نظرسنجی

بهترین مربی دور برگشت رقابت‌های لیگ برتر؟
باز هم فولادشهر و باز هم معما/ پرسپولیس خاطره آب‌های آلوده را زنده کرد!
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

بازی این هفته پرسپولیس و ذوب آهن هم به جمع بازی‌های داستان‌دار در تاریخ فوتبال ایران اضافه شد!

بعد از تقابل ذوب آهن و پرسپولیس در هفته هجدهم لیگ برتر بازیکنان تیم قرمزپوش در مصاحبه‌های بعد بازی حرف‌هایی زدند که باید حتماً مورد پیگیری نهادهای ذی‌ربط و مقامات مسئول قرار گیرد.

البته که باشگاه ذوب آهن تمام اتهامات را رد کرد. آنچه در اخبار حاشیه‌ای از برخورد ماموران با بعضی بازیکنان پرسپولیس مقابل رختکن از اصفهان مخابره شده هم یک مسئله طبیعی و معمولی در برگزاری مسابقات است که خیلی هفته‌ها در شهرهای مختلف اتفاق افتاده و بعد از این هم تکرار خواهد شد.

منظور ما مشخصاً آن بخشی است که بازیکنان پرسپولیس مدعی یافتن کاغذهای عجیب و غریب در رختکن خود شدند، این مسئله آنقدر جدی و مهم هست که باید حتماً پیگیری شود.

اما حتی اگر این اتفاقات بعد بازی هم نبود، باز به خاطر صحنه‌هایی که در طول ۹۰ دقیقه مسابقه در فولادشهر دیدیم این بازی به جمع معماهای تاریخ لیگ برتر اضافه می‌شد! به خصوص که مسابقه در فولادشهر بود و ما قبلاً تجربه و خاطره اتفاقات عجیب و غریب در این ورزشگاه را داشته‌ایم! به خصوص وقتی یک پای قضیه پرسپولیس باشد!

اگر از هر مورخی که در فوتبال ایران فعال است بپرسید سه اتفاق عجیب و غریب در تاریخ برگزاری لیگ برتر را نام ببر قطعاً به داستان آب‌های آلوده و ماجراهای بازی پرسپولیس و سپاهان در همین ورزشگاه فولادشهر اشاره خواهد کرد!

اتفاقی که هنوز هم زوایای پنهان آن باقیست و خیلی‌ها هنوز هم نمی‌دانند اصل ماجرا چه بود و چه شد! در سال‌هایی که ورزشگاه نقش جهان آماده نشده بود و هر دو تیم اصفهانی بازی‌های خانگی خود را در فولادشهر برگزار می‌کردند و کیست که نداند در رقابت حساس بین دو بزرگ تهرانی و اصفهانی همیشه حاشیه‌هایی وجود دارند که گاه از متن جلوتر می‌روند!

بازی این هفته هم یادآور همان خاطرات بود. کسانی که آن مسابقه را به یاد دارند - حتی از طریق تصاویر تلویزیونی - متعجب می‌شدند که چرا بازیکنان پرسپولیس اینقدر بی تعادل هستند و مدام روی زمین می‌افتند؟ بعد از مسابقه ادعا شد که بازیکنان تحت تاثیر آبهای آلوده‌ای بودند که در رختکن خوردند!

همانطور که گفتیم این پرونده به سرانجامی نرسید و هیچکس نمی‌داند آن روز واقعاً چه شد اما از لحظه‌ای که بازی پرسپولیس و ذوب آهن شروع شد، سر خوردن‌های عجیب و غریب بازیکنان دو تیم خیلی بیشتر از حد طبیعی و معمول بود کاملاً به چشم می‌آمد!

مهدی ترابی در این میان رکورددار بود که تعداد سر خوردن‌ها و زمین افتادن‌هایش در همان نیمه اول دو رقمی شد! چه با توپ و چه بدون توپ، چه تحت فشار بازیکن حریف و چه تنها و این از بازیکنی با تجربه که ۵۰ بازی ملی دارد بسیار عجیب و بعید بود!

خود بازیکنان ذوب آهن هم زیاد سر می‌خوردند و تعداد توپ‌های لو داده هر دو تیم خیلی بیشتر از حد استاندارد و نرمال بود. البته که می‌پذیریم هوای سرد و بارندگی و احتمال یخ زدن چمن می‌تواند منجر به این اتفاق شود اما واقعاً میزان سر خوردن‌های بازیکنان خیلی بیشتر از حد استاندارد بود!

