نظرسنجی

نظر شما درباره اعتراض شدید گل‌محمدی چیست؟
نظرات: ۲
فدراسیون فوتبال
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

کمیته های انضباطی و اخلاق فدراسیون فوتبال در ماجراهای مهمی که رخ می دهد، می توانند فقط نقش ناظر را نداشته باشند.

سرمربی یکی از تیم‌های حاضر در لیگ آزادگان در مراسم معارفه‌اش، جمله‌هایی خطاب به شاگردانش در رختکن گفت که خارج از عرف بود. آن‌چه او درباره‌اش داد سخن سر داد، واژه‌هایی تهدیدآمیز بود که اگر تیم نتیجه نگیرد در رختکن را برای هواداران باز می‌کند تا با چوب، همه را بزنند!

همان‌طور که می‌دانید، مربیگری در فوتبال کمتر از معلمی نیست. سرمربی تیم باید در درجه اول اصول اخلاقی و پهلوانی را رعایت کند تا بعدا از بازیکنانش توقع اخلاق‌مداری داشته باشیم. آن‌چه در این باره با انتشار یک ویدیوی شگفت‌انگیز در فضای مجازی دست به دست چرخید، فضای فوتبال ایران را غبارآلود کرد.

سرمربی تیمی که در حال سقوط است، وقتی متوجه شد حرف‌هایش تا چه اندازه بازتاب منفی داشته، به ذکر این توضیحات اکتفا کرد: حالتی که صحبت کردم بیشتر طنزگونه بود! این‌که من گفته‌ام در رختکن را باز می‌کنم تا با چوب شما را بزنند یعنی من را هم بزنند، چون من هم مثل بازیکنان مسئول هستم. اگر تیم نتیجه نگیرد حق طبیعی تماشاگر است که هر کاری دلش می‌خواهد انجام دهد.

بیشتر بخوانید: واکنش سرمربی چوکا به حرف‌های جنجالی‌اش؛ فی‌البداهه و طنزگونه حرف زدم

نکته مستتر در این ماجرا اما چیست؟

کمیته‌های انضباطی و اخلاق فدراسیون فوتبال در ماجراهای مهمی که رخ می‌دهد، می‌توانند فقط نقش ناظر را نداشته باشند. یعنی فقط دست روی دست نگذارند و منتظر رخ دادن اتفاقی تلخ نباشند تا پس از یک فاجعه، تازه برای افراد خاطی تشکیل پرونده دهند.

احترام همه تماشاگران فوتبال محفوظ است. آن‌ها سرمایه های اصلی فوتبال ما هستند اما چه کسی گفته وقتی تیم نتیجه نگیرد باید شاهد حمله هوادار و لیدر به رختکن و ضرب و شتم بازیکنان باشیم؟ این حرف‌ها و ادعاهای عجیب، در کجای فوتبال جهان سابقه دارد؟ اگر قرار است با هر شکست یا حتی سقوط یک تیم، در رختکن باز شود و شاهد کتک‌کاری و چوب و چماق‌کشی باشیم که فوتبال ما باید در پایان هر بازی به دنبال قابل بروس لی بگردد!

فدراسیون فوتبال و نهادهای مربوطه، باید در این رابطه پرونده‌ای را باز و به سرعت رای صادر کنند تا از این پس، شاهد این بگومگوهای تاسف‌بار که بدعت‌های غلط را اشاعه می‌دهد نباشیم.

این ویدیو را از دست ندهید: به هواداران چوب می‌دهم و در رختکن شما را می‌زنیم!

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 2
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • ناشناس RU ۱۳:۲۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۱
    من جای ساپینتو بودم 10 چوب می زدم تو سر سیاوحش
  • ... IR ۱۴:۱۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۱
    این مطلبو آرتین نوشته؟

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

نظر شما درباره اعتراض شدید گل‌محمدی چیست؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها