سند مهمی که هفته گل‌های زودهنگام افشا کرد/ پایان ماجرای هفته‌های حساس؛ دیگر ادعا نکنید!
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

به هفته ۲۸ رقابت‌های لیگ برتر می‌توان هفته گل‌های زودهنگام لقب بداد.

دیدارهای هفته بیست و هشتم به دلیل حساسیت بالا به صورت همزمان برگزار شد. مسابقاتی که شاهد روییدن ۲۰ گل در ۸ مسابقه بود که با توجه به استانداردهای فوتبال ایران آمار قابل قبولی محسوب می‌شود. اما یک ویژگی متفاوت و مهم این هفته نسبت به همیشه در فوتبال ایران، زمان به ثمر رسیدن گل‌ها در هفته بیست و هشتم بود. فوتبال ایران به شکل کلی با فقر گل روبروست و میانگین دو و نیم گل برای هر مسابقه جز آمار خوب ر تاریخ فوتبال ایران محسوب می‌شود. ریشه اصلی کم گل بودن مسابقات در فوتبال ما همیشه آنجایی بوده که مربیان برای حفظ صندلی خود به حداقل نتیجه یعنی مساوی راضی هستند و تلاشی برای حمله و کسب پیروزی نمی‌کنند.

برنامه بیشتر تیم‌های ما دل سپردن به قضا و قدر است بیشتر پیروزی‌ها در این فوتبال یا به لطف شانس به دست می‌آید و یا به کمک جو ورزشگاه و اشتباهات داوری! در چنین فوتبالی وقتی به هفته‌های آخر نزدیک می‌شویم که حساسیت مسابقات و امتیازات بیشتر از همیشه می‌شود، به شکل طبیعی تعداد گل‌ها کم شده و بیشتر گل‌ها در دقایق پایانی مسابقات به ثمر می‌رسد. هفته بیست و هشتم از این بابت استثنا بود؛ چرا که شاهد روییدن گل‌های زیادی در نیمه اول و حتی دقایق ابتدایی مسابقات بودیم. اگر به زمان بیست گل به ثمر رسیده در این هفته دقت کنیم، دقیقاً ۱۰ گل یعنی ۵۰ درصد گل‌ها در همان نیمه اول به ثمر رسید.

سپاهان ۲ و استقلال خوزستان هر ۳ گل خود را در نیمه اول زدند، مثل شمس آذر! یعنی آن دلیل همیشگی که مربیان ما می‌آورند که حساسیت مسابقات باعث ترس و احتیاط بازیکنان و کم گل بودن بازی‌ها می‌شود، با این آمار و با این سند محکم رد شده است. فوتبال ما نشان داد که اگر بخواهد، ابزار و امکان ارائه بازی‌های تهاجمی و پرگل را دارد. حتی وقتی در اوج حساسیت هفته‌های آخر که تیم‌ها برای قهرمانی یا بقا به امتیازات نیاز مبرم دارند! اما این همه ماجرا نیست! از این ده گل نیمه اول گل اول سپاهان، گل اول گل گهر و آلومینیوم و گل اول استقلال خوزستان تا قبل از دقیقه ۲۰ به ثمر رسید. اوج شاهکار آمار در این هفته در آبادان بود که تا قبل از دقیقه ۱۳ تیم میهمان یعنی شمس آذر ۲-۱ پیش افتاده بود.

این هفته گل زیبا هم داشتیم، مثل گل سحرخیزان و کاظمیان در سیرجان که اولی در زمره همین ۷ گل بود. به عبارت دیگر هفت گل از ۲۰ گل این مسابقه یعنی یک سوم کل گل‌ها تا قبل از دقیقه ۲۰ بازی‌ها به ثمر رسید، آن هم در بازی‌هایی مثل آبادان که منتهای درجه حساسیت و اهمیت را داشت. پس بعد از این دیگر کسی نمی‌تواند از حساسیت به عنوان دلیلی برای عدم جذابیت استفاده کند!

بیشتر بخوانید: اسطوره سپاهان بالاتر از خود سپاهان!/ بهترین تیم های دور برگشت را بشناسید

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی