نظرات: ۵
تأثیر بزرگ مهاجم تعویضی پرسپولیس در بُرد دربی/ مهدی عبدی گل نزد، اما آرتور کوین یامگا را زد!
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

کم نیستند کسانی که اعتقاد دارند مصدومیت و تعویض اجباری کوین یامگا سرنوشت دربی را تغییر داد.

برخورد مهدی عبدی با کوین یامگا در اواخر نیمه اول بازی باعث مصدومیت ستاره خارجی استقلال شد. این آسیب‌دیدگی باعث شد تا ریکاردو ساپینتو مجبور به انجام تعویض اجباری در ترکیب تیمش شود و صالح حردانی در دقیقه ۴۳ به جای بازیکن فرانسوی استقلال وارد زمین شد.

عجبا گلی هم که پرسپولیس زد با کمک جانشین کوین یامگا به ثمر رسید تا داغ ساپینتو تازه‌تر شود! عیسی آل کثیر دیگر تعویضی دربی، در دقیقه پنجم نیمه دوم روی پاس ترابی صاحب فرصت شد، با یک سر توپ دیدنی غلامی را از جریان بازی خارج کرد. او سپس ضربه‌اش روانه دروازه بود که حردانی به صورت ناخواسته برابر شوت مهاجم پرسپولیس قرار گرفت و همین برخورد توپ به بدن او کافی بود تا توپ کمانه کرده و پس از برخورد به تیرک، وارد دروازه شود.

تصاویر تلویزیونی از زاویه مناسب نشان داد که اگر توپ به حردانی برخورد نمی‌کرد، شوت آل کثیر در مسیر حرکت سیدحسین حسینی قرار داشت و شاید کاپیتان آبی‌ها می‌توانست آن را مهار کند. البته این نیز از بدبیاری‌های حردانی بود و اگر شوت مهاجم پرسپولیس پس از برخورد به تیرک، وارد دروازه نمی‌شد، یک سیو بزرگ به نام مدافع راست آبی‌ها ثبت می‌شد.

آری، مهدی عبدی مهاجم جوان پرسپولیس در دربی گل نزد اما ناخواسته باعث مصدومیت بهترین و مطمئن‌ترین بازیکن استقلال شد و او را از زمین خارج کرد. اتفاقی که سرنوشت دربی را تغییر داد. هر چند گل ارزشمند و سه امتیازی دربی را عیسی آل‌کثیر به ثمر رساند اما نمی‌توان بی‌تفاوت از کنار نقش ویژه و تأثیربزرگ مهدی عبدی گذشت.

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظرات

 • منتشرشده: ۳
 • در صف بررسی: ۰
 • غیرقابل‌انتشار: ۲
 • ایرانی IR ۰۶:۵۹ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۵
  واقعا عجیبه اما چشمشان شوره این لنگیها مافیایی طلسم کردن استقلال را وگرنه پرسپولیس به طور طبیعی زورش به استقلال نمی رسید ۹۰دقیقه بازی شومشان بیرانوند وآلکثیر طبیعی نبودند انگاري چیزی زده بودند آلله اعلم متاسفانه تست دوپینیگ هم که وجود ندارد فوتبال ایران نسبت به ۲۰سال پیش هم عقب افتاده
 • فریبرز IR ۰۷:۳۷ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۵
  این اونو نزد. چوب خدا صدا نداره. ارتور عبدی رو زد خودش مصدوم شد. حقایق رو وارونه جلوه ندید
 • سعید IR ۰۷:۴۱ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۵
  بیخیال. اصلا یامگا تو بازی نبود و خیلی هم اتفاقا بد بازی میکرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی