امضای ویسی روی برگه سقوط به لیگ آزادگان!/ عبدالله وجه مشترک تیم‌های پایین جدول
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

رد پای ویسی در جمع تیم‌های کاندیدای سقوط به لیگ آزادگان همه فوتبالی‌ها را به یاد خاطره محمود یاوری انداخت!

در اواخر دهه ۸۰ و زمانی که قوانین به شکل امروزی نبود، مرحوم محمود یاوری هدایت سه تیم در یک فصل را بر عهده گرفت. در پایان همان فصل دو تیم از آن سه تیم به لیگ آزادگان سقوط کردند و همین کارنامه باعث شد یکی از پرکارترین مربیان آن روز فوتبال ایران به تدریج از دایره انتخاب تیم‌ها خارج شود.

حالا قوانین دیگر اجازه نمی‌دهد که یک مربی در یک فصل هدایت بیش از دو تیم را بر عهده بگیرد اما کارنامه عبدالله ویسی در فصل بیست و سوم همه را به یاد مرحوم محمود یاوری انداخته است!

عبدالله ویسی دور رفت هدایت صنعت نفت آبادان را بر عهده داشت. تیمی که خودش آن را بسته بود اما در پایان دور رفت با ۱۱ امتیاز در رتبه چهاردهم آن را تحویل داد و رفت. نساجی با ۱۰ امتیاز تیم پانزدهم بود و استقلال خوزستان با ۸ امتیاز تیم شانزدهم، ضمن اینکه پیکان هم با ۱۱ امتیاز همسایه صنعت نفت و تنها به خاطر تفاضل گل در رتبه سیزدهم نشسته بود.

البته فاصله صنعت نفت با هوادار ۱۴ امتیازی در رتبه دوازدهم تنها به اندازه امتیازات یک مسابقه بود و مربی جانشین ویسی می‌توانست تیمش را در جدول نگه دارد اما وقت کشی‌های مسئولان تیم آبادانی و رفت و آمد آدم‌های مختلف کار را به آنجا رساند که از فراز کمالوند هم معجزه بر نیامد.

فصل قبل صنعت نفت با معجزه در لیگ ماند، با گل بعد از دقیقه ۹۰ ممیزاده و با توجه به نتایج  مسجدسلیمان و سایر تیم‌ها اما قرار نیست شانس همیشه در خانه یک تیم را بزند!

صنعت نفت در هفته بیست و نهم در فولادشهر ۲-۱ مغلوب ذوب آهن شد و در امتیاز ۲۱ باقی ماند. استقلال خوزستان در پله پانزدهم مس رفسنجان را برد و ۲۵ امتیازی شد، فولاد هم مساوی کرد و حالا ۲۶ امتیاز دارد، مقابل پیکان که آنها هم ۲۷ امتیازی هستند.

با توجه به پیروزی نساجی در خانه هوادار و رسیدن به امتیاز ۲۹ حالا از جمع سه تیم استقلال خوزستان، فولاد و پیکان یکی به صنعت نفت اضافه و به لیگ آزادگان سقوط خواهد کرد. ۳ تیمی که هر سه سابقه سقوط در کارنامه دارند و ویژگی مشترک آنها کار کردن عبدالله ویسی در هر سه تیم است!

ویسی زمانی سرمربی پیکان بود. با استقلال خوزستان در لیگ پانزدهم قهرمان شد و این فصل بعد از ترک تیم صنعت نفت، از هفته بیست و یکم روی نیمکت فولاد نشست و بعد از سه مساوی و چهار باخت، در هشتمین بازی هفته قبل بالاخره با یک گل در خانه ذوب آهن را برد تا اولین پیروزی را دشت کرده باشد.

اما همانطور که گفتیم فولاد هنوز در خطر سقوط است. تیمی که این هفته در خانه تا دقیقه ۹۰+۸ برنده و با ۲۸ امتیاز بقای خود در لیگ را تضمین کرده بود اما مقابل پیکان ۱۰ نفره در واپسین ثانیه‌ها گل خورد، آن هم با پاسی از یک بازیکن سابق خودش یعنی مبین دهقان و گلزنی بازیکن سابق دیگر یعنی علی قربانی!

فولاد کارخانه بازیکن سازی است و خیلی از بازیکنان دست پرورده این باشگاه حالا در تیم‌های دیگر بازی می‌کنند اما نام گلزن و نتیجه این هفته سوژه اصلی مسابقه نبود.

اینکه تیم دور رفت عبدالله ویسی سقوط کرد و از بین سه تیم سابق و فعلی او یک تیم دیگر نیز سقوط خواهد کرد، سوژه اصلی هفته بیست و نهم بود! سوژه‌ای که امضای عبدالله ویسی را در هر شرایطی پای و تیم بازگشته به لیگ آزادگان می‌گذارد!

بیشتر بخوانید: انتقاد تند فردوسی‌پور از نکونام؛ به همه چیز اعتراض دارد/ بازی پرسپولیس را ندیده مصاحبه کردند!

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظرات

 • منتشرشده: ۸
 • در صف بررسی: ۰
 • غیرقابل‌انتشار: ۴
 • حیف از خوزستان IR ۱۵:۳۲ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۱
  فولاد هم فردا سقوط میکنه تا بلکه مسئو لان فوتبال خوزستان به خودشون بیایند واقعا حیف از فوتبال و بازیکنان خوزستان با این مدیرانش ، زمانی فقط بازیکنان خوزستان برای سیراب کردن فوتبال ایران کافی بودند اما ببینید نامدیران چه بر سر فوتبال این دیار آورده اند
 • منتاب IR ۰۲:۳۶ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۲
  نامدیران خوزستان فوتبال این مرزوبوم نابود کردن حتماباید خانه تکانی حسابی بشه
 • داریوش IR ۰۲:۴۰ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۲
  این نامدیران فوتبال خوزستان که تنها دلخوشی مردم بودبه خاک سیاه نشوندن😔
 • امیرعلی باقری IR ۰۳:۲۷ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۲
  البته این بلا رو منصوریان بر سر فولاد آورد و با دوران بدن سازی ضعیف در پیش فصل و نخریدن بازیکن تاپ در ابتدای فصل،عملا حکم قعرنشین بودن قرمز های شهر اهواز رو صادر کرد!!!
 • سعید IR ۰۷:۴۷ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۲
  حیف از این تیمها،،صنعت نفت،فولاد،استقلال خوزستان،استان زر خیز خوزستان ،مساوی با اوت تیمهای فوتبالش،افسوس،دلم خوش بود سه تیم در لیگ برتر داریم،،به خود می بالیدم،
 • سعید IR ۰۷:۴۷ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۲
  حیف از این تیمها،،صنعت نفت،فولاد،استقلال خوزستان،استان زر خیز خوزستان ،مساوی با اوت تیمهای فوتبالش،افسوس،دلم خوش بود سه تیم در لیگ برتر داریم،،به خود می بالیدم،
 • شاهین از اهواز IR ۱۱:۵۶ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۲
  ویسی عوامل ذوب آهن را طبق گفته خودش خریده بود و راه دادند یک بر صفر برنده شود. اینهفته هم همینکارو کرده.این را یکی از نزدیکانش قبل از بازی با ذوب گفته بود.چون بازی برای دو تیم مقابل فولاد تاثیری در سرنوشت آنها نداشته.ولی پولی که میگیرند دردی از دردهای باشگاه را دوا میکند و ویسی هم اسمش بعنوان ناجی مطرح میشود.
 • شاهین IR ۱۱:۵۹ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۲
  نامدیران کجا را خراب نکردند که فوتبال خوزستان را اباد کنند؟در هیچ زمینه ای به این افراد ناکارآمد امید نداشته باشید.مدیر نابلد افراد ضعیف تر از خود را بکار میگمارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی