نظرسنجی

پیش‌بینی شما از نتیجه دیدار مس کرمان و استقلال؟
نظرات: ۰
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

کاظم اولیایی مدیرعامل اسبق استقلال به تبیین نقش آیت الله هاشمی رفسنجانی در تغییر ساختار دو باشگاه بزرگ پایتخت پرداخت.

آیت الله هاشمی رفسنجانی طرفدار کدام تیم بود؟

کاظم اولیایی در این مورد گفته است: اوایل انقلاب کشور دچار تحول شده بود و بسیاری از موارد نیاز به بازنگری داشت. یکی از این موارد وضعیت ورزش به صورت کلی بود. کشور درگیر انقلاب و تحول و جنگ بود و ورزش و باشگاهداری در  آن خیلی در درجه اهمیت قرار نداشت. از همان روزها باشگاهداری در کشور تعریف نشد و تا امروز هم همچنان این قضیه را شاهد هستیم که باشگاههای ما نه ماهیت خود را میدانند و نه برنامههای درستی در جهت تعریف خود تدوین کردهاند.

وی ادامه داد: تا قبل از سال 68 یعنی زمانی که کشور درگیر جنگ بود اداره دو باشگاه مطرح پایتخت به شیوه کارمندی برگزار میشد یعنی آدمهای موقتی بر سر کار میآمدند که خودشان هم نمیدانستند چرا آمدهاند و مسئولیت دارند. علاقهای نداشتند و کار خاصی هم نکردند. بعد از سال 68 و آن قائله مشهور، سر و صدای استقلال و پرسپولیس دوباره بلند شد و توجه همه را جمع کرد. مرحوم آیتالله هاشمی رفسنجانی در آن زمان در این مورد پیگیر شد تا بداند که قصه چیست و این دو تیم باید به چه سرنوشتی برسند. بعد از کمی تحقیق به این ذهنیت رسیدند که این دو تیم برای مردمند و باید به مردم برگردند. ایشان رئیس شورای امنیت ملی بودند و در جلسه شورا، این ذهنیت را ایجاد کردند که این دو تیم باید از طریق نمایندگان مردم به آرامی به مردم واگذار شود.

مدیرعامل اسبق استقلال خاطرنشان کرد: خواسته و نیت قلبی مرحوم آیتالله رفسنجانی این بود که این دو تیم به مردم واگذار شوند و این کار قرار بود به آرامی صورت بگیرد اما در میانه راه انحرافی پیش آمد. تیمها به سمت شرکت تجاری شدن پیش رفتند و در نتیجه فضای آنها تغییر کرد. با این همه دو تیم استقلال و پرسپولیس با دیدی که آن مرحوم داشتند در مسیری قرار گرفتند که دستکم ساختار و سر و شکلی داشته باشند و دیگر به شکل موقت اداره نشوند!

اولیایی در ادامه به علاقه مرحوم هاشمی به فوتبال اشاره کرد و گفت: به خاطر دارم، وقتی عابدزاده دچار آن بیماری شد، مرحوم هاشمی در کنفرانس مطبوعاتی رسمیشان، به سوالی در خصوص ایشان هم پاسخ داد. خدا ایشان را رحمت کند، بنده  نمیدانم تعلق رنگی به دو تیم داشتند یا نه. دوست داشتم ایشان استقلالی باشد اما حقیقتش را بخواهید از تمایل رنگی ایشان بیاطلاعم.

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

پیش‌بینی شما از نتیجه دیدار مس کرمان و استقلال؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها