رکوردهایی که با برد پرسپولیس به‌دست می‌آیند/ پرسپولیس می‌تواند برای اولین‌بار از استقلال جلو بزند!
زمان مطالعه: ۳ دقیقه

در صورت برتری پرسپولیس در بازی مقابل استقلال چند رکورد جابه‌جا خواهد شد.

فصل فوتبالی ایران درحالی فردا به پایان می‌رسد که هیجان‌انگیزترین اختتامیه ممکن برای آن در نظر گرفته شده است. پرسپولیس و استقلال درحالی آخرین بازی این فصل در فینال جام حذفی را برگزار می‌کنند که هر دو تیم انگیزه‌های متفاوتی برای پیروزی در این بازی دارند. پرسپولیس می‌خواهد دومین جام این فصل را کسب کند و استقلال هم می‌خواهد ضمن گرفتن جام، ناکامی در لیگ را جبران کند. پرسپولیسی‌ها در صورت فتح جام حذفی طبق قانون، به صورت اتوماتیک فاتح سوپرجام هم خواهند شد و فصل را با کسب ۳ جام به پایان می‌برند اما قهرمانی استقلال باعث می‌شود تا یک دربی جذاب را در سوپرجام شاهد باشیم.در صورت قهرمانی پرسپولیس چند رکورد  برای گل‌محمدی و تیمش شکسته خواهد شد که در نوع خودش جالب خواهد بود.

رسیدن به برانکو و پروین

یحیی گل‌محمدی تا به حال ۳ بار پرسپولیس را به قهرمانی در لیگ برتر رسانده و یک‌بار هم با این تیم قهرمان سوپرجام شده است. یحیی با وجود این‌که قبلا با ذوب آهن ۳ بار فاتح جام حذفی شده بود، هنوز با پرسپولیس به این افتخار نرسیده و اگر دربی پیش رو را ببرد، برای اولین بار با پرسپولیس به مقام قهرمانی جام حذفی خواهد رسید. سرخ‌پوشان پایتخت در طول تاریخ تنها با دو سرمربی توانسته‌اند در یک فصل به صورت همزمان فاتح لیگ و جام حذفی شوند. علی پروین و برانکو ایوانکوویچ تنها مربیانی بودند که توانستند با پرسپولیس به این مهم دست پیدا کنند و حالا این فرصت برای یحیی گل‌محمدی هم فراهم است تا بتواند نام خود را وارد تاریخچه باشگاه پرسپولیس کند و رکوردی ویژه به‌دست آورد.

یحیی به ۶ می‌رسد؟

یحیی گل‌محمدی در نیم‌فصل دوم  لیگ نوزدهم جانشین گابریل کالدرون شد و در همان فصل به همراه پرسپولیس توانست فاتح لیگ برتر شود و بعد از آن هم در لیگ بیستم، گل‌محمدی مجددا توانست سرخ‌پوشان پایتخت را به عنوان قهرمانی لیگ برتر برساند تا برای دومین سال پیاپی به عنوان قهرمانی دست پیدا کند. سرمربی سرخ‌پوشان پایتخت که سابقه یک قهرمانی همراه این تیم در مسابقات سوپرجام را هم دارد، بعد از یک فصل ناکامی در گرفتن جام قهرمانی به همراه پرسپولیس، موفق شد در این فصل هم در لیگ برتر با پرسپولیس قهرمان شود و سومین قهرمانی خود در لیگ را با این تیم کسب کند.

سرمربی پرسپولیس  در طول ۳ سال توانسته همراه این تیم ۴ قهرمانی در لیگ برتر و سوپرجام بیاورد و فتح دربی پیش‌رو می‌تواند همزمان ۲ قهرمانی جام حذفی و سوپرجام را به یحیی گل‌محمدی هدیه کند تا شمار جام‌های او در پرسپولیس به عدد ۶ برسد که ثبت این رکورد در طول ۳ سال، اتفاقی فوق‌العاده به حساب می‌آید. همچنین یحیی سابقه یک بار حضور در فینال لیگ قهرمانان آسیا و نایب قهرمانی در این رقابت‌ها را به همراه پرسپولیس در کارنامه دارد.

یحیی پرافتخارترین خواهد شد!

بهمن صالح نیا، علی پروین و علی دایی هر کدام ۳ بار فاتح جام حذفی شدند و در این زمینه رکورددار هستند. در صورت پیروزی پرسپولیس در بازی فینال جام حذفی مقابل استقلال، گل‌محمدی می‌تواند در قامت پرافتخارترین سرمربی تاریخ جام حذفی نامش را در کنار بهمن صالح‌نیا، علی پروین و علی دایی با کسب ۳ جام قرار بدهد که رکوردی بی‌نظیر است و می‌تواند جایگاه یحیی گل‌محمدی را روی نیمکت سرخ‌پوشان پایتخت بیش از پیش تثبیت نماید. همچنین پرسپولیس در صورت قهرمانی در جام حذفی می تواند به رکورد ۷ قهرمانی استقلال در این رقابت‌ها برسد و همراه با رقیب سنتی رکورددار بیشترین تعداد قهرمانی در جام حذفی شود.

اتفاقی تاریخی برای هواداران پرسپولیس!

پرسپولیس از نظر تعداد برد در دربی همواره در سال‌های اخیر از استقلال عقب بود و همین موضوع یکی از دلایل کری خواندن هواداران استقلال برای هواداران رقیب به حساب می‌آمد. برتری قرمزها در بازی برگشت لیگ امسال اما دو تیم را در تعداد برد به تساوی رساند و حالا هر کدام از تیم‌های پرسپولیس و استقلال در دربی ۲۶ برد در کارنامه دارند. استقلال در ۱۲ دربی اخیر بردی در جریان بازی نداشته که آماری ضعیف به حساب می‌آید. استقلال در یک دهه گذشته نتایج قابل قبولی در دربی کسب نکرده و این تیم در ۲۶ دربی قبلی فقط موفق به کسب ۲ پیروزی شده است. این روند باعث شد تا تعداد پیروزی پرسپولیس در دربی‌های رسمی ۳ برد از استقلال بیشتر شود و برد اخیر این تیم در دربی آمار برد طرفین را در دربی در عدد ۲۶ برابر کرد. پرسپولیس در صورت برنده شدن در بازی فینال علاوه بر فتح جام حذفی، برای اولین‌بار در تاریخ تقابل دو تیم تعداد پیروزی بیشتری در دربی خواهد داشت و این موضوع یک اتفاق تاریخی برای این باشگاه و هوادارانش به حساب می‌آید.  طبق قوانین فیفا برای تیم پیروز این بازی در پایان ۱۲۰ دقیقه برد لحاظ خواهد شد و در صورتی‌که تیم برنده را ضربات پنالتی مشخص کند، یک تساوی دیگر به مجموع تساوی‌های دو تیم اضافه می‌شود.

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی