جنجال تازه در لیگ برتر؛ خشم دوباره توپچی‌ها از تصمیم VAR/ تعداد دوربین‌ها را زیاد کنید!
منبع: The Sun
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

صحنه گل وستهم در بازی مقابل آرسنال بارها بازبینی شد ولی داوران نتوانستند تشخیص بدهند که آیا توپ از زمین خارج شده یا خیر.

پس از به ثمر رسیدن گل جنجالی توماس سوچک در جریان پیروزی ۲-۰ وستهام، آرسنالی‌ها به شدت خشمگین شدند. این گل به مدت سه دقیقه و ۲۲ ثانیه توسط VAR بررسی شد و مسئولان سعی داشتند متوجه شوند که آیا قبل از اینکه جارود بوون به سوچک پاس بدهد توپ از زمین خارج شده یا خیر. بازپخش‌ها نتوانستند وضعیت قطعی را نشان دهند زیرا بدن بوون زاویه دوربین اصلی را مسدود کرده بود. دوربین طرف مقابل زمین نیز مفید واقع نشد و VAR به داور گفت که به تصمیم خود در زمین پایبند بماند و گل مورد قبول واقع شود.

آرسنال در اوایل این فصل در شکست ۱-۰ مقابل نیوکاسل به سرنوشت مشابهی دچار شده بود و این حادثه میکل آرتتا را طوری خشمگین کرده بود که تصمیم داوران را شرم‌آور دانست. آرسنال پس از بازی نامه‌ای منتشر کرد که در آن از هیئت داوران لیگ برتر خواسته بود به استانداردهای داوری رسیدگی کند. اظهارات آرتتا پس از بازی نیوکاسل توسط اتحادیه فوتبال انگلیس مورد بررسی قرار گرفت و ممکن بود با دو جلسه محرومیت مواجه شود. اما مشخص شد که او در کنفرانس مطبوعاتی پس از بازی از کلمه اسپانیایی desgracia به معنای «شوربختی» استفاده کرده به جای disgrace که به معنی فضاحت است.

طرفداران توپچی‌ها بعد از بازی با وستهام دوباره عصبانی شده‌اند و معتقدند که حقشان خورده شده است. یکی از آنها نوشت: «VAR از آرسنال متنفر است. این دومین بار است که چنین اتفاقی در این فصل رخ می‌دهد.» دیگری اضافه کرد: «توپ بیرون بود، کاملا از خط رد شده بود، VAR آن را یک فریم جلو برد. رسوایی!» نفر سوم نوشت: «همان اشتباه VAR در مقابل نیوکاسل. پس VAR چه فایده‌ای دارد؟ توپ از بازی بیرون رفته بود!»

تیری آنری، اسطوره توپچی‌ها بعد از نیمه اول بازی با وستهام، خواستار معرفی دوربین‌های بیشتری شد تا دید بهتری ایجاد کنند. او گفت: «این دومین بار است. اما اگر می‌خواهید به داوران کمک کنید تا زاویه مناسبی داشته باشند، اگر می‌خواهید بدانید توپ بیرون رفته یا نه، باید از بالا ببینید. این تنها راهی است که می‌توانید بفهمید توپ بیرون است یا نه. داریم وارد سال ۲۰۲۴ می‌شویم و هنوز دوربینی نداریم که در بالا باشد، خیلی وقت‌ها متوجه نمی‌شوید که توپ بیرون رفته یا نه.»

مارک کلاتنبرگ، داور سابق لیگ برتر، اصرار داشت که گل باید مورد قبول باشد زیرا داوران نتوانستند ثابت کنند که توپ به بیرون رفته. او گفت: «داوران تصمیم دیگری نمی‌توانستند بگیرند. تصمیم داور داخل زمین گل بود. نمی‌توانیم ۱۰۰ درصد مطمئن باشیم که توپ به بیرون رفته است، هیچ مدرک قطعی وجود ندارد.»

بیشتر بخوانید:

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظرات

  • منتشرشده: ۱
  • در صف بررسی: ۰
  • غیرقابل‌انتشار: ۰
  • حميد کلاش IR ۰۸:۳۶ - ۱۴۰۲/۱۰/۰۹
    بايد دوتا بازي بيان ايران جلو پرسپوليس بازي کنن حقشون بخورن وار هم نباشه بعد برگردن سجده شکر بکنن بگه بخدا به همين دوربين ها هم رازي هستيم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی