه کشور قطر که قرار نبود اصلا بره، باز لحظه آخر طاقت نیاورد و معلوم نیست با چه ترفندی قرنطینه رو دور زد و اومد کنارتون تا خدای ناکرده احساس تنهایی نکنید !!! با وجود منفور بودنش بعضی وقتا دلم واسش میسوزه، هم به خاطر اینکه طفلک ظاهرا دستش نمک نداشت و هم اینکه با تمام تلاش های همه جانبه ش، آخرشم حسرت قهرمانی تیم محبوبش به دلش موند !!
  • آرش کمانگیر IR ۱۷:۴۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
   0 0
   حرف مفت نزن. عقده گشا تویی و امثال تو و باشگاه مضحکتون،ک باعث این گند کاری شدید. میگه سلطانی فر استقلالی بوده!!! جوک ســال!!!
  • منم سلطانیفر IR ۱۸:۵۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
   12 17
   خیلی نمک نشناسین شما بخدا. آدم پشت سر باباش اینجوری حرف میزنه براتون ورزشگاه شهید کاظمی رو براتون تجهیز کردم،دستور دادم در اردوی تیم ملی با بازیکنان تیم ملی شبانه جلسه بذارن که با پرسپولیس قرارداد ببندن.من سلطانیفر دستور دادم انواع قوانین من درآوردی رو تصویب کنند که هرچی جام بود فقط به پرسپولیس بدن. حالا شده شبانه با اسنپ هم فرستادن اشکالی نداشت. فقط برام مهم بود که ویترین افتخاراتمون پر بشه. با اینهمه درسته برا پرسپولیس عزیزم بیشتر از این نتونستم کاری کنم اما علیه تیمهای دیگه مخصوصا اون رقیب سنتی کلی کار کردم تا ضعیف بشن. مثلا مدیرانی برا تیم رقیبتون گذاشتم که نابودشون کردن،هرسال بهترین بازیکناشونو فراری دادم. به مدیرشون گفتم علیه بازیکناشون شکایت کنه،مربی خارجیشونو فراری دادم وقتی هم خواست برگرده با یه قانون من درآوردی ورود مربی و بازیکن خارجی رو ممنوع کردم. اینا کمک به پرسپولیس عزیزم نیست پس چیه؟
  • دوچرخه سواران IR ۰۱:۲۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
   0 2
   در جواب کیسه کش مفلوک ناقص العقل باید بگم غیر از هوچی‌گری و فرافکنی چیزی دیگه بلد نیستین کل مجموعه کیسه کارشون هوچیگریه درمورد جام اسنپی اگه وجودشو داشتین بازی سوپرجام به ترکیه پناهنده نمیشدین بعدشم مگه به Cas شکایت نکردین و جوابتون رو نگرفتیم جام اسنپی شرف داره به امتیاز معیشتی که از گل گهر گرفتین چون دیگه داور و بازیکن حریف و پنالتی گرفتن واستون کارساز نبوده یه مربی با چندتا بازی بیشتر یه هفته صدرنشین شد و فرار کرد اینو توی بوق و کرنا کردین ولی فراموش کردین کی بود برانکو رو فراری داد کی بود کالدرون رو فراری داد کی بود عمدا نمیزاشت پول مربی و بازیکنان تیم رو پرداخت کنند تا بعدا مجبور نباشیم چندبرابر پول بدیم وجریمه نشیم و پنجره مون بسته نشه همین جناب فتل فتوشاپ اعلام کرد چندین بار واسه بازگشت استراماچونی بهش التماس کردن و چندبرابر هم بهش پول دادن ولی آخر سر پولو گرفته و بازم میخواسته ازتون بتیغه و نیومده کلیپ مصاحبه اش هست میتونی سرچ کنی و ببینی از فتاحی کیسه کش که رئیس سازمان لیگ بود هم که هیچی نگم عزیزی خادم هم کم خوش خدمتی نکرد خیلی رو دارید از بزرگ تا کوچیکتون هوچیگرید
  • پرهام Forever Blue IR ۰۲:۰۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
   4 2
   سلطانی فر ۵ سال خون به دل پرسپولیس کرد ؟؟؟!!!! تو رو خدا لااقل یه چیزی بگو که مرغ پخته تو قابلمه خندش نگیره !! سلطانی فر نبود که پرونده طارمی رو ماست مال کرد و توفیقی رو که تقاضای رسیدگی به پرونده طارمی رو داشت بلافاصله توبیخ کرد ؟؟؟!!! سلطانی فر نبود که جریمه ۹۰۰ هزار یورویی پرسپولیس رو با مذاکره با وزیر ورزش ترکیه و البته دخالت روحانی براتون ماست مالی کرد ؟؟؟!!! همین سلطانی فر نبود که استقلال رقیب مستقیم پرسپولیس رو هر سال به کمک عوامل دست نشوندش مثل مددی و فتحی شخم میزد و جاده رو واسه رقابت یه طرفه شما صاف میکرد ؟؟؟!!!! بابا یه کم خجالتم بعضی وقتا خوب چیزیه !! آخه وقاحت تا کجا ؟؟؟ چقدر شما نمک نشناسید به خدا !! این بنده خدا حتی تو اوج کرونا و قرنطینه کشور قطر که قرار نبود اصلا بره، باز لحظه آخر طاقت نیاورد و معلوم نیست با چه ترفندی قرنطینه رو دور زد و اومد کنارتون تا خدای ناکرده احساس تنهایی نکنید !!! با وجود منفور بودنش بعضی وقتا دلم واسش میسوزه، هم به خاطر اینکه طفلک ظاهرا دستش نمک نداشت و هم اینکه با تمام تلاش های همه جانبه ش، آخرشم حسرت قهرمانی تیم محبوبش به دلش موند !!
  • ابرام .... به «منم سلطانی فر» US ۰۵:۲۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
   8 0
   منم سلطانی و دانم که این را خوب میدانی ..... همانی را که من گفتم تو هم گفتی که میدانی ============================================================================================== ولیکن با چنین عقل و شعور و بوق سلطانی ..... نمیدانی که نا دانی زنی لافی که میدانی =============================================================================================== تو میگویی که سلطانی ٬ به بر هم رخت سلطانی ..... ببین دم خروست را برون از رخت سلطانی =============================================================================================== مزخرف در مزخرف دا یما گویی که میدانی ..... همان اندازه میدانی که ذا ت اش را نمیدانی ============================================================================================== ببین آنانکه می گویند که می دانند که نا دانند ...... نه چون تو غرق نا دانی ٬ زنی لا فی که می دانی
 • سیدرضا IR ۱۴:۰۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
  16 10
  مشکل خود ماهستیم، متاسفانه یکسری مریض روانی که سرخوردگیهای دنیای واقعی براشون عقده شده با گزارشهای نادرست به فیفا تیشه برداشتن از ریشه این دوتیمو بزنن، پیشکسوتهاهم این وسط فقط میخوان باشن تو تیم حالا مدیریت سرپرستی حتی کمک مربی بودن هم مهم نیست، فقط باید باشن ( البته منظورم امثال حسن آقاروشن هرگز نبوده و نیست
 • عمو IR ۱۴:۰۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
  31 8
  مثلا آقای سجادی چه غلطی کرده که الان تبرئه شد او و عزیزی خادم هیچ غلطی نکردند و گویا تا ۸ سال دیگه هر بی عرضگی مسئولین را به گردن دولت قبل بیاندازید پس کی دولت جدید مسئولیت دارد؟
  • بابا مسعود برگرد IR ۱۸:۳۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
   5 16
   ۵ سال فریاد زدیم به پرسپولیس میرسند به پرسپولیس جام میدهند به پرسپولیس بها میدهند تا کم کاریها و گند کاریهایشان را سرپوش بگذارند امادریغ دریغ از جاهیلیت که در آن گیر کرده ایم انواع واقسام اهانتها تهمت ها و شایعات را زدید و ساختید سرخوش بودید اما فکر چنین روزی را نکرده بودید اگر میخواهی تفاوت این دولت و این وزیر و این رئیس فدراسیون را در همین مدت کوتاه با قبلی ها متوجه بشی فقط کافیست به ماجرای تبلیغات محیطی توجه کنی که چطور کمک کردند تا آنرا از چنگال مافیایی که برای خودش و آن تیم محبوب ( تیم شما ) سهمیه کنار میگذاشتند (درمورد رحمان رحیم تیمتان هم باز کمک کردند ) دستشان کوتاه شود بععععله فرق خیلی زیاده منتها غرق در توهمات هستیم و جز خودمان و منافعمان کسی را نمی بینیم
  • ابرام US ۰۳:۲۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
   7 0
   این بابا مسعود برگرد و جناب منم سلطانیفر و ....... اسامی اراذل دیگر را فکر نکنید یک نفر هستند و از یه آبشخور سیراب می شوند که اگر فکر کنید مدیون جناب دکتر شوالیه هستید . ایشان فقط ذکر و فکرشان این است که چرا پرسپولیس موفق بوده نه اینکه چرا تیم مورد علاقه ما در این چند سال با وجود امثال قندلی و شاخ «ه» و استر و ما دیون و اعاطم از بزرگان و لاشخوران به نون و نوایی نرسیده و این حضرات در خماری مانده اند در حالیکه رقیب دیرینه علاوه بر ۵ بار پیاپی دریافت جام ٬هر چه جام دیگر و با قیمانده را هم درو کرده است . موصوع این است و الاحذف از آسیا با عث خوشحالی و شعف این واماندگان به تقصیر هم هست زیرا خودشان که ما لی نیستند و این رقیبشان است که دستش از آسیا کوتاه شده و این خودش یک عنینمت بزرگ و پیروزی برای آنهاست. اللهم الشفع کل ا لمریض
 • صادق IR ۱۴:۰۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
  37 5
  جناب قتل دنبال چی هستی؟! چرا آدرس رو غلط میدی؟!لطفا به شعور مردم توهین نکن ، همون وزیری که الان اخی می گی بهت پست داد و روی صندلیشم نشستی ، بعلاوه همه ی این آقایون سرو ته یه کرباسند و خرابه را تحویل بعدی میدهند و اساسا اختیار و سر نخ اینا دست دیگریست اینا قدرت تصمیمگیری علی الراس رو ندارند.
 • ایرانی IR ۱۴:۰۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
  27 5
  این یارو دست چپ و راستش بلد نیست داره تز میده.....
 • امید IR ۱۴:۳۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
  20 3
  دنبال چی هستی شما فقط از خودت تعریف میکنی ماده ۲۵۱ مربوط به بخشودگی نیست و بررسی مجدد هست . آجورلو و صدری برن مالزی دوباره دروغ بگن و سند جعل کنند اجازه بده حذف بشن شاید وضعیت این دو تیم اصلاح بشه
 • سعید IR ۱۴:۴۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
  17 18
  با این فوتبالی که دوتاشون بازی می کنند.خدارا شکر خذف شدن و مایه آبروریزی نشدند.. یه گل میزنن شانسکی..95دقیقه دفاع میکنن مربیاشون هم ادعای لوران بلان وفرگوسن دارن وازهمه طلبکار
 • جک تری دی IR ۱۴:۵۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
  31 10
  جمع کن توهم میخوای پست بگیری دولت قبل دولت قبل .. اولش این فدراسیون بود اتو داد دست AFC بعد الان شش ماهه میتونن یه کشور رو نابود کنن مگه همه چیز دست خودشون نیست چهارتا برگه نوشتن به این سازمان و بخش مالیات وووو مگه چقدر کار داشت چطئر هفته اخر افتادن تلاش یک ماه فرصت میخواست واراده که نبود
 • غضنفر IR ۱۵:۱۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
  45 11
  فتل جان تو یکی دیگه دست از سر ما وردار نون به نرخ روز خور!
 • پارسه DK ۱۷:۳۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
  0 0
  خیلی جالبه که این آقا که خودش باعث و بانی کلی بدهی و باندبازی و بدبختی تو استقلال هست و از کنار این تیم به آلاف علوف رسیده الان قیافه دلسوز بخودش گرفته وجالبتر اینکه رویانیانی که خون به دل پرسپولیسها کرده و تاهمین پارسال پرسپولیس غرق در افتضاحاتش بوده هم چسبونده به خودش و ازش تعریف هم میکنه. انگار نه انگار پسرفت چهل واندی ساله این فوتبال صدقه سر مدیریت افراد نالایق و چسبیده ای مثل خودش هست.
 • کوهمره_جروق IR ۱۷:۳۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
  0 0
  خواهشا بیدار بشید.عقل هم خوب چیزیه.خرابکاریش دولت و مجلس و مدیران نا کارآمد و بی کفایت کردن و شما میفتید به جون هم.خجالت آوره.الان موضوع جدی هست و موقع کل کل کردن نیست.مسخره بازی بسه به خودتون بیایید.مجلس و دولت چسبیدن به این دو تیم نمیزارن خصوصی بشه.چرا.چون منفعتشون توی این دو تیم هست. یه عده بی مغز و افراطی اینجا دارن کل کل میکنن.مسئولین و دولت و عاملین حذف این دو تیم هم به ریش این بی عقل ها میخند.یه کم به خودتون بیان .الان وقت کل کل کردن و مسخره بازی نیست.
 • کوهمره_جروق IR ۱۷:۳۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
  0 0
  خواهشا بیدار شید.عقل هم خوب چیزیه.خرابکاریش دولت و مجلس و مدیران نا کارآمد و بی کفایت کردن و شما میفتید به جون هم.خجالت آوره.الان موضوع جدی هست و موقع کل کل کردن نیست.مسخره بازی بسه به خودتون بیایید.مجلس و دولت چسبیدن به این دو تیم نمیزارن خصوصی بشه.چرا.چون منفعتشون توی این دو تیم هست.
 • کوهمره_جروق IR ۱۸:۱۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
  5 0
  خواهشا بیدار شید.عقل هم خوب چیزیه.خرابکاریش دولت و مجلس و مدیران نا کارآمد و بی کفایت کردن و شما میفتید به جون هم.خجالت آوره.الان موضوع جدی هست و موقع کل کل کردن نیست.مسخره بازی بسه به خودتون بیایید.مجلس و دولت چسبیدن به این دو تیم نمیزارن خصوصی بشه.چرا.چون منفعتشون توی این دو تیم هست.
 • مکتب هوچی گری IR ۱۸:۵۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
  11 2
  جناب فتوشاپ زاده ، فکر میکنه مثل ادوار قبلی با رشوه و هدیه میتونه امور را پیش ببره ، نخیر جناب شوالیه تقلبی ، این فوتبال فاسد که توسط امثال شما به فساد کشیده شده احتیاج به جراحی داره ، این جراحی هم باید توسط پزشک حاذق خارجی (فیفا و آ اف سی ) انجام بشه . دوره مدیریت ترقه ای فساد آلود در فوتبال به پایان رسیده است .
 • ایرانی IR ۱۸:۵۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
  10 5
  این مغزفندقی چی میفهمه که دائما اظهار نظر می‌کنه......
 • شیرازی IR ۱۸:۵۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
  12 5
  این آدم اینقدر دورو و ریاکار و نون به نرخ روزخور هست ک هوادارن استقلال هم ازش نامید شدن، یادش رفته چقدر از سلطانی فر تعریف و تمجید می‌کرد و دم ب دقیقه مصاحبه می‌کرد میگفت وزیر کمک کرده مدیرعامل بی عرضه است، منو بذارن مدیر ال میکنم بل میکنم، در ضمن وزیر برا حل مشکل استقلال رفت مالزی استاد، الکی اسم پرسپولیسو قاطی اون ماجرا نکن، بعدشم دولت جدید 6 ماهه رأس کاره پس الکی از وزیر جدید تعریف نکن، همشون مقصرن، باز دنبال امتیاز و تیم گرفتن هستی داری از سجادی تعریف میکنی، نکن آقای شوالیه آقای شومن، دست از دروغ بردار، آخر و عاقبت هممون 2متر خاکه
  • پرهام Forever Blue IR ۰۲:۴۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
   3 0
   من به هیچ وجه نمیخوام از فتح اله زاده دفاع کنم، چون خودم خیلی به عملکرد و رفتار نمایشی ایشون انتقاد دارم و یکی از مسببین وضعیت موجود همین جناب هستن با بدهی های میلیاردی که از خودشون با اون دسته چک جادوئی شون به جا گذاشتن !! ، ولی آخه شماها که مدام دارید این حرفو مثل طوطی بدون اندکی تفکر تکرار میکنین هنوز اینو نمیفهمین که هیچ مدیری تو این کشور رو تا حالا دیدین که بیاد از رئیسش که اونو عضو هیئت مدیره کرده و حکم سرپرستی باشگاه رو هم بهش داده بیاد و این انتقادای تند رو بکنه ؟؟!!! خوب درست یا غلط هر مدیری این کارو بکنه مثل این میمونه که حکم اخراج خودشو پیشاپیش امضا کرده باشه !! ببخشید مگه طرف مغز خر خورده ؟؟؟!!!! البته که من این کارو تایید نمی کنم و یه آدم سالم و شجاع و با شرف اونی یه که تو هر موقعیتی حتی بدترین شرایط حرف حق رو بزنه و پا روی پرنسیپ های اخلاقیش نذاره !!!
 • واحدی IR ۱۹:۲۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
  5 8
  خدا ازت نگذره سلطانی فر، ورزش ایران به گند کشید.
 • امید IR ۱۹:۳۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
  13 6
  جناب فتح الا خان چقدر پاچه خواری میکنی مگه این دولت ۶ماه سر کار نیومدن ...چرا در سالهای قبل استقلال وپرسپولیس حدف نشدن بابا بس کنید دروغهای شما واون مضطفوی لاشخور کار دیت این دو تیم داد مصطفوی داخل برنامه ی زنده گفت که ابن دو تیم سوری واءدار شدن به پس خودسون علط زیادی کرون نتیجش هم حذف دو تیم و بازی با اعصاب هوادران هست
  • پرهام Forever Blue IR ۰۲:۲۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
   0 0
   من خودم شخصا خیلی به رفتار پوپولیستی فتح اله زاده انتقاد دارم، ولی این چه منطق کودکانه و ابلهانه ای که شماها دارید که چون afc تو ۵ سال گذشته این دو تیمو از آسیا کنار نگذاشت، پس کار سلطانی فر و فدراسیون گوش به فرمانش درست بوده !! اتفاقا ۵ ساله که afc دقیقا میدونست که وزارت و فدراسیون قبلی دارن با آمار و اسناد جعلی دارن کلاه سر afc میذارن و دروغ میگن، ولی بنا به ملاحظات تبلیغات و اسپانسرینگ چشمشون رو روی دروغهای تابلوی مسئولین ورزشی و فوتبالی بستند و زیر سیبیلی رد کردند ولی یه جایی دیگه واقعا کاسه صبر مسئولان afc از این فوتبال آماتور و پر افساد و دروغ ایران لبریز شد !! واقعا afc تا الان هم خیلی با تیمهای ایرانی با تساهل و تصامح رفتار کرده، چون قبل از این با هشدار به کشورهای دیگه و عملی کردن تهدیدش و حذف خیلی از تیمهای مطرح آسیا نشون داده که اتفاقا تو این زمینه با هیچ کسی شوخی نداره !!!
 • Mahdi IR ۲۰:۴۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
  5 3
  یک عده بیمار مثل درودگر و عابدینی که میخواهند جامعه فوتبال را درگیر یک اتفاق جدید کنند تا کسی به فساد و مافیای 5 ساله آنها نپردازد
 • پناهندگان ترکیه IR ۲۱:۵۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
  8 10
  کیسه کشا برچی ناراحت هستن شماکه هرسال ازپلی آف شروع می کنید معلوم نیست بتونید واردگروهی بشیدیا نه اگرهم واردبشیدیه گندی مثل شیش تای مقابل العین بارمیادالبته فراموش نکنیدهمین پلی آف رومدیون پرسپولیس هستید
  • پرهام Forever Blue IR ۰۲:۵۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
   1 0
   لنگی جان ببخشید که شما که پر افتخار ترین تیم آسیا البته با سابقه یک دقیقه قهرمانی در آسیا هستید !! 😂😂 سابقه باخت ۵ -۱ جلوی الغرافه ای رو دارید که هیچ افتخاری رو تو آسیا نداره !!!! خیلی ببخشید طوفان سرخ آسیا که جلوی محمدان بنگلادش تیم درجه ۵ آسیا سابقه حذف خفت بارو دارید !!!! ببخشید ارتش سرخ آسیا که همیشه ۳ تا ۳ تا و ۴ تا ۴ از الهلال ده نفره میخوردید کیسه بوکس الهلال تو آسیا بودید !!!! شما به بزرگی خودتون ببخشید ما اگه از العین ۶ تا خوردیم از تیمی خوردیم که تو همون بازه زمانی فینالیست جام باشگاه های جهان بود و با رئال مادرید تو فینال بازی کرده و قهرمان آسیا هم بوده !!
 • علی FR ۲۲:۵۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
  8 9
  حاجی لنگی ها ارزش ندارن که حتی بخوای اسمشون رو بیاری کامنتاتون رو ببین
 • فاسدان لنگی IR ۰۰:۱۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
  7 9
  لنگیا بایدلیگ1باشندآسیاچیه با رانت تولیگ بازی میکنندتیم حکومتی همینه توآسیاپارتی نداشتندفقط توایران خوب برش دارند
 • رضا سپاهانی IR ۰۰:۲۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
  2 7
  قرصاتو بخور بخواب فتل ، خیلی زودتر از اینا باید از حضور این دو تا تیم درپیت آماتور تهرون جلوگیری میشد ، یواش یواش دارن به جایگاه واقعیشون نزدیک میشن ... زنده باد حرفه‌ای‌های ایران سپاهان کبیر و فولاد
  • جک تری دی IR ۰۱:۰۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
   0 0
   زنده باد پول یامفت بیت المال که خرج تیمهای صنعتی میشه که روی هم دویست هزار طرفدار ندارن .. پولی که تو سه پاهان خرج میشد خرج این دوتا تیم میشد هرسال یکیشون باشگاهای جهان بود
 • محمد IR ۰۲:۰۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
  0 0
  چقدر یه آدم می‌تونه دو رو باشه.این همونی نبود که وقتی تو هیعت مدیره بود مجیز وزیر رو می‌گفت.خدایش خجالت داره
 • ایرانی IR ۰۲:۳۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
  0 0
  خوب گفت فقط در مورد بیماری بعضیا وگرنه بقیش زیاد هم راست نبود.اگه جناب خندان و معاونش (روباه مکار و گربه نره) عقده ریاست نداشتند و بی سر و صدا کنار می رفتن و پا یAFCرا به اختلافاتشان نمی کشاندند اینطور نمی شد
 • 6 IR ۰۷:۵۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
  1 0
  دكتر شوايله ميشه از توانايي هات در آفيس و فتوشاپ استفاده كني و راي رو برگردوني؟؟؟ تو گل سالم رو افسايد كردي و احد دل پيارو رو هم به بارسا ترانسفر پس اينا برات مثل اب خوردنه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =
Topic[id:73, title:لیگ قهرمانان آسیا] - __ [] __
Topic[id:73, title:لیگ قهرمانان آسیا] - __ [] __
Topic[id:73, title:لیگ قهرمانان آسیا] - __ [] __
Topic[id:73, title:لیگ قهرمانان آسیا] - __ [] __
Topic[id:73, title:لیگ قهرمانان آسیا] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:73, title:لیگ قهرمانان آسیا] - __ [] __
Topic[id:73, title:لیگ قهرمانان آسیا] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:73, title:لیگ قهرمانان آسیا] - __ [] __
Topic[id:73, title:لیگ قهرمانان آسیا] - __ [] __