نظرسنجی

قهرمان لیگ با توجه عملکرد تیم‌ها در هفته ۲۸؟
علیرضا بیرانوند
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

علیرضا بیرانوند سنگربان اول پرسپولیس و تیم ملی طی دو سال اخیر ۴ بار در اردو یا بازی‌های تیم ملی مصدوم شده است.

مصدومیت علیرضا بیرانوند بدترین خبر ممکن برای پرسپولیس و هوادارانش بود. علیرضا بعد از اردوی تیم ملی درد شدیدی در مچ دستش داشت و همین موضوع باعث شد تا نتواند به تمریناتش ادامه دهد. وقتی از مچ دست بیرانوند ام آرآی گرفته شد، مشخص گردید که تاندون مچ دست او دچار آسیب شدید شده و علیرضا نمی‌تواند در چند بازی برای تیمش به میدان برود. هرچند پزشکان تیم ملی معتقدند مصدومیت علیرضا ربطی به تیم ملی ندارد و او در تمرینات پرسپولیس مصدوم شده، پرسپولیسی‌ها به شدت معتقدند که بیرانوند در اردوی تیم ملی آسیب دیده و مسئولان تیم ملی را متهم به عدم صداقت می‌کنند.

در خبرورزشی سیر تا پیاز ماجرای مصدومیت بیرانوند را نوشتیم و گفتیم که هرچند بیرانوند قبل از اردوی تیم ملی احساس درد می‌کرد، ولی در بازی تیم ملی مقابل ترکمنستان مصدومیتش تشدید شد و حتی این موضوع را به اطلاع مربی گلرهای تیم ملی و کادر پزشکی رساند. نکته عجیب ماجرا اینجاست که بیرانوند به طرز عجیبی در چند وقت اخیر در اردوها و بازی‌های تیم ملی مصدوم شده و تقریبا در ۲ سال اخیر او ۴ مصدومیت سخت را در تیم ملی تجربه کرده است. گویا بدشانسی‌های بیرانوند در تیم ملی تمامی ندارد و او مدام در بازی‌های تیم ملی مصدوم می‌شود. ماجرا از اولین بازی تیم ملی در جام جهانی شروع شد و علیرضا در همان دقایق ابتدایی دیدار مقابل انگلیس و بعد از برخورد با مجید حسینی از ناحیه بینی دچار شکستگی شد و نتوانست به کارش ادامه دهد.

مصدومیتی که به شدت به ضرر تیم ملی شد و تیم ما در آن بازی کذایی ۶ گل از انگلیس دریافت کرد. مصدومیت دوم چند ماه بعد و در فینال تورنمنت کافا اتفاق افتاد. این بار یک یار خودی بیرانوند را مصدوم کرد و فک علیرضا شکست. در همان دقایق ابتدایی بازی با ازبکستان و روی یک توپ ارسالی، برخورد سر سعید عزت اللهی با فک بیرانوند باعث شکستگی فک بیرانوند شد و علیرضا بلافاصله بعد از بازگشت به ایران مجبور شد فکش را جراحی کند. عملی که باعث شد تا بیرانوند دیرتر به تمرینات پیش فصل پرسپولیس اضافه شود و او را برای چندین هفته از تمرینات دور کرد. مصدومیت سوم بیرانوند در طی دو سال اخیر در بازی دوستانه مقابل بلغارستان به وجود آمد و او وقتی قصد داشت یک پرتاب بلند انجام دهد، دچار کشیدیگی کشاله ران شد و چند روز نتوانست تمرین کند.

این مصدومیت در آستانه تقابل جذاب با النصر و رونالدو بود و خیلی‌ها فکر می‌کردند علیرضا تقابل مجدد با رونالدو را از دست داده است. با این حال بیرانوند هر طور که بود خودش را به بازی رساند و مقابل رونالدو به میدان رفت. ۴ مصدومیت شدید طی کمتر از ۲ سال موضوع عجیبی است که برای هر فوتبالیستی اتفاق نمی‌افتد. با این حال بیرانوند در تیم ملی پشت سر هم دچار مصدومیت می‌شود و بدشانسی دست از سر او برنمی‌دارد. حالا دوباره بیرانوند در حساس‌ترین مقطع فصل مصدوم شده و نمی‌تواند پرسپولیس را در بازی‌های حسای پیش رو همراهی کند. موضوعی که حتی ممکن است به قیمت از دست رفتن جام برای پرسپولیسی‌ها تمام شود و آن‌ها در غیاب بیرانوند نتوانند امتیازات لازم را به‌دست بیاروند.

بیشتر بخوانید:

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

قهرمان لیگ با توجه عملکرد تیم‌ها در هفته ۲۸؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی