نظرات: ۱۳
حمله توفانی جواد نکونام علیه مدیریت استقلال؛ در باشگاه دشمن دارم/ گفتم با ۱۴ بازیکن به اردو نمی‌روم
منبع: ورزش۳
زمان مطالعه: ۴ دقیقه

جواد نکونام روی آنتن زنده برنامه فوتبال برتر، یک بار دیگر بابت عدم جذب بازیکنان مورد نظرش، به شدت از مدیریت باشگاه انتقاد کرد.

جواد نکونام مهمان تلفنی برنامه فوتبال برتر بود. او درخصوص مسائل مختلف و مشکلات استقلال و عدم جذب بازیکنان مورد نیازش به صحبت پرداخت که مشروح آن را در زیر می‌خوانیم:

تیم ملی لیاقت قهرمانی را داشت
به بازیکنان و کادرفنی تیم ملی خسته نباشید می‌گویم که زحمت کشیدند، بخصوص دیدار برابر ژاپن که باعث خوشحالی مردم شدند. با توجه به کیفیت تیم ما، لیاقت قهرمانی را داشت. ولی به هر حال باید به آینده نگاه کنیم تا به موفقیت برسیم. شاید در مرحله گروهی کیفیت تیم‌ها پایین‌تر بود ولی هر چقدر جلوتر می‌رفتیم، اوضاع بهتر می‌شد. تیم ملی هم می‌دانست از بازی‌ها چه می‌خواهد، ولی در جاهایی نتوانست شرایط مناسب را مقابل برخی از حریفان ایجاد کند. ولی به هر حال به همه آنها خسته نباشید می‌گویم. زندگی و فوتبال ادامه دارد و باید نگاهمان به جام جهانی و المپیک باشد.

باید برای جام ملت‌های بعدی برنامه‌ریزی کنیم
کسی فکر نمی‌کرد که کره جنوبی، ژاپن، استرالیا و ایران بین چهار تیم نباشند. شرایطی پیش آمد که تصور می‌شد برنده دیدار ایران و ژاپن قهرمان شود. پس از پیروزی ایران، همه بازی خوب تیم ملی را تحسین کردند. واقعا تیم نسبت به تاکتیکی که برای آن بازی در نظر گرفته بودند، خوب کار کرد. وقتی تیمی مانند اردن به فینال می رسد و با توجه به کیفیت بازیکنان، توقع مردم بالا می رود. ما بازیکنان خوبی داریم بخصوص در خط حمله که می‌توان گفت بهترین‌های آسیا را داریم. به هر حال روز فوتبالی و اتفاقات فوتبالی و روز بد بازیکن سبب می‌شود که شما در یک تورنمنت، از جام کنار بروی. باید برنامه‌ریزی ما بلندمدت باشد و بدانیم چه هدفی داریم. ببینید هدف ما جام جهانی نیست چون مدعی نیستیم و هدفمان کسب تجربه برای جام ملت‌هاست. بهتر است برای موفقیت در جام ملت‌های بعدی برنامه‌ریزی کنیم.

دو بازیکن را از دست دادیم و دو بازیکن گرفتیم
در تعطیلات، تمریناتمان را شروع کردیم. با این تفاوت که دو بازیکن ما در اردوی تیم ملی بودند. تعداد نفرات ما در تمرینات و بازی های دوستانه کم بود. حتی بازی هایی که برگزار کردیم با زمان کمتری بود تا بازیکنانمان مصدوم نشوند. ما لیست را به مدیریت تحویل دادیم و نقل و انتقالات را شروع کردیم و تا اینجا پیش رفتیم که سیلوا و ماشاریپوف را جذب کردیم ولی متأسفانه سعید مهری و کوین یامگا را از دست دادیم ولی به جذب بازیکن نیاز داشتیم و داریم. منتظریم ببینیم چه اتفاقی رخ می دهد

رئیس هیئت مدیره با آن بیانیه مخالف بود
مسئولیت این باشگاه با این همه افتخار و پیشکسوتان بزرگ، در اختیار من است که خوشحال می شوم افتخاری کسب کنم در غیر اینصورت حداقل امانتدار خوبی باشم. بیانیه ای که (پس از لغو اردو امارات) منتشر شد نشان می دهد که من آنجا دشمن دارم. دشمنان منتظر اتفاقات هستند. زمانیکه با آقای افضلی رئیس هیئت مدیره صحبت کردم، ایشان کاملا با آن بیانیه مخالف بودند و بدون اجازه ایشان منتشر شده بود و آقای افضلی از این موضوع ناراحت بودند.

بارها گفتم اگر بازیکنی جذب نشود، به اردو نمی رویم
من تا روز آخر گفتم اگر دو بازیکن هم بگیریم به اردو می رویم، ولی وقتی بازیکنی گرفته نشد، طبیعی است. من هم در کنفرانس، هم تلفنی و هم حضوری گفتم اگر بازیکنی جذب نشود، به اردو نمی رویم. چون من با چهارده، پانزده بازیکن به اردو نمی روم. حتی در دوران بدنسازی با هفده، هجده بازیکن هم نمی شود به اردو رفت چون بازیکن نهایتا حدود ۵۰ دقیقه بتواند بازی کند. اگر پنج نفر را تعویض کنم، پنج نفر دیگر باید ۹۰ دقیقه بازی کنند و قطعا باعث مصدومیت آنها می شود و تیم ضربه می خورد.

مدیر باشگاه گفت دو بازیکن ستاره باید جذب کنیم
من لیست اول و دوم را دادم که عین واقعیت بود و باید انجام می شد. شما ببینید الآن صیادمنش کجا رفت؟ ما حتی با او مذاکره نکردیم. پدرش مصاحبه کرد و این را گفت. سعید عزت اللهی چطور؟ اگر می تواند جدا شود چرا نمی تواند پیش ما بیاید؟ حداقل مذاکره کنید. شاید اصلا دوست نداشته باشد بیاید، ولی مذاکره کنید. بازیکنانی که من اعلام کردم، چیزی بود که مدیر باشگاه به من زنگ زد و خودش گفت ما به دو ستاره نیاز داریم. اسم بازیکنان را نمی آورم. گفتند با ایکس و ایگرگ صحبت کنید. گفتم برای این بازیکنان پول هست؟ گفتند بله. خب من هم نسبت به آنها لیست دادم و گفتم از بین آنها دو نفر را بگیریم و حتی یک نفر را جذب کنیم کافی است. نگفتم که ۶ تا لژیونر می خواهم. یک زمانی بازیکنانی مانند من که در اروپا بودیم، آرزو داشتیم به استقلال بیاییم. آخرش هم گفتند لیست کهکشانی است.

قانون سقف بودجه ظلم و خیانت به فوتبال ایران بود
من باز هم می گویم، باشگاه بزرگ به بازیکن بزرگ نیاز دارد. باید از آن لیست، بازیکن جذب می شد. ما در نیم فصل اول نتوانستیم بازیکنان مدنظرمان را جذب کنیم، چون می گفتند قانون سقف قرارداد است. خودتان دیدید چه اتفاقی افتاد. باشگاهی که ۶۰۰ تا ۷۰۰ میلیارد هزینه می کند، اصلا جریمه چهار میلیاردی برایش مهم است. هر کسی که قانون سقف بودجه را گذاشت و تعداد بازیکنان را کم کرد، به فوتبال ایران ظلم و خیانت کرد. باشگاه های ایران اگر می خواهند کاری را انجام دهند که به نفع فوتبال باشد، باید فیرپلی مالی داشته باشند.

ببینید چند بازیکن جوان آواره شدند
برید ببینید امسال چقدر بازیکن زیر ۲۵ سالی که همیشه داشتیم، آواره شدند. همه لیست تیم ها را در همه جای دنیا افزایش می دهند تا بازیکنان بتوانند در لیگ برتر خودشان را نشان دهند. ما این لیست را کم کرده ایم. ببینید چند بازیکن از لیگ برتر رفته اند که در لیگ دسته اول بازی کنند. چند بازیکن در فوتبال ایران نابود شد. بجای اینکه راه دزدی را ببندیم، به بازیکنان جوان و آیندگان فوتبال ضربه زدند. ما بجای افزایش بازیکن، تعداد بازیکنان لیگ برتر را کاهش دادیم. باز هم می گویم، قانون فوتبال را باید فوتبالی ها بنویسند.

بیشتر بخوانید: حمله میثاقی به دستیار قلعه‌نویی؛ برو مربی زیر ۱۳ ساله‌ها بشو نه تیم ملی!

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظرات

 • منتشرشده: ۱۱
 • در صف بررسی: ۰
 • غیرقابل‌انتشار: ۲
 • حامد IR ۰۰:۵۲ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۴
  سلام آقای مربی ایران بین چهارتیم بود به فنیال نرسید
 • پیروزهیس IR ۰۷:۳۰ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۴
  یک دیوانه عامدانه سنگی به چاه میندازه صدتاعاقل نمیتونن درش بیارن ....آقای خطیر تودرحدواندازه ی فوتبال بزرگ نیستی ومدیریت تو درحد ۲الی سه نفره هست نه یک باشگاه حتی کوچک وبدون هوادار تودرحد پرافتخارترین تیم آسیادرایران نیستی واگر ورزش ماصاحب داشت تورو به عنوان آبدارچی باشگاه هم استخدام نمیکردن بله چشم قربانگوی لنگیهایی مثل تاج وقربانزاده وسلطانیفر دشمنان قسم خورده ی استقلال به درد مانمیخوره لطفا خودت برو تا پرتت نکردیم بیرون 😡🍅😡🍅#اخراج خطیرگوجه😡🍅😡🍅😡🍅#اخراج خطیرخائن😡😡🍅😡🍅😡#اخراج خطیرخائن🍅😡🍅😡🍅😡😡#اخراج خطیرگوجه😡🍅
  • Ali IR ۱۲:۱۴ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۴
   تاج ،مهندس تاج رو میگم که باباجونتان است ،نشانه واضح میخواهید چه کسی بدو بدو برای یامگا به بیمارستان رفت ؟آنوقت بی انصافی میکنیدو باباتاج جونتان را میخواهیدخراب کنید،ادعا طبق طبق ، نوشتی پر طرفدارترین تیم آسیا درایران!! مثل اینکه اصلا نمی دانی که پرجمعت ترین کشورها در آسیا هست !!بنده ی خدا یکی از تیم های چین کمترینش 10برابر تیم موردعلاقه ات طرفدار دارد آنوقت قپی می آیی و میگی پرطرفدارترین درآسیا !! درایران عزیز نیز تیم دوم هستید بعدازپرسپولیس آنهم با ارفاق بقول معلم ها،شاید هم بجای کسره که باید زیر کلمه پرطرفدار میذاشتی واینجوری می نوشتی پِر طرفدارترین تیم درآسیا چرا؟ چون با مافیاگریتان همان چندصدنفری را هم که طرفدار داشتین پِر دادین وپَرپَر کردین .
  • پیروزهیس IR ۱۳:۴۳ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۴
   درجواب Ali..تاج تنهارئیس فدراسیونی هست که درتمام ریاستش شما تنهاتیمی بودین که اسنپ کاپ بردین ومیگی باباتاج ما ..خوب بهترین جوابی که به آدم بیسوادوبی منطقی مثل تومیشه داد خاموشیست میفهمی که چی میگم جواب امثال توخاموشیست🍅🤫🍅
 • عباس IR ۰۸:۱۰ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۴
  اخراج خطیر به هر قیمتی باید اتفاق بیفتد.
 • سعید شش آتیشه ارتش سرخ IR ۰۸:۵۱ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۴
  چقدر مینالی تووووووووووووو خسته نشدی جواد چکش..... یجوری اروپا اروپا میکنی انگار فقط توووووو تو اروپا بازی کردی......... دست از غر و لند و غرور بیجاب بردار استاد بهانه....
  • ایران جوان بوشهر ۶ پیروزی ۰ IR ۱۰:۲۳ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۴
   حتما دابی تو لالیگها ذخیره بوده بیخال راستی مربی دارید
 • علی IR ۰۹:۰۸ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۴
  آقای وزیر ورزش نه هوادار خطیر را می‌خواهد نه مربی و نه بازیکنان.اینهمه اصرار بر ماندن این شخص برای چیست؟ چرا هر کسی به استقلال ضربه می زند تا آخرین نفس و آخرین تیر در ترکش در استقلال می ماند و نهایتا و پس از تمام ضربه زدن ها و خرابکاریها خودش استعفا می دهدومی رود؟
 • کیسه پاره IR ۰۹:۲۱ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۴
  قرار بود سقف رو سوراخ کنن سقف هم سوراخشون کرد !😂😂😂
 • اکبرمعراجی IR ۰۹:۵۱ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۴
  درودبرنکونام...آقای خطیر خیانت تو به استقلال چندین ساله که مشهوده...ادب نداری حداقل وجدان داشته باش خاین
 • حامد IR ۱۰:۳۰ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۴
  آقای خطیر اونی که موندنیه توی استقلال آقای نکونامه آقای خطیر هواداران استقلال لجبازی شما با آقای نکونام ، عدم توجه به لیست خرید تقل و انتقالاتی و تضعیف تیم استقلال را هیچ وقت فراموش نمی کنند

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی