۰ نفر
سه‌شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۷

فوتبالی که در سطوح پایه می‌لنگد، تیم امیدش هرگز به المپیک صعود نمی‌کند و از آخرین قهرمانی‌اش در جام ملت‌های آسیا بیش از 40 سال می‌گذرد، میزبانی بازی‌های آسیایی لابد حق طبیعی‌اش است.

مژده مژده؛ بهترین خبر فوتبال ایران برای قاره آسیا
فوتبال ایران » مديريت فوتبالخبرورزشی/ آرتین زهرابی؛ در روزهایی که بزرگترین استندآپ کمدین ها، اساتید دنیای طنز و ... هم نمی توانند خنده های زروکی بر لب مردم جهان بنشانند، خبر میزبانی فوتبال ایران در جام ملت های آسیا، موجی از نشاط را ایجاد کرد.

امروز با خودمان گفتیم عجب دنیای عجیبی است؛ در فوتبالی که زمین های چمن آن به تعداد انگشتان یک دست هم نمی رسند، میزبانی جام ملت های آسیا حق مسلم ماست.

فوتبالی که همچنان فدراسیونش رئیس ندارد، میزبانی این جام بدون شک حق ماست.

فوتبالی که سرمربی اش قبلا ویلموتس بوده و حالا اسکوچیچ، شاید در سال 2027 با مورینیو، بلکه زیدان یا گواردیولا باشکوه تر طلوع کند و در نتیجه میزبانی جام ملت های آسیا حق مسلم ماست.

فوتبالی که با شکایت های ویلموتس، برانکو و شفر، بخشی از بیت المال آن به حراج گذاشته شده، چرا میزبان جام ملت ها نشود؟ این که نامش سخاوتمندی نیست.

فوتبالی که هزینه هایش با درآمدهایش نمی خواند و اغلب باشگاه ها با پدیده مسلم ورشکستگی مواجه شده اند چرا به میزبانی جام ملت ها فکر نکند؟

فوتبالی که در سطوح پایه می لنگد، تیم امیدش هرگز به المپیک صعود نمی کند و از آخرین قهرمانی اش در جام ملت های آسیا بیش از 40 سال می گذرد، میزبانی بازی های آسیایی لابد حق طبیعی اش است.

فوتبالی که از کنار دستشویی های ورزشگاه هایش نمی شود حتی عبور کرد و ساندویچ هایش را نمی شود به دندان گرفت، باید هم برای میزبانی جام ملت های آسیا پا پیش بگذارد.

از امکانات حمل و نقل و اسکان تیم ها در هتل های مناسب و صدها مورد گفتنی و نگفتنی دیگر بگذریم؛ ما که در برگزاری فینال جام حذفی می لنگیم و دیدار ساده دو تیم را در رقابت های لیگ برتر نمی توانیم برگزار کنیم، باید هم ادعای مدیریت جهانی در فوتبال را به کارنامه مان اضافه کنیم. اصلا 5 ستاره بودن فدراسیون ما به چه دلیل بود؟ این عنوان که تزئینی نبوده، نیست و نخواهد بود!

چرا راه دور برویم؟ فوتبالی که اساسنامه فدراسیونش را فیفا قبول ندارد چرا برای برگزاری جام ملت های آسیا، همه کشورهای مدعی را دور نزد؟ مگر قطر و عربستان چه دارند یا ژاپن، کره جنوبی و تایلند از نظر امکانات سخت افزاری فوتبال، چقدر از ما جلوترند؟

همین نکته های بدیهی بود که امروز باعث شد، خنده ای مفصل و طولانی بر لب ها نقش ببندد؛ امیدواریم لبتان خندان و حال دلتان همیشه خوش باشد... 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =

به یاد دیگو مارادونا

آخرین عناوین

ویدیو

پربازدیدترین