نظرات: ۹
انتقاد تند یک استقلالی از کارلوس کی‌روش/ با اسکوچیچ نتیجه بهتری می‌گرفتیم/ چرا ستاره استقلال را به جام جهانی نبردید؟
منبع: ورزش۳
منبع: ورزش۳
زمان مطالعه: ۴ دقیقه

شاهرخ بیانی پس از حذف تیم ملی ایران از مسابقات جام جهانی، به انتقاد از عملکرد کارلوس کی‌روش پرداخت.

شاهرخ بیانی پس از شکست تیم ملی ایران برابر آمریکا و حذف از رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، در گفت‌وگویی با خبرنگار ما در خصوص این مسابقه گفت: از ابتدا گفته بودم که این سخت‌ترین بازی ماست چرا که ما به یک امتیاز احتیاج داشتیم و احساسی بودن بازیکنان هم فشاری روی آنها ایجاد می‌کرد. در رابطه چیدمان بازی هم من فکر می‌کنم که با توجه به مصدومیت بیرانوند، حضور حسینی در این بازی تصمیم بهتری بود اما مشخص نیست که چطور بیرانوند با وجود شکستگی بینی، توانست بازی کند. حسینی در بازی قبل فوق‌العاده بود و در این بازی هم می‌توانست عملکرد خوبی داشته باشد و توپ را جمع کند اما به هر حال نظر سرمربی بود.

او با انتقاد از عملکرد تیم ملی در این دیدار عنوان کرد: ما به بازی چهل سال قبل رو آورده‌ بودیم و مدام بلند زدیم و مربی حریف هم دو بازیکن سرزن به زمین فرستاد و تمام راه‌های گلزنی ما را بست. ما با این روش، به هیچ شکل نمی‌توانستیم گل بزنیم؛ آمریکا عقب کشیده بود تا گل نخورد و ما هم باید دفاع را دور می‌زدیم. همانطور که دیدیم که در اواسط نیمه دوم، آمریکا فقط دنبال ضدحمله بود و می‌خواست بازنده نباشند و برد خود را حفظ کنند.

بیانی با تاکید بر این که تیم ملی در این مسابقه شجاعانه عمل نکرد گفت: فکر می‌کنم آقای کی‌روش ترسو کار کرد؛ او در نیمه دوم می‌توانست تعویض‌های بهتری انجام بدهد اما در شرایطی که ما باید رو به جلو بازی می‌کردیم، دو هافبک دفاعی به زمین فرستاد. ما باید ترابی را زودتر به بازی می‌آوردیم و یا وحید امیری را به زمین می‌فرستادیم؛ امیری بازیکنی است که به راحتی یک در یک را رد می‌شود و می‌توانست در ۲۰ دقیقه پایانی، به راحتی از دفاع رد بشود. ما حتی می‌توانستیم سامان قدوس را یک خط جلوتر بیاوریم. یک - هیچ عقب بودیم اما متاسفانه تعویض‌های خوبی نداشتیم؛ ما باید ریسک می‌کردیم و شجاعانه‌تر بازی می‌کردیم اما ترسو بودیم.

وی در خصوص عملکرد کارلوس کی‌روش در سه دوره جام جهانی بیان کرد: در این سه دوره هیچ اتفاق و تغییری رخ نداده است. ما شش گل از انگلیس خوردیم و ولز را هم بردیم؛ هیچ تغییری رخ نداد و با هر مربی‌ای همین اتفاق می‌افتاد. در حال حاضر باید یک شوک به تیم ملی وارد بشود.

انتقاد تند یک استقلالی از کارلوس کی‌روش/ با اسکوچیچ نتیجه بهتری می‌گرفتیم/ چرا ستاره استقلال را به جام جهانی نبردید؟

بیانی در ادامه تاکید کرد: ما بازیکنانی را به جام جهانی بردیم که ۱۰-۱۵ دقیقه بازی کردند؛ در صورتی که می‌توانستیم به جای آنها بازیکنان جوانی را ببریم که در تمرین و روی نیمکت تیم ملی، تجربه کسب کند.

او در پاسخ به این سوال که در صورت ادامه همکاری با اسکوچیچ، چه نتایجی رقم می‌خورد، گفت: اگر آقای اسکوچیچ بود همین نتایج و شاید هم نتایج بهتری رقم می‌خورد چون ایشان شناخت بهتری داشت. در حال حاضر برای مثال مارکار سه سال آمریکا بوده و تیمی هم نداشته و حتی دنبال فوتبال هم نبوده اما آقای کی‌روش ایشان را کنار خودش می‌آورد و از او مشاوره می‌گیرد. ما به جز جواد نکونام، مربیان جوان و خوبی داریم که می‌توانستند در این شرایط کمک کنند؛ زمانی که نکونام پیشنهاد حضور در تیم ملی را نپذیرفت، نمی‌توانستند مربی باتجربه دیگری را جذب کنند؟

پیشکسوت فوتبال ایران در پاسخ به اینکه فدراسیون فوتبال برای حضور قدرتمند تیم ملی در جام ملت‌های آسیا باید چه تصمیمی بگیرد گفت: ما هر چیزی بگوییم باز هم در نهایت فدراسیون فوتبال و کمیته فنی تصمیم‌گیرنده هستند اما من فکر می‌کنم برای جام ملت‌های آسیا، باید مربی‌ای روی نیمکت حضور داشته باشد که هم تجربه این مسابقات را داشته باشد و هم بتواند چهار سال بعد، در جام جهانی کار کند. مربیان ایرانی، هیچ چیزی کمتر از مربیان خارجی ندارند؛ آقای قلعه‌نویی، آقای نکونام، آقای الهامی، آقای گل‌محمدی و ... مربیانی هستند که می‌توانند به تیم ملی کمک کنند. آیا مربیان ایرانی نمی‌توانستند این نتایج را بگیرند؟ به خدا قسم بهتر از این هم نتیجه می‌گرفتند. ما باید به مربی‌های خودمان باور داشته باشیم؛ آنها از دانش بالایی برخوردار هستند و با شناختی که از بازیکنان و احساسات ما دارند، می‌توانند حواشی را هم جمع کنند.

بیانی با اشاره به حذف تیم ملی از جام جهانی، به انتقاد از کی‌روش پرداخت و گفت: شرایط طوری بود که اگر باهوش‌تر و شجاعانه‌تر بازی می‌کردیم می‌توانستیم از گروه صعود کنیم اما در هر صورت این اتفاق نیفتاد؛ شما چرا محبی را به جام جهانی نبردید؟ آیا محبی به درد این بازی نمی‌خورد؟ او می‌توانست به تیم کمک کند. ما ۲۵ بازیکن بردیم که چهار گلر بین آنها بوده است. بازیکنانی را بردیم که ۱۵ دقیقه بازی کردند در صورتی که باید مهره‌هایی را به قطر می‌بردیم که حداقل یک نیمه بازی کنند؛ چنین بازیکنانی در فوتبال ما نیستند؟ چرا سامان قدوس در دو بازی گذشته در ترکیب نبود؟ من فکر می‌کنم قدوس امروز ستاره زمین بود.

او در پایان گفت: این برد و باخت‌ها همیشه در فوتبال وجود دارد؛ این اتفاقات برای بازیکنان جوان تجربه می‌شود و انشاالله که برای جام ملت‌ها، تصمیم خوبی گرفته شود و فوتبال‌مان را به مربی‌ای بدهیم که چهار سال تجربه کسب کند و سپس با شناخت کامل وارد جام جهانی شود.

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 7
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 2
 • پرسپولیس IR ۱۲:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۹
  کم چرت بگید شما استقلالیا تمام این باخت ها شما مقصر بودید تمام بازیکنانتون بدرد نخوره هستن و پر ادعا که با کیروش همکاری کردید که تمام بازیکنان پرسپولیس رو خط بزنه یا بازی نده محبی هم بازیکنان تبلیغاتی هست مثل همون قایدی که حتی از لیگ اماراتم پرتش کردن بیرون به اونم لقب نیمار داده بودید
  • تاج آریایی IR ۱۴:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۹
   شما طرفداران لنگ نبودید قبل ازشروع مسابقات می گفتید این تیم ملیه پرسپولیسه! تو بازی سرنوشت ساز با آمریکا تو لیست یازده نفره هیچ کدام از بازیکنان فعلی استقلال حضور نداشت.
 • عبداله IR ۱۲:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۹
  تا باند تاج در فوتبال ایران همه کاره است وضع ما بهتر از این نمی شود قبل از انتخابات با کی روش صحبت کرده بود عامل برکناری ایکوچیچ بود و...
 • حامی IR ۱۲:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۹
  حالا این جماعت را افتادن دنبال سهم خواهی همتون مثل همید تا دیروز کیروش کیروش میکردید مخصوصا شما استقلالی ها خوب گذاشت تو دامنتون لیاقت اسکوچیچ رو نداشتیم
 • ایرانی IR ۱۲:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۹
  سلام به نظر من حق اسکوچیچ بود سرمربی تیم ملی در جام جهانی باشه مطمئن باشید اگه کیروش در زمان مسابقات مقدماتی جام جهانی بجای اسکوچیچ بود از عراق میباختیم و صعود نمی کردیم دوستان اگه کیروش مربی خوبی بود از کلمبیا و مصر بیرونش نمیکردن تاج یبار ویلموتس رو برای دو تا برد برابر کامبوج و .. آورد و سه میلیون یورو خسارت زد حالا هم همین کار رو با کیروش تکرار کرد الانم هیچکس پاسخگو نیست تاج برای چی دوباره رییس فدراسیون شد با همه خسارت هایی که زد اگه کسی میدونه به منم بگه خوشحال میشم
 • رحمان رضالو IR ۱۴:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۹
  آه اسکوچیچ گرفت باید با اسکوچیچ ادامه میدادیم
 • مهشید IR ۱۴:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۹
  آه اسکوچیچ. پرسپولیسی ها را بازی ندادند اما استقلالی ها را بازی دادند. استقلالی ها این هم کی روشتان. بیراوند فقط در جام جهانی یک گل خورد. اما شما سرشناسی شدید کی روش موزامبیکی باید ‌پاسخگوباشد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربازدید امروز

آخرین خبرها

بازرگانی