استقلال اگر در هفته پایانی نبازد، به اولین تیم تاریخ لیگ برتر تبدیل خواهد شد که یک دوره از لیگ را بدون باخت پشت‌سر گذاشته است.

استقلال

استقلال، قهرمان این دوره از رقابت‌های لیگ برتر یکی پس از دیگری از سد رقبا عبور می‌کند. آخرین قربانی شاگردان فرهاد مجیدی، مس رفسنجان بود که در خانه با دو گل شکست خورد. حالا استقلال که تا پایان هفته بیست‌ونهم، تنها تیم بدون شکست رقابت‌های لیگ است، فرصتی طلایی دارد تا در جدال هفته آخر، یعنی هفته سی‌ام چندین رکورد ریزودرشت را بشکند و ازآنِ خود کند. مهم‌ترین رکورد استقلال، فعلا شکست‌ناپذیربودن این تیم است.

استقلال اگر در هفته پایانی نبازد، به اولین تیم تاریخ لیگ برتر تبدیل خواهد شد که یک دوره از لیگ را بدون باخت پشت‌سر گذاشته است. با وجود این و برخلاف اطلاعاتی که پیش از این منتشر شده بود، استقلال اگر در جدال آخر هم بدون شکست باقی بماند، اولین تیمی نخواهد بود که در ایران توانسته در یک فصل بدون شکست عنوان قهرمانی را به دست بیاورد. اینجا دوباره پای رقیب سنتی این تیم در میان است؛ چون فعلا آخرین باری که تیمی در فوتبال ایران چنین آماری از خود بر جای گذاشت، به پرسپولیس در سال ۵۲ در لیگ تخت‌جمشید بازمی‌گردد که فصل را بدون باخت به اتمام رساند. حالا اگر استقلال هم بتواند چنین کار ارزشمندی را انجام دهد، دو تیم مطرح تهرانی در این زمینه رکورددار می‌شوند. بااین‌حال، استقلال تبدیل به اولین تیمی می‌شود که در طول یک فصل از رقابت‌های لیگ برتر آن‌هم بعد از ۲۱ فصل، بدون شکست جام قهرمانی را بالای سر می‌برد.

این تیم که با هدایت فرهاد مجیدی به روزهای درخشانی رسیده، فرصت دارد تا چندین رکورد دیگر را هم جابه‌جا کند. استقلال درحال‌حاضر ۶۷ امتیازی است و در کنار پرسپولیس لیگ‌های بیست‌ویکم و بیستم، استقلال لیگ دوازدهم و سپاهان لیگ نهم بیشترین امتیاز را در یک فصل از لیگ برتر اندوخته است. لیگ‌های نهم و دوازدهم هجده‌تیمی بود و استقلال در کنار پرسپولیس دو دوره گذشته از نظر میانگین امتیاز بهترین تیم تاریخ لیگ برتر است.

آیا استقلال تنها تیمی است که بدون شکست قهرمان می‌شود؟/ دوباره پای پرسپولیس در میان است!

کسب تنها یک امتیاز از دیدار با نفت مسجدسلیمان، استقلال را به تنهایی در صدر جدول بهترین تیم‌های تاریخ لیگ برتر قرار خواهد داد و با سه امتیاز این دیدار به حدنصاب تحسین‌برانگیز ۷۰ امتیاز خواهند رسید. با توجه به وضعیتی که نفت مسجدسلیمان در رقابت‌های این دوره از لیگ برتر داشته، برتری استقلال مقابل این تیم روی کاغذ کار چندان سختی نیست.

موضوع مهم دیگری که آبی‌پوشان پایتخت می‌توانند به آن برسند، مربوط به کلین‌شیت (بسته‌نگه‌داشتن دروازه در طول یک مسابقه است). استقلال در بازی با مس رفسنجان هم دروازه خود را بسته نگه داشت و گل خورده این تیم در عدد ۱۰ باقی ماند و تعداد کلین‌شیت این تیم به عدد ۲۰ رسید. استقلال با این آمار با بیشترین تعداد کلین‌شیت یک تیم در لیگ شانزده‌تیمی که پرسپولیس در لیگ شانزدهم ثبت کرد، برابر شد. استقلال با بسته‌نگه‌داشتن دروازه مقابل نفت مسجدسلیمان با ۲۱ کلین‌شیت به رکورد تاریخ لیگ برتر می‌رسد که در لیگ دوازدهم به نام آبی‌پوشان ثبت شد.

عنوان بهترین خط دفاع تاریخ لیگ به استقلال لیگ هجدهم اختصاص دارد و این تیم می‌تواند آمار خود را بهتر کند. استقلال در آن فصل ۱۳ گل خورد و اگر استقلال کمتر از سه گل برابر نفت مسجدسلیمان دریافت کند، این رکورد را هم خواهد شکست. نفت مسجدسلیمان در دوران حضور خود در لیگ برتر فقط یک‌بار در یک دیدار خارج از خانه سه گل زده و این تیم با ۱۲ گل زده دومین خط حمله ضعیف لیگ را دارد. چهار رکورد بیشترین امتیاز، پایان فصل بدون شکست، بیشترین کلین‌شیت و کمترین گل خورده در انتظار شکسته‌شدن توسط استقلال است. آبی‌پوشان با یک کلین‌شیت می‌توانند هر چهار رکورد را بشکنند؛ هرچند بدون کلین‌شیت هم سه رکورد دیگر قابل‌شکستن هستند.

برچسب‌ها

نظرسنجی

آیا پرسپولیس با جذب سعید صادقی برنده نقل و انتقالات شد؟

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 12
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • محمدطاها IR ۱۱:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
  4 2
  اووووف عجب تیمی🔥🔥🔥🔥💙جااانم به این تیم شکست ناپذیر🤩💙پیش به سوی جااام طلایی🏆🔥🤩💙بین همه تیمهای دنیا عشق است استقلال/عشق است استقلال💙🔥💙🌟ss🌟💙⚽💙⚽💙⚽💙⚽💙⚽💙
 • رضایاک IR ۱۱:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
  3 4
  تا دقیقه ۹۰ به تیم دسته دومی ۹۰ ارومیه باخته بودن، لیگ را با کمک داور و پنالتی های الکی تا اینجا اینشکلی اومدن جلو حالا هییییییی بگید تیم بدون شکست! چند تا بازی میخواید بگم اگه پنالتی الکی و گل های خطای کیسه نبود باخته بودن؟؟؟
  • خرپولیس IR ۱۳:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۶
   2 3
   فقط بابا مسعود عشق است وولش
 • بهزاد ایمن IR ۱۲:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
  4 1
  سال ۵۲ اسم لیگ چی بود ؟؟؟؟😁😁😁😁آخه می گفتن اون سالها البته نه اینقدر دور قهرمانی آسیا برا استقلال تو چهار جانبه بوده که!!!! 😂😂😂😂😂تابوت شکافتن تا یه چیزی دوستشون و بگیره 😂😂😂😂تمام عمر دررحسرت آسیا بمانید 😂😂😂😂
 • حسین IR ۱۳:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
  6 0
  بله استقلال تنها تیمی است که درلیگ برتر بدون شکست والبته بعد از انقلاب همینطور وحال اینکه می‌گویند تیم پرسپولیس در زمان طاغوت درسال ۵۲ توانسته‌ بدون شکست باشد مستندی وجودندارد واینکه آن زمان باالان قابل قیاس نبوده ونیست چون فوتبال درسطح باشگاهها پیشرفت نکرده بود وفقط ۲تیم تاج وپرسپولیس قدرتی داشتند ولی الان می‌بینیم شهرهای کوچکی مثل سیرجان و فسنجان باپول فراوان صاحب باشگاه‌های حرفه ایی شده اند سپاهان ،ذوب آهن‌، نساجی هم الان قوی بودند تیم فولاد که ازسال ۱۳۷۰تشکیل شد پس درواقع استقلال شایسته وقهرمان بلامنازع بدون شکست تاریخ فوتبال ایران است
 • 4444 IR ۱۵:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
  1 0
  شما چقدر عقده و کمبود دارید، این همه کینه وعناد ولجاجت حتی در برابر رقبای خارجی هم زشت و قبیح و سزاوار مذمت و توبیخ هست ، واقعاً از خودتان خجالت نمی کشید ؟ حیاداشته باشید ، والله قباحت دارد.
 • رامین تاج IR ۱۶:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
  3 0
  اگه معیارتون لیگهای آماتوره خب استقلالم اولین دوره لیگو سال ۴۹ بدون باخت قهرمان شد
 • شمسعلی IR ۱۷:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
  4 6
  دو سه هفته دیگه داورها تلاش کرده بودن رکورد تاریخی تعداد پنالتی های گرفته شده بیشتر از گل زده، مهم ترین رکوردشون میشد🤣🤣
 • زلزله IR ۱۹:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
  2 2
  ارزوهاتون برای ما خاطره است
 • سعید IR ۲۱:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
  4 0
  ظاهراً قهرمانی بدون شکست پیروزی در لیگ ۱۲ تیمی بوده
 • Tt IR ۰۹:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۶
  5 1
  گشتین گشتین از گنجه ی دشمنیتون یه امار در اوردید که فلان سال پیروزی هم نباخته!باشه بابا لنگ اصلا تا حالا هیج جا نباخته جز به عربا.خخخ
 • ع AE ۱۴:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۹
  0 0
  به نظر بدون تعصب استقلال اگه با همین فرمون بره. می‌تونه قهرمان جام باشگاههای آسیا بشه خیلی تو آسیا عقب هستیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __

نظرسنجی

آیا پرسپولیس با جذب سعید صادقی برنده نقل و انتقالات شد؟
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __

آخرین خبر

Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __