نظرسنجی

نظر شما درباره ادامه همکاری با کی‌روش در تیم ملی؟
یک سرمربی مجبور کرد بازیکنان سرود ملی را بخوانند/ بازیکنان قدیمی فوتبال ایران هم سرود را نخواندند
۳ آذر ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۲

رئیس سابق سازمان تربیت بدنی می‌گوید پیش از این هم برخی از بازیکنان سرود ملی را نیم خواندند.

بازی اول ایران مقابل انگلیس حواشی بسیاری را داخل و خارج زمین در پی داشت و با گذشت چند روز از این مسابقه بحث در خصوص آن هنوز ادامه دارد.یکی از حواشی مهم این بازی نخواندن سرود ملی توسط بازیکنان تیم ملی بود که واکنش‌های فراوانی را نیز به همراه داشت.این اتفاقات بحث در خصوص سیاسی شدن ورزش و ارتباط آن با مسائل روز سیاست را دوباره داغ کرده و نظرات مختلفی هم در خصوص آن وجود دارد.

مصطفی‌هاشمی‌طبا در این خصوص صحبت کرده است که در ادامه می‌خوانید:

نخواندن سرود توسط بازیکنان تیم فوتبال واکنش‌های متفاوتی را به همراه داشت.نظر شما در این باره چیست؟

به نظر من ما وقتی اصول را از دست می‌دهیم دچار مشکل می‌شویم.ما در این روزها روند جاری فوتبال را فراموش کرده ایم. برداشتیم کی‌روش را از آسمان آوردیم و دوباره کردیم سرمربی تیم ملی کشورمان.فوتبال ما دچار تلاطم بود و با این شرایط این تلاطم بیشتر شد.

این را خیلی‌ها می‌گویند که بچه‌های ایران در این بازی‌ها روحیه نداشتند و ...

پس چرا در بازی‌های دوستانه خوب بودیم و اتفاقا موفق هم شدیم. به هر حال کار فوتبال ما با این شکست خیلی مشکل است.

شما قبل از این بازی گفته بودید که ایران می‌تواند انگلیس را شکست دهد.

من ابراز امیدواری کرده بودم. طبیعتا می‌شود قبل از هر مسابقه ای درباره آن نظر داد. این طبیعی است. البته من نگفته بودم که حتما انگلیس را می‌بریم گفتم امیدوارم برنده شویم.

به نظر شما تیم ملی می‌تواند از گروه خودش به مرحله بعدی صعود کند؟

فوتبال ما در حدی نیست که بتوانیم صعود کنیم.ضمن اینکه فضا در فضای مجازی چندان مناسب نیست و تیم ملی از این اتفاق آسیب‌های زیادی دیده است.

خیلی‌ها می‌گویند که خواندن سرود الزامی ندارد و ...

الزامی نیست و این را قبول دارم. حقیقت را نباید از یاد برد. شما بروید فیلم‌های قدیمی‌بازی‌های تیم ملی را ببینید.خیلی از بازیکنان هستند که سرود را نخوانده اند اما سرود بخشی از وجود آدم است.حالا خیلی‌ها با شور آن را می‌خوانند و خیلی‌ها هم نمی‌خوانند .این اتفاق حالا برجسته شده است اگر نه بازیکنان گاهی دست را به نشانه احترام و عشق و علاقه روی قلب شان می‌گذاشتند و این قلب یعنی میهن و میهن پرستی. این یک بدعت است که بچه‌ها از کلاس اول تا وقتی که می‌میرند سرود را حفظ هستند.می‌شود یک چیزی بگویم؟

حتما.

روزی یک مربی کره ای در تکواندو صبح که آمده بود به شاگردانش تمرین بدهد به آنها گفته بود که سرود ملی را بخوانند. بچه‌ها نتوانسته بودند بخوانند.ایشان گفته بود اگر تا ظهر نخوانید دیگر پیش من نیایید. منظور این است که خواندن سرود تیم ملی باعث افتخار است.

پس شما معتقد هستید که اعتراض‌های اخیر و جو به وجود آمده در فضای مجازی خیلی به این مسائل دامن زده است؟

به نظرم برجسته شده است. در فرانسه هم از این اتفاق‌ها افتاده است و اتفاقا خیلی سازماندهی شده. اینجا فضای مجازی خیلی تاثیر داشت.به نظر بنده اشتباه خیلی از رسانه‌ها این است که ورزش را سیاسی می‌کند.

یعنی ورزش از نظر شما سیاسی نیست؟

چه ربطی به هم دارند؟الان شکست دادن آمریکا چه ربطی به سیاست دارد؟یا اگر ما از انگیس باخته ایم یعنی سیاست در آن نقش داسته؟ ما در ورزش مبارزه می‌کنیم و اینجا جای تنفر نیست.

پس از نظر شما جام جهانی هم سیاسی نیست درست است؟ چه از میزبانی پر حرف و حدیث قطری‌ها و چه از حاشیه‌های زیادی که به وجود آمده است.

به نظر من فقط بحث مالی بود.بهتر بگویم فساد مالی.اخیرا هم مقامات فیفا ابراز پشیمانی کرده بودند که این اتفاق افتاده است.

نظر شما درباره بازی با ولز و آمریکا چیست؟

دلم می‌خواهد صعود کنیم اما فوتبال قائل به پیش بینی نیست و من هم این ویژگی را ندارم.به عنوان یک ایرانی دوست دارم که این اتفاق تحقق پیدا کند.

برچسب‌ها

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 15
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 6
 • ع م IR ۱۱:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۳
  جهت اطلاع جناب هاشمی طبا متن سرود ملی کره از اشخاص و رهبران و عقاید سیاسی و مذهبی خالی هست و عملاً چیزی برای مخالفت نداره. شخص کره ای که سرود ملی کره رو نخونه توجیهی نداره.
 • کیسه عروس آسیا IR ۱۲:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۳
  حسینی ۶تایی😂😂😂
 • محمد حسین IR ۱۴:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۳
  سرود ملی که فاقد از ارزش هایی مثل ارزش مذهبی و ارزش دینی و اشخاص بزرگ نداشته باشه در حقیقت ارزشی نداره آقای ع م یکم فکر کردن و حرف زدن بد نیس
  • مهرک IR ۱۲:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
   0 0
   دوست گرامی شماها چرا نسبت به هرچیزی که به مذاقتون خوش نمیاد سریع شروع به توهین میکنید؟ از نظر من اون دوست محترم درست گفته شما یه سرچ کن و تمام سرودهای کشورهای مختلف را با معنیش نگاه کن بجز ایران و کره شمالی و چین و روسیه هیچ کشوری سرودش مذهبی نیست و به این شکل نیست سرودملی ما بایدآنقدر جذاب و گیرا باشدکه بتواند افرادرو به خودش جلب کندنه اینکه باعث انتشار افکار گروهی با عقایدخاص
 • ایران وطنم پرچمش کفنم ولایت سایه سرم IR ۱۶:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۳
  اینها ارزش سرود ملی خواندن ندارند .همگی به سلامت
 • بامداد IR ۱۶:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۳
  اگر سیاست و ورزش بهم ربط ندارند پس چرا از بازیکنان ورزشی بازی با اسرائیل منع میکنید؟ دروغگو کم حافظه س
 • علی IR ۲۲:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۳
  مسابقه دادن ورزشکاران فقط با نمایندگان رژیم صهیونیستی ممنوع است وگرنه ورزشکاران ما می توانند با سایر ورزشکاران کشورهای دیگر رقابت داشته باشند.
 • ع م IR ۱۰:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۵
  جناب محمد حسین این نظر من و خیلی از هم میهنان هست و روش خیلی هم فکر کردیم و به این نتیجه رسیدیم منتها چون نظرمون با شما متفاوته برای شما قابل درک نیست و فکر میکنید همینطوری از روی هوا و هوس نظر میدیم.
 • بازنشسته IR ۱۹:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۵
  وقتی تیمی برای جمهوری اسلامی بازی میکنه باید حتما سرود رو بخونه اما اگر با نام ایران رفت تو زمین باید سرود ای ایران رو بخونه
  • قلیچ IR ۰۶:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۰
   0 0
   🥴🤦🤪
 • پی CA ۰۱:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
  سلام بابا شما چتون شده چرا اینقدر دارین کشور خودتون رو زیر سوال میبرین و اون کاری رو انجام میدین که ۴تا وطن فروش که برای کشورهای اروپایی و امریکاو اسرائیل کار میکنن درسته ما همه قبول داریم که شرایط برای زندگی سخت شده وهمه از وضع موجود ناراضی هستیم وباید دولت به فکر راه حل باشه نمیخوام وارد مسائل بشم ولی اینم بدنید هیچ کدوم از کشورهای اروپایی و امریکا واسرائیل دلشون برای من وشما نسوخته فقط دنبال منافع خودشون هستندو ماهارو هم خیلی خوب دارن بازی میدن اگه بخوایم کاری هم بکنیم باید داخل کشور باشه وقتی صحبت از امور جهانی میشه باید همه پشت هم باشیم که این عوضی ها بفهمن ما با فریب اونا بازی نمیخوریم
 • علی بادروح IR ۰۹:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
  حتما با سرود می بریم
 • سحر IR ۱۸:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
  ربطی به سرود نداره ورزش رو به سیاست چکار ولی امیدوارم برنده شویم
 • ایرانی IR ۰۱:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۰
  تاریخ کشورعزیزمان نشان میده که درطی قرن ها،چقدرازخاک وطنمون بابی کفایتی سلاطین،به تاراج رفت.الحمدلله۴۳سال ازانقلاب اسلامی می گذره ویک وجب ان را واگذارنکردیم ،سیاست ماعین دیانت ماست.حالااگربازای معلم استادورزشکار همه یکصداوهماهنگ باشیم وبرای حفظ ایران اسلامی وآبادانیش ،به سهم خودمان تلاش کنیم انشالله شرمنده شهدانشویم.
 • #ایرانی باشرافت IR ۰۹:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۰
  #وطنم پاره ی تنم #ایران عشق و جانان من، زنده و پاینده باد #ایرانی و #جمهوری #اسلامی #ایران، تا کور شود هر آنکه نتواند دید ان شاءالله

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربازدید امروز

آخرین خبرها