نظرسنجی

قهرمان جام حذفی ایران؟
مشکل ۲۰ میلیون یورویی بارسلونا برای ثبت قرارداد/ اتفاق عجیب برای بازیکن جدید
منبع: تسنیم
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

مهلت باشگاه بارسلونا برای ثبت رسمی قراردادش با ژول کونده در سازمان لیگ اسپانیا در حال پایان است.

کاتالان‌ها ژول کونده مدافع فرانسوی را از سویا به خدمت گرفته‌اند، هر چند که او تا الان به دلیل مصدومیت جایی در ترکیب این تیم نداشت. با این حال این احتمال وجود دارد که بعد از بهبود مصدومیتش هم نتواند برای آبی‌واناری‌ها بازی کند چرا که از نظر سازمان لیگ فوتبال اسپانیا او رسماً هنوز بازیکن بارسا نیست.

ضوابط و مقررات مالی لالیگا ایجاب می‌کند که باشگاه بارسلونا برای ثبت نام کونده در سازمان لیگ، تراز مالی خود را به اندازه ۲۰ میلیون یورو مثبت کند. تأمین این رقم دیگر از طریق عقد قراردادهای تجاری امکان‌پذیر نیست، مضاف بر اینکه بارسلونا تا همین حالا هم تا جایی که امکان داشته به اموال و دارایی‌هایش چوب حراج زده است. به این ترتیب تنها راه باقی مانده فروش بازیکنان مازاد تیم است که شامل پیر امریک اوبامیانگ، ممفیس دپای، سرجینیو دست، مارتین برایت‌ویت و ساموئل اومتیتی است. درباره آینده هریک از این بازیکنان شایعات منتشر شده اما هنوز هیچ اقدامی رسمی برای جابجایی‌شان صورت نگرفته و این در حالیست که بارسلونا تنها ۱۰ روز دیگر فرصت دارد تا این بازیکنان را بفروشد.

کونده که بارسلونا برای خرید او ۵۰ میلیون یورو هزینه کرده، به دلیل ثبت نبودن نامش در لالیگا نتوانست بارسلونا را در بازی بامداد امروز (دوشنبه) برابر رئال سوسیه‌داد همراهی کند. او اما ممکن است بازی یکشنبه هفته آینده تیمش برابر وایادولید در هفته سوم لالیگا را هم از دست بدهد.

کونده و بارسایی‌ها باید امیدوار باشند که تا آن روز یکی از بازیکنان مازادشان جدا شود که در این بین انتقال ممفیس دپای به یوونتوس محتمل‌ترین گزینه است. یووه و بارسا با یکدیگر توافق کرده‌اند اما شروط شخصی بازیکن هلند مانع نهایی شدن انتقال وی به تورین شده است.

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

قهرمان جام حذفی ایران؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی