معاون اجرایی و سخنگوی باشگاه پرسپولیس مدعی شد هواداران این تیم در مدت اخیر مرزهای هواداری را جابه‌جا کرده‌اند.

ابراهیم شکوری: اولین پولی که وارد باشگاه شد صرف آپشن‌ها و قرارداد بازیکنان کردیم

خبرورزشی/ لیگ برتر ایران؛ ابراهیم شکوری معاون اجرایی باشگاه پرسپولیس بعدازظهر امروز شنبه در نشست خبری به تشریح آخرین وضعیت این باشگاه و اتفاقات پیرامون آن پرداخت.

پرونده شجاع خلیل زاده
با توجه به اینکه قرارداد بین یک تیم ایرانی و یک بازیکن ایرانی منعقد شده باید در داخل پیگیری می‌کردیم. در کمیته تعیین وضعیت اعلام شکایت کردیم و الان هم در کمیته استیناف پیگیر این پرونده هستیم و منتظر صدور رای هستیم تا در فیفا این پرونده را پیگیری کنیم. فکر می‌کنم بزودی این پرونده در فیفا پیگیری خواهد شد.

ما از باشگاه الریان هم شکایت خواهیم کرد. تیم حقوقی باشگاه در حال رسیدگی به این وضعیت است. پرونده استوکس هم همین شرایط را دارد و بزودی در فیفا بررسی خواهد شد.

باید به بودیمیر ۵۰۰ هزار یورو بدهیم
پرونده‌های خارجی باشگاه پرسپولیس هنوز به طور کامل بسته نشده است. دستیاران برانکو خواستار دریافت خسارت و دیرکر مطالباتشان شده‌اند. رای بودیمیر هم قطعی است و باید در یک ماه آینده ۵۰۰ هزار یورو به وی پرداخت کنیم.

توضیح در مورد درآمدهای باشگاه
تیم حقوقی باشگاه در حال پیگیری پرونده و مطالبات باشگاه است. اینکه ما بتوانیم این طلب را شفاف اطلاع رسانی کنیم امکانش نیست چون ممکن است در همین پرونده‌های حقوقی مشکلاتی ایجاد شود.

اختلاف حساب با سازمان لیگ
از زمانی که وارد باشگاه شدیم با سازمان لیگ مکاتبه کردیم تا اختلاف نظری که وجود دارد را برطرف کنیم. سازمان لیگ هر بار در جواب ما می‌گوید باشگاه پرسپولیس بدهکار است. خودمان هم از این موضوع در تعجب هستیم. همه فضای تبلیغاتی باشگاه در اختیار سازمان لیگ است اما مشخص نیست چرا هنوز اختلاف نظر داریم. ما که چهار دوره قهرمان لیگ بودیم و پرتماشاگرترین هستیم به سازمان لیگ بدهکاریم بقیه تیم‌ها چه وضعیتی دارند و چقدر بدهکار هستند.

دارایی‌های فدراسیون کفاف بدهی به شستا را می‌دهد
فدراسیون فوتبال به قدری دارد که ماجرا به ساختمان باشگاه پرسپولیس نرسد. طلب شستا از فدراسیون رقم مشخصی هست که دارایی‌های فدراسیون کفاف آن را می‌دهد. شاید این پرونده باعث خیر شد که مدیران باشگاه به فکر بیافتند و سند باشگاه را بگیرند. تا آنجایی که می‌دانیم نیمی از مبلغ این ساختمان پرداخت شده و نیم دیگر باید پرداخت شود تا سند به نام باشگاه بخورد. امیدوارم بتوانیم سند این ساختمان و دو ورزشگاه به اسم باشگاه بخورد تا کار ماندگاری در این باشگاه صورت بگیرد.

خصوصی سازی در مراحل پایانی
امیدواریم تا پایان سال سهام این باشگاه به مردم برسد. مراحل اداری این اقدام در حال سپری شدن است و با توجه به پیشرفتی که داشته است فکر می‌کنم تا قبل از آغاز سال جدید این واگذاری صورت بگیرد و سهام باشگاه به مردم واگذار شود.

هیچ پولی از فیفا طلب نداریم / ‏‬ مکاتبه با کنفدراسیون فوتبال آسیا
در فیفا هیچ پولی نداریم و با توجه به بدهی‌هایی که داشتیم این مبالغ صرف بدهی‌های بین المللی ما شده است. اما در مورد کنفدراسیون آسیا ابتدا باید هزینه‌های ما را از دو میلیون یورو پاداش نایب قهرمانی کسر کند. ما این درخواست را برای ای اف سی ارسال کرده‌ایم و خواسته‌ایم تا آخرین وضعیت مالی ما را اعلام کند. شرایط تحریم و اقتصادی بسیار سخت‌تر از دوره قبل شده است با این حال در تلاش هستیم که این مشکل را حل کنیم. به محض اینکه تکلیف حساب ما اعلام شود به صورت شفاف اطلاع رسانی خواهیم کرد.

پرونده بشار رسن را ببندید
بشار از تیم ما جدا شده و باید عادت کنیم با همین شرایط کار را ادامه دهیم. ما تا پایان نیم فصل نمی‌توانیم بازیکن جدیدی جذب کنیم. باید با همین داشته‌ها که بازیکنان بسیار خوبی هم هستند کار را دنبال کنیم. ما بازیکنان با کیفیتی در اختیار داریم که در فینال آسیا بازی کرده‌اند. همه ما به دنبال نتیجه گرفتن هستیم و با حمایت‌هایی که صورت خواهیم داد با قدرت به جلو می‌رویم. همین حالا هم که سه بازی از بقیه تیم‌ها کمتر داریم مدعی اصلی قهرمانی هستیم. خواهشم این است که پرونده بشار رسن را برای همیشه ببندید.

نمی دانم سمیعی مطلع بوده یا نه
قبل از اینکه مدیریت جدید در باشگاه مستقر شود جدایی بشار امضا شده بود. اینکه آقای سمیعی مطلع بودند یا نه را من نمی دانم. اما با توجه به سمتی که آقای سمیعی در وزارت ورزش داشتند اگر هم اطلاع داشتند کار دیگری را نمی‌شود انجام داد. الان دیگر کاری نمی‌شود کرد و باید با همین داشته‌ها تا نیم فصل باید ادامه بدهیم.

صحبت های یلوه حرفه‌ای نیست
آقای یلوه از جمع ما جدا شده‌اند و اینکه الان اظهار نظر می‌کنند حرفه‌ای نیست. اگر حرفی داشتند باید همان زمانی که در باشگاه مسئولیت داشتند صحبت می‌کردند. اینکه وقتی جدا شدند صحبت می‌کنند نه حرفه‌ای است و نه اخلاقی.

پیش خور کردن کذب است
‌اینکه کل مبلغ قرارداد مالی باشگاه پیش خور شده درست نیست. باشگاه‌ها هزینه‌هایی دارد که باید پرداخت شود. مثلاً هزینه حضور در هتل قطر یا پرواز اختصاصی به قائمشهر باید پرداخت شود. بازهم تاکید می‌کنم که اینکه گفته شده است کل این مبلغ پیش خور شده کذب محض است.

قرض‌های باشگاه مشخص شد
بخشی از طلب برانکو را باشگاه قرض کرده و بخشی هم که به بازیکنان پرداخت شده در همین شرایط بوده اما در تلاش هستیم که برای این بخش درآمدزایی ایجاد کنیم و جزو قرض‌های باشگاه به حساب نیاید. در تلاش هستیم تا زمینه درآمدزایی باشگاه را بیشتر کنیم تا مشکلات باشگاه کمتر شود. هواداران هم باید به کمک ما بیایند تا از این بخش‌ها بتوانیم درآمدزایی کنیم.

بازگشت علیپور و مهدی ترابی؟
در مورد بازیکنانی که از ما جدا شده‌اند باید بگویم حتی اگر بازیکن جدیدی را هم جذب کنیم با شرایطی که وجود دارد تا نیم فصل نمی‌توانیم از آنها استفاده کنیم. بازیکنانی هم که در خارج هستند با کادر فنی و مدیریت باشگاه در ارتباط هستند. اما اینکه بخواهند شب قبل از بازی در فضای مجازی تیم ما را تحت فشار قرار دهند که فلان بازیکن را بیاورید درست نیست و نباید باشگاه را تحت فشار قرار داد. بازیکنانی که در خارج بازی می‌کنند رقم‌های قرارداد سنگینی با تیم‌های خود دارند و امکان حضورشان نیست.

هر درخواستی که کادر فنی داشته باشد ما پیگیری خواهیم کرد. فراموش نکنید که اینجا پرسپولیس است و بازیکن باید شرایط باشگاه را درک کند و بداند به کدام تیم می‌رود. این تیم با تیم‌های درجه دوم حوزه خلیج فارس فرق دارد و میلیون‌ها طرفدار دارد.

برچسب‌ها

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 4
 • صادق IR ۱۷:۳۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
  6 1
  اگر قراره سهام واگذار شه باید مالکیت و مدیریت باشگاه توامان واگذار شه ، نمیشه که مردم هزینه های باشگاه رو بدن و دولت مدیریتش رو داشته باشه.
  • ستارگان سرخ ایران و آسیا IR ۱۸:۳۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
   9 0
   صد درصد مثل باشگاه‌تراکتور و شهرخودرو که مدیران رو‌مالک تعیین می کنه والا چی شد از خصوصی سازی ؟!!!!!!!!! ولی صادق جان واقعا این دو باشگاه خصوصی می شن ؟! شاید اولین خبر که رویاش بیشتر از قهرمانی تیم های ایرانی در آسیا تحقق پیدا کنه همین خصوصی سازیه اگه دوتیم خصوصی شن‌ واقعا اتفاقات و افتخارات بزرگتر صد درصد رخ می ده
 • لنگی جام ندیده IR ۲۳:۳۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
  1 2
  توام مرزهای وقاحت رو جا به جا کردی!!!! فکرشو می کنم که تو دبیر فدراسیونی بودی که باید حامی همه تیمها باشه از خنده گریهم می گیره!
 • ققنوس IR ۰۱:۴۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
  0 0
  در مورد پرونده شجاع خود فدراسیون اعلام کرد بما ربطی نداره... حالا اینا چرا دارن وقت میکشن و شکایتو از جای درست پی نمیگیرن احتمالا همون داستان دلال ها که ایجنت میگن که بر هم نخوره وسطه که قراره یجور اینارو راضی کنه.... هوادار چی؟ کجا نظر هوادار مهم بوده که اینجا باشه... اینا خودشون با ایجنتا درصد بده بستون میکنن معلومه اینجور وقتا طرف زنگ میزنه داداش شکایتو نگه دار من راضیت میکنم.... اینم عه هوادار چکار کنیم نمیگه چرا شکایت نمیکنی... بابا اونکه مهم نیست فعلا ی شکایتی بزنین تو فدراسیون با همون سرشونو گرم کنین بعدم ابا از اسیاب میفته یادسونم نمیاد شجاعی بوده.... متاسفانه اقای شکوری هم رزومش نشون میده چجور ادمیه.... خیلی وقته هوادار با کری خوندن طرف خاطرخواهش نمیشه اینقد که ادم.(... )..دیده...ازین سمیعی هم فعلن چیزی ندیدیم چالش بشار و فینال بوده که فعلا گردن مدیرای قبلی بوده و اینم داره نون زحمتای اونارو میخوره اینا همچین دهنشونو پر میکنن با اسمش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __

پربازدیدترین