اقداماتی که کیلیان امباپه انجام می‌دهد و جنجال‌هایی که او به راه می‌اندازد باعث شده مقامات تیم با تردیدی جدی در مورد نگه داشتن فوق ستاره فرانسوی خود رو‌به‌رو شوند.

امباپه همه را از دست خودش ناراحت می‌کند! به گزارش خبرورزشی ، پاری‌سن‌ژرمن در حال حمله از سمت چپ با سرعت زیاد است و ناگهان آن‌ها در موقعیت سه مقابل دو قرار می‌گیرند. ادینسون کاوانی توپ را بین مدافعان سنت اتین می‌فرستد، نیمار اجازه می‌دهد توپ به کیلیان امباپه برسد و هفتمین گل برای تیم میزبان کاملاً قابل دسترس به نظر می‌رسد. در دیداری که یک‌شنبه در جام اتحادیه برگزار شد. اما به جای کنترل توپ در پشت محوطه جریمه و زدن آن از کنار دروازه‌بان بیرون آمده حریف، امباپه ترجیح می‌دهد با یک ضربه عجیب توپ را روانه دروازه حریف کند، او پای راستش را از پشت پای چپ به جلو می‌آورد و با ضربه رابونا به شکلی نمایشی ضربه می‌زند که همین باعث می‌شود توپ از بالای دروازه به بیرون برود. جمعیت حاضر در ورزشگاه پارک دو پرنس به تشویق این ضربه می‌پردازند و امباپه هم حسرت موقعیتی را می‌خورد که اگر گل می‌شد احتمالاً می‌توانست عنوان بهترین گل فصل را از آن خود کند.

بی‌احترامی
اما این همه ماجرا نبود و خیلی‌ها هم از این حرکت ناراحت شدند. لویک پرین، کاپیتان سنت اتین و بازیکن باتجربه‌ای که تجربه بازی در ۱۷ فصل از لیگ یک را داشته و یکی از قابل احترام‌ترین بازیکنان و مدافعان در فوتبال فرانسه به حساب می‌آید، با عصبانیت نگاهی معنادار به امباپه می‌کند و چند ثانیه‌ای هم این نگاه را ادامه می‌دهد. در حالی که نتیجه ۶ بر یک به سود پاری‌سن‌ژرمن و زمان بازی هم در حال تمام شدن بود، پرین احساس می‌کند که این حرکت رابونا از سوی امباپه یک نوع بی‌احترامی به تیم سنت اتین و بازیکنانش بوده است.

دو دستگی
در این ماجرا چه طرفدار امباپه باشید و چه طرفدار پرین، نکته مهم این است که در چند هفته اخیر نظیر این اتفاق در فوتبال فرانسه و به طور مشخص در مورد کیلیان امباپه زیاد شده است. ستاره ۲۱ ساله با رفتار سهل‌انگارانه خود، عملکرد فنی اش را هم زیر سایه قرار داده است. از شروع سال جدید میلادی به این طرف، این بازیکن فرانسوی با سرمربی پاری‌سن‌ژرمن، توماس توخل، درگیر شده است، به ادینسون کاوانی هم‌تیمی اش و مهاجم باتجربه پی. اس. جی بابت پاس ندادن به او در جریان یک بازی طعنه زده است و مقابل انتقاداتی که حتی از سوی طرفداران خودش هم در شبکه‌های اجتماعی نسبت به او شده، واکنش‌های تندی را از خود نشان داده است. خلاصه اینکه، پسر شگفت‌انگیز فوتبال فرانسه که طی سه فصل اول حضور خود در فوتبال حرفه‌ای عملکردی قابل تحسین و تقریباً بدون اشتباه داشته حالا باعث ایجاد اختلاف نظر و حتی دو دستگی در فوتبال فرانسه در مورد خودش شده است، عده‌ای طرفدار او هستند و عده‌ای منتقد سرسخت رفتار‌های او.

امباپه همه را از دست خودش ناراحت می‌کند!

با سر می‌زدم توی صورتش
وقتی امباپه بعد از تعویض شدن در دقیقه ۶۷ بازی مقابل مون پلیه، عصبانیت خود را نسبت به توماس توخل سرمربی پی. اس. جی، نشان داد (و البته این سومین بار بود که این حرکت را در این فصل انجام می‌داد) مربی آلمانی احساس کرد که نیاز است به او یادآوری کند که او در یک تیم بازی می‌کند و قرار نیست به طور انفرادی تصمیم بگیرد و هر کاری که دلش می‌خواهد انجام دهد: «این ورزش تنیس نیست» توخل این جمله را با عصبانیت نسبت به رفتار امباپه بیان کرد و ادامه داد: «باید برای همه احترام قائل باشی.» کریستوف دوگاری کاپیتان سابق تیم ملی فرانسه و کسی که سابقه قهرمانی با این تیم را در جام جهانی ۱۹۹۸ دارد، بعد از ماجرای کنایه زدن امباپه به ادینسون کاوانی بعد از بازی خانگی با تیم بوردو، به شدت از این بازیکن انتقاد کرد: «اگر من جای کاوانی بودم، یعنی یک بازیکن ۳۲ ساله که بیش از ۲۰۰ گل برای پاری‌سن‌ژرمن به ثمر رسانده و امباپه چنین کاری را با من انجام می‌داد در رختکن تیم منتظر او می‌ماندم و با سر محکم می‌کوبیدم توی صورتش.»

فوتبال تفریحی
واکنش دوگاری البته خیلی افراطی بود. با این وجود هواداران پاری‌سن‌ژرمن هم نوع عملکرد امباپه را در بازی مقابل دورتموند در لیگ قهرمانان که منجر به شکست ۲ بر یک تیم فرانسوی شد، زیر سؤال بردند، هر چند که در آن بازی تقریباً همه بازیکنان نمایش ضعیفی داشتند. اینکه امباپه و نیمار با گل زدن در لیگ یک فرانسه تفریح می‌کنند و هر حرکت نمایشی را مقابل تیم‌های حریف که اغلب تیم‌هایی به مراتب ضعیف‌تر از پاری‌سن‌ژرمن هستند انجام می‌دهند یک موضوع است و اینکه تیم فرانسوی هزینه هنگفتی برای خرید نیمار و امباپه پرداخته تا آن‌ها بتوانند تیم را در اروپا به سطح متفاوتی برسانند یک بحث دیگر است. تا اینجا که هیچ کدام از آن‌ها نتوانسته‌اند در سطح لیگ قهرمانان اروپا کار چشمگیری انجام دهند و تیمی در سطح قهرمانی از پاری‌سن‌ژرمن بسازند. پنج روز بعد از آن شکست مقابل دورتموند، هواداران پاری‌سن‌ژرمن یک بنر بزرگ را به محل تمرین این تیم آوردند که سه بازیکن تیم یعنی نیمار، امباپه و تیاگو سیلوا را مورد حمله قرار داده بودند: «کمی با وجود باشید و از خودتان چیزی نشان دهید». امباپه که گویا از این ماجرا ناراحت شده بود در اینستاگرام خود این اقدام طرفداران را زیر سؤال برد و از آن انتقاد کرد. سپس بعد از دو گل و دادن یک پاس گل در بازی مقابل دیژون، او در پایان بازی برای ادای احترام به هواداران همراه دیگر بازیکنان به سمت آن‌ها نرفت و ترجیح داد که به رختکن برود. در حالی که این روز‌ها مسئولان پاری‌سن‌ژرمن تلاش می‌کنند قرارداد امباپه را برای بعد از سال ۲۰۲۲ تمدید کنند، اقداماتی که این بازیکن انجام می‌دهد و جنجال‌هایی که او به راه می‌اندازد باعث شده مقامات تیم با تردیدی جدی در مورد نگه داشتن فوق ستاره فرانسوی خود رو‌به‌رو شوند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین