واکنش شمسایی به نتیجه غیرمنتظره در جام ملت‌ها؛ ناراحتم و این روزها را می‌دیدیم!
منبع: ایرنا
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

سرمربی تیم ملی فوتسال ایران، گفت: همیشه چالش‌های خوبی با ژاپن داشتیم و از حذف این تیم از جام ملت‌های آسیا ناراحتم.

وحید شمسایی دوشنبه شب در خصوص برتری چهار بر صفر تیم کشورمان برابر کویت در جام ملت‌های آسیا و صعود مقتدرانه به مرحله حذفی، اظهار کرد: بازی خوبی بود و هر چه پیش می‌رویم بیشتر به شرایط بازی‌ها عادت می‌کنیم. در هر بازی شیوه ما نسبت به تیم حریف تغییر می‌کند. گل‌های زیادی نزدیم، اما بچه‌ها فوق‌العاده بازی کردند و از آن‌ها ممنونم.

وی در مورد حریف ایران در مرحله یک چهارم نهایی جام ملت‌های فوتسال آسیا، بیان کرد: با قرقیزستان بازی داریم که با آنها در مقدماتی جام ملت‌های آسیا دیدار کردیم اما یک مثال است که می‌گویند "میان ماه من تا ماه گردون، تفاوت از زمین تا آسمان است". قرقیزستان بعد از صعود به جام ملت‌های آسیا مربی‌اش را تغییر داد و یک مربی اسپانیایی آورد. اردوهای بلند مدت داشتند و حالا هم به مرحله حذفی صعود کردند. باید آنها را به خوبی آنالیز کنیم. سالنی که در آن بازی می‌کردیم برای ما تمام شده و حالا باید به یک سالن جدید برویم. آن‌ها در آن سالن بازی کردند اما همه این موضوعات توجیه است و ما باید با تمام توان در هر شرایطی بازی کنیم.

سرمربی تیم ملی فوتسال ایران در مورد حذف ژاپن گفت: وقتی می‌گفتم فوتسال در آسیا تغییر کرده، آدم‌های بزرگ آمدند، تفسیر جدیدی به این قاره آمده و چیزهای مختلف عوض شده؛ برخی فکر می‌کردند می‌خواهم چیزی را بیش از حد بزرگ نشان بدهم. حالا همه دیدند این موضوع حقیقت دارد. دیدید که ابر قدرت آسیا جام جهانی را نمی‌بیند و حذف می‌شود. این نشان می‌دهد که چقدر فوتسال تغییر کرده است. بعد از ایران، ژاپن پرافتخارترین تیم آسیاست و از حذف این تیم ناراحتم، برای اینکه رقیب خوبی برای ما بود.

وی افزود: همیشه چالش‌های بسیار خوبی با این تیم داشتیم، اما فوتسال همین است. باید باور کنیم که بیشتر تلاش کنیم و اگر ما هم بخواهیم مثل ژاپن باشیم، این موضوع برای تیم خطرناک می‌شود.

تیم ملی فوتسال ایران با پیروزی برابر تیم‌های افغانستان، بحرین و کویت توانست مقتدرانه به مرحله یک چهارم نهایی جام ملت‌های فوتسال آسیا در تایلند صعود کند. شاگردان شمسایی باید روز چهارشنبه در مرحله یک چهارم با قرقیزستان دیدار کنند.

تیم‌ ملی فوتسال کشورمان، امروز در سومین و آخرین دیدار در مرحله گروهی جام ملت‌ها آسیا از ساعت ۱۷:۳۰ دقیقه به مصاف کویت رفت و به برتری چهار بر صفر رسید.

بیشتر بخوانید: هت‌تریک آسیایی ایران با طعم صدرنشینی/ صعود تیم شمسایی به مرحله حذفی جام ملت‌ها شیرین‌تر شد

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظرات

 • منتشرشده: ۲۲
 • در صف بررسی: ۰
 • غیرقابل‌انتشار: ۸
 • Aadam IR ۰۰:۴۴ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۴
  تجربه نشان داده طاقت دوری ژاپن رو نداریم تو رو خدا مواظب باشید
 • محمدرضا IR ۰۶:۵۰ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۴
  یعنی چی ‌ناراحتم پس دوست داشتی ژاپن دوباره قهرمان آسیا میشد؟
  • بابک IR ۱۴:۰۰ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۵
   در صورت رویارویی ایران با زاپن بازی جذاب و دیدنی از آب در میومد!!! شاید منظورش این باشه..😊
 • نن IR ۰۷:۱۲ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۴
  این نشون میده بقیه تیم ها دارن کار میکنن البته سرمایه گذاری هم و زنگ خطر برای ما هم به صدا در اومده
 • انزلیچی IR ۰۹:۰۹ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۴
  تو باید خوشحال باشی که ژاپن حذف شده آخه چرا دروغ میگی انگشتر گرفتی یا نه
  • ناشناس GB ۰۳:۰۹ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۵
   شمسایی درست میگوید.حیف است که یک تیم خوب درمرحله گروهی حذف شود.همانطورکه تیم ایتالیا درسال گذشته نتوانست به جام جهانی سعودکندوخیلی ها ازاین بابت ناراحت بودن!!
 • مجید IR ۱۱:۴۰ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۴
  سلطان کارشون خوب بلده
 • حق US ۱۲:۵۳ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۴
  این همونی هست که با افشاگری پیروز قربانی از صداوسیما پول گرفت تا علیه مردم داخل دوربین سیما صحبت کنه ، برای ده میلیون هرکاری می‌کنه
 • اکبر IR ۱۵:۴۰ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۴
  فوتسال ایران در دنیا با نام آقا وحید شناخته میشود و این افتخار ، موجب حسادتها میشود . شمسایی کاپیتان تیم فوتسال منتخب جهان بود . در تاریخ ورزش ایران سابقه نداشته که یک ورزشکار ایران ، کاپیتان منتخب جهان باشد .
  • نبی الله IR ۲۲:۵۴ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۴
   بچه‌جون هنوز بالاتر از مارادونا کسی نیومده ، آیا مربی خوبی از آب درامد؟؟؟ این بچه قرتی یه نمک نشناسیه که تمام تفکر شمس مربی فوتسال رو به پای بازی خودش نوشت و باخت تیمش به ژاپن در دوره‌ی قبل نشون داد واقعاً میان اون وماه از زمین تا آسمان فاصله‌ست
  • نبی الله IR ۲۲:۵۴ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۴
   بچه‌جون هنوز بالاتر از مارادونا کسی نیومده ، آیا مربی خوبی از آب درامد؟؟؟ این بچه قرتی یه نمک نشناسیه که تمام تفکر شمس مربی فوتسال رو به پای بازی خودش نوشت و باخت تیمش به ژاپن در دوره‌ی قبل نشون داد واقعاً میان اون وماه از زمین تا آسمان فاصله‌ست
 • مرتضی IR ۱۷:۲۵ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۴
  دمت گرم وحید خان چک ه خاطراتی ک برامون ساختی
 • کیهان مومنی IR ۱۷:۳۰ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۴
  ژاپن همیشه به فکرجامجهانیه به آسیا به عنوان آزمایش نگاه میکنه
  • رضا IR ۱۹:۰۳ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۴
   داداش اینجوری که ژاپن حذف شد از جام جهانی باید صعود میکرد به نیمه نهایی تا سهمیه بگیره
  • فرشاد IR ۱۹:۰۰ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۵
   خخخخخ چی میگی دادا الان ژاپن حذف شد از گروهی و جام جهانی رو از دست داد چطوری برنامش برای جهانیه؟😃😂🤣🤣🤣وقتی نتونستن صعود کن ب جام جهانی چ برنامه ای آخه؟!😃😂😂😂
