یزدانی و امامی حریف روس‌ها نشدند/ قهرمان لیگ برتر کشتی آزاد مشخص شد
منبع: ایسنا
زمان مطالعه: ۴ دقیقه

تیم بانک شهر با شکست انبوه سازان هوتن، عنوان قهرمانی لیگ برتر کشتی آزاد را از آن خود کرد.

در جریان دیدار فینال لیگ برتر کشتی آزاد که در سالن هفتم تیر تهران و با استقبال بسیار خوب تماشاگران برگزار شد، تیم انبوه سازان هوتن و بانک شهر با ستاره های خود از ایران و روسیه به مصاف هم رفتند که این جدال زیبا در نهایت با نتیجه ۵ بر ۵ و با احتساب امتیازات فنی به سود تیم بانک شهر به پایان رسید و این تیم جام قهرمانی را بالای سر برد.

در وزن ۵۷ کیلوگرم، ‌زائوراوگویف دارنده یک مدال طلای المپیک و ۲ طلای جهان از روسیه در یک کشتی حساب شده با نتیجه قاطع ۷ بر صفر از سد علیرضا سرلک دارنده مدال نقره جهان از تیم بانک شهر گذشت تا اولین مبارزه به سود تیم انبوه سازان هوتن به پایان برسد.
در دومین مبارزه، امیررضا معصومی دارنده مدال های طلای نوجوانان، جوانان و امیدهای جهان در مبارزه وزن ۱۲۵ کیلوگرم با نتیجه ۴ بر یک از سد یدالله محبی دارنده ۳ مدال طلای آسیا گذشت تا دومین مبارزه نیز به نفع تیم هوتن به پایان برسد.

در سومین مبارزه و در وزن ۶۱ کیلوگرم، عباس گاژی ماگمدوف دارنده مدال های طلا و نقره جهان از روسیه در مدت زمان ۴ دقیقه با امتیاز عالی ۱۰ بر صفر مقابل محمد بخشی به برتری رسید تا بانک شهر صاحب اولین برد خود شود.
در چهارمین مبارزه و در وزن ۹۷ کیلوگرم، احمد بذری دارنده مدال نقره آسیا مقابل علی شعبانی دارنده مدال طلای آسیا در مدت زمان ۵ دقیقه و ۳۲ ثانیه با امتیاز عالی ۱۱ بر صفر به برتری رسید تا هر دو تین صاحب ۲ پیروزی شوند. شعبانی از اواسط مبارزه شدیدا دچار ضعف بدنی شد و نایی برای مبارزه و گرفتن امتیاز نداشت تا در نهایت متحمل این شکست سنگین و دور از انتظار شود.
در پنجمین مبارزه و در وزن ۶۵ کیلوگرم، شامیل ممدوف دارنده مدال برنز جهان ۲۰۲۳ از روسیه مقابل مرتضی قیاسی در حالیکه ۴ بر یک پیش بود با یک کمرگیری زیبا موفق به ضربه فنی حریف شد تا تیم هوتن صاحب سومین پیروزی شود.
در ششمین مبارزه و در وزن ۹۲ کیلوگرم، امیرعلی آذرپیرا دارنده ۲ مدال طلای امیدهای جهان از بانک شهر مقابل امیرحسین فیروزپور دارنده مدال های طلای جوانان و امیدهای جهان به روی تشک رفت و در پایان با نتیجه ۳ بر صفر به برتری رسید تا باز هم کار دو تیم به تساوی کشیده شود.
در هفتمین مبارزه و در وزن ۷۰ کیلوگرم، امیرمحمد یزدانی دارنده ۲ مدال نقره جهان مقابل اینالبک شریئف دارنده مدال طلای امیدهای جهان از روسیه در یک مبارزه پر افت و خیز با نتیجه ۱۲ بر ۱۰ شکست خورد تا هوتن در مجموع ۴ بر ۳ پیش بیفتد.

در هشتمین مبارزه این دو تیم و در وزن ۸۶ کیلوگرم، مبین عظیمی دارنده مدال طلای جوانان جهان با نتیجه قاطع ۷ بر ۲ مقابل محمدجواد ابراهیمی کشتی گیر با تجربه تیم بانک شهر و دارنده ۲ مدال طلای آسیا به برتری رسید تا کار دو تیم با نتیجه ۵ بر ۳ به سود تیم انبوه سازان هوتن شود.

در نهمین مبارزه، یونس امامی دارنده ۲ مدال برنز جهان از تیم انبوه سازان هوتن مقابل رسول گاژی ماگمدوف دارنده ۲ مدال طلای جهان از روسیه در یک مبارزه حساس به روی تشک رفت و در پایان با نتیجه ۵ بر ۴ شکست خورد تا کار دو تیم به براری ۵ بر ۴ انبوه سازان هوتن برسد و کار برای تعیین قهرمان به مبارزه دهم و پایانی کشیده شود. با پیروزی ماگمدوف در این مبارزه، کشتی گیران روس ها از هر دو تیم در هر ۵ مبارزه خود مقابل ایرانی ها صاحب برتری شدند.

اما دهمین و آخرین مبارزه دیدار فینال، میان محمد نخودی دارنده ۲ مدال نقره و یک برنز جهان برابر علی سوادکوهی دارنده مدال های طلا، نقره و برنز آسیا در وزن ۷۹ کیلوگرم به میدان رفتند که در پایان سوادکوهی از تیم بانک شهر با نتیجه قاطع ۶ بر صفر به برتری رسید تا کار دو تیم در مجموع به تساوی ۵ بر ۵ کشیده شود اما با احتساب امتیازات فنی، بانک شهر عنوان قهرمانی لیگ را از آن خود کند.

نتایج مبارزه های دیدار فینال به شرح زیر است:(اسامی کشتی گیران تیم انبوه سازان هوتن ابتدا آمده است)

وزن ۵۷ کیلوگرم: زائور اوگویف ۷ - علیرضا سرلک صفر
وزن ۶۱ کیلوگرم: محمد بخشی صفر - عباس گاژی ماگمدوف ۱۰
وزن ۶۵ کیلوگرم: شامیل ممدوف ۴ (برنده با ضربه فنی) - مرتضی قیاسی یک
وزن ۷۰ کیلوگرم: اینالبک شریئف ۱۲ - امیرمحمد یزدانی ۱۰
وزن ۷۴ کیلوگرم: یونس امامی ۴ - رسول گاژی ماگمدوف ۵
وزن ۷۹ کیلوگرم: محمد نخودی صفر - علی سوادکوهی ۶
وزن ۸۶ کیلوکرم: مبین عظیمی ۷ - محمدجواد ابراهیمی ۲
وزن ۹۲ کیلوگرم: امیرحسین فیروزپور صفر - امیرعلی آذرپیرا ۳
وزن ۹۷ کیلوگرم: علی شعبانی صفر - احمد بذری ۱۱
وزن ۱۲۵ کیلوگرم: امیررضا معصومی ۴ - یدالله محبی یک

پیس از این نیز تیم دانشگاه آزاد مقابل تیم پاس با نتیجه ۷ بر ۳ به برتری رسید و بر سکوی سومی لیگ برتر کشتی آزاد ایستاد.

بیشتر بخوانید: ویدیو| مصاحبه جذاب با هادی عامل/ کشتی ورزش وارداتی نیست و از اجداد ما به ارث رسیده است

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی