امید عالیشاه
منبع: فوتبال۳۶۰
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

امید عالیشاه در ۱۱ دربی که برای پرسپولیس به میدان رفته هیچ وقت شکست نخورده است.

امید عالیشاه در ۱۱ تجربه که در دربی داشته هرگز بازنده از زمین خارج نشده و از این نظر بین بازیکنان بدون شکست تاریخ دربی رکورددار بیشترین تعداد بازی است. اهمیت این مسابقه برای عالیشاه از این نظر است که در صورت ادامه روند شکست‌ناپذیری می تواند به رکورد خاصی برسد ولی در صورت باخت در این مسابقه دیگر در جمع مردان بدون باخت  دربی جایی نخواهد داشت.

عالیشاه بالاتر از استیلی و جباری

امید عالیشاه در ۱۱ دربی به میدان رفته که حاصل آن ۸ تساوی و ۳ پیروزی بوده است البته از ۸ تساوی ۲ بازی در ضربات پنالتی با برتری استقلال به پایان رسیده که در آمار تقابل تیم‌ها مساوی محسوب می‌شود. این بازیکن سابقه گلزنی و اخراج در دربی را دارد. 

پس از عالیشاه، مجتبی جباری و حمید استیلی بهترین آمار را در شهرآورد داشتند که در هر ۱۰ دربی که به میدان رفتند طعم باخت را نچشیدند. البته این بازیکنان آمار خود را با پیراهن یک تیم ثبت کردند و احمدرضا عابدزاده مجموعاً ۱۳ بار با پیراهن هر ۲ تیم در دربی به میدان رفت و هیچ وقت بازنده از زمین خارج نشد که ذکر این توضیح ضروری است که در یکی از دربی‌ها (سال ۷۳) در شرایطی که بازی با نتیجه مساوی متوقف شده بود با حکم کمیته انضباطی پرسپولیس که عابدزاده را در اختیار داشت ۳ بر صفر بازنده شد.

بازیکنی که در دربی هنوز شکست نخورده است/ یک پرسپولیسی در اندیشه شکستن رکورد سلطان گل و شیرینی!

شکست ناپذیران تاریخ دربی

طولانی‌ترین روند شکست‌ناپذیری با پیراهن یک تیم در دربی به بهروز رهبری‌فرد تعلق دارد. این بازیکن ۱۲ دربی متوالی را بدون باخت پشت سر گذاشت. رهبری‌فر از دربی ۴۱ تا دربی ۵۷ در ۱۳ شهرآورد به زمین رفت که در هیچ کدام از آنها بازنده نشد حالا اگر عالیشاه که در این در دربی با سابقه‌ترین بازیکن به شمار می‌آید در این بازی هم بدون باخت زمین را ترک کند با رکورد رهبری‌فرد برابر می‌شود. (رهبری فرد در دوران سرمربیگری علی پروین، ماجراهای زیادی با او داشت و هر بار قهر و آشتی های او با پروین، منجر به بردن گل و شیرینی در ورزشگاه کارگران می شد.)

در مجموع دربی‌ها احمدرضا عابدزاده بدون در نظر گرفتن دربی سال ۷۳ با ۱۳ بازی طولانی‌ترین روند شکست‌ناپذیری را دارد که این آمار را در پرسپولیس و استقلال به ثبت رسانده است. مهدی هاشمی‌نسب و علیرضا نیکبخت هم از جمله چهره‌های شکست‌ناپذیر تاریخ دربی محسوب می‌شوند. این ۲ بازیکن که سابقه عضویت در هر ۲ تیم را دارند، توانستند ۱۱ دربی متوالی بدون باخت از زمین خارج شوند.

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربازدید امروز

آخرین خبرها

بازرگانی