نظرسنجی

بهترین ورزشکار زن ایران در سال ۱۴۰۱؟
نظرات: ۰
۲۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۳
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

حذف سه وزن در بازي‌هاي آسيايي جاكارتا صداي اعتراض بسياري از كشورهاي آسيايي از جمله مسئولان فدراسيون بوكس ايران را درآورد.

شانس مدال‌آوری پريد!

به گزارش خبرورزشی، كميته بينالمللي المپيك در نامهاي به شوراي المپيك آسيا و كميتههاي المپيك كشورهاي آسيايي اعلام كرد، رقابتهاي بوكس بازيهاي آسيايي جاكارتا با سه وزن كاهش در هفت وزن برگزار ميشود. با انتشار اين خبر بسياري از كشورهاي آسيايي از جمله مسئولان فدراسيون بوكس ايران براي كاهش سه وزن 81، 91 و91+ كيلوگرم در جاكارتا به فدراسيون جهاني اعتراض كردند و منتظر تغيير رأي هستند.

حسين ثوري رئيس فدراسيون بوكس در واكنش به كاهش اوزان بوكس ميگويد: «در نشست با مسئولان كميته المپيك قول مدال در بازيهاي آسيايي را داده بودم اما از شانس من در اوزاني كه مدالآور هستيم، شانس مدالآوري را از ما گرفتند.» ثوري به ارسال نامه اعتراض به فدراسيون جهاني اشاره ميكند: «فدراسيون ايران و تعدادي از كشورهاي آسيايي براي حذف سه وزن بازيهاي آسيايي به فدراسيون جهاني اعتراض كردند اما با توجه به شانس مدالآوري كشورهاي شرق آسيا در سبكوزن بعيد است در رأي تجديدنظر شود.»

اكبر احدي سرمربي تيم ملي درباره تصميم جديد شوراي المپيك آسيا ميگويد: «بعيد ميدانم تصميم كميته بينالمللي المپيك تغيير كند. ما بايد سعي كنيم در فرصت باقيمانده تا شروع بازيهاي آسيايي روي بوكسورهاي سبكوزن برنامهريزي كنيم چون با حذف اوزان سنگين كار ما براي كسب مدال در جاكارتا بسيار سخت ميشود و بوكسورهايي مثل روزبهاني كه از اميدهاي كسب مدال بودند، با اين تصميم شانس حضور در بازيهاي آسيايي را از دست دادند.» سرمربي تيم ملي به تغيير وزن اشاره ميكند: «براي اينكه دستمان از مدالهاي جاكارتا كوتاه نماند، قصد داريم در بعضي اوزان تغييراتي ايجاد كنيم، به همين خاطر احتمال دارد در بعضي از وزنها جابهجايي داشته باشيم و از بوكسورها بخواهيم كه وزن كم كنند.»

علي مظاهري مربي تيم ملي با اشاره به حذف اوزان سنگين در بازيهاي آسيايي ميگويد: «شوك بزرگي بود كه تمام معادلات كادر فني را به هم ريخت. متأسفانه اوزاني كه براي ما مدالآور بودند، از رينگ جاكارتا حذف شدند. با اين شرايط كار سختي پيش رو داريم اما بايد از اين تصميم تبعيت كنيم.» مربي تيم ملي سختي كار را ميداند: «درست است كه بوكسورهاي خوبي در بعضي اوزان داريم اما نميتوانيم شانس زيادي براي كسب مدال قائل باشيم چون بازيهاي آسيايي ميدان سختي است و همه رقبا براي مدال پاي در رينگ ميگذارند. اميدوارم شرايط طوري رقم بخورد که مثل بازيهاي اينچئون در جاكارتا به مدال دست پيدا كنيم.»

جاسم دلاوري بوكسور سنگين وزن تيم ملي ميگويد: «اميدوارم تصميم شوراي المپيك آسيا تغيير كند چون بوكس ايران در بازيهاي آسيايي تنها در اوزان سنگين مدالآوري كرده است.» نايبقهرمان بازيهاي آسيايي به راه دشوار بوكس در جاكارتا اشاره ميكند: «مدال گرفتن براي بوكسورهاي كمتجربه ما سخت است، به خصوص در سبكوزن كه همه نخبهها از آسياي شرقي هستند و براي مدال ميجنگند.»

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

بهترین ورزشکار زن ایران در سال ۱۴۰۱؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها

بازرگانی