دلیل افت پرسپولیس در نیمه مربیان/بیرانوند جور سرماخورده ها را کشید
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

پرسپولیس برای سومین بازی پیاپی مساوی کرد و البته خوش شانس بود که در تاجیکستان هم گلر آماده ای داشت.

علیرضا بیرانوند باز هم منجی پرسپولیس و گل‌محمدی شد تا تیمش حداقل در دوشنبه نبازد و با یک امتیاز به ایران برگردد. مهار توپی که او قبل از گل استقلال تاجیکستان گرفت واقعاً سخت بود و شاید هر دروازه‌بان دیگری جای بیرانوند بود،حداقل ۲ بار و حداکثر ۴ بار دروازه‌اش باز می‌شد اما علیرضا با اینکه یکی، دو سوتی داد اما باز هم ستاره تیمش بود و به نوعی جور سرماخورده های پرسپولیس را هم کشید.
پرسپولیس با این تساوی ۷ امتیازی شد و حالا باید در دو دیدار آینده نتیجه بگیرد چون قرار نیست همه تیم‌های دوم صعود کنند. پرسپولیسی‌ها البته هنوز نیم‌نگاهی به صدرنشینی هم دارند اما برای دوم شدن حداقل باید الدحیل را در تهران ببرند و منتظر نتایج سایر تیم‌های دوم گروه‌های ۵گانه باشند. شاگردان یحیی که یک نیمه دوم بد داشتند،به پیروزی و حداقل نباختن مقابل النصر هم امیدوارند اما به هر حال اگر بازی امروز را می‌بردند کارشان به مراتب راحت‌تر بود. یک دلیل بازی بد پرسپولیس در نیمه دوم می‌تواند سرماخوردگی و ضعف بدنی چند بازیکن این تیم باشد که به هر حال تأثیرگذار است اما پرسپولیس خوش‌شانس است که دروازه‌بانی مثل بیرانوند دارد که در هر بازی یا پنالتی می‌گیرد (مثل دیدار رفت با همین استقلال تاجیکستان) یا چند توپ خطرناک حریف را مهار می‌کند. بیرانوند را حالا باید «شیر دوشنبه» قلمداد کرد، دروازه‌بانی که یک‌تنه تیمش را از شکست در تاجیکستان نجات داد. 
در پرسپولیس غیبت پورعلی‌گنجی هم کاملاً مشهود است و توی ذوق می‌زند. جای خالی این مدافع به راحتی پرشدنی نیست و باید دید یحیی برای دیدارهای آینده و به خصوص سه بازی کلیدی مقابل سپاهان، النصر و استقلال چه تدابیری خواهد اندیشید. او باید خوشحال باشد که در این سه دیدار دروازه‌بانی مثل بیرانوند دارد اما به هر حال قرار نیست همیشه «علی‌بیرو» پرسپولیس را نجات بدهد.

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی