نظرسنجی

بهترین ورزشکار زن ایران در سال ۱۴۰۱؟
یک عامل مهم به برد استقلال در انزلی کمک می‌کند/ بانوان بیایند بی‌فرهنگ‌ها به استادیوم نمی‌روند/ بازی مدعیان قهرمانی لیگ فاجعه بود
زمان مطالعه: ۵ دقیقه

پیشکسوت استقلال گفت: امیدوارم با شیوه یارگیری این فصل استقلال کادر فنی این تیم بتواند بین خطوط و نفرات هر پست بالانس ایجاد کند وگرنه این موضوع می‌تواند برای استقلال دردسرساز شود.

پیروز قربانی، بازیکن و کاپیتان اسبق استقلال در گفت‌وگو با خبر ورزشی، درباره شرایط استقلال در بازی با سپاهان، مصاف بعدی این تیم مقابل ملوان و وضعیت کلی لیگ برتر همچنین حضور بانوان در استادیوم ها اظهاراتی را مطرح کرد.

بازی اول استقلال مقابل سپاهان را چطور دیدید؟

طبیعتاً بازی اول استقلال ایده آل نبود و باید صبر کنیم تا ببینیم استقلال در بازی های آینده چطور عمل خواهد کرد.

انجام چندین تعویض همزمان در نیمه دوم چه مفهومی به لحاظ کار مربیگری می‌تواند داشته باشد؟

اینها جزو تفکرات یک مربی است و باید از ایشان بپرسید. حتما تشخیص سرمربی این گونه بوده که باید چندین تعویض را همزمان انجام داد. ما از بیرون از کادر فنی و شرایط تیمی استقلال هستیم و نمی‌توانیم در این باره نظر بدهیم. اگر با این شرایط قضاوت کنیم شاید درست نباشد. باید به نظرات کادر فنی استقلال احترام گذاشت.

درباره بازگشت مهدی قائدی و سیاوش یزدانی همچنین اضافه شدن چند بازیکن مثل محبی به کادر نفرات استقلال چه صحبتی دارید؟

استقلال نفرات خوب و کارآمدی را به بازیکنان قبلی اش اضافه کرد اما امیدوارم که بالانس تیمی‌شان به هم نریزد.

چطور؟

شما نگاه کنید؛ استقلال در خط جلو و عقب خوب یارگیری کرده است. یکسری از این بازیکنان با اینکه نفرات خیلی بزرگی هستند ولی هم‌پستند! اگر بخواهیم همه آنها را با هم بازی بدهیم بالانس تیم به هم می‌ریزد. اگر بخواهیم دو نفرشان را بازی بدهیم، سه تای شان بیرون می‌مانند. امیدوارم این قضیه استقلال را اذیت نکند. البته باید صبر کرد و به باید دید که در آینده چه اتفاقی می‌افتد.

بازی با ملوان را چطور پیش بینی میکنید؟

اگر تماشاگر به استادیوم بیاید طبیعتاً کار را برای هر تیمی در زمین تختی انزلی دشوار می‌کند. با حضور تماشاگران هم کیفیت بازی بالاتر می‌رود و هم به لحاظ انگیزشی برای تیم ملوان خیلی اهمیت دارد.

نکته خاصی در رابطه با این بازی مد نظر شما قرار دارد؟

مهم زمین خوب ورزشگاه انزلی است که می‌تواند شرایط را برای استقلال ایده‌آل کند. ضمن اینکه ملوان هم یک تیم بی تجربه در لیگ برتر است. شاید استقلال بتواند از این شرایط بهتر و به سود خودش استفاده کند. ملوان در لیگ یک خیلی خوب بود اما حالا که تازه به لیگ برتر آمده تا بخواهد به شرایط آشنا شود، استقلال میتواند از این فرصت بهترین استفاده را ببرد.

هفته اول مسابقات لیگ برتر به خاطر عدم حضور بانوان بدون تماشاگر برگزار شد. به نظر شما آیا فوتبال ما می‌توانند با حضور تماشاگران در ورزشگاه ها برگزار شود؟

دیگر باید یک جایی ما این مسائل را تمام کنیم. یعنی چه که بانوان نباید به استادیوم بروند؟ در همه دنیا این اتفاق می‌افتد. ضمن اینکه وقتی بانوان به استادیوم بیایند در بحث پاکسازی استادیوم هم اتفاقات بزرگی می‌افتد. محیط خانوادگی می‌شود. هر آدمی‌هم وقتی دوتا خانواده کنارش نشسته باشند، وقتی بچه کوچک آنجا باشد در آن وضیعت خودش را کنترل می‌کند. ضمن اینکه رفته رفته وضعیت تغییر می‌کند. شاید ابتدا اتفاقات سریع رخ ندهد اما سیستم به شکلی جلو می‌رود که خود به خود آدم های ناهنجار را از درون استادیوم‌ها خط می‌زند.

یعنی استادیوم‌ها به یک محیط سالم تبدیل می‌شوند؟

این در همه جای دنیا تجربه شده است اما متاسفانه یک ذهنیتی در این سالها جلوی این کار را گرفته است. متاسفانه نمی‌دانم چرا تا وقتی که زور بالای سرمان نباشد کارهای درست را انجام نمی‌دهیم. یک موضوعی که در همه دنیا به آن پی برده اند و از آن درست استفاده میکنند باید در ایران هم حل شود.

بیشتر در این باره توضیح می‌دهید؟

دائم شعار می‌دهیم که بانوان نیمی‌از جامعه هستند اما متاسفانه وقتی در عمل به موضوع بانوان میرسیم کوتاهی می‌کنیم! بانوان هم حق دارند از تماشای فوتبال لذت ببرند. خیلی از بانوان هستند که از آقایان بیشتر فوتبال را متوجه می‌شوند. آنها هم حق دارند در استادیوم تیم محبوبشان را از نزدیک ببینند. تاکنون با حضور بانوان در خیلی از استادیوم های دنیا اتفاقی رخ نداده و طبیعتاً از اینجا به بعد هم اتفاقی نمی‌افتد. امیدوارم روزی برسد که این تصمیم با عقل و منطق گرفته شود.

هفته اول مسابقات لیگ را چطور ارزیابی کردید؟

متاسفانه هفته اول فوتبال ایران خیلی بی کیفیت بود.

یعنی با توجه به نقل و انتقالاتی که در تابستان امسال شاهدش بودیم کمتر از انتظارتان بود؟

وقتی فوتبال دیگر کشورها را نگاه می‌کنیم، درمقام مقایسه می‌بینیم که آنها با قدرت وارد لیگ می‌شوند ولی متاسفانه درباره مسابقات ایران باز هم می‌گویند تیم ها در هفته های اول هنوز باهم هماهنگ نیستند! به خدا! این حرف‌ها برای ۵۰ سال پیش است. کسی که امروز از فوتبال مدرن سررشته داشته باشد می‌داند که این حرف دیگر خریدار ندارد! یا می‌گویند هفته های اول فلان است و بهمان است! این حرفا خنده دار است و حرف درستی نیست. شما هر شب فوتبال اروپا را می‌بینید. فلان تیم در هفته اول می‌آید و همه را درو می‌کند و می‌رود. باید برویم به دنبال این موضوع باشید باشیم که در پیش فصل چه اتفاقی می‌افتد. ما مربی داشتیم که افتخار میکرد در فصل تمرینات و بدنسازی تیمش دو هزار ساعت تمرین کرده است. این دسته مربیان بیشتر به دنبال کمیت هستند تا کیفیت! در حالی که امروزه شما می‌توانید به جای یک تمرین دو ساعته ظرف ۴۰ دقیقه بهترین عملکرد را در تمرین بدنسازی داشته باشید. متاسفانه خیلی از ما هنوز به دنبال آن کمیت هستیم.

درباره شرایط تیم ها در هفته اول کمی‌بیشتر توضیح می‌دهید؟

من سه بازی را در هفته اول مسابقات دیدم. بازی تیم هایی که می‌گفتند مدعی قهرمانی هستند ولی متاسفانه هیچ کدام اصلا نمی‌توانستند موقعیت گل ایجاد کنند و این فاجعه است. تیمی که مدعی قهرمانی است و در فصل نقل و انتقالات بازیکنان خیلی خوب و تاپی را جذب کرده را نگاه می‌کردم و می‌دیدم که یک کار ساده تاکتیکی را نمی‌تواند انجام بدهد، نمی‌تواند برای خودش موقعیت گل ایجاد کند! این اصلاً ربطی به این موضوع ندارد که الان اول لیگ است یا آخر لیگ.

بالاخره شما تمرینات پیش فصل داشتید و حداقل شش هفته تمرین کرده اید. پس در آن زمان چه می‌کردید؟ یعنی یک تمرین تاکتیکی کوچک هم انجام ندادید؟ برای همین می‌شود که لیگ ایران تا این اندازه بی کیفیت و کم گل می‌شود. البته استثنا هم وجود دارد که مثلا تیم نفت مسجد سلیمان مقابل مس کرمان سه بر دو می‌شود اما سایر مسابقات همگی کم گل هستند. شما وقتی نمی‌توانید موقعیت گل ایجاد کنید کم هم گل می‌زنید. ایجاد موقعیت گل سخت است و نیاز به کار کردن دارد. صرف اینکه فقط یازده بازیکن را درون زمین بگذارید و به آنها بگویید بدوید و بدوید که نشد مربیگری! متاسفانه من در هفته اول چیزی از تیم هایی که میگفتند مدعی قهرمانی هستند ندیدم. البته شاید در هفته های آینده وضعیت تغییر کند.

بیش از همه فکر میکنید کدام تیم نسبت به بقیه رقبا بهتر کار کرد؟

به نظر من سپاهان با مربی جدیدش نشان داد که یک لول از بقیه تیم ها بالاتر کار میکند.

به  نظرتان مورایس کارش را خوب انجام داد؟

بله !کاملا مشخص بود که برتری سپاهان مقابل استقلال به خاطر هوش مربی اش بود. نوع رفتارش، کنار خط آمدنش و تغییرات فنی که در تیم ایجاد کرد نشان داد که حرفهایی برای گفتن دارد. سرمربی سپاهان ثابت کرد هوش مربیگری دارد.

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • ماهان IR ۱۹:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۶
  وریا غفوری
 • سینا IR ۱۹:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۶
  مهدی ترابی
 • ایلیا IR ۱۹:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۶
  وریا غفوری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

بهترین ورزشکار زن ایران در سال ۱۴۰۱؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها

بازرگانی