 • ایرانی بدبخت IR ۱۸:۱۴ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۴
  اینده نگری شمسایی. ژاپن ممکن است در اینده از ایشان استفاده کند جهت مربیگری.
 • هموطن IR ۱۹:۵۰ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۴
  نمی دونم چرا این رو می بینم یاد دبیر می افتم !!!
 • رضا US ۲۱:۵۰ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۴
  طبیعی است که بقیه تیم‌ها کار بکنند ولی ژاپن به هیچ وجه ژاپن سال‌های قبل نبود و هیچ خبری از نظم و تاکتیک همیشگی نداشت.
 • سلطان IR ۰۳:۵۰ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۵
  با احترام به نظر اونهای که گفتند شمسایی تظاهر به ناراحتی میکنه خوشحاله و یا باید خوشحال باشه باید عرض کنم کاملا در اشتباه هستید. در مسابقاتی که تعداد تیمهای دارای شانس قهرمانی بسیار کم ومخصوصا مسابقاتی که مثل ایران ژاپن در فوتسال آسیا یا برزیل آرژانتین در کوپا آمریکا دوقطبی هستند از نظر دیدگاه حرفه ای حذف زودهنگام مخصوصا در همان دور اول یکی از قطبها برای قطب دیگه بسیار خطرناکه و طبیعی هست مربی دیگر قطب و شانس قهرمانی باقیمانده ناراحت وقطعا بیشتر نگران بشه.علت این نگرانی کاهش طبیعی انگیزه و جدیت بازیکنهاش با این دیدگاهشون که دیگه هیچ رقیب قابلی براشون باقی نمونده و دیگه خیلی راحت جام رو تصاحب خواهند کرد و از طرفی هم بازیکنهای تیمهای دیگه مخصوصا تیمی که جلوی قطب حذف شده امتیاز گرفته و باعث حذفشون شدن با افزایش انگیزه هاشون و این دیدگاه که وقتی تونستن ژاپن رو حذف کنند نتیجه گرفتن در برابر ایران هم شدنی هست و قطعا این بالا و پایین شدن روحیه و انگیزه ها باعث ایجاد و خلق شگفتیها شدند. متاسفانه کم نبوده مواردی که دست کم گرفتن حریفان و غرور بیش از حد بازیکنهامون باعث باخت و حذفمون شده.
 • سلطان IR ۰۴:۱۴ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۵
  دلیل دیگر ناراحتی و نگرانی شمسایی اینه که با حذف ژاپن(رقیب اصلی)تنها نتیجه ای که اصحاب رسانه و اکثریت قاطع مردم و مسئولین و فدراسیونیها را راضی خواهد کرد قهرمانی هست.قطعا تحمیل این انتظار بار روانی و استرس زیادی رو به کادر و بازیکنهاش وارد خواهد کرد چرا که با توجه به غیر قابل پیش بینی بودن ذات ورزش فوتبال و فوتسال وغافلگیر شدن مخصوصا فشار روانی ترس از عواقب قهرمان نشدن باعث بشه در لحظات سرنوشت ساز تمرکز لازم رو برای گرفتن تصمیمات درست نداشته باشند. متاسفانه بارها چوب تحمیل انتظارات بالا رو در مسابقات حساس خوردیم و از طرفی هم بهترین نتایج رو در مسابقاتی گرفتیم که انتظارات از تیم کم بود چرا که ورزشکارها ترسی از عواقب باختن نداشتن و همین موضوع باعث شده با سلامت روانی بالا و حداقل استرس و در نتیجه بالاترین تمرکز در مسابقات حاضر و نتیجه بگیرند.
 • علی IR ۱۲:۱۳ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۵
  تمام دنیا میدونند فوتسال ایران مدیون حسین شمس هست و نتیجه زحمات ایشون رو میخاد به نام خودش کنه ضمنا ژاپن له این دلیل صعود نکرد که تیم دوم وجوانان رو آورد و لژیونرها و بازیکنان اصلی رو نیاورد وگرنه قهرمان بود واقعا خجالت داره از افغانستان گل بخوریم و بخرین رو شانسی ببریم حتی تیم اول تو آسیا هم نیستیم چه برسه به دنیا
 • کاظم US ۱۶:۵۶ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۵
  با همه ی احترام و علاقه ای که به آقای وحید شمسایی دارم ولی متاسفانه ایشان بیشتر از اینکه روی تیمش تمرکز داشته باشه روی تیپش تمرکز داره ...

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی