نظرسنجی

قهرمان این فصل با چند امتیاز جام را بالای سر خواهد برد؟
گذر کاپیتان پرسپولیس از رکورد سیدجلال حسینی/ عالیشاه جاودانه شد
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

امید عالیشاه با عبور از رکورد سیدجلال حسینی، با حضور در ۱۹۷ بازی به باسابقه‌ترین بازیکن پرسپولیس در تاریخ لیگ برتر تبدیل شد.

اگر امید عالیشاه در لیگ هفدهم برای گذراندن خدمت سربازی به تراکتور نرفته بود، حالا صاحب رکوردها و افتخارات بیشتری در کارنامه‌اش با پیراهن پرسپولیس بود اما با این وجود کاپیتان حال حاضر قرمزها با نزدیک ۱۰ سال حضور در این تیم تبدیل به یکی از مهمترین بازیکنان تاریخ باشگاه شده است.

عالیشاه با انجام ۲۵۶ بازی در مجموع حضورش در پرسپولیس یکی از بازیکنانی است که بیشترین بازی را در تاریخ این باشگاه انجام داده. امید در حال حاضرو بعد از بازی گل‌گهر، ازافشین پیروانی کاپیتان پرافتخار باشگاه و سرپرست حال حاضر تیم که ۲۵۵ بازی با لباس پرسپولیس انجام داده عبور کرد. 

عالیشاه اما بعد از بازی برابر گل‌گهر توانست به یک رکورد جالب در لیگ‌برتر دست پیدا کند. این مسابقه بازی شماره ۱۹۷ او با لباس پرسپولیس در لیگ‌برتر بود. او با انجام این مسابقه از رکورد سیدجلال حسینی عبور کرد و تبدیل به باسابقه‌ترین بازیکن پرسپولیس در تاریخ لیگ‌برترشد. امید اگر تا پایان فصل سه بازی دیگر با پیراهن پرسپولیس انجام بدهد که به احتمال فراوان این اتفاق خواهد افتاد، می‌تواند به رکورد ۲۰۰ بازی با پرسپولیس در لیگ‌برتر برسد و این یعنی کاپیتان پرسپولیس در این  فصل می‌تواند پایان فصل از سیدجلال حسینی، حسین عبدی و محمد پنجعلی سه کاپیتان بزرگ و مهم تاریخ باشگاه عبور کرده و به جایگاه دوم پایین‌تر از علی پروین اسطوره پرسپولیس برسد.

عالیشاه با پرسپولیس پنج قهرمانی لیگ برتر، دو قهرمانی جام حذفی و پنج قهرمانی سوپر جام به دست آورده؛ همچنین نایب‌قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۸ و ۲۰۲۰ را همراه این تیم تجربه کرده و حالا یکی از مهم‌ترین بازیکنان تاریخ باشگاه محسوب می‌شود.

گفتنی است علی پروین اسطوره‌ باشگاه پرسپولیس با ۳۴۱ بازی باسابقه‌ترین بازیکن تاریخ این باشگاه است.

بیشتر بخوانید: اتفاق عجیبی که در بازی پرسپولیس رخ داد/ زوج طلایی تیم ملی با هم قهر هستند؟!

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

قهرمان این فصل با چند امتیاز جام را بالای سر خواهد برد؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی