جزئیاتی جدید از حرکت اعتراضی و نمادین آلمانی‌ها در جام‌جهانی ۲۰۲۲/ وقتی CAS اجازه داد اما قطری‌ها مانع شدند!
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

بازیکنان تیم آلمان قبل از شروع بازی با ژاپن در حرکتی نمادین جلوی دهان خود را گرفتند تا نشان بدهند که فیفا قصد ساکت کردن آنها را دارد.

تیم آلمان که بسیار تلاش کرده بود اجازه دادگاه داوری در ورزش (CAS) را قبل بازی بگیرد تا بتواند بازوبند رنگین‌کمانی ببندد، در حرکتی نمادین قبل از شروع اولین بازی خود در جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر در اعتراض به تبعیض‌ها، عدم آزادی بیان و حق اعتراض، جلوی دهان خود را گرفتند.

اتحادیه فوتبال آلمان اندکی پس از این حرکت اعتراضی در توئیتر نوشت: «ما می‌خواستیم از بازوبند کاپیتانی خود برای موضع‌گیری در مورد ارزش‌هایی که در تیم ملی آلمان داریم استفاده کنیم: احترام به تفاوت‌ها. به همراه دیگر ملت‌ها قصد داشتیم تا صدای خود را برسانیم. قصدمان بیانیه سیاسی نبود، حقوق بشر غیرقابل بحث است. باید بدیهی تلقی شود، اما هنوز اینطور نیست. برای همین این پیام برای ما خیلی مهم است. اجازه ندادن به بستن بازوبند مانند خاموش کردن صدای ماست. ما بر موضع خود ایستاده‌ایم.»

قبل از بازی شایعه شده بود که کاپیتان آلمان بازوبند خواهد بست. بلافاصله قبل از شروع بازی داور خط شروع به چک کردن مانوئل نویر کرد تا مطمئن شود که او بازوبند One Love را نبسته است!

جزئیاتی جدید از حرکت اعتراضی و نمادین آلمانی‌ها در جام‌جهانی ۲۰۲۲/ وقتی CAS اجازه داد اما قطری‌ها مانع شدند!

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربازدید امروز

آخرین خبرها