قبل از حضور مارک ویلموتس، تیم ملی ایران ۶۰ پیروزی، ۱۲ شکست و ۲۷ تساوی را در کارنامه اش دارد که از مهم‌ترین نتایج می‌توان به بردهای متوالی مقابل کره جنوبی و همچنین شکست تیم های مراکش و ... اشاره کرد.

شهاب الدین عزیزی خادم
خبرورزشی -

آرتین زهرابی؛ شهاب الدین عزیزی خادم در مجمع عمومیو سالیانه هیئت فوتبال گیلان گفت: تیم ملی و فدراسیون فوتبال از عادت به باخت گذر کردند و حالا هر ایرانی در هر جای دنیا به این تیم ملی افتخار می‌کند و فوتبال آسیا با احترام و تعامل به تیم ملی نگاه می‌کند.

از صحبت های عزیزی خادم واقعا شگفت زده می‌شویم. آیا او وقتی از عادت به باخت سخن می‌گوید و سخت ترین شرایط ادوار فوتبال کشور را مربوط به دوره خودش می‌داند چیزی از گذشته های فوتبال ما می‌داند؟ از گذشته هیچ! از همین چند سال قبل و ۲ دوره ای که در نهایت افتخار و غرور به جام جهانی رفتیم خبری دارد؟

چطور می‌شود باور کرد که رئیس فدراسیون فوتبال از آنچه در تمام این سال ها تجربه کرده ایم بی خبر باشد و بردن چند تیم آسیایی و فقط تکرار صعود به جام جهانی را اتفاقی محیرالعقول ارزیابی می‌کند؟

بابت اینکه سرمربی تیم ملی و همه بازیکنان زحمت کشیدند تا به این نقطه برسیم متشکریم اما بدبختی و حقارت تحمیل شده به این فوتبال را نمی‌پذیریم. ما به اندازه کافی در شکستن رکوردهای مختلف در مقدماتی جام جهانی تجربه داریم. از موانع سختی هم عبور کردیم و کارنامه ای قابل توجه بر جا گذاشتیم. شما از این چیزها خبر ندارید آقای عزیزی خادم؟

آقای عزیزی خادم! باور کنیم شما و این فدراسیون قهرمانان اکشن و دست نیافتنی فوتبال ایران هستید؟

قبل از حضور مارک ویلموتس در تهران، تیم ملی ۶۰ پیروزی، ۱۲ شکست و ۲۷ تساوی را در کارنامه اش دارد که از مهم‌ترین نتایج می‌توان به بردهای متوالی و خاطره انگیز مقابل کره جنوبی و همچنین شکست تیم‌های مراکش و ... اشاره کرد. تیم ملی در این مدت ۱۸۳ گل زد و ۶۰ گل هم دریافت کرد. پیروزی در ۶۲ درصد بازی‌ها، میانگین گل زده ۱.۸۵ و میانگین گل خورده حدود ۵۹ صدم نیز در همین کارنامه پر و پیمان خلاصه می‌شود. کدام تیم آسیایی می‌توانست مقابل ما نفس بکشد آقای عزیزی خادم؟ اصلا بازیهای تیم ملی را در چند سال گذشته دیده اید؟

آری ما به عراق باختیم. مقابل آرژانتین هم به زحمت (و فقط به خاطر حضور ستاره ای بی تکرار به نام لیونل مسی) تن به شکست دادیم. اسپانیا به همان ترتیب که خاطرتان هست، ایران را شکست داد اما چه کسی گفته ما به باختن عادت کرده بودیم؟ این فاجعه ای که در ذهنمان از نتایج تیم ملی ترسیم شده، از کجا نشات می‌گیرد؟ آیا فوتبال ایران فقط با مدیریت چند ماهه عزیزی خادم در فدراسیون به نهایت خوشبختی رسید؟

اگر دغدغه شما عادت فوتبال ایران به باخت است، لابد می‌دانید دو بار با ویلموتس طعم شکست را مقابل بحرین و عراق چشیدیم؛ اما این که تمام دستاوردهای تیم ملی را فراموش و شروع به قهرمان‌سازی‌های بی‌حاصل کنیم واقعا به کجا می‌رسیم؟

اصلا همین امروز ادعا کنیم عزیزی خادم و فدراسیونش قهرمان اکشن و دست نیافتنی فوتبال ایران هستند؛ آیا همان مردمی‌که رئیس فدراسیون فوتبال می‌گوید امروز به فوتبال ایران افتخار می‌کنند چنین ادعایی را باور خواهند کرد؟ کلاه خود را قاضی کنید!

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • قله دماوند فراموشی! DE ۱۷:۳۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۱
  2 0
  یک مقاله عالی و پر معنا از جناب آقای آرتین زهرابی محترم , مانند همیشه با درک واقعیت های فوتبال ایران... نه تنها جناب آقای خادم در مدتی کوتاه با وجود نسبی سن و سال کم دچار تا این حد کم حافظه و فراموشی شده اند, بلکه اکثریت کل جامعه فوتبال ایران در ایرن جند سال اخیر از این خواب خرگوشی خود رنج میبرند و یا خود را عمدی بخواب خرگوشی زده اند. جناب آقای خادم آیا جنابعالی بعنوان رئیس فدراسیون فراموش کرده اید, که کیروش زمانی که مسؤلیت سر مربیگری تیم ملی را بعهده گرفت , شرایط نابسامان و آشفته تیم ملی در آن زمان تا چه حد ازهر جهت افتضاح و بی ثبات اشفته بود؟؟؟ در هشت سال کار این مربی بزرگ با شخصیت بین المللی بزرگ و توانمند با تجربه عالی و با دانشی بی نظیراز کل فوتبال جهان از یک تیم ملی ناتوان ایران در آن زمان , یک تیم متحد و فوق العاده پرورش داد و بمرور زمان با اضافه کردن بازیکنانی جوان و بااستعداد یک تیم ملی همدست و هماهنگ ساخت و به فوتبال ایران خدمتی بزرگ انجام داد و ان را تحویل داد و بعد "مسؤلین فوتبال و ورزش ایران" او را با "پاداش و قدردانی خاص خود" از ایران راندند...
 • قله دماوند فراموشی!(2) DE ۱۷:۴۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۱
  2 0
  این موفقیت های بزرگ و تاریخی تیم ملی با کیروش آنهم در شرایطی در ایرن صورت گرفت, که این مربی بزرگ با وجود تمام کارشکنی ها و بد عهدی های فراوان و با کمترین امکانات, بخصوص از جانب خود فدراسیون ( اقای تاج و همراهان..) و دشمنی و کینه توزی های های وزارت ورزش و دیگر دشمنی های بی پایان خیلی افراد دیگر سود جو در فوتبال ایران و بخصوص غلام حلقه بگوش هایی در "رسانه ملی صدا و سیما", بکار خود مصصم تر و با مسؤلیت و جدیت هرچه بیشتر ادامه داد. ریشه و ثمره موفقیت همین این تیم ملی فعلی هم, ساخته و پرداخته کار هشت سال کیروش بود . حال باید در آینده دید و تعریف کرد, که آیا این تیم ملی با این مربی فعلی و از خود راضی و مغرور در جام جهانی مانند 2014 و 2918 میتواند در جام جهانی 2022 هم باعث تمجید و تحسین تمام کارشناسان بیطرف فوتبال جهان (نه این مغرضان وطنی و عقده دار و پر از حسادت و کینه ورزی..) در رابطه با بازیهای تیم ملی در قطر را بشود و همچنین باعث خوشحالی اکثریت ملت ایران بشود؟؟؟ بقول معروف : " جوجه ها را آخر پآئیز میشمارند"!
 • سامانی IR ۱۶:۰۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۲
  2 0
  تین ایران همیشه در حسرت بازی با تیم های بزرگ مانده . شماها از لحاظ تدرکات و مدیریت بپای کشورهای خلیج هم نمیرسید . جور بی لیاقتی شما مدیران ضعیف را ستارهای تیم ملی و خلاقیت بازی کنان. میکشه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =
Topic[id:72, title:تیم‌ ملی فوتبال] - __ [] __
Topic[id:72, title:تیم‌ ملی فوتبال] - __ [] __
Topic[id:72, title:تیم‌ ملی فوتبال] - __ [] __
Topic[id:72, title:تیم‌ ملی فوتبال] - __ [] __
Topic[id:72, title:تیم‌ ملی فوتبال] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:72, title:تیم‌ ملی فوتبال] - __ [] __
Topic[id:72, title:تیم‌ ملی فوتبال] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:72, title:تیم‌ ملی فوتبال] - __ [] __
Topic[id:72, title:تیم‌ ملی فوتبال] - __ [] __