بیشتر بخوانید: عکس| فیفا مشخص کرد؛ پرسپولیس بهترین تیم ایران/ رتبه عجیب سرخپوشان در آسیا

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظرات

 • منتشرشده: ۱۳
 • در صف بررسی: ۰
 • غیرقابل‌انتشار: ۱۵
 • شیش IR ۰۹:۱۵ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۱
  باید به فیفا شکایت کنیم
  • خواب زدگان سرخ IR ۱۵:۳۰ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۱
   این حرفها برای رد گم کردن و دوری ذهن مردم از ماجرای تعویض داور و گماردن صفایی برای این بازی ، آن پنالتی و آن اخراج بازیکن ذوب آهن بوده تا کسب امتیازی دیگر توسط داوران ، برای پرسپولیس را هواداران فوتبال به چالش نکشند ، پرسپولیس اساتید و حامیان کارکشته ای دارد .
 • مارال عظیمی IR ۰۹:۴۳ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۱
  لنگی ها یا شیتیل میدهندبه داوران، یادنبال جادو جمبل هستن..یا خودحکومت هواشونو داره آخه تیم حکومتی هستن...
  • ورزشی IR ۱۲:۰۰ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۱
   اگر به قول شما تیم سرخ پایتخت به داوران رشوه( شتیل) می‌دهد تیم آبی که کلا مدیر عاملش از بالا تا پایین فدراسیون را هم خریده هم با جعل امضاء و رفاقت با رئیس فدراسیون کل داورها و ارکان قضایی و هیئت رئیسه فدراسیون از این تیم‌ و تیم زرد اصفهان حساب می‌برند (خصوصاً تیم آبی پایتخت) چون مدیر عامل و اعضای هیئت مدیره آن همه در کار جعل امضاء و مدارک تبحر خاصی دارند و با یک جعل امضاء طرف را به خاک سیاه می‌مینشانند
  • فولادپور IR ۱۲:۱۵ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۱
   سرکار خانم عظیمی با عرض احترام ولی نظر شمابسیار غیر منطقی است دارد می‌گوید هر دو تیم‌ بیش از حد لیز می‌خوردند و معلوم است که به علت هوای سرد و برفی که این چند روز در استان اصفهان وجود داشته لابد ( صد در صد) مسئولین زمین فولاد شهر قبل از بازی زمین را آبیاری کرده اند حالا یا از روی نادانی یا از عمد که باعث شده کیفیت زمین برای بازی مناسب نباشد و حتما زمین یخ زده که باعث لیز خوردن بازیکنان می‌شده و عکس آن برگه های عجیب و غریب دعا هم این لینک مطالعه snn.ir/004l5G
  • کمال IR ۰۰:۵۱ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۲
   بسیار عجیبه که شما چگونه از همه موارد خبر داری؟
 • ع ق QA ۱۲:۰۵ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۱
  کل اصفهان ممنوع الکار خوشت اومد از ممنوع الکار ؟! من خودم از این دوکلمه و ترکیبشون تعجب می کنم
 • لنگی سوز IR ۱۳:۱۲ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۱
  لنگیا این کار خودشون بود خواستن ی کاری بکن که ذوب آهن در خونه ببرن که بلاخربا دوز و کلکی که بود با کمک داور که فکر کنم حقوق بگیر تیم لنگ بود ی تیم دیگه شهرستانی را سلاخی کردن.واقعاچقد باید حق بزنیدلنگ کثیف
 • شهرزاد IR ۱۳:۲۸ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۱
  در مورد نارنجک هایی که به اتوبوس پرسپولیس زدن حرفی ندارید؟
 • زیگزاگ IR ۱۹:۰۲ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۱
  عجیب ترین مورد این بازی پنالتی گرفته شده توسط داور بود. وی ای آر هم به این قطعیت نمیتونه این صحنه ها رو خطا اعلام کنه. اینجوری باشه، هر بازی سه چهار تا از این پنالتی ها داره.
 • کیسه پاره حکومتی بی اصالت حقیر IR ۲۳:۳۷ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۱
  کیسه متخصص زیرآب زنی توطئه تبانی و توهم
 • امیر رجبی US ۱۴:۰۲ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۲
  بابا اصفحنانیا دعا نویسای قوی دارن دروغ نمیگ
 • MMD IR ۱۲:۲۶ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۳
  عجیبه که همه این اتفاقات یک سرش تیم پرسپولیسه. تراکتور در تبریز و سپاهان در اصفهان و حالا هم که ذوب آهن.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

بهترین مربی دور برگشت رقابت‌های لیگ برتر؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی