نظرسنجی

پیش‌بینی شما از نتیجه دیدار پرسپولیس و آلومینیوم؟
یامگا
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

سمت راست دروازه، هدف پیش‌فرض یامگاست. البته تا وقتی که دروازه‌بان فریب نگاه و حرکت پیش از ضربه او را نخورد.

آرتور کوین یامگا برای دومین هفته متوالی از روی نقطه پنالتی برای استقلال گل زد. گلی که این‌بار ۳ امتیاز حیثیتی مقابل امیر قلعه‌نویی را برای استقلال به همراه داشت. یامگا هم با ۳ گل زده، مثل فصل قبل در رتبه دوم بهترین گلزنان فصل قرار گرفته که باز هم سهم ضربات پنالتی در آن پررنگ است. یامگا پنالتی‌زن اول استقلال است که از ۸ ضربه پنالتی که در لیگ برتر زده، فقط یکی را دروازه‌بان مهار کرد که آن را هم خودش در برگشت تبدیل به گل کرد. 

یامگا ۳ پنالتی به محسن فروزان زده که ۲ ضربه را مستقیم و یکی را در برگشت گل کرده است. او هر ۲ پنالتی‌اش به داود نوشی‌صوفیانی را هم گل کرد. حسین پورحمیدی، ایمان صادقی و علیرضا حقیقی هم دیگر دروازه‌بان‌هایی هستند که موفق به مهار ضربه پنالتی یامگا نشدند. راز پنالتی‌های یامگا چیست؟

یامگا برای ضربات پنالتی، یک برنامه ساده دارد که همیشه به درستی آن را اجرا می‌کند. یامگا یک ثانیه قبل از اینکه به توپ برسد، با حرکت بدن وانمود به زدن ضربه می‌کند. در این لحظه اگر دروازه‌بان فریب خورد و به سمتی حرکت کرد، او سمت مخالف را نشانه می‌گیرد. کاری که شب قبل در بازی با گل‌گهر هم انجام داد. او با یک حرکت بدن و نگاه به سمت چپ، فروزان را به آن سمت فرستاد و توپ را به سمت مخالف زد. 

ببینید| مهاجم باهوش استقلال چگونه دروازه بان ها را فریب می دهد؟/ راز بزرگی که بالاخره کشف شد!

کاری که هفته قبل مقابل نساجی هم انجام داده بود و علیرضا حقیقی را فریب داد. یامگا پیش از رسیدن به توپ، فرم زدن ضربه گرفته بود تا حقیقی، پیش از ضربه، جهتی که قصد شیرجه زدن داشت را مشخص کند. یامگا زمانی که به توپ رسید، حقیقی به سمت راست رفته بود و او سمت چپ را نشانه گرفت.

حالا سوالی که پیش می‌آید این است که اگر دروازه‌بانی فریب حرکت پیش از ضربه یامگا را نخورد و به سمتی نرود، برنامه چیست؟ یامگا از پیش، به این نقطه هم فکر کرده و برای این اتفاق هم برنامه دارد. او به طور پیش‌فرض همه ضرباتش را به سمت چپ خودش و راست دروازه‌بان می‌زند. او هر ۳ مرتبه‌ای که توپ را به سمت چپ دروازه زد، زمانی بود که دروازه‌بان‌ها زودتر به سمت مخالف شیرجه زده بودند و یامگا راهی جز زدن به سمت چپ دروازه‌بان نداشت. در شرایطی که جهت شیرجه دروازه‌بان تا قبل از زدن ضربه مشخص نشده باشد، او حتما به سمت راست دروازه‌بان پنالتی‌اش را می‌زند.

ببینید| مهاجم باهوش استقلال چگونه دروازه بان ها را فریب می دهد؟/ راز بزرگی که بالاخره کشف شد!

داود نوشی‌صوفیانی احتمالا با آنالیز ضربات یامگا، قصد داشت که مثل سایر دروازه‌بان‌ها فریب نگاه و حرکت بدن او را نخورد و تا آخرین لحظه در وسط دروازه ایستاد. نتیجه اما چه بود؟ یامگا به نقطه پیش‌فرضش زد؛ سمت راست دروازه. یامگا ۲ پنالتی به او زد که هر ۲ را با همین فرمول تبدیل به گل کرد. نوشی‌صوفیانی قصد داشت با نگاه به توپ، پس از ضربه، شیرجه بزند ولی یامگا با شدتی مناسب، به همان نقطه همیشگی زد.

محسن فروزان در بازی فصل قبل حتی قصد داشت با برهم زدن تمرکز یامگا، برنامه او را مختل کند. او با اشاره دست به یامگا نشان داد که می‌داند به کدام سمت ضربه خواهد زد. فروزان تا پیش از زدن ضربه هم به سمتی شیرجه نزد و در وسط دروازه ایستاد. یامگا اما اسیر بازی روانی فروزان نشد و با اینکه دروازه‌بان آن سمت را نشان داده بود، اما چون حرکتی نکرد، شوتش را به همان نقطه پیش‌فرض زد.

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 7
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • رضایاک اصلی IR ۱۴:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  پنالگا با سه پنالتی زده بهترین گلزن کیسس😂😂😂
 • اس اس سوبله چوبله IR ۱۴:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  الان این اطلاعات فنی رو برای ما نوشتین یا برای بیرانوند توی دربی خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
 • داش فر IR ۱۵:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  ادمین محترم، اگر پرسپولیسی نیستی یا اگر هستی و به شرف قلم اعتقاد داری، این را هم بنویس که خوبه که یامگا سه پلن A وB وC برای پنالتی داره، اما یامگا فقط یک شگرد در گلزنی داره که بلافاصله پس از مهار توپ به چپ و راست می جرخه و بسرعت و قبل از جایگیری دروازه بان چشم بسته به سمت چارچوب شوت میزنه که مدافع اگر بهش نچسبه و با اتدکی فاصله جلوش بایسته مهارش می کنه، چونکه لوکادیا دریبل بلد نیست
  • داش فر IR ۱۵:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
   ببخشید، تصحیح: لوکادیا فقط یک شگرد گلزنی داره که اشتباهی یامگا نوشته شد.
 • محمد IR ۱۵:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  پارسال و امسال. انواع و اقسام پنالتی! علی برکت الله!
 • **** IR ۱۹:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  لنگ بیچاره فقط دوتا تاکتیک داره ، ۱شانس ۲تعیین نتیجه بیرون زمین، یک تکنیک هم داره مخصوص خودش هوچیگری و جار وجنجال ، روزینامه های سرخ هم تخصص فتنه گری جوسازی و تبلیغ جنس بنجل دارن. لنگ یعنی همین، پررویی خصیصه ذاتی لنگی جماعت هست، درغیراین شرایط لنگ یک بازنده همیشگی است.
  • استقلال قهرمان IR ۲۳:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
   جان کلام و دیگر هیچ.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

پیش‌بینی شما از نتیجه دیدار پرسپولیس و آلومینیوم؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها